PREGAMID, 150 mg, kietosios kapsulės, N56

Informacinis lapelis

Pregamid 25 mg kietosios kapsulės

Pregamid 50 mg kietosios kapsulės

Pregamid 75 mg kietosios kapsulės

Pregamid 150 mg kietosios kapsulės

 

Pregabalinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Pregamid ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Pregamid

3.       Kaip vartoti Pregamid

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Pregamid

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Pregamid ir kam jis vartojamas

 

Pregamid priklauso vaistų, kurie vartojami suaugusiųjų epilepsijai, neuropatiniam skausmui ir generalizuoto nerimo sutrikimui (GNS) gydyti, grupei.

 

Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas. Pregamid vartojamas ilgai trunkančiam skausmui, kurį sukėlė nervų pažeidimas, gydymui. Neuropatinį skausmą gali sukelti įvairios ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas arba juosiančioji pūslelinė. Skausmo pojūtį galima apibūdinti kaip karštį, deginimą, tvinksėjimą, šaudymą, dūrimą, mėšlungį, maudimą, dilgsėjimą, tirpimą, lyg badymą adata. Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas taip pat gali būti susijęs su nuotaikos pokyčiais, miego sutrikimu, nuovargiu ir gali daryti įtaką fiziniam ir socialiniam aktyvumui bei bendrai gyvenimo kokybei.

 

Epilepsija. Pregamid gydomi suaugę pacientai, sergantys tam tikrų formų epilepsija (daliniai traukuliai, pereinantys arba nepereinantys į antrinę generalizaciją). Gydytojas Jums paskirs Pregamid, jei esamas gydymas buvo nepakankamai veiksmingas. Pregamid turite vartoti kartu su jau vartojamais vaistais. Pregamid neskiriamas vartoti vienas, o visada kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.

 

Generalizuotas nerimo sutrikimas. Pregamid gydomi sergantys generalizuotu nerimo sutrikimu (GNS) pacientai. GNS simptomai yra ilgai trunkantys: sunkiai valdomas didelis susirūpinimas ir nerimas. Dėl GNS pacientas gali būti nerimastingas arba jaustis įsitempęs ar susierzinęs, greitai pavargti (justi nuovargį), jam sunku sukaupti dėmesį arba gali aptemti protas, jis gali būti irzlus, jausti raumenų įsitempimą, gali sutrikti miegas. Ši būklė skiriasi nuo kasdieninio gyvenimo sukelto streso ir įtampos.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Pregamid

 

Pregamid vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija pregabalinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Pregamid.

 

-                 Kai kuriems Pregamid vartojusiems pacientams buvo nustatyta simptomų, rodančių alerginę reakciją. Tokie simptomai yra veido, lūpų, liežuvio ir gerklės patinimas bei išplitęs odos išbėrimas. Jeigu pasireiškė tokių reakcijų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

-                 Pregamid buvo susijęs su svaiguliu ir mieguistumu, dėl kurio senyvi pacientai gali pargriūti ir susižaloti. Todėl vartodami šį vaistą, kol nepriprasite prie jo poveikio, būkite atsargūs.

 

-                 Pregamid gali sukelti neryškų matymą, apakimą ar kitokių regėjimo pokyčių, kurių dauguma būna laikini. Jeigu atsirado regėjimo pokyčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

-                 Kai kuriems pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir priaugusiems svorio, vartojant pregabaliną, gali prireikti keisti vaistų nuo cukrinio diabeto dozę.

 

-                 Tam tikras šalutinis poveikis, pvz., mieguistumas, gali pasireikšti dažniau, nes pacientai, kuriems nustatytas stuburo smegenų pažeidimas, gali vartoti kitų vaistų, pavyzdžiui dėl skausmo arba padidėjusio raumenų tonuso (spastikos), kurių šalutinis poveikis panašus į pregabalino ir minėtų vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.

 

-                 Gauta pranešimų, kad kai kuriems pregabalino vartojusiems pacientams pasireiškė širdies nepakankamumas. Dažniausiai tai buvo senyvi ligoniai, kurių širdies ir kraujagyslių veikla sutrikusi. Jeigu sirgote širdies liga, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, apie tai pasakykite gydytojui.

 

-                 Gauta pranešimų, kad kai kuriems pregabalino vartojusiems pacientams pasireiškė inkstų nepakankamumas. Jeigu vartojant Pregamid sumažėja šlapimo išsiskyrimas, pasakykite gydytojui, nes nutraukus vaisto vartojimą būklė gali pagerėti.

