Mano krepšelis

ENAP, 10 mg, tabletės, N30

Informacinis lapelis

Enap 5 mg tabletės

Enap 10 mg tabletės

Enap 20 mg tabletės

 

Enalaprilio maleatas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.      Kas yra Enap ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Enap

3.      Kaip vartoti Enap

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Enap

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.      Kas yra Enap ir kam jis vartojamas

 

Enap yra arterinį kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Jis priklauso angiotenziną konvertuojantį fermentą (AKF) slopinančių vaistų grupei. Šis vaistas slopina AKF. Gydantis Enap išsiplečia kraujagyslės, todėl sumažėja kraujospūdis, o į širdies raumenį bei kitus organus patenka daugiau kraujo bei deguonies.

Stipriausias vaisto poveikis pasireiškia per 6 ‑ 8 valandas. Poveikis paprastai trunka maždaug 24 valandas, todėl vaisto pakanka gerti vieną arba du kartus per parą. Gydomasis poveikis tampa stabilus po kelių vartojimo savaičių.

 

Enap gydoma arterinė hipertenzija bei simptominis širdies nepakankamumas. Vaisto galima vartoti širdies nepakankamumo profilaktikai, jei yra besimptomis kairiojo širdies skilvelio veiklos sutrikimas.

 

 

2.      Kas žinotina prieš vartojant Enap

 

Enap vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija enalapriliui, bet kuriam kitam AKF slopinančiam vaistui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu vartojant kitų AKF slopinančių vaistų buvo padidėjusio jautrumo reakcija (angioneurozinė edema), kuri pasireiškė staigiu lūpų, veido, kaklo, rankų bei kojų tinimu, dusuliu ir kimimu;

-                 jeigu yra paveldėta angioneurozinė edema arba jeigu angioneurozinė edema buvo pasireiškusi dėl bet kokios kitos priežasties;

-                 jei esate nėščia daugiau kaip 3 mėnesius. Taip pat geriau vengti Enap vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“);

-                 jeigu sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums paskirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

-                 jeigu vartojote arba šiuo metu vartojate sakubitrilo ir valsartano derinį, suaugusiųjų ilgalaikio (lėtinio) širdies nepakankamumo gydymui, nes yra padidėjęs angioneurozinės edemos (staigaus patinimo po oda tokiose vietose kaip gerklė) pavojus.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Enap.

Gydantis Enap reikia reguliariai matuoti kraujospūdį. Paklauskite gydytojo, koks turi būti Jūsų kraujospūdis ir kada reikia ateiti į kitą apžiūrą.

 

Prieš pradėdami gydytis Enap, pasakykite gydytojui:

-                 jeigu esate gydomas nuo inkstų ligos, įskaitant gydymą hemodializėmis;

-                 jeigu yra širdies sutrikimų;

-                 jeigu vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių;

-                 jeigu vartojate maistą be druskos;

-                 jeigu vartojate kalio papildų, kalį organizme sulaikančių vaistų ar druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio;

-                 jeigu esate vyresnis kaip 70 metų;

-                 jeigu neseniai stipriai vėmėte arba viduriavote;

-                 jeigu vartojate vaistų nuo širdies vožtuvų sutrikimų ar bet kokios kitos širdies ligos;

-                 jeigu Jūsų kraujospūdis mažas (dažnai alpstate ar svaigsta galva, ypač stojantis);

-                 jeigu Jums neseniai persodintas inkstas ir vartojate vaistų nuo atmetimo reakcijos;

-                 jeigu yra kraujo sutrikimų, pvz., kraujyje mažai baltųjų ląstelių arba jų visai nėra (neutropenija ar agranulocitozė), mažai trombocitų (trombocitopenija) ar raudonųjų ląstelių (mažakraujystė);

-                 jeigu sergate su kolagenu susijusia kraujagyslių liga (pvz., raudonąja vilklige, reumatoidiniu artritu ar sklerodermija), Jums skiriamas imuninę sistemą slopinantis gydymas, vartojate vaistų alopurinolio ar prokainamido arba yra bet koks minėtų veiksnių derinys;

-                 jeigu yra buvusi alerginė reakcija, pasireiškusi veido, lūpų, liežuvio ir (arba) balso aparato patinimu ir kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimu;

-                 jeigu esate gydomas nuo cukrinio diabeto. Būtina stebėti, ar nesumažėja gliukozės kiekis kraujyje, ypač pirmąjį gydymo mėnesį. Be to, Jūsų kraujyje gali būti padidėjęs kalio kiekis;

-                 jeigu yra kepenų sutrikimų;

-                 jeigu atsiranda ilgalaikis nuolatinis sausas kosulys;

-                 jeigu vartojate ličio vaistų;

-                 jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių;

-                 jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų angioneurozinės edemos rizika gali būti didesnė: rizika:

­                 racekadotrilio - viduriavimui gydyti vartojamo vaisto;

­                 vaistų, vartojamų norint užkirsti kelią persodinto organo atmetimui ir vėžiui gydyti (pvz., temsirolimuzo, sirolimuzo, everolimuzo);

­                 vildagliptino – cukriniam diabetui gydyti vartojamo vaisto.

