Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

CATHEJELL L, 20/0,5 mg/g, šlaplės gelis, 12,5 g, N25

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

Prekės kodas: 78352
Gamintojas: Montavit

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Likutis: Yra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
55,68€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Cathejell L 20/ 0,5 mg/g šlaplės gelis

Lidokaino hidrochloridas/Chlorheksidino dihidrochloridas

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Cathejell L ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Cathejell L

3.       Kaip vartoti Cathejell L

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Cathejell L

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Cathejell L ir kam jis vartojamas

 

Cathejell L sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos lidokaino hidrochloridas (vietinis amidų grupės anestetikas) ir chlorheksidino dihidrochloridas (antimikrobinis vaistas).

 

Cathejell L vartojamas vietiniam skausmo, sukelto kateterio ar kitokio instrumento, pvz., cistoskopo, įvedimo į šlaplę ar manipuliacijos juo metu, malšimui ir su šia manipuliacija susijusios infekcijos profilaktikai.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Cathejell L

 

Cathejell L vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija lidokainui, bet kuriam amidų grupės vietiniam anestetikui ar chlorheksidinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 vaikams iki 2 metų amžiaus;

-                 jeigu Jums gydytojas yra pasakęs, kad sergate bulbokaveroziniu refliuksu;

-                 jeigu Jums gydytojas yra pasakęs, kad sergate sunkiu širdies nepakankamumu, ryški bradikardija (širdies ritmo sulėtėjimu), atrioventrikulinė blokada, arba Jums nustatė kardiogeninį ar hipovoleminį šoką.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Cathejell L:

-        jeigu gydytojas Jums yra pasakęs, kad sergate sunkiu kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu;

-                 jeigu gydytojas Jums yra pasakęs, kad sergate širdies ar kvėpavimo funkcijos nepakankamumu;

-                 jeigu Jūs esate vyresnio amžiaus arba jaučiatės nusilpęs;

-                 jeigu Jūs sunkiai sergate skyrelyje „Cathejell L vartoti negalima“ nepaminėtomis ligomis;

-                 jeigu Jums neretai atsiranda traukulių;

-                 jeigu Jums gydytojas nustatė sunkią nervų ir raumenų ligą - generalizuotą miastenija (mysatenia gravis).

 

Cathejell L nerekomenduojam vartoti pacientams, kuriems šlaplės gleivinė pažeista, prasidėjo uždegimas arba atsirado opų, nes gali atsirasti perdozavimo simptomų.

 

Vengti Cathejell L kontakto su akimis, išopėjusiais audiniais ar žaizdomis.

 

Anestezijos metu vartojamas lubrikantas turėtų būti be lidokaino.

Vaisto instiliuoti gali tik gydytojas arba kitoks kvalifikuotas medicinos darbuotojas.

 

Kiti vaistai ir Cathejell L

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Tyrimų, vaistų sąveikai ištirti, nėra atlikta.

 

Cathejell L negalima vartoti kartu su kitais lidokaino hidrochlorido ar kitokių amidų grupės vietiniškai veikiančiais anestetikais (.jutimus slopinančiais vaistais).

Lidokaino būtina atsargiai vartoti pacientams, vartojantiems vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų, beta adrenoreceptorių blokatorių arba kalcio jonų kanalų blokatorių dėl galimo toksinio poveikio širdžiai.

 

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arbavaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaisto vartoti nerekomenduojama.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Cathejell L gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia, tačiau šios galimybės visiškai atmesti negalima, nes pacientui galima individuali padidėjusio jautrumo reakcija.

 

 

3.       Kaip vartoti Cathejell L

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

 

Prieš kateterio ar kitokio instrumento kišimą į šlaplę Cathejell L instiliuojama į šlaplę arba juo patepamas kateteris ar kitoks instrumentas.

Šlaplei užpildyti pakanka vienos vienadozės talpyklės turinio.

Instiliuoti daugiau kaip vieną vienadozę talpyklę draudžiama.

 

Vienadozėje talpyklėje yra 12,5 g vaisto, į šlaplę jo instiliuojama 10 g.

 

Dozavimas

Suaugusiems vyrams. Įprastai vyrų šlaplei užpildyti vartojama viena 12,5 mg vienadozė talpyklė. Šlaplei užpildyti pakanka vienos vienadozės talpyklės turinio, reikia vengti instiliuoti daugiau kaip vieną vienadozę talpyklę. Užpildžius šlaplę anestezuojantis poveikis prasideda po 5-10 minučių ir tęsiasi apie 20-30 minučių.

 

Moterims, vaikams (2‑11 metų amžiaus) ir paaugliams (jaunesniems nei 18 metų). Cathejell L vartojimas nėra pakankamai gerai įvertintas, todėl dėl jo vartojimo turi nuspręsti gydytojas. Šioms pacientų grupėms specifinių dozavimo rekomendacijų nėra, bet įprastai instiliuojamo gelio kiekis turi atitikti anatominė šlaplės būklę.

Vartojant vaikams daugiau lidokaino gali patekti į sisteminę kraujotaką, todėl reikia imtis atitinkamų atsargumo priemonių. Apskritai, didžiausios rekomenduojamos 2,9 mg/kg lidokaino hidrochlorido dozės vaikams nuo 2 iki 11 metų viršyti negalima.

 

Jaunesniems nei 2 metų vaikams Cathejell L vartoti negalima (žr. 2 skyrių).

 

Prieš instrumento naudojimą gydytojas arba kitoks kvalifikuotas medicinos darbuotojas, laikydamasis toliau nurodytos tvarkos, į šlaplę turi lėtai instiliuoti gelio.

