Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

KAMIREN XL, 4 mg, modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N30

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

E. klinika E. klinika

Reikalinga konsultacija su gydytoju?

Užsisakykite el. konsultaciją!

Užsakyti el. konsultaciją
Prekės kodas: 22053
Gamintojas: KRKA
Veiklioji medžiaga: Doksazosinas

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Likutis: Yra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
4,90€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Kamiren XL 4 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės

Doksazosinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jei jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Kamiren XL ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Kamiren XL

3.       Kaip vartoti Kamiren XL

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Kamiren XL

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Kamiren XL ir kam jis vartojamas

 

Kamiren XL priklauso vaistų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis vartojamas padidėjusio kraujospūdžio ligai gydyti bei padidėjusios priešinės liaukos (prostatos) sukeltiems simptomams lengvinti.

 

Pacientams, kurie vartoja Kamiren XL didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti, vaistas atpalaiduoja lygiuosius kraujagyslių raumenis, todėl kraujas jomis lengviau teka. Dėl to sumažėja kraujospūdis. Pacientams, kurių prostata padidėjusi, Kamiren XL vartojama per silpnam ir (arba) per dažnam šlapinimuisi gydyti. Šie sutrikimai dažni pacientams, kurių prostata padidėjusi. Kamiren XL atpalaiduoja šlapimo pūslės kaklelį ir prostatos raumenis, taigi šlapimas teka lengviau.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Kamiren XL

 

Kamiren XL vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija doksazosinui, kitiems kvinazolino dariniams (prazosinui, terazosinui) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) (alergija gali pasireikšti išbėrimu, paraudimu ar kvėpavimo pasunkėjimu).

-                 jeigu yra sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija) ar anksčiau pasireiškė su kūno padėties pokyčiu susijęs kraujospūdžio sumažėjimas (ortostatinė hipotenzija);

-                 jeigu sergate priešinės liaukos (prostatos) hiperplazija ir kartu yra viršutinių šlapimo takų nepraeinamumas, lėtinė šlapimo takų infekcija ar šlapimo pūslės akmenligė;

-                 jeigu anksčiau buvo diagnozuotas virškinimo trakto nepraeinamumas, stemplės nepraeinamumas arba bet kurio laipsnio virškinimo trakto spindžio skersmens susiaurėjimas;

-                 žindymo laikotarpiu (aktualu gydant padidėjusį kraujospūdį);

-                 jeigu yra perpildyta šlapimo pūslė, neišsiskiria šlapimas arba progresuoja inkstų funkcijos nepakankamumas.

 

Jeigu yra bent viena iš išvardytų aplinkybių, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui, nes šios tabletės Jums gali netikti.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Kamiren XL:

-                 jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti - prieš pradėdama vartoti Kamiren XL, pasakykite apie tai gydytojui;

-                 jeigu esate jaunesnis nei 16 metų Kamiren XL vartoti nerekomenduojama;

-                 jeigu atlikta virškinimo trakto dalies pašalinimo operacija;

-                 jeigu diagnozuota plaučių edema dėl aortos arba dviburio vožtuvo stenozės;

-                 jeigu sergate širdies, kairiosios jos pusės ar kairiojo skilvelio funkcijos nepakankamumu;

-                 jeigu sergate kepenų funkcijos sutrikimu. Kamiren XL nerekomenduojama vartoti ligoniams, sergantiems sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu.

 

Jeigu Jums paskirta akies operacija dėl lęšiuko sudrumstėjimo (kataraktos) turite informuoti savo akių gydytoją, kad vartojate ar anksčiau vartojote šio vaisto, nes Kamiren XL gali sąlygoti padidėjusį komplikacijų dažnį operacijos metu.

 

Reikia nuryti visą Kamiren XL modifikuoto atpalaidavimo tabletę. Modifikuoto atpalaidavimo tablečių negalima kramtyti, dalyti arba smulkinti.

 

Kamiren XL gydymo pradžioje gali sukelti ortostatinę hipotenziją, pasireiškiančią galvos svaigimu ir silpnumu, retais atvejais - sąmonės išnykimu (apalpimu). Todėl reikia vengti situacijų, kurioms esant, galima susižeisti, jeigu atsirastų galvos svaigimas ar silpnumas.

 

Vaikams ir paaugliams

Kamiren nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes vartojimo saugumas ir veiksmingumas nenustatytas.

 

Kiti vaistai ir Kamiren XL

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Jeigu gydytojas ketina skirti Jums kokių nors vaistų, pasakykite jam, kad vartojate Kamiren XL.

 

Yra keletas vaistų, kurie gali sąveikauti su Kamiren XL:

Vartoti doksazosiną kartu su vaistais nuo erekcijos disfunkcijos (impotencijos), kurie vadinami fosfodiesterazės-5 inhibitoriais, reikia atsargiai, nes kai kuriems pacientams gali labai sumažėti kraujospūdis (pasireikšti hipotenzija).

 

Kamiren XL vartojimas su maistu ir gėrimais

Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgio metu ar po valgio.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumo metu Kamiren XL vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus, kai apsvarstęs naudos ir rizikos santykį, vaistą vartoti skiria gydytojas.