-                 jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

­                 angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų.

­                 aliskireną.

Jūsų gydytojas gali reguliariai tirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį bei elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kiekį kraujyje.

Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Enap vartoti negalima“.

 

Jei rengiamasi atlikti chirurginę operaciją, pasakykite gydytojui, kad vartojate Enap, kadangi bendrosios anestezijos metu padidėja hipotenzijos rizika.

Jei prireiks hemodializės, kitokio kraujo filtravimo (aferezės) arba padidėjusio organizmo jautrumo vapsvų ar bičių nuodams gydymo (desensibilizavimo), pasakykite gydytojui, kad vartojate Enap, kadangi padidėja nepageidaujamų padidėjusio jautrumo reakcijų rizika.

Jeigu manote, kad esate (arba galite būti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Enap vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui, žr. skyrių “Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

Vaikams šio vaisto vartoti draudžiama, kadangi jo saugumas bei veiksmingumas tokiems pacientams nenustatytas.

 

Kiti vaistai ir Enap

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kadangi Enap gali keisti kai kurių vaistų poveikį. Be to, kai kurie kiti vaistai gali keisti Enap poveikį:

­                 kalio papildų (įskaitant druskos pakaitalus), kalį tausojančių diuretikų ir kitų vaistų, galinčių didinti kalio kiekį kraujyje (pvz., trimetoprimo ir kotrimoksazolo nuo bakterijų sukeltų infekcijų; ciklosporino, imunitetą slopinančio vaisto, vartojamo apsisaugoti nuo persodinto organo atmetimo; heparino – kraujui skystinti vartojamo vaisto, norint išvengti kraujo krešulių susidarymo).

­                 vaistai nuo depresijos (tricikliai antidepresantai);

­                 vaistai nuo psichikos sutrikimų;

­                 išsiskiriančio šlapimo kiekį didinantys vaistai (diuretikai);

­                 kiti kraujospūdį mažinantys vaistai;

­                 ličio vaistai (jais gydoma tam tikro tipo depresija);

­                 skausmą malšinantys ir uždegimą mažinantys vaistai (uždegimą slopinantys vaistai, kurių galima vartoti skausmui malšinti);

­                 injekciniai aukso vaistai nuo artrito (natrio aurotiomalatas);

­                 kai kurie vaistai nuo kosulio ir peršalimo (simpatikomimetikai);

­                 vaistai nuo cukrinio diabeto (įskaitant geriamuosius vasitus ir insuliną);

­                 alkoholis;

­                 acetilsalicilo rūgštis;

­                 kraujo krešulius tirpdantys vaistai (trombolitikai);

­                 vaistų, kurie dažniausiai vartojami norint išvengti transplantuotų organų atmetimo

­                 (sirolimuzą, everolimuzą ir kitų vaistų iš mTOR inhibitorių klasės). Žr. skyrių „Įspėjimai ir

atsargumo priemonės”.

 

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

-                 jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireno (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Enap vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Enap vartojimas su maistu ir gėrimais

Enap galima gerti prieš valgį, jo metu arba po jo. Gydantis šiuo vaistu nerekomenduojama gerti alkoholio, kadangi jis stiprina kraujospūdį mažinantį vaisto poveikį.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Jeigu manote, kad esate (arba galite būti) nėščia, pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas patars Jums nebevartoti vaisto planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir paskirs kitą vaistą vietoje Enap. Enap yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate nėščia daugiau kaip tris mėnesius, nes jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Enap vartojimo laikotarpiu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo), ypač prieš laiką gimusių kūdikių, žindyti nerekomenduojama.

Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos Enap vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems pacientams gydymo metu, ypač pradžioje, vaistas gali sukelti svaigulį bei nuovargį ir taip netiesiogiai bei laikinai pabloginti gebėjimą vairuoti bei valdyti mechanizmus. Kol neaišku, kaip vaistas Jus veikia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto dozavimo vienete yra 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.      Kaip vartoti Enap

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė visada parenkama atsižvelgiant į paciento būklę, poreikį bei kitus vartojamus vaistus. Kokia ji bus, nusprendžia gydytojas.

 

Hipertenzijos gydymas

Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 5 – 20 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Įprastinė palaikomoji paros dozė – 20 mg, didžiausia - 40 mg.

