Mano krepšelis

AQUADETRIM, 15000 TV/ml, geriamieji lašai (tirpalas), 10 ml

Informacinis lapelis

AQUADETRIM 15 000 TV/ml geriamieji lašai (tirpalas)

Cholekalciferolis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.         Kas yra AQUADETRIM ir kam jis vartojamas

2.         Kas žinotina prieš vartojant AQUADETRIM

3.         Kaip vartoti AQUADETRIM

4.         Galimas šalutinis poveikis

5.         Kaip laikyti AQUADETRIM

6.         Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra AQUADETRIM ir kam jis vartojamas

 

AQUADETRIM yra vitamininis vaistas, kurio sudėtyje yra cholekalciferolio (atitinka vitaminą D3). Vitamino D3 galima rasti tam tikruose maisto produktuose, taip pat jį gamina organizmas, kai ant odos patenka saulės šviesa. Vitaminas D3 padeda inkstams ir žarnynui pasisavinti kalcį ir padeda formuotis kaulams. Vitamino D3 trūkumas yra pagrindinė rachito (sutrikusios kaulų mineralizacijos vaikams) ir osteomaliacijos (nepakankamos kaulų mineralizacijos suaugusiesiems) priežastis.

 

AQUADETRIM vartojamas:

-          rachito (sutrikusios kaulų mineralizacijos, kurią sukėlė vitamino D3 trūkumas) vaikams ir osteomaliacijos (nepakankamos kaulų mineralizacijos, kurią sukėlė vitamino D3 trūkumas) suaugusiesiems profilaktikai;

-          rachito profilaktikai neišnešiotiems naujagimiams;

-          vitamino D trūkumo profilaktikai vaikams ir suaugusiesiems, jei yra nustatyta jo rizika;

-          vitamino D trūkumo profilaktikai vaikams ir suaugusiesiems, turintiems maisto pasisavinimo sutrikimų (malabsorbcija), kuriuos nustatė gydytojas;

-          rachito gydymui vaikams ir kaulu suminkštėjimo osteomaliacijos (kaulinio audinio demineralizacija) gydymui suaugusiesiems.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant AQUADETRIM

 

AQUADETRIM vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija vitaminui D3 arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra hiperkalcemija (padidėjęs kalcio kiekis kraujyje);

-                 jeigu yra hiperkalciurija (padidėjęs kalcio kiekis šlapime);

-                 jeigu yra šlapimo takų akmenligė;

-                 jeigu yra vitamino D hipervitaminozė;

-                 jeigu yra sarkoidozė;

-                 jeigu yra inkstų nepakankamumas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti AQUADETRIM.

 

Reikia stengtis neperdozuoti

Nustatant vitamino D poreikį, būtina atsižvelgti į visus galimus šio vitamino patekimo į paciento organizmą šaltinius.

 

Vaisto reikia vartoti atsargiai, jei ligonis yra imobilizuotas, vartoja tiazidų grupės diuretikų ar širdį veikiančių glikozidų, serga ar širdies liga.

Vaisto vartojantiems pacientams rekomenduojama reguliariai tirti kalcio ir fosfatų koncentraciją kraujyje ir šlapime.

Vitamino D dienos poreikį bei vartojimo būdą vaikams reikia nustatyti individualiai ir tikslinti kiekvieno profilaktinio sveikatos tikrinimo metu, ypač pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.

Kūdikiams, kuriems po gimimo nustatomas per mažas didysis momenėlis, vitamino D reikia skirti labai atsargiai.

Jei geriama per didelė vitamino D3 dozė, vaisto vartojama ilgai arba geriama pradinė įsotinamoji dozė, gali pasireikšti vitamino D3 hipervitaminozė.

Nėščiosioms ir žindyvėms vaisto reikia vartoti atsargiai.

Vaisto reikia atsargiai vartoti sarkoidoze sergantiems pacientams, nes gali sustiprėti vitamino D virtimas į aktyviąją jo formą. Šiems pacientams būtina reguliariai tirti kalcio koncentraciją serume ir šlapime.