 

1.       Nuvalyti ir dezinfekuoti išorines šlaplės žiotis.

2.       Nuo lizdinės plokštelės nuplėšti popierinį dangalą, kuriuo plokštelė apjuosta. Praplėšti plokštelę ir ištraukti aplikatorių iš pakuotės.

3.       Nulaužti aplikatoriaus galiuką (jei būtina, tai reikia padaryti plokštelėje). Kad aplikatoriaus galiukas neliktų šlaplėje, jį reikia nutraukti visiškai.

4.       Išspausti vieną gelio lašą, kad aplikatorių būtų galima lengviau įkišti į šlaplę.

5.       Gelį stumti vienodai, lengvai spaudžiant gofruotą vienadozę talpyklę veiksmą atlikus, instiliacija laikoma baigta).

 

Cathejell L vienadozės talpyklės yra vienkartinės, gelio likutį reikia išmesti.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Cathejell L dozę?

Jei į šlapimo pūslę instiliuojama daugiau kaip vienos pakuotės turinys arba yra sunkus šlaplės uždegimas, lidokaino rezorbcija šlaplėje padidėja(kraujyje jo koncentracija būna > 5 mg/ml), gali atsirasti perdozavimo bei sisteminių CNS ir širdies bei kraujagyslių sistemos reakcijų. Ji prasideda prodromo simptomais: atsiranda nervingumas, galvos svaigimas ir sukimasis, mieguistumas, sunkesniais atvejais netenkama sąmonės, slopinamas kvėpavimas, sustoja širdis. Gali atsirasti ir kitokių simptomų: regos sutrikimas, zvimbimas ausyse, vėmimas. Tik tuo atveju, jei kraujyje lidokaino koncentracija būna labai didelė, pasireiškia poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai: bradikardija, miokardo funkcijos slopinimas, pailgėja skilvelių aktyvacijos laikas.

 

Gydymas

Nutraukus vaisto vartojimą, perdozavimo simptomai paprastai greitai susilpnėja.

Apskritai pasireiškus vaisto, kaip ir kitokio anestezuojamojo ir antiseptinio poveikio gelio, sisteminiam toksiniam poveikiui, reikia duoti kvėpuoti deguonimi, jei būtina, prijungti pagalbinį arba kontroliuojamą dirbtinio kvėpavimo aparatą. Prasidėjusius traukulius reikia greitai slopinti, t.y. leisti į veną 5 – 15 mg diazepamo.

Kraujotakos sutrikimo gydymas priklauso nuo klinikinių simptomų.

Jei pasireiškia bradikardija arba sustoja širdis, kiek įmanoma greičiau reikia į veną suleisti atropino arba simpatikomimetikų, pvz., adrenalino, bei pacientą gaivinti.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Atsargiai vartojant įprastines vaisto dozes ir laikantis rekomendacijų, Cathejell L nepageidaujamas poveikis atsiranda retai.

 

Imuninės sistemos sutrikimai

retai (> 1/10 000, < 1/1 000): sisteminės ir vietinės padidėjusio jautrumo reakcijos.

labai retai (<1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): anafilaksinis šokas (greito tipo alerginė reakcija).

 

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

labai retai (<1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): šlaplės edema, kraujavimas iš šlaplės.

 

Nepastebėta, kad medikamento vartojimo technika, aplikacijos trukmė ir lidokaino koncentracija sukeltų šalutinį sisteminį poveikį.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Cathejell L

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą gelį reikia sunaikinti.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Cathejell L sudėtis

 

-        Veikliosios medžiagos yra lidokaino hidrochloridas ir chlorheksidino dihidrochloridas. Viename švirkšte (12,5 g gelio) yra 250 mg lidokaino hidrochlorido ir 6,25 mg chlorheksidino dihidrochlorido.

1 g gelio yra 20 mg lidokaino hidrochlorido ir 0,5 mg chlorheksidino dihidrochlorido.

-                 Pagalbinės medžiagos yra hidroksietilceliuliozė, glicerolis, natrio laktatas, injekcinis vanduo.

 

Cathejell L išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Cathejell L šlaplės gelis yra skaidrus, bespalvis, tirpstantis vandenyje. Jis tiekiamas vienadozėmis talpyklėmis (užpildytais gofruotais švirkštais), kuriose yra 12,5 g gelio. Vienadozė talpyklė supakuota į lizdinę plokštelę. Dėžutėje yra 25 vienadozės talpyklės po 5 viename lakšte.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Pharmazeutische Fabrik Montavit Ges.m.b.H.

Salzbergstrasse 96

A-6067 Absam/Tirol

Austrija

Tel.                +43 5223 57926 0

Faksas           +43 5223 57926 11

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-04-03.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
NELATON, kateteris, CH10  paveikslėlis

NELATON, kateteris, CH10

0,14€
Kaina galioja tik užsakant internetu
NELATON, vyriškas šlapimo kateteris, CH10/38  paveikslėlis

NELATON, vyriškas šlapimo kateteris, CH10/38

0,19€
Kaina galioja tik užsakant internetu
MESOFT, 5 cm x 5 cm, nesterilios neaustinės servetėlės, 300 vnt. paveikslėlis
Laikinai neturime

MESOFT, 5 cm x 5 cm, nesterilios neaustinės servetėlės, 300 vnt.

2,17€
Kaina galioja tik užsakant internetu
MESOFT, 5 cm x 5 cm, nesterilios tankios neaustinės servetėlės, 100 vnt.   paveikslėlis

MESOFT, 5 cm x 5 cm, nesterilios tankios neaustinės servetėlės, 100 vnt.

0,80€
Kaina galioja tik užsakant internetu