 

Širdies nepakankamumo bei besimptomės kairiojo skilvelio disfunkcijos gydymas

Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 2,5 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Vėliau dozė palaipsniui didinama. Įprastinė palaikomoji paros dozė yra 20 mg. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus (priklauso nuo to, kurį dozavimo būdą pacientas toleruoja geriau). Didžiausia paros dozė - 40 mg. Ji lygiomis dalimis geriama per 2 kartus.

Jeigu prieš gydymą Enap didelėmis dozėmis vartojote šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių (diuretikų), iš pradžių rekomenduojama vartoti 5 mg ar mažesnę dozę. Jei įmanoma, gydytojas turi nutraukti gydymą diuretikais iki Enap vartojimo pradžios likus dviem ar trims dienoms.

 

Dozavimas, jeigu yra inkstų liga

Enap dozė nustatoma atsižvelgiant į inkstų funkciją ir (arba) kreatinino klirensą:

-                 jeigu yra vidutinio sunkumo inkstų sutrikimas, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 5‑10 mg;

-                 jeigu inkstų sutrikimas sunkus, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 2,5 mg.

 

Hemodializuojami pacientai

Tomis dienomis, kai atliekama hemodializė, reikia gerti 2,5 mg. Kitų dienų dozę gydytojas parinks atsižvelgdamas į kraujospūdį.

 

Vartojimas senyviems žmonėms

Dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į taip, kaip veikia inkstai.

 

Vartojimas vaikams

Vaikų, kurių didelis kraujospūdis, gydymo Enap patirties yra nedaug. Jei vaikas gali praryti tabletę, dozė nustatoma atsižvelgiant į jo kūno svorį ir kraujospūdį. Įprastinės pradinės dozės yra:

-                 po 2,5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria 20‑50 kg;

-                 po 5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg.

Dozę galima koreguoti pagal vaiko poreikius.

-                 Jei vaikas sveria 20‑50 kg, didžiausia paros dozė yra 20 mg.

-                 Jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg, didžiausia paros dozė yra 40 mg.

Enap nerekomenduojama gydyti naujagimių (kelias pirmas savaites po gimimo) ir vaikų, kuriems yra inkstų sutrikimų.

 

Tabletę reikėtų nuryti nesmulkintą, užgeriant skysčiu. Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgio metu arba po jo. Tabletes būtina gerti reguliariai, kasdien tokiu pat laiku.

Gydymas Enap yra ilgalaikis, nebent dėl tam tikrų aplinkybių jį tektų nutraukti, todėl visada užsitikrinkite, kad tablečių būtų pakankamai.

Jeigu manote, kad Enap veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Enap dozę?

Jeigu išgėrėte didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dažniausi perdozavimo požymiai yra per didelio kraujospūdžio sumažėjimo sukelti simptomai: pykinimas, padažnėjęs širdies plakimas, svaigulys bei alpulys. Tokiu atveju atsigulkite, galvą nuleiskite žemyn ir kvieskite gydytoją.

Jei pacientas išgėrė per daug tablečių, tačiau sąmonės neprarado, reikia bandyti sukelti vėmimą ir nedelsiant kviesti gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Enap

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Užmiršus pavartoti dozę, ją reikia išgerti nedelsiant, vos tik prisimenama, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo liko nedaug laiko, užmirštoji praleidžiama ir vaisto geriama įprastiniu laiku. Niekada negerkite dvigubos dozės.

 

Nustojus vartoti Enap

Nutraukus gydymą, gali vėl pakilti kraujospūdis ir kartu padidėti pasekmių ir (arba) komplikacijų (ypač širdžiai, smegenims ir inkstams), rizika.

Pacientams gali pasunkėti širdies nepakankamumas, gali prireikti guldyti į ligoninę.

Jeigu yra kairiojo skilvelio funkcijos sutrikimas be širdies nepakankamumui būdingų simptomų, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas, nuovargis net po mažo fizinio krūvio (pvz., lengvo pasivaikščiojimo), kulkšnių bei kojų tinimas, gali pasireikšti širdies nepakankamumas.

Jeigu yra hipertenzija ir sergama inkstų liga, gali pablogėti inkstų funkcija.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pagal pasireiškimo dažnį šalutinis poveikis suskirstytas į toliau išvardytas grupes.

 

Labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių žmonių)

-                 Neryškus matomas vaizdas.

-                 Svaigulys.

-                 Sausas ir dirginantis kosulys.

-                 Pykinimas.

-                 Jėgų stoka.

 

Dažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 žmonių)

-                 Galvos skausmas, depresija.

-                 Mažas kraujospūdis, alpulys (sinkopė), krūtinės skausmas, širdies ritmo sutrikimas, krūtinės angina, dažnas širdies plakimas.

-                 Dusulys.