 

Kiti vaistai ir AQUADETRIM

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kartu su vitaminu D3 draudžiama vartoti didelę kalcio dozę.

Vitamino D3 rezorbciją iš virškinimo trakto lėtina vaistai nuo epilepsijos, rifampicinas, cholestiraminas ir skystasis parafinas. Vitamino D3 vartojant kartu su tiazidais, didėja hiperkalcemijos pasireiškimo pavojus, o vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, gali sustiprėti toksinis pastarųjų poveikis (padidėja širdies ritmo sutrikimo rizika).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėščiosioms negalima vartoti didelės vitamino D3 dozės, kadangi vaisto perdozavus gali pasireikšti teratogeninis poveikis.

Žindyvėms šio vaisto reikia vartoti atsargiai, kadangi vartojant didelę vitamino D dozę, žindomiems kūdikiams gali atsirasti perdozavimo simptomų.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

AQUADETRIM gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

AQUADETRIM sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

AQUADETRIM sudėtyje yra makrogolglicerolio ricinoleato

Gali sukelti skrandžio sutrikimų ir viduriavimą

 

 

3.       Kaip vartoti AQUADETRIM

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Viename laše yra maždaug 500 TV vitamino D3.

Kad dozavimas būtų tikslus, lašinant preparato buteliuką reikia laikyti 45° kampu. Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojamas toliau nurodytas dozavimas.

 

Dozavimas

 

Vitamino D trūkumo profilaktikai

-                 Išnešiotiems, vyresniems kaip 3 savaičių, bet jaunesniems kaip 3 metų vaikams, kurie yra normalios mitybos ir pakankamai laiko praleidžia lauke, reikėtų vartoti 500-1 000 TV (1-2 lašus) preparato per parą.

-                 Neišnešiotiems naujagimiams, dvyniams, skurdžiomis gyvenimo sąlygomis auginamiems kūdikiams nuo 7 gyvenimo dienos reikėtų vartoti 1 000–1 500 TV (2-3 lašus) preparato per parą.

-                 Suaugusiesiems, taip pat ir nėščiosioms, paros dozė yra 500–1 000 TV (1-2 lašai).

 

Vitamino D trūkumo gydymui

4–6 savaites reikia vartoti po 2 000–5 000 TV (4–10 lašų) preparato per parą. Gydymo metu būtina atidžiai stebėti bendrąją sveikatos būklę ir reguliariai tirti šlapimą. Iš pradžių 3–5 dienas reikia vartoti 2 000 TV paros dozę. Jei vaistas toleruojamas gerai, vėliau dozę reikia didinti iki gydomosios dozės (dažniausiai pakanka 4 000 TV paros dozės). 5 000 TV preparato skiriama tik ligoniams, kuriems nustatyta kaulų pažeidimų (būtina tirti kalcio koncentraciją kraujyje).

Taip gydoma tol, kol pasiekiamas neabejotinas terapinis poveikis. Po to reikėtų vartoti profilaktinę dozę, t.y. 500–1 500 TV per parą.

 

Vartojimo metodas

Vartoti per burną.

Vaisto dozę reikia įlašinti į šaukštelį skysčio ir išgerti.

 

Ką daryti pavartojus per didelę AQUADETRIM dozę?

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ūminio apsinuodijimo sukeltų toksinio poveikio požymių pasireiškia retai. Jie dažnesni naujagimiams ir vaikams tokiu atveju, jei vitamino D perdozuojama, t.y. per parą suvartojama 100 000 TV ar didesnė dozė.

Vaisto perdozavus, pasireiškia silpnumas, apetito nebuvimas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, nerimas, troškulys, poliurija, padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, viduriavimas ir pilvo diegliai. Be to, dažnai pasireiškia galvos skausmas, raumenų ir sąnarių skausmas, depresija, psichikos sutrikimas, ataksija, stuporas ir laipsniškai mažėjantis kūno svoris. Sutrinka inkstų veikla: šlapime atsiranda baltymo ir eritrocitų, padaugėja išskiriamo šlapimo, tačiau sumažėja jo lyginamasis svoris, padažnėja šlapinimasis naktį, organizmas netenka didesnio kiekio kalio, pasireiškia vidutinio sunkumo hipertenzija.

