Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

MADOPAR HBS, 100 mg/25 mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N100

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

Prekės kodas: 1789
Gamintojas: Roche Lietuva, UAB
Veiklioji medžiaga: Levodopa ir benserazidas

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Perkant su kompensacija:

reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu
apmokėjimas tik vaistinėje.

Likutis: Yra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
*
15,65€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Madopar 100 mg/25 mg kietosios kapsulės

Madopar 200 mg/50 mg tabletės

Madopar 100 mg/25 mg disperguojamosios tabletės

Madopar HBS 100 mg/25 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Levodopa ir benserazidas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.       Kas yra Madopar ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Madopar

3.       Kaip vartoti Madopar

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Madopar

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Madopar ir kam jis vartojamas

 

Madopar yra sudėtinis levodopos ir benserazido preparatas Parkinsono ligai gydyti.

 

Levodopa yra aminorūgštis, vartojama dopamino trūkumui, susijusiam su Parkinsono liga, šalinti. Kadangi ne mažiau kaip 95 % išgertos levodopos dekarboksilinama periferiniuose organuose (žarnose, kepenyse, inkstuose, širdyje, skrandyje), jos į smegenis patenka labai mažai. Jei gydoma vien levodopa, ne smegenyse susidaręs dopaminas ir iš jo atsiradusios adrenerginės medžiagos dažnai sukelia nepageidaujamą poveikį virškinimo traktui bei širdies ir kraujagyslių sistemai.

 

Benserazidas, dekarboksilazės inhibitorius, vartojamas gydomosiomis dozėmis, į smegenis beveik nepatenka. Vartojamas kartu su levodopa, benserazidas beveik visiškai nuslopina jos dekarboksilinimą periferiniuose audiniuose, ypač žarnų gleivinėje, todėl panašaus stiprumo poveikiui sukelti reikia maždaug 20 % tos levodopos dozės, kuri reikalinga gydant vien levodopa. Vadinasi, nepageidaujamas poveikis virškinimo traktui ir širdies bei kraujagyslių sistemai atsiranda daug rečiau.

 

Madopar preparatu gydoma Parkinsono liga (drebamasis paralyžius, t. y., liga, kuriai yra būdingas didelės amplitudės drebulys, sumažėjusi judesių sparta bei raumenų stingulys).

 

Madopar taip pat vartojama neramių kojų sindromui (NKS) gydyti, įskaitant:

·         idiopatinį NKS;

·         NKS dėl inkstų funkcijos nepakankamumo, kai būtina dializė.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Madopar

 

Madopar vartoti negalima:

-               jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) levodopai, benserazidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-               jeigu vartojama neselektyvaus poveikio MAO inhibitorių;

-               sergant sunkia (nekompensuota) endokrininės sistemos, širdies, kepenų, inkstų liga, tokia kaip feochromocitoma, hipertiroidizmas, Kušingo sindromas ar sunki širdies aritmija;

-               sergant sunkia psichoze;

-               sergant uždaro kampo glaukoma;

-               jaunesniems nei 25 metų pacientams;

-               nėščioms moterims (žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, arba slaugytoju  prieš pradėdami vartoti Madopar, jeigu:

-               sergate vainikinių arterijų liga, širdies aritmijomis ar širdies nepakankamumu;

-               yra endogeninė ar egzogeninė psichozė;

-               Jums jau yra buvusi ortostatinė hipotenzija;

-               sergate atviro kampo glaukoma;

-               sergate cukriniu diabetu.

 

SVARBU

 

Su levodopa susijusi somnolencija (patologinis mieguistumas) ir labai retai - itin stipri somnolencija dienos metu bei staigaus užmigimo epizodai. Jeigu Jums atsiranda tokių simptomų, Jūs būtinai informuokite gydytoją ir, kol tokie pasikartojantys simptomai ir somnolencija neišnyks, susilaikykite nuo vairavimo ir/arba mechanizmų valdymo, nes dėl sutrikusio budrumo Jums ar kitiems gali grėsti sunkaus sužalojimo (pvz., valdant mechanizmus) pavojus.

