Skiepai nuo erkinio encefalito

KAINA

2995
Visiems su
lojalumo kortele
3295
Įprasta
skiepo kaina

VAKCINACIJA VAISTINĖSE

„Gintarinėje vaistinėje“ nuo erkinio encefalito skiepijama tik vakcina „TicoVac“, kurią gamina farmacijos kompanija „Pfizer“. Šia vakcina galima skiepytis pagal pagreitintą arba įprastą vakcinacijos schemą. „Gintarinės vaistinės“ skiepų kabinetuose skiepijami tik suaugusieji – asmenys nuo 18 metų. Registracija vykdoma internetu arba telefonu 8 800 10008.

D.U.K.

 • Kas yra erkinis encefalitas?

  Erkinis encefalitas – smegenis pažeidžiantis nervų sistemos uždegimas. Tai yra rimta liga, kurios pasekmės gali jaustis visą likusį gyvenimą. Įsisiurbus erkei, virusas iš pradžių patenka į kraujotaką ir limfotaką – tada atsiranda požymių, panašių į gripą. Liga prasideda staiga, pakyla aukšta temperatūra, gali skaudėti galvą, sąnarius, pečius, kai kuriais atvejais gali pradėti krėsti šaltis, pykinti, prasidėti viduriavimas. Negalavimai paprastai vargina tik apie savaitę, o tada jie išnyksta. Tiems, kurių organizmo gynyba sušlubuoja, prasideda antroji ligos fazė – smegenų dangalų ar netgi smegenų uždegimas, kuris ypač pavojingas ar net mirtinas.

  Sergamumas erkiniu encefalitu Lietuvoje palyginti su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis išlieka didžiausias. Vakcinacija – vienintelė apsauga, nes vaistų nuo šios ligos nėra.

 • Erkinio encefalito pasekmės

  Persirgus erkiniu encefalitu, iki 46 proc. pacientų kenčia nuo ilgalaikių sveikatos sutrikimų:

  • galvos skausmo (30 proc.);
  • blogesnės dėmesio koncentracijos (42 proc.);
  • atminties sutrikimų (42 proc.);
  • regėjimo sutrikimų (19 proc.);
  • galūnių paralyžiaus (5 proc.);
  • pusiausvyros sutrikimų (21 proc.);
  • kalbos sutrikimų (12 proc.).
 • Ar erkinio encefalito vakcina yra saugi ir efektyvi?

  Vakcina nuo erkinio encefalito „TicoVac“ skatina kūną kurti savo apsaugą – gaminti antikūnus, saugančius nuo erkinio encefalito viruso. Reguliariai skiepijantis šia vakcina, susidaro 99 proc. siekianti apsauga nuo erkinio encefalito. Vakcina nuo erkinio encefalito „TicoVac“ yra gerai toleruojama tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Nepageidaujami reiškiniai paprastai būna lengvi ir trumpalaikiai. Dažniausiai pasitaikantis – skausmas dūrio vietoje.

 • Kada geriausia skiepytis nuo erkinio encefalito?

  Skiepytis nuo erkinio encefalito rekomenduojama žiemą arba ankstyvą pavasarį, kad iki erkių aktyvumo sezono pradžios susidarytų pakankama imuninė sistema, tačiau skiepytis galima visus metus. Jei imunitetą reikia suformuoti greitai, galima pasiskiepyti pagal pagreitinto skiepijimo schemą bet kuriuo metų laiku, kuomet imunitetas įgyjamas per kelias savaites.

 • Kiek kainuoja skiepai nuo erkinio encefalito?

  Įprasta kaina – 32,95 Eur. Kaina su lojalumo kortele – 29,95 Eur.

 • Ar taikomos skiepams nuo erkinio encefalito akcijos?

  Skiepams nuo erkinio encefalito taikomos nuolaidos su „Gintarine“ arba „Mylimiausia“ nuolaidų kortelėmis.

 • Ar vaistinėje nuo erkinio encefalito gali būti skiepijami vaikai?

  Vaistinėje nuo erkinio encefalito vaikai nėra skiepijami. „Gintarinės vaistinės“ skiepų kabinetuose skiepijami tik suaugusieji – asmenys nuo 18 metų.

 • Ar vaistinėje nuo erkinio encefalito galima skiepytis nėštumo metu?

  Duomenų apie „TicoVac“ 0,5 ml vakcinos vartojimą nėštumo metu nėra. „TicoVac“ 0,5 ml turi būti skiriama nėščioms moterims ar žindančioms motinoms tik tuo atveju, kai yra būtina skubi apsauga nuo erkinio encefalito ir atidžiai įvertinus galimos naudos bei pavojaus santykį.

 • Kokia yra skiepijimo nuo erkinio encefalito vakcinos suaugusiems įprastinė schema?