 

-                 Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip pregabalinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

-                 Pregamid vartojant kartu su kitais vaistais, kurie gali sukelti vidurių užkietėjimą (pvz., kai kuriais vaistais nuo skausmo), gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimų (pvz.: vidurių užkietėjimas, žarnų nepraeinamumas, žarnų paralyžius). Jeigu užkietėja viduriai, apie tai pasakykite gydytojui, ypač, jeigu turite polinkį tokiam sutrikimui.

 

-                 Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui, jeigu sirgote alkoholizmu arba bet kokiu piktnaudžiavimu vaistu, arba priklausomybe nuo vaistų. Nevartokite daugiau vaisto nei paskirta.

 

-                 Vartojant pregabalino arba netrukus po Pregamid vartojimo nutraukimo yra gauta pranešimų apie pasireiškusius traukulius. Jeigu pasireiškė traukuliai, nedelsdami pasakykite gydytojui.

 

-                 Vartojant pregabalino yra gauta pranešimų, kad kai kuriems pacientams, kuriems buvo ir kitų būklių, pasireiškė smegenų funkcijos sumažėjimas (encefalopatija). Pasakykite gydytojui, jeigu buvo kokių nors sunkių būklių, įskaitant kepenų ar inkstų ligą.

 

Vaikams ir paaugliams

Ar saugu ir veiksminga pregabalinu gydyti vaikus ir paauglius (jaunesnius kaip 18 metų asmenis), nenustatyta, taigi šios grupės pacientams pregabalino vartoti negalima.

 

Kiti vaistai ir Pregamid

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Pregamid ir kai kurie kiti vaistai gali daryti įtaką vieni kitiems (sąveika su kitais vaistais). Kartu su kai kuriais kitais vaistais vartojamas Pregamid gali sustiprinti šių vaistų šalutinį poveikį, įskaitant kvėpavimo nepakankamumą ir komą. Svaigulys, mieguistumas ir sutrikęs dėmesio sukaupimas gali pablogėti kartu su Pregamid vartojant vaistų, kurių sudėtyje yra:

-                 oksikodono (vartojamo skausmui malšinti),

-                 lorazepamo (vartojamo nerimui gydyti),

-                 alkoholio.

 

Pregamid galima vartoti kartu su geriamaisiais kontraceptikais.

 

Pregamid vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Pregamid kapsules galima gerti ir valgant, ir nevalgius.

 

Vartojant Pregamid patariama negerti alkoholio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Pregamid vartoti negalima, nebent gydytojas nurodė kitaip. Galinčios pastoti moterys turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pregamid gali sukelti svaigulį, mieguistumą ir pabloginti gebėjimą sukaupti dėmesį. Negalima vairuoti automobilio, valdyti jokių mechanizmų, dirbti pavojingų darbų, iki tol, kol bus žinoma, ar šis vaistas trikdo Jūsų gebėjimą vykdyti šią veiklą.

 

Pregamid sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės monohidrato

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, pavyzdžiui, laktozės, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti Pregamid

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Gydytojas nustatys tinkamiausią dozę.

 

Pregamid galima tik vartoti per burną.

 

Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas, epilepsija arba generalizuoto nerimo sutrikimas

-                 Vartokite tiksliai tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas.

-                 Dozė, kuri buvo nustatyta atsižvelgiant į Jūsų būklę, paprastai yra nuo 150 mg iki 600 mg per parą.

-                 Gydytojas nurodys gerti Pregamid du arba tris kartus per parą. Vartojant Pregamid du kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, o kitą – vakare, kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu metu. Vartojant Pregamid tris kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, antrą – po pietų, trečią – vakare, kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

 

Jeigu manote, kad Pregamid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu esate senyvas žmogus (vyresnis kaip 65 metų) ir nesergate inkstų ligomis, Pregamid vartokite įprastai.

 

Gydytojas gali keisti dozavimo planą ir (arba) dozę, jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi.

 

Nurykite visą kapsulę ir užsigerkite vandeniu.

 

Vartokite Pregamid tiek laiko, kiek nurodys gydytojas.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Pregamid dozę?

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Turėkite su savimi Pregamid kapsulių dėžutę arba buteliuką. Pavartojus per daug Pregamid, galite pajusti mieguistumą, sumišimą, susijaudinimą ar neramumą. Taip pat gauta pranešimų apie traukulius. 

 

Pamiršus pavartoti Pregamid

Labai svarbu Pregamid kapsules vartoti reguliariai kasdien tuo pačiu metu. Pamiršus pavartoti dozę, išgerkite ją iškart prisiminę, išskyrus tuos atvejus, kai laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pavartokite kitą dozę kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Pregamid

Nenutraukite Pregamid vartojimo, kol nenurodė gydytojas. Jei gydymas yra nutraukiamas, tai reikia daryti palaipsniui mažiausiai vienos savaitės bėgyje.