 

Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs, Jūsų šeimos nariai ar globėjas pastebėtų, kad Jums atsirado paskatos ar potraukis neįprastai elgtis arba Jūs nebegalite atsispirti impulsyvumui, polėkiui ar pagundoms atlikti tam tikrus veiksmus, kurie galėtų Jums pakenkti. Šie poelgiai vadinami impulsų kontrolės sutrikimais ir yra tokie, kaip priklausomybė nuo azartinių žaidimų, neįveikiamas potraukis valgyti ar išlaidauti, padidėjęs lytinis potraukis arba seksualinių minčių ar jausmų sustiprėjimas. Gydytojui gali reikėti peržiūrėti Jūsų gydymą.

 

Kiti vaistai ir Madopar

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui,  arba slaugytojui.

 

 

Kartu su standartiniu Madopar preparatu vartojamas anticholinerginis preparatas triheksifenidilis mažina levodopos rezorbcijos greitį, bet ne kiekį, todėl minėtas preparatas, vartojamas kartu su Madopar, levodopos farmakokinetikai įtakos nedaro.

 

Antacidiniai preparatai, vartojami kartu su Madopar, mažina levodopos rezorbciją.

Geležies sulfatas mažina didžiausią levodopos koncentraciją plazmoje. Metoklopramidas greitina levodopos rezorbciją. Domperidonas gali padidinti levodopos biologinį prieinamumą.

 

Madopar poveikį mažina neuroleptikai, opioidai ir antihipertenziniai vaistai, kuriuose yra rezerpino.

Vartoti tuo pačiu laiku Madopar ir neselektyvaus poveikio monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių negalima. Vartoti grynų MAO-B inhibitorių (pvz., selegilino ar razagilino) ar selektyvaus poveikio MAO-A inhibitorių, pvz., moklebemido, nedraudžiama. Tam tikromis aplinkybėmis selegilinas, nesukeldamas pavojingos sąveikos, gali stiprinti levodopos antiparkinsoninį poveikį.

 

MAO-A ir MAO-B inhibitoriai, vartojami kartu, sukelia tokį patį poveikį, kaip neselektyvaus poveikio MAO inhibitoriai, todėl šių vaistų derinio kartu su Madopar vartoti draudžiama.

 

Jei preparato vartojama kartu su neselektyviai veikiančiu negrįžtamojo poveikio MAO inhibitoriumi, pvz., tranilciprominu, gali prasidėti hipertenzinė krizė (tam tikromis aplinkybėmis ji gali prasidėti po gydymo MAO inhibitoriumi praėjus net dviem savaitėms).

 

Madopar gali stiprinti kartu su juo vartojamų simpatikomimetikų (pvz., adrenalino, noradrenalino, izoproterenolio ar amfetamino) poveikį, todėl gali prireikti mažinti jų dozę.

 

Madopar galima vartoti kartu su įprastais vaistais nuo parkinsonizmo: dopamino agonistais, amantadinu, selegilinu, bromokriptinu, anticholinerginiais preparatais. Pradėjus kartu vartoti katechol-O-metiltransferazės KOMT inhibitorių, gali reikėti mažinti Madopar dozę. Kitokių Madopar ir vaistų nuo Parkinsono ligos sąveikos tyrimų neatlikta, todėl gali prireikti mažinti arba Madopar, arba kitų medikamentų nuo parkinsonizmo dozę. Jei tokiais vaistais gydomas pacientas pradeda vartoti Madopar, anticholinerginių preparatų vartojimą reikia nutraukti palaipsniui, kadangi levodopos poveikis atsiranda ne iš karto.

 

Kartu vartojami vaistiniai preparatai nuo psichozės, turintys dopamino receptorius blokuojančių savybių, gali slopinti levodopos ir benserazido derinio antiparkinsoninį poveikį. Levodopa gali sumažinti minėtų vaistinių preparatų antipsichozinį poveikį.

 

Be to, vartojant Madopar gali sumažėti kai kurių laboratorinių tyrimų tikslumas.

 

Madopar vartojimas su maistu ir gėrimais

Jei Madopar geriate valgydami maistą, kuriame daug baltymų, vaisto poveikis gali silpnėti.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Madopar draudžiama vartoti nėščiosioms ir vaisingo amžiaus moterims, kurios nenaudoja pakankamų priemonių nėštumui išvengti, kadangi tokios patirties nėra. Be to, tyrimų su gyvūnais duomenimis, benserazidas trikdo kaulų augimą.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu atsiranda mieguistumas, staigaus užmigimo epizodai arba sutrinka psichomotorinis aktyvumas, vairuoti ir valdyti mechanizmus nerekomenduojama.