Sunkiais atvejais dėl ragenoje susikaupusio kalcio gali sutrikti jos skaidrumas, rečiau galima regimojo nervo spenelio edema, taip pat gali susilpnėti vyzdžio reakcija į šviesą, pasireikšti rainelės uždegimas ir katarakta. Rentgeninio tyrimo metu nustatoma difuzinė inkstų, širdies, aortos, kitų kraujagyslių ir odos kalcifikacija. Retai pasireiškia tulžies stazės sukelta gelta.

Gydymas vaisto perdozavus

Reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą, gerti daug skysčio ir kreiptis į gydytoją. Kartais pacientą gali prireikti gydyti ligoninėje.

 

Pamiršus pavartoti AQUADETRIM

Pamiršus pavartoti AQUADETRIM dozę, išgerkite pamirštą dozę iškart prisiminę. Kitą dozę reikia gerti įprastu laiku. Tačiau jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštą dozę praleiskite ir kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Nedažni (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių)

Hiperkalcemija ir hiperkalciurija.

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Reti (gali pasireikšti mažau negu 1 iš 1000 žmonių)

Vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, pykinimas, pilvo skausmas ir viduriavimas.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Reti (gali pasireikšti mažau negu 1 iš 1000 žmonių)

Niežulys, bėrimas ir dilgėlinė.

 

Rekomenduojamomis dozėmis vartojamas vaistas nepageidaujamo poveikio paprastai nesukelia.

Jei įprastinė vitamino D3 dozė sukelia stipresnį poveikį (tokia organizmo reakcija būna retai) arba ilgai vartojama per didelė šio vitamino dozė, gali pasireikšti apsinuodijimas, vadinamoji vitamino D hipervitaminozė, kurios simptomai gali būti tokie: apetito nebuvimas, virškinimo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas), galvos skausmas, širdies ritmo sutrikimai, psichikos sutrikimai, raumenų ir sąnarių skausmas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, poliurija, depresija, psichikos sutrikimas, sumažėjęs kūno svoris, padidėjusi kalcio koncentracija kraujyje ir (arba) šlapime, taip pat inkstų akmenligė ir audinių kalcifikacija.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti AQUADETRIM

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas - 6 mėnesiai.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

AQUADETRIM sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra cholekalciferolis (vitaminas D3). Kiekviename mililitre tirpalo (maždaug 30 geriamųjų lašų) yra 15 000 TV cholekalciferolio (vitamino D3). Kiekviename geriamajame laše yra maždaug 500 TV cholekalciferolio (vitamino D3).

-                 Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio ricinoleatas, sacharozė, dinatrio fosfatas dodekahidratas, citrinų rūgštis monohidratas, anyžių kvapo medžiaga, benzilo alkoholis, išgrynintas vanduo.

 

AQUADETRIM išvaizda ir kiekis pakuotėje

AQUADETRIM geriamieji lašai yra bespalvis, skaidrus (galima šiokia tokia opalescencija), anyžių kvapo tirpalas Kartono dėžutėje yra tamsaus stiklo buteliukas su lašintuvu, užsuktas polietileniniu dangteliu su garantiniu žiedu, kuriame yra 10 ml geriamųjų lašų, ir pakuotės lapelis.

 

Registruotojas ir gamintojas

Medana Pharma SA

Wł. Łokietka 10

98-200 Sieradz, Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje

E.Ožeškienės g. 18A

LT-44254 Kaunas

Tel. +370 37 325131

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-10-15.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę

AQUADETRIM, 15000 TV/ml, geriamieji lašai (tirpalas), 10 ml

Vaistas
Receptinis
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 15007
Gamintojas: Medana Pharma,Lenkija
Veiklioji medžiaga: Cholekalciferolis

Receptinių vaistų užsakymas galimas tik telefonu. Skambinkite:

8 800 10008 I–V 9–17 val.