 

Turite žinoti, kad baigus ilgalaikį ar trumpalaikį gydymą Pregamid, galite patirti tam tikrą šalutinį poveikį. Tai yra varginantis mieguistumas, galvos skausmas, pykinimas, nerimo pojūtis, viduriavimas, į gripą panašūs simptomai, traukuliai, nervingumas, depresija, skausmas, prakaitavimas, galvos svaigimas. Tokių simptomų gali atsirasti dažniau ir jie gali būti sunkesni, jeigu Pregamid vartojama ilgą laiką.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis, gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 asmenų:

-                 svaigulys, mieguistumas, galvos skausmas

 

Dažnas šalutinis poveikis, gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 asmenų:

-                 padidėjęs apetitas;

-                 pakili nuotaika, sumišimas, sutrikusi orientacija, lytinio potraukio sumažėjimas, dirglumas;

-                 dėmesio sukaupimo sutrikimas, nerangumas, atminties sutrikimas, atminties praradimas, drebulys, sutrikusi kalba, dilgčiojimo, tirpimo pojūtis, slopinimas, letargija, nemiga, nuovargis, bloga savijauta;

-                 miglotas matymas, dvejinimasis akyse;

-                 galvos svaigimas (vertigo), pusiausvyros sutrikimas, griuvimas;

-                 burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, dujų kaupimasis žarnyne, viduriavimas, pykinimas, pilvo išsipūtimas;

-                 erekcijos sutrikimas;

-                 kūno patinimas, įskaitant galūnių patinimą;

-                 apsvaigimo pojūtis, nenormali eisena;

-                 padidėjęs kūno svoris;

-                 raumenų mėšlungis, sąnarių skausmas, nugaros skausmas, galūnių skausmas;

-                 gerklės skausmas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis, gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 asmenų:

-                 apetito stoka, kūno svorio sumažėjimas, cukraus koncentracijos kraujyje sumažėjimas, cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimas;

-                 savęs suvokimo pakitimas, nerimastingumas, depresija, susijaudinimas, nuotaikų kaita, pasunkėjęs žodžių parinkimas, haliucinacijos, nenormalūs sapnai, panikos priepuoliai, apatija, agresija, pakili nuotaika, psichikos sutrikimas, pasunkėjęs mąstymas, lytinio potraukio padidėjimas, lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant negalėjimą patirti orgazmą, ejakuliacijos vėlavimą;

-                 regėjimo sutrikimas, neįprasti akių judesiai, regėjimo pokyčiai, įskaitant tunelinį matymą, blyksėjimas akyse, trūkčiojantys judesiai, refleksų susilpnėjimas, padidėjęs aktyvumas, galvos svaigimas stojantis, padidėjęs odos jautrumas, išnykęs skonio pojūtis, deginimo pojūtis, drebulys judesio metu, sąmonės pritemimas, sąmonės netekimas, alpulys, padidėjęs jautrumas triukšmui, bloga savijauta;

-                 akių džiūvimas, akių patinimas, skausmas, regėjimo nusilpimas, ašarojimas, akių sudirginimas;

-                 širdies ritmo sutrikimai, padažnėjęs širdies ritmas, kraujospūdžio sumažėjimas, padidėjimas, pulso pokyčiai, širdies nepakankamumas;

-                 paraudimas, karščio bangos veide ir kaklo srityje;

-                 pasunkėjęs kvėpavimas, nosies džiūvimas, nosies gleivinės paburkimas;

-                 padidėjęs seilių išskyrimas, rėmuo, stingulys aplink burną;

-                 prakaitavimas, išbėrimas, šaltkrėtis, karščiavimas;

-                 raumenų trūkčiojimas, sąnarių patinimas, raumenų sąstingis, skausmas, įskaitant raumenų skausmą, kaklo skausmas;

-                 krūtų skausmas;

-                 pasunkėjęs ir skausmingas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas;

-                 silpnumas, troškulys, sunkumas krūtinėje;

-                 kraujo ir kepenų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai (kreatinino fosfokinazės suaktyvėjimas kraujyje, alanino aminotransferazės suaktyvėjimas, aspartato aminotransferazės suaktyvėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, neutropenija, kreatinino koncentracijos kraujyje padidėjimas, kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimas);

-                 padidėjęs jautrumas, veido patinimas, niežulys, dilgėlinė, rinitas, kraujavimas iš nosies, kosulys, knarkimas;

-                 skausmingos menstruacijos;

-                 šaltos rankos ir pėdos.