  Skiepijantis įprasta schema, antrasis skiepas yra suleidžiamas praėjus vienam mėnesiui po pirmojo, o trečiasis – po metų. Ketvirtas skiepas reikalingas po trejų metų, o vėliau revakcinacija tęsiama kas penkerius metus. Kam virš 60-ties metų, revakcinacija būtina kas trejus metus. Imunitetas po antrojo „TicoVac“ skiepo atsiranda po 2 savaičių.

  Jeigu pertraukos tarp „TicoVac“ vakcinos dozių bus ilgesnės, nei rekomenduojama, gali susidaryti nepakankama apsauga nuo erkinio encefalito. Jeigu jau esate pasiskiepiję „TicoVac“ vakcina ne mažiau kaip du kartus, bet praleidote kurią nors iš vėlesnių vakcinos dozių, užtenka vienos „TicoVac“ išlyginamosios dozės, kad galėtumėte tęsti skiepijimą pagal planą. Nebūtina pradėti skiepijimo kurso iš pradžių.

 • Kokia yra skiepijimo nuo erkinio encefalito vakcinos suaugusiems pagreitinta schema?

  Atšilus orams ir prasidėjus erkių aktyviajam periodui, rekomenduojama pagreitinta skiepijimo nuo erkinio encefalito schema, tačiau taip pat galima ir įprasta. Pagreitintos schemos atveju, jeigu žmogui dar nėra 60-ties metų, reikia vieno skiepo, po dviejų savaičių – antro, o po pusės metų – trečiojo. Po trijų skiepų jau susiformuoja imunitetas erkiniam encefalitui. Ketvirtas skiepas reikalingas po trejų metų, toliau kas penkerius metus reikia skiepytis visą likusį gyvenimą, jog imunitetas nuo ligos būtų palaikomas. Imunitetas po antrojo „TicoVac“ skiepo atsiranda po 2 savaičių.

  Jeigu pertraukos tarp „TicoVac“ vakcinos dozių bus ilgesnės, nei rekomenduojama, gali susidaryti nepakankama apsauga nuo erkinio encefalito. Jeigu jau esate pasiskiepiję „TicoVac“ vakcina ne mažiau kaip du kartus, bet praleidote kurią nors iš vėlesnių vakcinos dozių, užtenka vienos „TicoVac“ išlyginamosios dozės, kad galėtumėte tęsti skiepijimą pagal planą. Nebūtina pradėti skiepijimo kurso iš pradžių.

 • Ar skiepui nuo erkinio encefalito reikia registruotis iš anksto?

  Išankstinė registracija yra rekomenduojama, bet nebūtina. Norėdami sutaupyti laiką, galite užsiregistruoti iš anksto, kad netektų laukti prie skiepų kabineto. Registracija skiepams vykdoma internetu arba telefonu 8 800 10008.

 • Kaip dar, be skiepų, apsisaugoti nuo erkinio encefalito?

  Norint apsisaugoti einant į miškingas ar žolingas vietas, pirmiausia reikalinga tinkama apranga. Reikėtų rengtis kuo šviesesnius ir ilgesnius drabužius, kad erkės būtų geriau pastebimos. Taip pat reikėtų apsirengti taip, kad liktų kuo mažiau atvirų kūno vietų, todėl patartina viršutinę drabužių dalį susikišti į kelnes, o kelnes į kojines bei pridengti galvą. Rekomenduojama naudoti specialius repelentus, apyrankes arba natūralius namie pagamintus tirpalus, atbaidančius erkes. Šie kraujasiurbiai labai nemėgsta acto, česnako, arbatmedžio ir citrusų kvapo, todėl prieš eidami į lauką patepkite kelias kūno vietas arbatmedžio arba citrinžolės eteriniu aliejumi.

  Norint įsitikinti, ar iš lauko neparsinešėte erkės, rekomenduojama grįžus į namus kelis kartus perbraukti savo aprangą lipniu pūkų rinkikliu, kad ant drabužių tupinčios erkės prie jo priliptų. Nusirengus drabužius rekomenduojama gerai save apžiūrėti prieš veidrodį ir įsitikinti, ar ant kūno nėra ropojančių ar jau įsisiurbusių erkių.

 • Kada galiu skiepytis nuo erkinio encefalito, jei pasiskiepijau/planuoju skiepytis nuo COVID-19?

  Tarp erkinio encefalito ir COVID-19 skiepų turi būti bent 2 savaičių pertrauka.

 • Kokiuose miestuose galima pasiskiepyti nuo erkinio encefalito vaistinėse?

  Skiepų kabinetai, kuriuose skiepijama nuo erkinio encefalito, yra įrengti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose. Visus miestus, kuriuose yra skiepų kabinetai, galima rasti internetinėje registracijoje.

Mano krepšelis