 

Žindymo laikotarpiu Kamiren XL vartoti negalima. Jeigu gydymas šiuo vaistu būtinas, žindymą reikia nutraukti.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kamiren XL gali veikti gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus, ypač gydymo pradžioje. Šis vaistas gali sukelti silpnumą arba galvos svaigimą. Jeigu jaučiate šį poveikį, vairuoti ar nevaldyti mechanizmus negalima.

 

Kamiren XL sudėtyje yra laktozės monohidrato.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti Kamiren XL

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

-                Įprastinė Kamiren XL dozė yra viena modifikuoto atpalaidavimo tabletė vieną kartą per parą.

-                Gydytojas gali nurodyti dozę padidinti iki 8 mg. Tai yra didžiausia Kamiren XL dozė.

-                Nurykite visą Kamiren XL modifikuoto atpalaidavimo tabletę. nekramtykite, nedalinkite ir nesmulkinkite modifikuoto atpalaidavimo tablečių.

-                Kamiren XL galima gerti valgant arba nevalgius

-                Kamiren XL  visada vartokite tiksliai taip ir tiek laiko, kaip nurodė gydytojas.

-                Jeigu abejojate, klauskite gydytojo arba vaistininko.

-                Svarbu šias modifikuoto atpalaidavimo tabletes vartoti nuolat. Jos padės reguliuoti kraujospūdį.

-                Nepasitarę su gydytoju, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

-                Kreipkitės į gydytoją, nelaukdami, kol pasibaigs modifikuoto atpalaidavimo tabletės.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Kamiren XL dozę?

Iš karto išgėrę per daug modifikuoto atpalaidavimo tablečių, galite pasijusti blogai. Išgertos kelios modifikuoto atpalaidavimo tabletės gali būti pavojingos. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

 

Pamiršus pavartoti Kamiren XL

Nesirūpinkite. Pamirštos modifikuoto atpalaidavimo tabletės negerkite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vartokite vaistą taip, kaip nurodyta.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šalutinis poveikis dažniausiai yra nesunkus ir, vaistą vartojant toliau, išnyksta. Jeigu šalutinis poveikis vargina arba pasireiškė šiame pakuotės lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, kreipkitės į gydytoją.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija, galvos sukimasis, galvos skausmas, mieguistumas, galvos sukimasis, jaučiamas dažnas širdies plakimas, dažnas pulsas, kraujospūdžio sumažėjimas, su padėtimi susijęs kraujospūdžio sumažėjimas (ortostatinė hipotenzija), bronchų uždegimas, kosulys, dusulys, sloga, pilvo skausmas, nevirškinimas, burnos džiūvimas, pykinimas, niežulys, nugaros skausmas, raumenų skausmas, šlapimo pūslės uždegimas, šlapimo nelaikymas, bendras silpnumas, krūtinės skausmas, į gripą panašūs simptomai, edema.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Alerginė reakcija į vaistą, apetito nebuvimas, podagra, apetito padidėjimas, nerimas, depresija, nemiga, smegenų kraujotakos sutrikimas, jutimų susilpnėjimas, apalpimas, drebulys, spengimas ausyse, krūtinės angina, miokardo infarktas, kraujavimas iš nosies, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, vėmimas, skrandžio ir žarnų uždegimas, nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, odos išbėrimas, sąnarių skausmas, skausmingas šlapinimasis, kraujas šlapime, dažnas šlapinimasis, impotencija, skausmas, veido edema, svorio padidėjimas.

 

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų)

Leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, susijaudinimas, nervingumas, galvos svaigimas atsistojant, miglotas matymas, retas pulsas, nereguliarus širdies plakimas, paraudimas, bronchų spazmas, tulžies sąstovis, kepenų uždegimas, gelta, nuplikimas, taškinės kraujosruvos, dilgėlinė, raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, šlapinimosi sutrikimas, naktinis šlapinimasis, gausus šlapinimasis, šlapinimosi sustiprėjimas, krūtų padidėjimas vyrams, nuovargis, negalavimas.  Ilgalaikis skausmingas varpos sustandėjimas (erekcija). Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Kataraktos operacijos metu gali atsirasti vadinamasis operacinis suglebusios rainelės sindromas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Kartais gali pasireikšti retrogradinė ejakuliacija.

 

Pacientams, kurie vartojo Kamiren XL didelio kraujospūdžio ligai gydyti, pasireiškė šalutinis poveikis, kurį galėjo sukelti ir ne šis vaistas. Tai krūtinės skausmas, sustiprėjęs širdies plakimas arba neritmiški širdies susitraukimai, širdies priepuolis arba smegenų insultas. Pasireiškus bent vienam šių sutrikimų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.      Kaip laikyti Kamiren XL

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Kamiren XL sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra doksazosinas. Modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 4 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalo).

-                 Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė, bevandenis kalcio vandenilio fosfatas, laktozė monohidratas, magnio stearatas, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

 

Kamiren XL išvaizda ir kiekis pakuotėje

Modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios, abipus truputį išgaubtos.

 

Kamiren XL tiekiamas lizdinės plokštelėse. Dėžutėje yra 30, 84, 90 arba 98 modifikuoto atpalaidavimo tabletės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-02-07

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/