 

Retas šalutinis poveikis, gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1 000 asmenų:

-                 nenormalaus kvapo jutimas, besisupantis vaizdas, gylio suvokimo pokytis, regėjimo ryškumas, apakimas;

-                 vyzdžių išsiplėtimas, žvairumas;

-                 šaltas prakaitas, spaudimas gerklėje, liežuvio patinimas;

-                 kasos uždegimas;

-                 rijimo pasunkėjimas;

-                 sulėtėję ar sumažėję kūno judesiai;

-                 negalėjimas tinkamai rašyti;

-                 skysčių kaupimasis pilve;

-                 skysčių kaupimasis plaučiuose;

-                 traukuliai;

-                 elektrokardiogramoje (EKG) rašomi pokyčiai, kurie rodo širdies ritmo sutrikimus;

-                 raumenų pažaida;

-                 išskyros iš krūtų, nenormalus krūtų augimas, krūtų padidėjimas vyrams;

-                 nutrūkusios menstruacijos;

-                 inkstų nepakankamumas, šlapimo kiekio sumažėjimas, šlapimo susilaikymas;

-                 baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimas;

-                 nederamas elgesys;

-                 alerginės reakcijos (kurios gali pasireikšti kvėpavimo pasunkėjimu, akių uždegimu (keratitu) ir sunkia odos reakcija, kuriai būdingas išbėrimas, pūslės, odos lupimasis ir skausmas).

 

Jeigu Jums patino veidas ar liežuvis arba oda paraudo, lupasi ar atsirado pūslių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Tam tikras šalutinis poveikis (pvz., mieguistumas) gali pasireikšti dažniau, nes pacientai gali vartoti kitų vaistų, kurių šalutinis poveikis panašus į Pregamid. Minėtų vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Pregamid

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Pregamid sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra pregabalinas.

Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 25 mg, 50 mg, 75 mg arba 150 mg pregabalino.

 

-                 Pagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas (E553b), želatina,

titano dioksidas (E171), juodos spalvos spaustuviniai dažai (kurių sudėtyje yra šelako, juodojo geležies oksido (E172), propilenglikolio, kalio hidroksido).

50 mg ir 75 mg kapsulių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E172).

50 mg kapsulių sudėtyje taip pat yra geltonojo geležies oksido (E172).

 

Pregamid išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

25 mg kapsulės

Kapsulės dydis 4, korpusas ir dangtelis baltos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,25“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

50 mg kapsulės

Kapsulės dydis 3, korpusas yra rožiniai oranžinės, dangtelis baltos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,50“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

75 mg kapsulės

Kapsulės dydis 4, korpusas yra baltos, dangtelis rudai raudonos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,75“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

150 mg kapsulės

Kapsulės dydis 2, korpusas ir dangtelis baltos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,150“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

 

Pregamid kietosios kapsulės tiekiamos PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse, kuriose yra 10, 14, 20, 21, 28, 30, 56, 60, 70 (tik 75 mg), 84, 90, 100 kietųjų kapsulių arba 84 (sudėtinė pakuotė: 2 x 42), 112 (sudėtinė pakuotė: 2 x 56), 120 (sudėtinė pakuotė: 2 x 60), 200 (sudėtinė pakuotė 2 x 100) kietųjų kapsulių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

 

Gamintojas

DELORBIS PHARMACEUTICALS LTD

17 Athinon Street, Ergates Industrial Area

2643 Ergates

Kipras

 

arba

 

Sofarimex – Industria Quimica e Farmaceutica, S.A.

Av. das Indústrias – Alto do Colaride

2735-213 Cacém

Portugalija

 

arba

 

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB „GL Pharma Vilnius“

A. Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

El. paštas: office@gl-pharma.lt

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Nyderlandai, Austrija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija: Pregamid

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-08.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę
Kompensacija
Kompensacijos rūšys Kompensuojama kaina
Be kompensacijos 11,45 €
1 5,06 €
2 5,06 €
3 5,06 €
6 8,25 €
7 8,25 €
10 5,06 €
13 8,25 €
16 5,06 €
17 8,25 €
  • Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu.
  • Apmokėjimas tik vaistinėje.

Priemoka atsiėmimo metu gali būti perskaičiuota pasikeitus kompensavimo tvarkai.

PREGAMID, 150 mg, kietosios kapsulės, N56

Vaistas
Receptinis
Kompensuojamas
11,45€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 85626
Gamintojas: G.L. Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Pregabalinas

Receptinių vaistų užsakymas

Receptinius vaistus galite įsigyti telefonu arba internetu, prisijungę prie savo e. sveikata paskyros.