 

 

3.       Kaip vartoti Madopar

 

Madopar visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Dozavimas

 

Parkinsono liga

 

Dozė kiekvienam pacientui yra skirtinga. Ji priklauso nuo ekstrapiramidinių simptomų sunkumo ir vaisto toleravimo. Reikia vengti didelės vienkartinės dozės.

 

Kad nepageidaujamas poveikis būtų minimalus ir negrėstų pavojus pageidaujamiems gydymo rezultatams, gydymas pradedamas laipsniškai didinant dozę.

 

Pradinis gydymas

Kai yra ankstyvoji Parkinsono ligos stadija, rekomenduojama iš pradžių gerti po ¼ Madopar 200 mg/50 mg tabletės arba ½ Madopar disperguojamosios tabletės 3-4 kartus per parą.

 

Kas 3 - 7 dienas paros dozė gali būti didinama puse Madopar disperguojamosios tabletės (50 mg levodopos kartu su 12,5 mg benserazido), viena Madopar 100 mg/25 mg kapsule ar Madopar disperguojamąja tablete (100 mg levodopos kartu su 25 mg benserazido).

Paprastai paros dozė turėtų būti ne didesnė kaip 8 Madopar 100 mg/25 mg kapsulės arba 8 Madopar disperguojamosios tabletės arba 4 Madopar 200mg/50mg tabletės (800 mg levodopos ir 200 mg benserazido).

Jei pageidaujama greitesnės poveikio pradžios, vietoj standartinio Madopar galima vartoti Madopar disperguojamųjų tablečių. Madopar disperguojamosios tabletės yra speciali vaisto forma pacientams, kuriems kuriems sunku praryti vaistų kietų formų preparatus (kapsules, tabletes) arba kuriems reikia greitesnės poveikio pradžios, ar pacientams, kuriems paryčiais arba po pietų atsiranda akinezija, taip pat kuriems yra per lėtos reikiamo simptomų slopinimo pradžios ar varginančios simptomų slopinimo pabaigos reiškinių.

 

Palaikomasis gydymas

Vidutinė palaikomoji dozė – po 100 mg/25 mg Madopar, t.y., po vieną Madopar 100 mg/25 mg kapsulę arba ½ Madopar 200 mg/50 mg tabletės 3-6 kartus per parą. Norint pasiekti optimalų poveikį, standartinį Madopar preparatą galima pakeisti Madopar HBS (hidrodinamiškai balansuotos sistemos pailginto atpalaidavimo kietomis kapsulėmis) ir Madopar disperguojamomis tabletėmis.

 

Jei atsiranda nepageidaujamas poveikis, dozės reikia nedidinti ar kuriam laikui sumažinti, po to ją galima toliau didinti, tik dar lėčiau. Jei atsiranda virškinimo trakto negalavimų, galima vartoti vaistų nuo vėmimo, pvz., domperidono.

 

Reikia atsiminti, kad keičiant vaistą, kuriame yra vien levodopos, preparatu, kurio sudėtyje yra levodopos ir benzerazido, panašiam klinikiniam poveikiui sukelti reikia tik maždaug 20 % ankstesnės levodopos dozės. Tokiu atveju tarp levodopos ir sudėtinio preparato vartojimo turi būti ne trumpesnė kaip 12 valandų pertrauka.

 

Madopar gali vartoti ir sergantieji Parkinsono liga, kurie gydomi kitokiais vaistais nuo parkinsonizmo, tačiau kai tik pasireiškia Madopar poveikis, kitokių preparatų vartojimą reikėtų peržiūrėti ir, jei galima, laipsniškai mažinti jų dozę, po to gydymą jais nutraukti.

 

Pacientams, kurių sveikatos būklė per parą labai kinta (“veikia-neveikia” reiškinys), reikėtų vartoti dažniau, bet mažesnę preparato dozę arba jį keisti Madopar HBS kapsulėmis.