-                 Viduriavimas, pilvo skausmas, skonio pojūčio pokytis.

-                 Odos išbėrimas, alerginė reakcija, pasireiškianti veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimu ir rijimo ar kvėpavimo pasunkėjimu.

-                 Nuovargis.

-                 Kalio kiekio kraujyje padidėjimas, kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas.

 

Nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100 žmonių)

-                 Mažakraujystė.

-                 Gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas.

-                 Sumišimas, mieguistumas, nemiga, nervingumas, dilgčiojimo ar tirpimo pojūtis odoje, galvos sukimasis.

-                 Staigus kraujospūdžio sumažėjimas, dažnas, stiprus, juntamas širdies plakimas (palpitacija), širdies priepuolis ar insultas (tam tikriems didelės rizikos ligoniams, įskaitant pacientus, kurių širdies ar smegenų kraujotaka sutrikusi; tokį poveikį tikriausiai sukelia mažas kraujospūdis).

-                 Nosies bėgimas, gerklės skausmas, užkimimas, astma.

-                 Žarnų nepraeinamumas (turinio slinkimą sutrikdantis žarnyno užsikimšimas), kasos uždegimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio dirginimas, burnos džiūvimas, apetito netekimas, skrandžio opa, virškinimo sutrikimai.

-                 Prakaitavimas, niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas.

-                 Inkstų funkcijos sutrikimas, inkstų nepakankamumas, baltymų atsiradimas šlapime (proteinurija).

-                 Erekcijos ar ejakuliacijos pasiekimo pasunkėjimas (impotencija).

-                 Raumenų mėšlungis, veido ir kaklo paraudimas, spengimas ausyse, karščiavimas, bendrasis silpnumas (negalavimas).

-                 Šlapalo kiekio kraujo serume padidėjimas, natrio kiekio kraujyje sumažėjimas.

 

Retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

-                 Kraujo ląstelių kiekio pokytis, pvz., baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, hemoglobino rodmens sumažėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, kaulų čiulpų slopinimas, autoimuninės ligos.

-                 Nenormalūs sapnai, miego sutrikimai.

-                 Protarpinis rankų ir kojų pirštų pabalimas (Reynaud sindromas).

-                 Plaučių infiltratai, nosies gleivinės uždegimas, plaučių uždegimas.

-                 Liežuvio gleivinės uždegimas, burnos opos.

-                 Kepenų nepakankamumas, kepenų uždegimas, tulžies susilaikymas, gelta.

-                 Odos paraudimas, sunki odos liga, kuriai būdingas odos ir gleivinės (akių, burnos ir lytinių organų) pūslių atsiradimas, odos pleiskanojimas (Stivenso ir Džonsono sindromas).

-                 Šlapimo kiekio sumažėjimas.

-                 Krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija).

-                 Kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, bilirubino kiekio padidėjimas.

 

Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

-                 Žarnyno gleivinės patinimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.      Kaip laikyti enap

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Enap sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra enalaprilio maleatas. Vienoje tabletėje yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg enalaprilio maleato.

-                 Pagalbinės 2,5 mg ir 5 mg tablečių medžiagos yra laktozė monohidratas, hidroksipropilceliuliozė (E463), kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas, talkas (E553b), magnio stearatas (E572). Žr. skyrių „Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio“.

-                 Pagalbinės 10 mg tablečių medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas, talkas (E553b), magnio stearatas (E572) ir raudonasis geležies oksidas (E172). Žr. skyrių „Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio“.

-                 Pagalbinės 20 mg tablečių medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas, talkas (E553b), magnio stearatas (E572), raudonasis geležies oksidas (E172) ir geltonasis geležies oksidas (E172). Žr. skyrių „Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio“.

 

Enap išvaizda ir kiekis pakuotėje

Enap 5 mg tabletės yra baltos, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

Enap 10 mg tabletės yra raudonai rudos, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Enap 20 mg tabletės yra šviesiai oranžinės, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Visų stiprumų tabletės teikiamos dėžutėse po 20 arba 30 tablečių, kurios yra lizdinėse plokštelėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Krka, d. d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojas atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-13.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę

ENAP, 10 mg, tabletės, N30

Vaistas
Receptinis
2,18€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 8517
Gamintojas: KRKA
Veiklioji medžiaga: Enalaprilio maleatas

Receptinių vaistų užsakymas galimas tik telefonu. Skambinkite:

8 800 10008 I–V 9–17 val.

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
Informacinis lapelis

Enap 5 mg tabletės

Enap 10 mg tabletės

Enap 20 mg tabletės

 

Enalaprilio maleatas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.      Kas yra Enap ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Enap

3.      Kaip vartoti Enap

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Enap

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.      Kas yra Enap ir kam jis vartojamas

 

Enap yra arterinį kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Jis priklauso angiotenziną konvertuojantį fermentą (AKF) slopinančių vaistų grupei. Šis vaistas slopina AKF. Gydantis Enap išsiplečia kraujagyslės, todėl sumažėja kraujospūdis, o į širdies raumenį bei kitus organus patenka daugiau kraujo bei deguonies.