+370 800 10008 I–V 7:30–22 val., VI-VII 9:30-22 val.
esveikata.lt Internetu

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Perkant su kompensacija:

reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu
apmokėjimas tik vaistinėje.

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
Informacinis lapelis

Pregamid 25 mg kietosios kapsulės

Pregamid 50 mg kietosios kapsulės

Pregamid 75 mg kietosios kapsulės

Pregamid 150 mg kietosios kapsulės

 

Pregabalinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Pregamid ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Pregamid

3.       Kaip vartoti Pregamid

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Pregamid

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Pregamid ir kam jis vartojamas

 

Pregamid priklauso vaistų, kurie vartojami suaugusiųjų epilepsijai, neuropatiniam skausmui ir generalizuoto nerimo sutrikimui (GNS) gydyti, grupei.

 

Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas. Pregamid vartojamas ilgai trunkančiam skausmui, kurį sukėlė nervų pažeidimas, gydymui. Neuropatinį skausmą gali sukelti įvairios ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas arba juosiančioji pūslelinė. Skausmo pojūtį galima apibūdinti kaip karštį, deginimą, tvinksėjimą, šaudymą, dūrimą, mėšlungį, maudimą, dilgsėjimą, tirpimą, lyg badymą adata. Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas taip pat gali būti susijęs su nuotaikos pokyčiais, miego sutrikimu, nuovargiu ir gali daryti įtaką fiziniam ir socialiniam aktyvumui bei bendrai gyvenimo kokybei.

 

Epilepsija. Pregamid gydomi suaugę pacientai, sergantys tam tikrų formų epilepsija (daliniai traukuliai, pereinantys arba nepereinantys į antrinę generalizaciją). Gydytojas Jums paskirs Pregamid, jei esamas gydymas buvo nepakankamai veiksmingas. Pregamid turite vartoti kartu su jau vartojamais vaistais. Pregamid neskiriamas vartoti vienas, o visada kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.

 

Generalizuotas nerimo sutrikimas. Pregamid gydomi sergantys generalizuotu nerimo sutrikimu (GNS) pacientai. GNS simptomai yra ilgai trunkantys: sunkiai valdomas didelis susirūpinimas ir nerimas. Dėl GNS pacientas gali būti nerimastingas arba jaustis įsitempęs ar susierzinęs, greitai pavargti (justi nuovargį), jam sunku sukaupti dėmesį arba gali aptemti protas, jis gali būti irzlus, jausti raumenų įsitempimą, gali sutrikti miegas. Ši būklė skiriasi nuo kasdieninio gyvenimo sukelto streso ir įtampos.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Pregamid

 

Pregamid vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija pregabalinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Pregamid.

 

-                 Kai kuriems Pregamid vartojusiems pacientams buvo nustatyta simptomų, rodančių alerginę reakciją. Tokie simptomai yra veido, lūpų, liežuvio ir gerklės patinimas bei išplitęs odos išbėrimas. Jeigu pasireiškė tokių reakcijų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

-                 Pregamid buvo susijęs su svaiguliu ir mieguistumu, dėl kurio senyvi pacientai gali pargriūti ir susižaloti. Todėl vartodami šį vaistą, kol nepriprasite prie jo poveikio, būkite atsargūs.

 

-                 Pregamid gali sukelti neryškų matymą, apakimą ar kitokių regėjimo pokyčių, kurių dauguma būna laikini. Jeigu atsirado regėjimo pokyčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

-                 Kai kuriems pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir priaugusiems svorio, vartojant pregabaliną, gali prireikti keisti vaistų nuo cukrinio diabeto dozę.

 

-                 Tam tikras šalutinis poveikis, pvz., mieguistumas, gali pasireikšti dažniau, nes pacientai, kuriems nustatytas stuburo smegenų pažeidimas, gali vartoti kitų vaistų, pavyzdžiui dėl skausmo arba padidėjusio raumenų tonuso (spastikos), kurių šalutinis poveikis panašus į pregabalino ir minėtų vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.

 

-                 Gauta pranešimų, kad kai kuriems pregabalino vartojusiems pacientams pasireiškė širdies nepakankamumas. Dažniausiai tai buvo senyvi ligoniai, kurių širdies ir kraujagyslių veikla sutrikusi. Jeigu sirgote širdies liga, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, apie tai pasakykite gydytojui.

 

-                 Gauta pranešimų, kad kai kuriems pregabalino vartojusiems pacientams pasireiškė inkstų nepakankamumas. Jeigu vartojant Pregamid sumažėja šlapimo išsiskyrimas, pasakykite gydytojui, nes nutraukus vaisto vartojimą būklė gali pagerėti.