 

Neramių kojų sindromas (NKS)

Didžiausia Madopar paros dozė turi būti ne didesnė nei 400 mg/100 mg Madopar.

 

Idiopatinis (neaiškios kilmės) NKS

Dozę reikia išgerti 1 valandą prieš einant miegoti. Siekiant išvengti poveikio virškinimo traktui, ją galima išgerti lengvai užkandus.

 

NKS, kai sunku užmigti

Pacientus, kuriems yra NKS ir dėl to jie sunkiai užmiega, rekomenduojama gydyti standartiniu Madopar preparatu. Rekomenduojama pradinė dozė yra 50 mg/12,5 mg – 100 mg/25 mg Madopar. Jeigu simptomai išlieka, patartina dozę didinti iki 200 mg/50 mg Madopar.

 

NKS, kai sunku užmigti ir yra sutrikęs miegas naktį

Pacientams, kurie sunkiai užmiega ir kurių taip pat sutrikęs miegas naktį, rekomenduojama gerti vieną Madopar HBS kapsulę kartu su viena Madopar 100 mg/25 mg kapsule arba puse Madopar 200 mg/50 mg tabletės vieną valandą prieš einant gulti. Jeigu ši dozė patenkinamai nepagerina simptomų nakties antrosios pusės metu, rekomenduojama Madopar HBS dozę didinti – gerti 2 kapsules.

 

NKS, kai sunku užmigti ir sutrikęs miegas naktį, taip pat yra papildomų sutrikimų dieną

Šiems pacientams rekomenduojama papildomai gerti Madopar 100 mg/25 mg disperguojamąją tabletę arba Madopar 100 mg/25 mg kapsulę, arba 1/2 Madopar 200 mg/50 mg tabletės, tačiau bendra dozė per 24 valandas turi būti ne didesnė nei 400 mg/100 mg Madopar.

 

NKS dėl inkstų veiklos nepakankamumo, kai būtina dializė

Pacientams, kuriems yra NKS, dializės metu rekomenduojama gerti Madopar 100 mg/25 mg disperguojamąją tabletę arba Madopar 100 mg/25 mg kapsulę, arba 1/2 Madopar 200 mg/50 mg tabletės; dozę reikia išgerti 30 minučių prieš dializę.

 

Vartojimo būdas

 

Jei įmanoma, Madopar reikėtų gerti mažiausiai 30 minučių prieš valgį arba praėjus 1 valandai po valgio. Nepageidaujamas poveikis, kuris paprastai atsiranda ankstyvųjų gydymo stadijų metu, dažniausiai nepasireiškia, jei Madopar vartojama kartu su nedideliu kiekiu maisto ar skysčio arba dozė didinama lėčiau.

 

Madopar 100 mg/25 mg ir Madopar HBS kapsules reikia nuryti nepažeistas, jų kramtyti negalima.

 

Madopar tabletes, kad būtų lengviau nuryti ar tiksliau dozuoti, galima perlaužti. Madopar disperguojamosios tabletės turi būti disperguojamos ketvirtyje stiklinės vandens (maždaug 25 - 50 ml). Per kelias minutes tabletės visiškai suira ir susidaro į pieną panaši suspensija. Kadangi greitai atsiranda nuosėdų, patartina prieš geriant suspensiją suplakti. Iš Madopar disperguojamųjų tablečių paruoštą suspensiją reikia išgerti per pusvalandį po jos paruošimo.

 

PASTABA: Madopar HBS 100 mg/25 mg netinka žmonėms, kuriems yra vaistų sukeltų ekstrapiramidinių motorikos sutrikimo simptomų arba kurie serga Huntingtono liga.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Madopar dozę?

Perdozavimo simptomai yra panašūs į nepageidaujamą preparato poveikį, tačiau gali būti sunkesni. Dažniausiai gali pasireikšti sunkesnė diskinezija, sumišimas, miego sutrikimas.

Perdozavus vaisto būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią neatidėliotinos pagalbos skyrių.

 

Pamiršus pavartoti Madopar

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dieną vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip įprasta.