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Informacinis lapelis

AQUADETRIM 15 000 TV/ml geriamieji lašai (tirpalas)

Cholekalciferolis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.         Kas yra AQUADETRIM ir kam jis vartojamas

2.         Kas žinotina prieš vartojant AQUADETRIM

3.         Kaip vartoti AQUADETRIM

4.         Galimas šalutinis poveikis

5.         Kaip laikyti AQUADETRIM

6.         Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra AQUADETRIM ir kam jis vartojamas

 

AQUADETRIM yra vitamininis vaistas, kurio sudėtyje yra cholekalciferolio (atitinka vitaminą D3). Vitamino D3 galima rasti tam tikruose maisto produktuose, taip pat jį gamina organizmas, kai ant odos patenka saulės šviesa. Vitaminas D3 padeda inkstams ir žarnynui pasisavinti kalcį ir padeda formuotis kaulams. Vitamino D3 trūkumas yra pagrindinė rachito (sutrikusios kaulų mineralizacijos vaikams) ir osteomaliacijos (nepakankamos kaulų mineralizacijos suaugusiesiems) priežastis.

 

AQUADETRIM vartojamas:

-          rachito (sutrikusios kaulų mineralizacijos, kurią sukėlė vitamino D3 trūkumas) vaikams ir osteomaliacijos (nepakankamos kaulų mineralizacijos, kurią sukėlė vitamino D3 trūkumas) suaugusiesiems profilaktikai;

-          rachito profilaktikai neišnešiotiems naujagimiams;

-          vitamino D trūkumo profilaktikai vaikams ir suaugusiesiems, jei yra nustatyta jo rizika;

-          vitamino D trūkumo profilaktikai vaikams ir suaugusiesiems, turintiems maisto pasisavinimo sutrikimų (malabsorbcija), kuriuos nustatė gydytojas;

-          rachito gydymui vaikams ir kaulu suminkštėjimo osteomaliacijos (kaulinio audinio demineralizacija) gydymui suaugusiesiems.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant AQUADETRIM

 

AQUADETRIM vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija vitaminui D3 arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra hiperkalcemija (padidėjęs kalcio kiekis kraujyje);

-                 jeigu yra hiperkalciurija (padidėjęs kalcio kiekis šlapime);

-                 jeigu yra šlapimo takų akmenligė;

-                 jeigu yra vitamino D hipervitaminozė;

-                 jeigu yra sarkoidozė;

-                 jeigu yra inkstų nepakankamumas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti AQUADETRIM.

 

Reikia stengtis neperdozuoti

Nustatant vitamino D poreikį, būtina atsižvelgti į visus galimus šio vitamino patekimo į paciento organizmą šaltinius.

 

Vaisto reikia vartoti atsargiai, jei ligonis yra imobilizuotas, vartoja tiazidų grupės diuretikų ar širdį veikiančių glikozidų, serga ar širdies liga.

Vaisto vartojantiems pacientams rekomenduojama reguliariai tirti kalcio ir fosfatų koncentraciją kraujyje ir šlapime.

Vitamino D dienos poreikį bei vartojimo būdą vaikams reikia nustatyti individualiai ir tikslinti kiekvieno profilaktinio sveikatos tikrinimo metu, ypač pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.

Kūdikiams, kuriems po gimimo nustatomas per mažas didysis momenėlis, vitamino D reikia skirti labai atsargiai.

Jei geriama per didelė vitamino D3 dozė, vaisto vartojama ilgai arba geriama pradinė įsotinamoji dozė, gali pasireikšti vitamino D3 hipervitaminozė.

Nėščiosioms ir žindyvėms vaisto reikia vartoti atsargiai.

Vaisto reikia atsargiai vartoti sarkoidoze sergantiems pacientams, nes gali sustiprėti vitamino D virtimas į aktyviąją jo formą. Šiems pacientams būtina reguliariai tirti kalcio koncentraciją serume ir šlapime.

