Vitaminai nagams ir odai aplink juos: kokius naudoti?

2023 m. gegužės 2 d., antradienis

Esama daug vitaminų, skirtų trapiems, lūžinėjantiems nagams ir skilinėjančioms odelėms, tačiau norint pasiekti teigiamų rezultatų juos reikia vartoti reguliariai bent 3 mėnesius. Bet už kantrybę taikant gydymą vitaminais bus atlyginta! Nagai taps stiprūs ir sveiki.

Rankos – kiekvienos moters vizitinė kortelė. Bet kaip jas parodyti, kai nagai nulūžinėję, o odelės aplink juos suskilinėjusios?

Prastą nagų būklę lemia vitaminų ir mineralų stokojanti mityba, nes nagai, kuriuos maitina odos kraujagyslių sistema, negauna reikiamų maistinių medžiagų. Jokie kremai ir kaukės stebuklų nepadarys, jeigu nesustiprinsime organizmo iš vidaus.

Kasdienę subalansuotą mitybą galima papildyti rinkoje esančiais vitaminų ir mineralų papildais, kuriuose gausu sudedamųjų dalių, teigiamai veikiančių odos, plaukų ir nagų būklę. Atkreipkite dėmesį į pasirinkto maisto papildo sudėtį. Jis atitinkamomis proporcijomis turėtų aprūpinti organizmą reikiamomis maistinėmis medžiagomis, kad palaikytų natūralius biologinius procesus. Norite žvilgančių plaukų, sveikos odos ir tvirtų nagų? Kad sužinotumėte daugiau, spustelėkite čia.


Norite pasitarti su dermatologu? Užsakyti

Kokių vitaminų reikia nagams?

Reguliariai taikomas gydymas vitaminais (kuriuose yra kalcio, geležies, B grupės vitaminų, vitamino A, vitamino PP, silicio, cinko, jodo, magnio, nesočiųjų riebalų rūgščių, dirvinių asiūklių) jau po trijų mėnesių leis džiaugtis sveikais ir tvirtais nagai, kurie nelūš, neskilinės, o jų paviršius bus lygus ir be baltų dėmių.

Jei geriate vitaminų ir sveikai maitinatės (valgote ruduosius ryžius, rūpių grūdų duoną, grikius, pieno produktus, jūros žuvis, augalinį aliejų ir liesą mėsą), bet nagai vis tiek neatrodo sveiki, būtina dermatologo konsultacija. Priežastis gali būti mikozė ar kitos rimtos nagų ligos.

Pasitikrinkite, kokių vitaminų gali trūkti, kai nagai silpni:

- vitaminas A: turi įtakos aplink nagus esančios odos drėkinimui ir nago paviršiaus glotnumui. Kai jo trūksta, nagai tampa trapūs, jų paviršiuje atsiranda išilginių ir skersinių dryželių;

- vitaminas B: šio vitamino trūkumas sukelia nagų deformaciją, trapumą ir lėtą augimą. Sausi, patamsėję ir išsipūtę nagai gali būti vitamino B12 trūkumo požymis;

- vitaminas C turi stiprų antibakterinį poveikį, todėl ramina ir apsaugo nuo uždegimų nagų srityje. Jis palengvina geležies pasisavinimą organizme ir taip netiesiogiai stiprina nagus;

- vitaminas H: tai pagrindinis vitaminas, palaikantis odos, plaukų ir nagų būklę. Jo trūkumas gali būti susijęs su gydymu antibiotikais. Tada nagai būna silpni ir dažnai lūžinėja;

- vitaminas D: kai maiste trūksta kalcio, kuris yra pagrindinė kaulų statybinė medžiaga, nuo to kenčia ir nagai;

- vitaminas E: turi oksidacinį poveikį ir gerina kraujotaką po nago plokštele, todėl ji atrodo sveikesnė. Kartu stiprina pačius nagus, nors vartojant jo per daug nagai gali pagelsti.

 

Skilinėjantys nagai – vitaminai ir mineralai

Nago skilinėjimas – būdingas ne tik vitaminų, bet ir magnio trūkumo simptomas, nes magnis kartu su siliciu, geležimi ir cinku stiprina nusilpusius nagus. Šie elementai stimuliuoja nagų augimą ir neleidžia jiems išsisluoksniuoti.

Dažnai nerimą kelia ant nago atsirandančios baltos dėmės. Manoma, kad tai įspėjimas apie vitaminų trūkumą, o baltos dėmės rodo, kad trūksta kalcio ir cinko.

 

Aplink nagus esančioms odelėms trūksta vitaminų

Sausos, besilupančios odelės aplink nagus dažniausiai rodo, kad trūksta A, E ir B grupės vitaminų. Būtina jais kasdien praturtinti mitybą, bet kartu reikia išorinių procedūrų. Svarbu kasdien šias odeles drėkinti ir tepti priemone iš alyvuogių, ricinų ir arganų aliejų. Pravartu į paruoštą mišinį įlašinti vitaminų A ir E. Taip pat nusiplovus rankas reikia reguliariai tepti kremu.