 

-                 Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip pregabalinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

-                 Pregamid vartojant kartu su kitais vaistais, kurie gali sukelti vidurių užkietėjimą (pvz., kai kuriais vaistais nuo skausmo), gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimų (pvz.: vidurių užkietėjimas, žarnų nepraeinamumas, žarnų paralyžius). Jeigu užkietėja viduriai, apie tai pasakykite gydytojui, ypač, jeigu turite polinkį tokiam sutrikimui.

 

-                 Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui, jeigu sirgote alkoholizmu arba bet kokiu piktnaudžiavimu vaistu, arba priklausomybe nuo vaistų. Nevartokite daugiau vaisto nei paskirta.

 

-                 Vartojant pregabalino arba netrukus po Pregamid vartojimo nutraukimo yra gauta pranešimų apie pasireiškusius traukulius. Jeigu pasireiškė traukuliai, nedelsdami pasakykite gydytojui.

 

-                 Vartojant pregabalino yra gauta pranešimų, kad kai kuriems pacientams, kuriems buvo ir kitų būklių, pasireiškė smegenų funkcijos sumažėjimas (encefalopatija). Pasakykite gydytojui, jeigu buvo kokių nors sunkių būklių, įskaitant kepenų ar inkstų ligą.

 

Vaikams ir paaugliams

Ar saugu ir veiksminga pregabalinu gydyti vaikus ir paauglius (jaunesnius kaip 18 metų asmenis), nenustatyta, taigi šios grupės pacientams pregabalino vartoti negalima.

 

Kiti vaistai ir Pregamid

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Pregamid ir kai kurie kiti vaistai gali daryti įtaką vieni kitiems (sąveika su kitais vaistais). Kartu su kai kuriais kitais vaistais vartojamas Pregamid gali sustiprinti šių vaistų šalutinį poveikį, įskaitant kvėpavimo nepakankamumą ir komą. Svaigulys, mieguistumas ir sutrikęs dėmesio sukaupimas gali pablogėti kartu su Pregamid vartojant vaistų, kurių sudėtyje yra:

-                 oksikodono (vartojamo skausmui malšinti),

-                 lorazepamo (vartojamo nerimui gydyti),

-                 alkoholio.

 

Pregamid galima vartoti kartu su geriamaisiais kontraceptikais.

 

Pregamid vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Pregamid kapsules galima gerti ir valgant, ir nevalgius.

 

Vartojant Pregamid patariama negerti alkoholio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Pregamid vartoti negalima, nebent gydytojas nurodė kitaip. Galinčios pastoti moterys turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pregamid gali sukelti svaigulį, mieguistumą ir pabloginti gebėjimą sukaupti dėmesį. Negalima vairuoti automobilio, valdyti jokių mechanizmų, dirbti pavojingų darbų, iki tol, kol bus žinoma, ar šis vaistas trikdo Jūsų gebėjimą vykdyti šią veiklą.

 

Pregamid sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės monohidrato

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, pavyzdžiui, laktozės, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti Pregamid

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Gydytojas nustatys tinkamiausią dozę.

 

Pregamid galima tik vartoti per burną.

 

Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas, epilepsija arba generalizuoto nerimo sutrikimas

-                 Vartokite tiksliai tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas.

-                 Dozė, kuri buvo nustatyta atsižvelgiant į Jūsų būklę, paprastai yra nuo 150 mg iki 600 mg per parą.

-                 Gydytojas nurodys gerti Pregamid du arba tris kartus per parą. Vartojant Pregamid du kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, o kitą – vakare, kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu metu. Vartojant Pregamid tris kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, antrą – po pietų, trečią – vakare, kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

 

Jeigu manote, kad Pregamid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu esate senyvas žmogus (vyresnis kaip 65 metų) ir nesergate inkstų ligomis, Pregamid vartokite įprastai.

 

Gydytojas gali keisti dozavimo planą ir (arba) dozę, jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi.

 

Nurykite visą kapsulę ir užsigerkite vandeniu.

 

Vartokite Pregamid tiek laiko, kiek nurodys gydytojas.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Pregamid dozę?

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Turėkite su savimi Pregamid kapsulių dėžutę arba buteliuką. Pavartojus per daug Pregamid, galite pajusti mieguistumą, sumišimą, susijaudinimą ar neramumą. Taip pat gauta pranešimų apie traukulius. 

 

Pamiršus pavartoti Pregamid

Labai svarbu Pregamid kapsules vartoti reguliariai kasdien tuo pačiu metu. Pamiršus pavartoti dozę, išgerkite ją iškart prisiminę, išskyrus tuos atvejus, kai laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pavartokite kitą dozę kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Pregamid

Nenutraukite Pregamid vartojimo, kol nenurodė gydytojas. Jei gydymas yra nutraukiamas, tai reikia daryti palaipsniui mažiausiai vienos savaitės bėgyje.

