Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

ATORVASTATIN ACTAVIS, 10 mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

E. klinika E. klinika

Reikalinga konsultacija su gydytoju?

Užsisakykite el. konsultaciją!

Užsakyti el. konsultaciją
Prekės kodas: 70831
Veiklioji medžiaga: Atorvastatinas

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Likutis: Yra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
1,73€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Atorvastatin Actavis 10 mg plėvele dengtos tabletės

Atorvastatin Actavis 20 mg plėvele dengtos tabletės

Atorvastatin Actavis 40 mg plėvele dengtos tabletės

 

Atorvastatinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.       Kas yra Atorvastatin Actavis ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Atorvastatin Actavis

3.       Kaip vartoti Atorvastatin Actavis

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Atorvastatin Actavis

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Atorvastatin Actavis ir kam jis vartojamas

 

Atorvastatin Actavis priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei. Šie vaistai reguliuoja lipidų (riebalų) koncentraciją kraujyje.

 

Atorvastatin Actavis vartojamas lipidų, vadinamų cholesteroliu ir trigliceridais, koncentracijai kraujyje mažinti, kai vien dieta ir gyvenimo būdo keitimas yra neveiksmingi. Jeigu yra padidėjusi širdies ligos rizika, Atorvastatin Actavis gali būti vartojamas šiai rizikai mažinti, net kai cholesterolio koncentracijos yra normalios. Gydymo metu turite ir toliau laikytis įprastos cholesterolio koncentracijas kraujyje mažinančios dietos.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Atorvastatin Actavis

 

Atorvastatin Actavis vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija atorvastatinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-        jeigu sergate arba sirgote liga, kuri veikia kepenis;

-        jeigu dėl neaiškių priežasčių yra nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų kraujyje rodmenys;

-        jeigu esate galinti pastoti moteris ir nenaudojate patikimos kontracepcijos;

-        jeigu esate nėščia arba bandote pastoti;

-        žindymo laikotarpiu;

-                 jeigu vartojate vaistų glekapreviro ir pibrentasviro derinį hepatitui C gydyti.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės:

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Atorvastatin Actavis.

-                 jeigu Jums yra sunkus kvėpavimo nepakankamumas;

-                 jei geriate ar Jums leidžiamas (arba per paskutines 7 paras gėrėte ir Jums buvo leidžiamas) vaistas, vadinamas fuzido rūgštimi (vaistas bakterinei infekcijai gydyti). Fuzido rūgšties ir Atorvastatin Actavis derinys gali sukelti sunkią raumenų problemą (rabdomiolizę);

-        jeigu patyrėte insultą su kraujavimu į smegenis arba po anksčiau patirto insulto smegenyse susiformavo skysčio kišenės;

-        jeigu yra sutrikusi inkstų veikla;

-        jeigu per mažas skydliaukės aktyvumas (hipotirozė);

-        jeigu kartojasi ar pasireiškia nepaaiškinami raumenų diegliai ir skausmai arba Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams buvo raumenų sutrikimas;

-        jeigu anksčiau gydantis lipidų koncentracijas kraujyje mažinančiais vaistais (pvz., kitais statinų preparatais arba fibratais) pasireiškė raumenų sutrikimas;

-        jeigu reguliariai geriate didelius alkoholio kiekius;

-        jeigu sirgote kepenų liga;

-        jeigu esate vyresni kaip 70 metų.

 

Jeigu yra kuri nors iš anksčiau išvardytų aplinkybių, gydytojas turės atlikti kraujo tyrimus prieš skirdamas vartoti Atorvastatin Actavis ir gydymo Atorvastatin Actavis metu, kad įvertintų su raumenimis susijusio šalutinio poveikio riziką. Žinoma, kad su raumenimis susijusio šalutinio poveikio, pavyzdžiui, rabdomiolizės, rizika padidėja kartu vartojant kai kuriuos vaistus (žr. 2 skyrių ,,Kiti vaistai ir Atorvastatin Actavis”).

 

Taip pat pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei jaučiate nuolatinį raumenų silpnumą. Šiai būklei diagnozuoti ir gydyti gali tekti atlikti papildomus tyrimus.

 

Kiti vaistai ir Atorvastatin Actavis

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kai kurie vaistai gali keisti Atorvastatin Actavis poveikį arba jų poveikį gali pakeisti Atorvastatin Actavis. Dėl tokios sąveikos vieno arba abiejų vaistų veiksmingumas gali sumažėti. Be to, dėl sąveikos gali padidėti šalutinio poveikio rizika arba pasunkėti šalutinis poveikis, įskaitant raumenų nykimo būklę, kuri vadinama rabdomiolize (aprašyta 4 skyriuje).

