Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

Skiepai nuo gripo

Kaina

2060
Visiems su
lojalumo kortele
1871
Senjorams su
lojalumo kortele
2245
Įprasta
skiepo kaina

Vakcinacija vaistinėse

„Gintarinėje vaistinėje“ nuo gripo skiepijama tik keturvalente vakcina „VaxigripTetra“ (skaldyto gripo viruso), kurią gamina farmacijos kompanija „Sanofi Aventis“. Imunitetas po pirmosios „VaxigripTetra“ vakcinos atsiranda maždaug po 2–3 savaičių.

„Gintarinės vaistinės“ skiepų kabinetuose skiepijami tik suaugusieji – asmenys nuo 18 metų. Registracija skiepams nuo gripo vykdoma internetu arba telefonu 8 800 10008.

D.U.K.

Kas yra gripas?

Gripas yra staigi kvėpavimo takų infekcija, pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų (plaučių ar ausies uždegimo, kraujo užkrėtimo, meningito ir kt.). Nors gripo simptomai yra panašūs į peršalimo (silpnumas, temperatūra, kosulys, gerklės ir galvos skausmai), priešingai nei peršalimas, gripas prasideda ir vystosi itin greitai.

Gripo rizikos ir pasekmės

Gripas gali lemti sunkias komplikacijas, kurios gali baigtis hospitalizacija ar net mirtimi. Komplikacijos:

 • smegenų uždegimas;
 • plaučių uždegimas;
 • lėtinių ligų eigos pablogėjimas, pavyzdžiui, astmos paūmėjimas;
 • raumenų audinio uždegimas;
 • sinusų ir ausų infekcijos;
 • širdies raumens uždegimas (miokarditas);
 • sepsis;
 • kelių organų funkcijos nepakankamumas (pavyzdžiui, kvėpavimo ir inkstų nepakankamumas).

Ar gripo vakcina yra saugi ir efektyvi?

Skiepai yra efektyviausia apsaugos nuo gripo priemonė. Reguliariai kasmet skiepijantis „VaxigripTetra“ vakcina susidaro pakankama apsauga nuo gripo bei jo komplikacijų.

Vakcina yra saugi, todėl Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kasmet rekomenduoja pasiskiepyti šioms rizikos grupėms:

 • nėščiosioms bet kurio nėštumo laikotarpiu;
 • vaikams nuo 6 mėnesių iki 5 metų;
 • vyresniems nei 65 metų amžiaus asmenims;
 • sergantiems diabetu;
 • sergantiems lėtinėmis plaučių ligomis;
 • sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis;
 • sveikatos priežiūros specialistams.

Kada geriausia skiepytis nuo gripo?

Didžiausia rizika užsikrėsti gripu yra šaltaisiais mėnesiais – nuo spalio iki kovo, todėl skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui (spalio-lapkričio mėnesiais). Tačiau praleidus skiepą rudenį, vis dar naudinga tai padaryti iki pat pavasario, kol yra rizika užsikrėsti gripu.

Kiek kainuoja skiepai nuo gripo?

Įprasta kaina – 22,45 Eur. Kaina su lojalumo kortele – 20,60 Eur. Kaina su lojalumo kortele senjorams – 18,71 Eur.

Ar taikomos skiepams nuo gripo akcijos?

Skiepams nuo gripo taikomos nuolaidos su „Gintarine“ arba „Mylimiausia“ nuolaidų kortelėmis, nuolaidos su lojalumo kortelėmis taip pat taikomos ir senjorams.

Ar vaistinėje nuo gripo gali būti skiepijami vaikai?

Vaistinėje nuo gripo vaikai nėra skiepijami. „Gintarinės vaistinės“ skiepų kabinetuose skiepijami tik suaugusieji – asmenys nuo 18 metų.

Ar vaistinėje nuo gripo galima skiepytis nėštumo metu?

„Vaxigrip Tetra“ vakcina galima skiepytis ir nėštumo metu. Kadangi jaunesniems kaip 6 mėnesių vaikams vakcinos saugumas ir veiksmingumas nėra ištirti, rekomenduojama pasyvi apsauga, kuomet nėščiai moteriai suleidžiama viena skiepo dozė, galinti apsaugoti kūdikį nuo gimimo iki mažiau kaip 6 mėnesių amžiaus. „Vaxigrip Tetra“ vakcina galima skiepytis ir žindymo metu.

Kokia yra skiepijimo nuo gripo vakcinos suaugusiems schema?

„Gintarinėje vaistinėje“ skiepijama tik keturvalente vakcina „VaxigripTetra“ (skaldyto gripo viruso), kurią gamina farmacijos kompanija „Sanofi Aventis“. Imunitetas po pirmojo „VaxigripTetra“ skiepo atsiranda maždaug po 2–3 savaičių.

Atsižvelgiant į vakcinos užtikrinamą imuniteto trukmę ir į gripo virusų padermės kaitą, rekomenduojama kiekvienais metais pakartotinai skiepytis gripo vakcina. Suaugusiems užtenka vienos skiepo dozės per metus.

Ar skiepui nuo gripo reikia registruotis iš anksto?

Išankstinė registracija yra rekomenduojama, bet nebūtina. Norėdami sutaupyti laiką, galite užsiregistruoti iš anksto, kad netektų laukti prie skiepų kabineto. Registracija skiepams vykdoma internetu arba telefonu 8 800 10008.

Kaip dar, be skiepų, apsisaugoti nuo gripo?

Siekiant apsisaugoti nuo gripo, reikia stiprinti imuninę sistemą ir vengti didelių susibūrimų gripo epidemijos metu. Imuniteto stiprinimas yra ilgalaikis ir kompleksinis procesas, susidedantis iš subalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo, pakankamo poilsio bei higienos. Siekiant sustiprinti imuninę sistemą, naudinga vartoti vitaminus bei kitus maisto papildus, reikalingus organizmui šaltuoju sezonu (pavyzdžiui, vitaminą C ar D). Taip pat specialistai rekomenduoja suteikti kūnui pakankamai poilsio – naudinga būtų kasdien palaikyti panašų ritmą ir miegoti maždaug po 8 valandas per parą. Rekomenduojamos prevencinės priemonės, trukdančios sėkmingam viruso plitimui: dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, neplautomis rankomis neliesti veido srities, vengti masinio susibūrimo vietų ir kontaktų su sergančiais asmenimis.

Kada galiu skiepytis nuo gripo, jei pasiskiepijau/planuoju skiepytis nuo COVID-19?

Tarp gripo ir COVID-19 skiepų turi būti bent 2 savaičių pertrauka.

Kokiuose miestuose galima pasiskiepyti nuo gripo vaistinėse?

Skiepų kabinetai, kuriuose skiepijama nuo gripo, yra įrengti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose. Visus miestus, kuriuose yra skiepų kabinetai, galima rasti internetinėje registracijoje.