 

Kiti vaistai ir AQUADETRIM

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kartu su vitaminu D3 draudžiama vartoti didelę kalcio dozę.

Vitamino D3 rezorbciją iš virškinimo trakto lėtina vaistai nuo epilepsijos, rifampicinas, cholestiraminas ir skystasis parafinas. Vitamino D3 vartojant kartu su tiazidais, didėja hiperkalcemijos pasireiškimo pavojus, o vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, gali sustiprėti toksinis pastarųjų poveikis (padidėja širdies ritmo sutrikimo rizika).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėščiosioms negalima vartoti didelės vitamino D3 dozės, kadangi vaisto perdozavus gali pasireikšti teratogeninis poveikis.

Žindyvėms šio vaisto reikia vartoti atsargiai, kadangi vartojant didelę vitamino D dozę, žindomiems kūdikiams gali atsirasti perdozavimo simptomų.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

AQUADETRIM gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

AQUADETRIM sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

AQUADETRIM sudėtyje yra makrogolglicerolio ricinoleato

Gali sukelti skrandžio sutrikimų ir viduriavimą

 

 

3.       Kaip vartoti AQUADETRIM

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Viename laše yra maždaug 500 TV vitamino D3.

Kad dozavimas būtų tikslus, lašinant preparato buteliuką reikia laikyti 45° kampu. Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojamas toliau nurodytas dozavimas.

 

Dozavimas

 

Vitamino D trūkumo profilaktikai

-                 Išnešiotiems, vyresniems kaip 3 savaičių, bet jaunesniems kaip 3 metų vaikams, kurie yra normalios mitybos ir pakankamai laiko praleidžia lauke, reikėtų vartoti 500-1 000 TV (1-2 lašus) preparato per parą.

-                 Neišnešiotiems naujagimiams, dvyniams, skurdžiomis gyvenimo sąlygomis auginamiems kūdikiams nuo 7 gyvenimo dienos reikėtų vartoti 1 000–1 500 TV (2-3 lašus) preparato per parą.

-                 Suaugusiesiems, taip pat ir nėščiosioms, paros dozė yra 500–1 000 TV (1-2 lašai).

 

Vitamino D trūkumo gydymui

4–6 savaites reikia vartoti po 2 000–5 000 TV (4–10 lašų) preparato per parą. Gydymo metu būtina atidžiai stebėti bendrąją sveikatos būklę ir reguliariai tirti šlapimą. Iš pradžių 3–5 dienas reikia vartoti 2 000 TV paros dozę. Jei vaistas toleruojamas gerai, vėliau dozę reikia didinti iki gydomosios dozės (dažniausiai pakanka 4 000 TV paros dozės). 5 000 TV preparato skiriama tik ligoniams, kuriems nustatyta kaulų pažeidimų (būtina tirti kalcio koncentraciją kraujyje).

Taip gydoma tol, kol pasiekiamas neabejotinas terapinis poveikis. Po to reikėtų vartoti profilaktinę dozę, t.y. 500–1 500 TV per parą.

 

Vartojimo metodas

Vartoti per burną.

Vaisto dozę reikia įlašinti į šaukštelį skysčio ir išgerti.

 

Ką daryti pavartojus per didelę AQUADETRIM dozę?

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ūminio apsinuodijimo sukeltų toksinio poveikio požymių pasireiškia retai. Jie dažnesni naujagimiams ir vaikams tokiu atveju, jei vitamino D perdozuojama, t.y. per parą suvartojama 100 000 TV ar didesnė dozė.

Vaisto perdozavus, pasireiškia silpnumas, apetito nebuvimas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, nerimas, troškulys, poliurija, padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, viduriavimas ir pilvo diegliai. Be to, dažnai pasireiškia galvos skausmas, raumenų ir sąnarių skausmas, depresija, psichikos sutrikimas, ataksija, stuporas ir laipsniškai mažėjantis kūno svoris. Sutrinka inkstų veikla: šlapime atsiranda baltymo ir eritrocitų, padaugėja išskiriamo šlapimo, tačiau sumažėja jo lyginamasis svoris, padažnėja šlapinimasis naktį, organizmas netenka didesnio kiekio kalio, pasireiškia vidutinio sunkumo hipertenzija.