 

Turite žinoti, kad baigus ilgalaikį ar trumpalaikį gydymą Pregamid, galite patirti tam tikrą šalutinį poveikį. Tai yra varginantis mieguistumas, galvos skausmas, pykinimas, nerimo pojūtis, viduriavimas, į gripą panašūs simptomai, traukuliai, nervingumas, depresija, skausmas, prakaitavimas, galvos svaigimas. Tokių simptomų gali atsirasti dažniau ir jie gali būti sunkesni, jeigu Pregamid vartojama ilgą laiką.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis, gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 asmenų:

-                 svaigulys, mieguistumas, galvos skausmas

 

Dažnas šalutinis poveikis, gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 asmenų:

-                 padidėjęs apetitas;

-                 pakili nuotaika, sumišimas, sutrikusi orientacija, lytinio potraukio sumažėjimas, dirglumas;

-                 dėmesio sukaupimo sutrikimas, nerangumas, atminties sutrikimas, atminties praradimas, drebulys, sutrikusi kalba, dilgčiojimo, tirpimo pojūtis, slopinimas, letargija, nemiga, nuovargis, bloga savijauta;

-                 miglotas matymas, dvejinimasis akyse;

-                 galvos svaigimas (vertigo), pusiausvyros sutrikimas, griuvimas;

-                 burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, dujų kaupimasis žarnyne, viduriavimas, pykinimas, pilvo išsipūtimas;

-                 erekcijos sutrikimas;

-                 kūno patinimas, įskaitant galūnių patinimą;

-                 apsvaigimo pojūtis, nenormali eisena;

-                 padidėjęs kūno svoris;

-                 raumenų mėšlungis, sąnarių skausmas, nugaros skausmas, galūnių skausmas;

-                 gerklės skausmas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis, gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 asmenų:

-                 apetito stoka, kūno svorio sumažėjimas, cukraus koncentracijos kraujyje sumažėjimas, cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimas;

-                 savęs suvokimo pakitimas, nerimastingumas, depresija, susijaudinimas, nuotaikų kaita, pasunkėjęs žodžių parinkimas, haliucinacijos, nenormalūs sapnai, panikos priepuoliai, apatija, agresija, pakili nuotaika, psichikos sutrikimas, pasunkėjęs mąstymas, lytinio potraukio padidėjimas, lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant negalėjimą patirti orgazmą, ejakuliacijos vėlavimą;

-                 regėjimo sutrikimas, neįprasti akių judesiai, regėjimo pokyčiai, įskaitant tunelinį matymą, blyksėjimas akyse, trūkčiojantys judesiai, refleksų susilpnėjimas, padidėjęs aktyvumas, galvos svaigimas stojantis, padidėjęs odos jautrumas, išnykęs skonio pojūtis, deginimo pojūtis, drebulys judesio metu, sąmonės pritemimas, sąmonės netekimas, alpulys, padidėjęs jautrumas triukšmui, bloga savijauta;

-                 akių džiūvimas, akių patinimas, skausmas, regėjimo nusilpimas, ašarojimas, akių sudirginimas;

-                 širdies ritmo sutrikimai, padažnėjęs širdies ritmas, kraujospūdžio sumažėjimas, padidėjimas, pulso pokyčiai, širdies nepakankamumas;

-                 paraudimas, karščio bangos veide ir kaklo srityje;

-                 pasunkėjęs kvėpavimas, nosies džiūvimas, nosies gleivinės paburkimas;

-                 padidėjęs seilių išskyrimas, rėmuo, stingulys aplink burną;

-                 prakaitavimas, išbėrimas, šaltkrėtis, karščiavimas;

-                 raumenų trūkčiojimas, sąnarių patinimas, raumenų sąstingis, skausmas, įskaitant raumenų skausmą, kaklo skausmas;

-                 krūtų skausmas;

-                 pasunkėjęs ir skausmingas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas;

-                 silpnumas, troškulys, sunkumas krūtinėje;

-                 kraujo ir kepenų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai (kreatinino fosfokinazės suaktyvėjimas kraujyje, alanino aminotransferazės suaktyvėjimas, aspartato aminotransferazės suaktyvėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, neutropenija, kreatinino koncentracijos kraujyje padidėjimas, kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimas);

-                 padidėjęs jautrumas, veido patinimas, niežulys, dilgėlinė, rinitas, kraujavimas iš nosies, kosulys, knarkimas;

-                 skausmingos menstruacijos;

-                 šaltos rankos ir pėdos.