 

Nustojus vartoti Madopar

Jei daug metų gydomam Madopar preparatu ligoniui staiga nutraukiamas šio vaisto vartojimas, gali atsirasti piktybinis levodopos nutraukimo sindromas (padidėja kūno temperatūra, atsiranda raumenų rigidiškumas, kartais pakinta psichika, serume padidėja kepenų fermentų aktyvumas) ar labai pasunkėti akinezija. Abu pokyčiai yra pavojingi gyvybei, todėl jei gydymo levodopa pertrauka būtina, ją reikia daryti ligoninėje.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Žemiau išvardintų šalutinių poveikių dažnis nėra žinomas, nes pagal turimus duomenis jo nustatyti negalima.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: hemolizinė mažakraujystė, baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai: apetito sumažėjimas.

Psichikos sutrikimai: įvairūs nevalingi judesiai (dopamino reguliacijos sutrikimo sindromas), sumišimo būklė, depresija, sujaudinimas, nerimas, nemiga, haliucinacijos, manija, orientacijos laike ir erdvėje sutrikimas, patologinis potraukis azartiniams žaidimams, padidėjęs lytinis potraukis, pernelyg didelis seksualumas, neįveikiamas potraukis apsipirkti, persivalgymas, valgymo sutrikimo simptomas, dopamino reguliacijos sutrikimo sindromas (DRSS).

Nervų sistemos sutrikimai: skonio jutimo išnykimas, skonio pakitimai, nevalingi judesiai (panašūs į chorėją ar atetozę), atsako į gydymą svyravimai, „šalimo“ jutimas, ligos pablogėjimas dozės veikimo pabaigoje, „veikia-neveikia“ fenomenas, mieguistumas, netikėtas užmigimas.

Širdies sutrikimai: ritmo sutrikimai.

Kraujagyslių sutrikimai: kraujospūdžio sumažėjimas keičiant kūno padėtį.

Virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, seilių spalvos pakitimas, liežuvio spalvos pakitimas, dantų spalvos pakitimas, burnos gleivinės spalvos pakitimas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų veiklą rodančių baltymų kiekio kraujyje padidėjimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai: niežulys, išbėrimas.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai: neramių kojų sindromas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: šlapalo kiekio kraujyje padidėjimas, šlapimo spalvos pakitimas.

Tyrimai: gali pakisti ar patamsėti kūno skysčių ar audinių, įskaitant seiles, liežuvį, dantenas ar burnos gleivinę, spalva. Tiriant šlapimą gali būti gautas klaidingai teigiamas ketoninių kūnų tyrimo rezultatas.

 

Jums gali pasireikšti tokie šalutiniai poveikiai:

·         negalėjimas atsispirti impulsyvumui atlikti tam tikrus veiksmus, kurie galėtų Jums pakenkti. Tai galėtų būti:

  • stiprus azartas daug lošti, nepaisant pasekmių sau ar šeimai;
  • Jums pačiam ar kitiems didelį susirūpinimą keliantis lytinio domėjimosi ar elgsenos pakitimas arba sustiprėjimas, pavyzdžiui, padidėjęs lytinis potraukis;
  • nekontroliuojamas bereikalingas apsipirkinėjimas ar išlaidavimas;
  • persivalgymas (didelio maisto kiekio suvalgymas per trumpą laiką) arba neįveikiamas potraukis valgyti (valgymas daugiau nei įprastai ir daugiau, nei reikėtų alkiui numalšinti).

 

Pastebėję bet kurį iš paminėtų elgsenos pokyčių, pasakykite savo gydytojui ir aptarkite su juo šių simptomų valdymo ar sumažinimo būdus.

 

Gydymo pradžiai būdingus simptomus (apetito pablogėjimą, pykinimą, vėmimą, skonio pokyčius) dažniausiai galima pašalinti Madopar vartojant kartu su nedideliu kiekiu maisto ar skysčio arba lėčiau didinant dozę.

 

Neramių kojų sindromas (NKS)

 

Dažniausias ilgai trunkančio gydymo dopaminerginiu preparatu nepageidaujamas poveikis – sindromo sustiprėjimas (simptomai atsiranda ne vakare arba naktį, o ankstyvą popietę ir vakare prieš vartojant kitą nakties dozę).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Madopar

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Madopar 100 mg/25 mg kietosios kapsulės

Buteliuką laikyti sandarų, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Madopar 200 mg/50 mg tabletės ir Madopar 100 mg/25 mg disperguojamosios tabletės

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje.