Stipriausias vaisto poveikis pasireiškia per 6 ‑ 8 valandas. Poveikis paprastai trunka maždaug 24 valandas, todėl vaisto pakanka gerti vieną arba du kartus per parą. Gydomasis poveikis tampa stabilus po kelių vartojimo savaičių.

 

Enap gydoma arterinė hipertenzija bei simptominis širdies nepakankamumas. Vaisto galima vartoti širdies nepakankamumo profilaktikai, jei yra besimptomis kairiojo širdies skilvelio veiklos sutrikimas.

 

 

2.      Kas žinotina prieš vartojant Enap

 

Enap vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija enalapriliui, bet kuriam kitam AKF slopinančiam vaistui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu vartojant kitų AKF slopinančių vaistų buvo padidėjusio jautrumo reakcija (angioneurozinė edema), kuri pasireiškė staigiu lūpų, veido, kaklo, rankų bei kojų tinimu, dusuliu ir kimimu;

-                 jeigu yra paveldėta angioneurozinė edema arba jeigu angioneurozinė edema buvo pasireiškusi dėl bet kokios kitos priežasties;

-                 jei esate nėščia daugiau kaip 3 mėnesius. Taip pat geriau vengti Enap vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“);

-                 jeigu sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums paskirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

-                 jeigu vartojote arba šiuo metu vartojate sakubitrilo ir valsartano derinį, suaugusiųjų ilgalaikio (lėtinio) širdies nepakankamumo gydymui, nes yra padidėjęs angioneurozinės edemos (staigaus patinimo po oda tokiose vietose kaip gerklė) pavojus.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Enap.

Gydantis Enap reikia reguliariai matuoti kraujospūdį. Paklauskite gydytojo, koks turi būti Jūsų kraujospūdis ir kada reikia ateiti į kitą apžiūrą.

 

Prieš pradėdami gydytis Enap, pasakykite gydytojui:

-                 jeigu esate gydomas nuo inkstų ligos, įskaitant gydymą hemodializėmis;

-                 jeigu yra širdies sutrikimų;

-                 jeigu vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių;

-                 jeigu vartojate maistą be druskos;

-                 jeigu vartojate kalio papildų, kalį organizme sulaikančių vaistų ar druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio;

-                 jeigu esate vyresnis kaip 70 metų;

-                 jeigu neseniai stipriai vėmėte arba viduriavote;

-                 jeigu vartojate vaistų nuo širdies vožtuvų sutrikimų ar bet kokios kitos širdies ligos;

-                 jeigu Jūsų kraujospūdis mažas (dažnai alpstate ar svaigsta galva, ypač stojantis);

-                 jeigu Jums neseniai persodintas inkstas ir vartojate vaistų nuo atmetimo reakcijos;

-                 jeigu yra kraujo sutrikimų, pvz., kraujyje mažai baltųjų ląstelių arba jų visai nėra (neutropenija ar agranulocitozė), mažai trombocitų (trombocitopenija) ar raudonųjų ląstelių (mažakraujystė);

-                 jeigu sergate su kolagenu susijusia kraujagyslių liga (pvz., raudonąja vilklige, reumatoidiniu artritu ar sklerodermija), Jums skiriamas imuninę sistemą slopinantis gydymas, vartojate vaistų alopurinolio ar prokainamido arba yra bet koks minėtų veiksnių derinys;

-                 jeigu yra buvusi alerginė reakcija, pasireiškusi veido, lūpų, liežuvio ir (arba) balso aparato patinimu ir kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimu;

-                 jeigu esate gydomas nuo cukrinio diabeto. Būtina stebėti, ar nesumažėja gliukozės kiekis kraujyje, ypač pirmąjį gydymo mėnesį. Be to, Jūsų kraujyje gali būti padidėjęs kalio kiekis;

-                 jeigu yra kepenų sutrikimų;

-                 jeigu atsiranda ilgalaikis nuolatinis sausas kosulys;

-                 jeigu vartojate ličio vaistų;

-                 jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių;

-                 jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų angioneurozinės edemos rizika gali būti didesnė: rizika:

­                 racekadotrilio - viduriavimui gydyti vartojamo vaisto;

­                 vaistų, vartojamų norint užkirsti kelią persodinto organo atmetimui ir vėžiui gydyti (pvz., temsirolimuzo, sirolimuzo, everolimuzo);

­                 vildagliptino – cukriniam diabetui gydyti vartojamo vaisto.