 

Retas šalutinis poveikis, gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1 000 asmenų:

-                 nenormalaus kvapo jutimas, besisupantis vaizdas, gylio suvokimo pokytis, regėjimo ryškumas, apakimas;

-                 vyzdžių išsiplėtimas, žvairumas;

-                 šaltas prakaitas, spaudimas gerklėje, liežuvio patinimas;

-                 kasos uždegimas;

-                 rijimo pasunkėjimas;

-                 sulėtėję ar sumažėję kūno judesiai;

-                 negalėjimas tinkamai rašyti;

-                 skysčių kaupimasis pilve;

-                 skysčių kaupimasis plaučiuose;

-                 traukuliai;

-                 elektrokardiogramoje (EKG) rašomi pokyčiai, kurie rodo širdies ritmo sutrikimus;

-                 raumenų pažaida;

-                 išskyros iš krūtų, nenormalus krūtų augimas, krūtų padidėjimas vyrams;

-                 nutrūkusios menstruacijos;

-                 inkstų nepakankamumas, šlapimo kiekio sumažėjimas, šlapimo susilaikymas;

-                 baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimas;

-                 nederamas elgesys;

-                 alerginės reakcijos (kurios gali pasireikšti kvėpavimo pasunkėjimu, akių uždegimu (keratitu) ir sunkia odos reakcija, kuriai būdingas išbėrimas, pūslės, odos lupimasis ir skausmas).

 

Jeigu Jums patino veidas ar liežuvis arba oda paraudo, lupasi ar atsirado pūslių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Tam tikras šalutinis poveikis (pvz., mieguistumas) gali pasireikšti dažniau, nes pacientai gali vartoti kitų vaistų, kurių šalutinis poveikis panašus į Pregamid. Minėtų vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Pregamid

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Pregamid sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra pregabalinas.

Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 25 mg, 50 mg, 75 mg arba 150 mg pregabalino.

 

-                 Pagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas (E553b), želatina,

titano dioksidas (E171), juodos spalvos spaustuviniai dažai (kurių sudėtyje yra šelako, juodojo geležies oksido (E172), propilenglikolio, kalio hidroksido).

50 mg ir 75 mg kapsulių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E172).

50 mg kapsulių sudėtyje taip pat yra geltonojo geležies oksido (E172).

 

Pregamid išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

25 mg kapsulės

Kapsulės dydis 4, korpusas ir dangtelis baltos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,25“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

50 mg kapsulės

Kapsulės dydis 3, korpusas yra rožiniai oranžinės, dangtelis baltos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,50“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

75 mg kapsulės

Kapsulės dydis 4, korpusas yra baltos, dangtelis rudai raudonos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,75“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

150 mg kapsulės

Kapsulės dydis 2, korpusas ir dangtelis baltos spalvos. Ant kapsulės korpuso juodais dažais užrašyta ,,150“. Kapsulės viduje yra baltų arba balkšvų miltelių.

 

Pregamid kietosios kapsulės tiekiamos PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse, kuriose yra 10, 14, 20, 21, 28, 30, 56, 60, 70 (tik 75 mg), 84, 90, 100 kietųjų kapsulių arba 84 (sudėtinė pakuotė: 2 x 42), 112 (sudėtinė pakuotė: 2 x 56), 120 (sudėtinė pakuotė: 2 x 60), 200 (sudėtinė pakuotė 2 x 100) kietųjų kapsulių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

 

Gamintojas

DELORBIS PHARMACEUTICALS LTD

17 Athinon Street, Ergates Industrial Area

2643 Ergates

Kipras

 

arba

 

Sofarimex – Industria Quimica e Farmaceutica, S.A.

Av. das Indústrias – Alto do Colaride

2735-213 Cacém

Portugalija

 

arba

 

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB „GL Pharma Vilnius“

A. Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

El. paštas: office@gl-pharma.lt

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Nyderlandai, Austrija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija: Pregamid

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-08.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę
Kompensacija
Kompensacijos rūšys Kompensuojama kaina
Be kompensacijos 11,45 €
1 5,06 €
2 5,06 €
3 5,06 €
6 8,25 €
7 8,25 €
10 5,06 €
13 8,25 €
16 5,06 €
17 8,25 €
  • Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu.
  • Apmokėjimas tik vaistinėje.

Priemoka atsiėmimo metu gali būti perskaičiuota pasikeitus kompensavimo tvarkai.

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
Amediplus
0,59€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Amediplus
0,18€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
URGO WASHABLE, neperšlampantis pleistras, 1,9 x 7,2 cm paveikslėlis
2 už 1 kainą
Urgo
0,21€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Medrull
0,76€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Mano krepšelis