Sunkiais atvejais dėl ragenoje susikaupusio kalcio gali sutrikti jos skaidrumas, rečiau galima regimojo nervo spenelio edema, taip pat gali susilpnėti vyzdžio reakcija į šviesą, pasireikšti rainelės uždegimas ir katarakta. Rentgeninio tyrimo metu nustatoma difuzinė inkstų, širdies, aortos, kitų kraujagyslių ir odos kalcifikacija. Retai pasireiškia tulžies stazės sukelta gelta.

Gydymas vaisto perdozavus

Reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą, gerti daug skysčio ir kreiptis į gydytoją. Kartais pacientą gali prireikti gydyti ligoninėje.

 

Pamiršus pavartoti AQUADETRIM

Pamiršus pavartoti AQUADETRIM dozę, išgerkite pamirštą dozę iškart prisiminę. Kitą dozę reikia gerti įprastu laiku. Tačiau jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštą dozę praleiskite ir kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Nedažni (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių)

Hiperkalcemija ir hiperkalciurija.

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Reti (gali pasireikšti mažau negu 1 iš 1000 žmonių)

Vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, pykinimas, pilvo skausmas ir viduriavimas.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Reti (gali pasireikšti mažau negu 1 iš 1000 žmonių)

Niežulys, bėrimas ir dilgėlinė.

 

Rekomenduojamomis dozėmis vartojamas vaistas nepageidaujamo poveikio paprastai nesukelia.

Jei įprastinė vitamino D3 dozė sukelia stipresnį poveikį (tokia organizmo reakcija būna retai) arba ilgai vartojama per didelė šio vitamino dozė, gali pasireikšti apsinuodijimas, vadinamoji vitamino D hipervitaminozė, kurios simptomai gali būti tokie: apetito nebuvimas, virškinimo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas), galvos skausmas, širdies ritmo sutrikimai, psichikos sutrikimai, raumenų ir sąnarių skausmas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, poliurija, depresija, psichikos sutrikimas, sumažėjęs kūno svoris, padidėjusi kalcio koncentracija kraujyje ir (arba) šlapime, taip pat inkstų akmenligė ir audinių kalcifikacija.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti AQUADETRIM

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas - 6 mėnesiai.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

AQUADETRIM sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra cholekalciferolis (vitaminas D3). Kiekviename mililitre tirpalo (maždaug 30 geriamųjų lašų) yra 15 000 TV cholekalciferolio (vitamino D3). Kiekviename geriamajame laše yra maždaug 500 TV cholekalciferolio (vitamino D3).

-                 Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio ricinoleatas, sacharozė, dinatrio fosfatas dodekahidratas, citrinų rūgštis monohidratas, anyžių kvapo medžiaga, benzilo alkoholis, išgrynintas vanduo.

 

AQUADETRIM išvaizda ir kiekis pakuotėje

AQUADETRIM geriamieji lašai yra bespalvis, skaidrus (galima šiokia tokia opalescencija), anyžių kvapo tirpalas Kartono dėžutėje yra tamsaus stiklo buteliukas su lašintuvu, užsuktas polietileniniu dangteliu su garantiniu žiedu, kuriame yra 10 ml geriamųjų lašų, ir pakuotės lapelis.

 

Registruotojas ir gamintojas

Medana Pharma SA

Wł. Łokietka 10

98-200 Sieradz, Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje

E.Ožeškienės g. 18A

LT-44254 Kaunas

Tel. +370 37 325131

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-10-15.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę
Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
Receptinis vaistas
BONCEL, 25000 TV, geriamasis tirpalas, 1 ml, N4 paveikslėlis
Kaina galioja užsakant telefonu: 8 800 10008
Apmokėti ir atsiimti galima tik vaistinėse
5,67€
BioGaia
7,94€ 10,59€