-                 jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

­                 angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų.

­                 aliskireną.

Jūsų gydytojas gali reguliariai tirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį bei elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kiekį kraujyje.

Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Enap vartoti negalima“.

 

Jei rengiamasi atlikti chirurginę operaciją, pasakykite gydytojui, kad vartojate Enap, kadangi bendrosios anestezijos metu padidėja hipotenzijos rizika.

Jei prireiks hemodializės, kitokio kraujo filtravimo (aferezės) arba padidėjusio organizmo jautrumo vapsvų ar bičių nuodams gydymo (desensibilizavimo), pasakykite gydytojui, kad vartojate Enap, kadangi padidėja nepageidaujamų padidėjusio jautrumo reakcijų rizika.

Jeigu manote, kad esate (arba galite būti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Enap vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui, žr. skyrių “Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

Vaikams šio vaisto vartoti draudžiama, kadangi jo saugumas bei veiksmingumas tokiems pacientams nenustatytas.

 

Kiti vaistai ir Enap

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kadangi Enap gali keisti kai kurių vaistų poveikį. Be to, kai kurie kiti vaistai gali keisti Enap poveikį:

­                 kalio papildų (įskaitant druskos pakaitalus), kalį tausojančių diuretikų ir kitų vaistų, galinčių didinti kalio kiekį kraujyje (pvz., trimetoprimo ir kotrimoksazolo nuo bakterijų sukeltų infekcijų; ciklosporino, imunitetą slopinančio vaisto, vartojamo apsisaugoti nuo persodinto organo atmetimo; heparino – kraujui skystinti vartojamo vaisto, norint išvengti kraujo krešulių susidarymo).

­                 vaistai nuo depresijos (tricikliai antidepresantai);

­                 vaistai nuo psichikos sutrikimų;

­                 išsiskiriančio šlapimo kiekį didinantys vaistai (diuretikai);

­                 kiti kraujospūdį mažinantys vaistai;

­                 ličio vaistai (jais gydoma tam tikro tipo depresija);

­                 skausmą malšinantys ir uždegimą mažinantys vaistai (uždegimą slopinantys vaistai, kurių galima vartoti skausmui malšinti);

­                 injekciniai aukso vaistai nuo artrito (natrio aurotiomalatas);

­                 kai kurie vaistai nuo kosulio ir peršalimo (simpatikomimetikai);

­                 vaistai nuo cukrinio diabeto (įskaitant geriamuosius vasitus ir insuliną);

­                 alkoholis;

­                 acetilsalicilo rūgštis;

­                 kraujo krešulius tirpdantys vaistai (trombolitikai);

­                 vaistų, kurie dažniausiai vartojami norint išvengti transplantuotų organų atmetimo

­                 (sirolimuzą, everolimuzą ir kitų vaistų iš mTOR inhibitorių klasės). Žr. skyrių „Įspėjimai ir

atsargumo priemonės”.

 

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

-                 jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireno (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Enap vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Enap vartojimas su maistu ir gėrimais

Enap galima gerti prieš valgį, jo metu arba po jo. Gydantis šiuo vaistu nerekomenduojama gerti alkoholio, kadangi jis stiprina kraujospūdį mažinantį vaisto poveikį.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Jeigu manote, kad esate (arba galite būti) nėščia, pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas patars Jums nebevartoti vaisto planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir paskirs kitą vaistą vietoje Enap. Enap yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate nėščia daugiau kaip tris mėnesius, nes jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Enap vartojimo laikotarpiu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo), ypač prieš laiką gimusių kūdikių, žindyti nerekomenduojama.

Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos Enap vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems pacientams gydymo metu, ypač pradžioje, vaistas gali sukelti svaigulį bei nuovargį ir taip netiesiogiai bei laikinai pabloginti gebėjimą vairuoti bei valdyti mechanizmus. Kol neaišku, kaip vaistas Jus veikia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto dozavimo vienete yra 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.      Kaip vartoti Enap

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė visada parenkama atsižvelgiant į paciento būklę, poreikį bei kitus vartojamus vaistus. Kokia ji bus, nusprendžia gydytojas.

 

Hipertenzijos gydymas

Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 5 – 20 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Įprastinė palaikomoji paros dozė – 20 mg, didžiausia - 40 mg.

 

Širdies nepakankamumo bei besimptomės kairiojo skilvelio disfunkcijos gydymas

Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 2,5 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Vėliau dozė palaipsniui didinama. Įprastinė palaikomoji paros dozė yra 20 mg. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus (priklauso nuo to, kurį dozavimo būdą pacientas toleruoja geriau). Didžiausia paros dozė - 40 mg. Ji lygiomis dalimis geriama per 2 kartus.