Buteliuką laikyti sandarų, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Paruoštą Madopar disperguojamosios tabletės suspensiją reikia suvartoti per 30 minučių.

 

Madopar HBS 100 mg/25 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30° C temperatūroje.

Buteliuką laikyti sandarų, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Madopar sudėtis

 

Madopar 100 mg/25 mg kietosios kapsulės

·                     Veikliosios medžiagos yra levodopa ir benserazidas. Vienoje kapsulėje yra 100 mg levodopos ir 25 mg benserazido (hidrochlorido pavidalu).

·                     Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, želatina, magnio stearatas, povidonas, talkas, raudonasis geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171).

 

Madopar 200 mg/50 mg tabletės

·                     Veikliosios medžiagos yra levodopa ir benserazidas. Vienoje tabletėje yra 200 mg levodopos ir 50 mg benserazido (hidrochlorido pavidalu).

·                     Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, manitolis, kalcio vandenilio fosfatas, krospovidonas, etilceliuliozė, raudonasis geležies oksidas (E172), silicio dioksidas, natrio dokuzatas.

 

Madopar 100 mg/25 mg disperguojamosios tabletės

·                  Veikliosios medžiagos yra levodopa ir benserazidas. Vienoje disperguojamoje tabletėje yra 100 mg levodopos ir 25 mg benserazido (hidrochlorido pavidalu).

·                  Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, bevandenė citrinų rūgštis.

 

Madopar HBS 100 mg/25 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

·                Veikliosios medžiagos yra levodopa ir benserazidas. Vienoje pailginto atpalaidavimo kapsulėje yra 100 mg levodopos ir 25 mg benserazido (hidrochlorido pavidalu).

·                Pagalbinės medžiagos yra kalcio vandenilio fosfatas, magnio stearatas, hipromeliozė, hidrintas augalinis aliejus, povidonas, talkas, želatina,  geltonasis geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171), manitolis.

 

Madopar išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Madopar 100 mg/25 mg kietosios kapsulės

Kapsulę sudaro šviesiai rausvas nepermatomas korpusas ir melsvas nepermatomas dangtelis, ant kurių juodai įspausta „Roche“. Pakuotėje yra 100 kapsulių ir drėgmę sugeriančios medžiagos.

 

Madopar 200 mg/50 mg tabletės

Šviesiai raudonos cilindro formos, abipus išgaubtos tabletės su kryžmine vagele. Pakuotėje yra 100 tablečių ir drėgmę sugeriančios medžiagos. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Madopar 100 mg/25 mg disperguojamosios tabletės

Apvalios baltos tabletės ant kurių vienos pusės įspausta „Roche 125, o ant kitos pusės – viena vagelė.

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Pakuotėje yra 100 tablečių ir drėgmę sugeriančios medžiagos.

 

Madopar HBS 100 mg/25 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Kapsulę sudaro šviesiai mėlynas nepermatomas korpusas ir tamsiai žalias nepermatomas dangtelis, ant kurių raudonai įspausta „Roche“. Pakuotėje yra 100 kapsulių ir drėgmę sugeriančios medžiagos.

 

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

UAB “Roche Lietuva”

J.Jasinskio g. 16B

LT-01112 Vilnius

Lietuva

 

Gamintojas

UAB „Roche Lietuva“

J. Jasinskio g. 16B

LT-01112 Vilnius

Lietuva

 

Jei apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

 

UAB „Roche Lietuva”

J.Jasinskio g. 16B

LT-01112 Vilnius

Tel.: +370 52546799

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-08-02

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Kompensacijos rūšys Kompensuojama kaina
Be kompensacijos 15,65 €
1 0,74 €
2 0,74 €
3 0,74 €
6 8,20 €
7 8,20 €
8 3,72 €
9 0,74 €
10 0,74 €
12 0,74 €
13 8,20 €
16 0,74 €
  • Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu.
  • Apmokėjimas tik vaistinėje.

Priemoka atsiėmimo metu gali būti perskaičiuota pasikeitus kompensavimo tvarkai.

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo

MADOPAR, 100 mg/25 mg, disperguojamosios tabletės, N100

13,14€
Kaina galioja tik užsakant internetu