Jeigu prieš gydymą Enap didelėmis dozėmis vartojote šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių (diuretikų), iš pradžių rekomenduojama vartoti 5 mg ar mažesnę dozę. Jei įmanoma, gydytojas turi nutraukti gydymą diuretikais iki Enap vartojimo pradžios likus dviem ar trims dienoms.

 

Dozavimas, jeigu yra inkstų liga

Enap dozė nustatoma atsižvelgiant į inkstų funkciją ir (arba) kreatinino klirensą:

-                 jeigu yra vidutinio sunkumo inkstų sutrikimas, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 5‑10 mg;

-                 jeigu inkstų sutrikimas sunkus, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 2,5 mg.

 

Hemodializuojami pacientai

Tomis dienomis, kai atliekama hemodializė, reikia gerti 2,5 mg. Kitų dienų dozę gydytojas parinks atsižvelgdamas į kraujospūdį.

 

Vartojimas senyviems žmonėms

Dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į taip, kaip veikia inkstai.

 

Vartojimas vaikams

Vaikų, kurių didelis kraujospūdis, gydymo Enap patirties yra nedaug. Jei vaikas gali praryti tabletę, dozė nustatoma atsižvelgiant į jo kūno svorį ir kraujospūdį. Įprastinės pradinės dozės yra:

-                 po 2,5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria 20‑50 kg;

-                 po 5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg.

Dozę galima koreguoti pagal vaiko poreikius.

-                 Jei vaikas sveria 20‑50 kg, didžiausia paros dozė yra 20 mg.

-                 Jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg, didžiausia paros dozė yra 40 mg.

Enap nerekomenduojama gydyti naujagimių (kelias pirmas savaites po gimimo) ir vaikų, kuriems yra inkstų sutrikimų.

 

Tabletę reikėtų nuryti nesmulkintą, užgeriant skysčiu. Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgio metu arba po jo. Tabletes būtina gerti reguliariai, kasdien tokiu pat laiku.

Gydymas Enap yra ilgalaikis, nebent dėl tam tikrų aplinkybių jį tektų nutraukti, todėl visada užsitikrinkite, kad tablečių būtų pakankamai.

Jeigu manote, kad Enap veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Enap dozę?

Jeigu išgėrėte didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dažniausi perdozavimo požymiai yra per didelio kraujospūdžio sumažėjimo sukelti simptomai: pykinimas, padažnėjęs širdies plakimas, svaigulys bei alpulys. Tokiu atveju atsigulkite, galvą nuleiskite žemyn ir kvieskite gydytoją.

Jei pacientas išgėrė per daug tablečių, tačiau sąmonės neprarado, reikia bandyti sukelti vėmimą ir nedelsiant kviesti gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Enap

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Užmiršus pavartoti dozę, ją reikia išgerti nedelsiant, vos tik prisimenama, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo liko nedaug laiko, užmirštoji praleidžiama ir vaisto geriama įprastiniu laiku. Niekada negerkite dvigubos dozės.

 

Nustojus vartoti Enap

Nutraukus gydymą, gali vėl pakilti kraujospūdis ir kartu padidėti pasekmių ir (arba) komplikacijų (ypač širdžiai, smegenims ir inkstams), rizika.

Pacientams gali pasunkėti širdies nepakankamumas, gali prireikti guldyti į ligoninę.

Jeigu yra kairiojo skilvelio funkcijos sutrikimas be širdies nepakankamumui būdingų simptomų, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas, nuovargis net po mažo fizinio krūvio (pvz., lengvo pasivaikščiojimo), kulkšnių bei kojų tinimas, gali pasireikšti širdies nepakankamumas.

Jeigu yra hipertenzija ir sergama inkstų liga, gali pablogėti inkstų funkcija.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pagal pasireiškimo dažnį šalutinis poveikis suskirstytas į toliau išvardytas grupes.

 

Labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių žmonių)

-                 Neryškus matomas vaizdas.

-                 Svaigulys.

-                 Sausas ir dirginantis kosulys.

-                 Pykinimas.

-                 Jėgų stoka.

 

Dažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 žmonių)

-                 Galvos skausmas, depresija.

-                 Mažas kraujospūdis, alpulys (sinkopė), krūtinės skausmas, širdies ritmo sutrikimas, krūtinės angina, dažnas širdies plakimas.

-                 Dusulys.

-                 Viduriavimas, pilvo skausmas, skonio pojūčio pokytis.

-                 Odos išbėrimas, alerginė reakcija, pasireiškianti veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimu ir rijimo ar kvėpavimo pasunkėjimu.

-                 Nuovargis.

-                 Kalio kiekio kraujyje padidėjimas, kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas.

 

Nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100 žmonių)

-                 Mažakraujystė.

-                 Gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas.

-                 Sumišimas, mieguistumas, nemiga, nervingumas, dilgčiojimo ar tirpimo pojūtis odoje, galvos sukimasis.

-                 Staigus kraujospūdžio sumažėjimas, dažnas, stiprus, juntamas širdies plakimas (palpitacija), širdies priepuolis ar insultas (tam tikriems didelės rizikos ligoniams, įskaitant pacientus, kurių širdies ar smegenų kraujotaka sutrikusi; tokį poveikį tikriausiai sukelia mažas kraujospūdis).

-                 Nosies bėgimas, gerklės skausmas, užkimimas, astma.

-                 Žarnų nepraeinamumas (turinio slinkimą sutrikdantis žarnyno užsikimšimas), kasos uždegimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio dirginimas, burnos džiūvimas, apetito netekimas, skrandžio opa, virškinimo sutrikimai.

-                 Prakaitavimas, niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas.

-                 Inkstų funkcijos sutrikimas, inkstų nepakankamumas, baltymų atsiradimas šlapime (proteinurija).

-                 Erekcijos ar ejakuliacijos pasiekimo pasunkėjimas (impotencija).

-                 Raumenų mėšlungis, veido ir kaklo paraudimas, spengimas ausyse, karščiavimas, bendrasis silpnumas (negalavimas).

-                 Šlapalo kiekio kraujo serume padidėjimas, natrio kiekio kraujyje sumažėjimas.

 

Retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

-                 Kraujo ląstelių kiekio pokytis, pvz., baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, hemoglobino rodmens sumažėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, kaulų čiulpų slopinimas, autoimuninės ligos.

-                 Nenormalūs sapnai, miego sutrikimai.

-                 Protarpinis rankų ir kojų pirštų pabalimas (Reynaud sindromas).

-                 Plaučių infiltratai, nosies gleivinės uždegimas, plaučių uždegimas.

-                 Liežuvio gleivinės uždegimas, burnos opos.

-                 Kepenų nepakankamumas, kepenų uždegimas, tulžies susilaikymas, gelta.

-                 Odos paraudimas, sunki odos liga, kuriai būdingas odos ir gleivinės (akių, burnos ir lytinių organų) pūslių atsiradimas, odos pleiskanojimas (Stivenso ir Džonsono sindromas).

-                 Šlapimo kiekio sumažėjimas.

-                 Krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija).

-                 Kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, bilirubino kiekio padidėjimas.

 

Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

-                 Žarnyno gleivinės patinimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.      Kaip laikyti enap

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Enap sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra enalaprilio maleatas. Vienoje tabletėje yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg enalaprilio maleato.

-                 Pagalbinės 2,5 mg ir 5 mg tablečių medžiagos yra laktozė monohidratas, hidroksipropilceliuliozė (E463), kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas, talkas (E553b), magnio stearatas (E572). Žr. skyrių „Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio“.

-                 Pagalbinės 10 mg tablečių medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas, talkas (E553b), magnio stearatas (E572) ir raudonasis geležies oksidas (E172). Žr. skyrių „Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio“.

-                 Pagalbinės 20 mg tablečių medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas, talkas (E553b), magnio stearatas (E572), raudonasis geležies oksidas (E172) ir geltonasis geležies oksidas (E172). Žr. skyrių „Enap sudėtyje yra laktozės ir natrio“.

 

Enap išvaizda ir kiekis pakuotėje

Enap 5 mg tabletės yra baltos, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

Enap 10 mg tabletės yra raudonai rudos, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Enap 20 mg tabletės yra šviesiai oranžinės, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Visų stiprumų tabletės teikiamos dėžutėse po 20 arba 30 tablečių, kurios yra lizdinėse plokštelėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Krka, d. d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojas atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-13.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę
Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
Kompensuojama
Receptinis vaistas
METOPROLOL HEXAL Z, 23,75 mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30 paveikslėlis
Kaina galioja užsakant telefonu: 8 800 10008
Apmokėti ir atsiimti galima tik vaistinėse
2,73€
Kompensuojama
Receptinis vaistas
KAPTOPRIL KRKA, 25 mg, tabletės, N20 paveikslėlis
Kaina galioja užsakant telefonu: 8 800 10008
Apmokėti ir atsiimti galima tik vaistinėse
3,73€
Receptinis vaistas
KALIO CHLORIDAS GSK, 750 mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, (l.imp.), N30 paveikslėlis
Kaina galioja užsakant telefonu: 8 800 10008
Apmokėti ir atsiimti galima tik vaistinėse
5,37€
Kompensuojama
Receptinis vaistas
LERCAPIN, 10 mg, plėvele dengtos tabletės, N90  paveikslėlis
Kaina galioja užsakant telefonu: 8 800 10008
Apmokėti ir atsiimti galima tik vaistinėse
4,96€