-        Vaistai, kurie slopina imuninę sistemą, pavyzdžiui, ciklosporinas.

-        Tam tikri antibiotikai arba priešgrybeliniai preparatai, pavyzdžiui, eritromicinas, klaritromicinas, telitromicinas, ketokonazolas, itrakonazolas, vorikonazolas, flukonazolas, pozakonazolas, rifampinas, fuzido rūgštis.

-        Jei Jums reikia vartoti fuzido rūgšties bakterinei infekcijai gydyti, Jums teks laikinai nutraukti šio vaisto vartojimą. Gydytojas Jums pasakys, kada atnaujinti gydymą Atorvastatin Actavis. Retais atvejais Atorvastatin Actavis vartojant kartu su fuzido rūgštimi gali atsirasti raumenų silpnumas, jautrumas ar skausmas (rabdomiolizė). Daugiau informacijos apie rabdomiolizę ieškokite 4 skyriuje.

-        Kiti vaistai, kurie reguliuoja lipidų koncentracijas, pavyzdžiui, gemfibrozilis, kiti fibratai, kolestipolis.

-        Tam tikri kalcio kanalų blokatoriai, kuriais gydoma krūtinės angina arba padidėjęs kraujospūdis, pavyzdžiui, amlodipinas, diltiazemas.

-        Vaistai, kurie reguliuoja širdies ritmą, pavyzdžiui, digoksinas, verapamilis, amjodaronas.

-        Vaistai, kuriais gydoma ŽIV infekcija, pavyzdžiui, ritonaviras, lopinaviras, atazanaviras, indinaviras, darunaviras, tipronaviro/ritonaviro derinys ir kt.

-        Kiti vaistai kepenų ligoms, tokioms kaip hepatitas C, gydyti, pvz., telapreviras, bocepreviras, elbasviro ir grazopreviro derinys.

-                 Kiti vaistai, kurie sąveikauja su Atorvastatin Actavis, yra ezetimibas (mažina cholesterolio koncentracijas), varfarinas (mažina kraujo krešėjimą), geriamieji kontraceptikai, stiripentolis (preparatas nuo traukulių epilepsijai gydyti), cimetidinas (rėmeniui slopinti ir pepsinėms opoms gydyti), fenazonas (malšina skausmą), kolchicinas (podagrai gydyti), antacidiniai preparatai (vaistai nuo virškinimo sutrikimo, kurių sudėtyje yra aliuminio ar magnio).

-        Be recepto išduodami vaistai: jonažolės preparatai.

 

Atorvastatin Actavis vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Atorvastatin Actavis vartojimo instrukcijas žr. 3 skyriuje. Atkreipkite dėmesį į toliau išvardytas aplinkybes.

 

Greipfrutų sultys

Negalima gerti daugiau kaip vieną arba dvi mažas stiklines greipfrutų sulčių per parą, nes dideli greipfrutų sulčių kiekiai gali keisti Atorvastatin Actavis poveikį.

 

Alkoholis

Vartodami šį vaistą, venkite gerti per daug alkoholio. Išsamią informaciją žr. 2 skyriuje ,,Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, Atorvastatin Actavis vartoti negalima.

Atorvastatin Actavis negalima vartoti ir tuo atveju, jeigu galite pastoti ir nevartojate patikimų kontracepcijos priemonių.

Atorvastatin Actavis negalima vartoti žindymo laikotarpiu.

Atorvastatin Actavis vartojimo nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu saugumas dar neįrodytas. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Paprastai šis vaistas neveikia gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus. Vis dėlto jeigu vaistas veikia Jūsų gebėjimą vairuoti, vairuoti negalima. Jeigu vaistas veikia Jūsų gebėjimą naudoti kokius nors prietaisus ar valdyti mechanizmus, prietaisų naudoti ir mechanizmų valdyti negalima.

 

Atorvastatin Actavis sudėtyje yra natrio

Vienoje šio vaisto plėvele dengtoje tabletėje yra mažiau nei 1 mmol natrio (23 mg), tai yra iš esmės jis yra „be natrio“.

 

 

3.       Kaip vartoti Atorvastatin Actavis

 

Prieš pradedant gydymą, gydytojas nurodys Jums laikytis lipidų koncentraciją kraujyje mažinančios dietos, kurios teks laikytis ir gydymo Atorvastatin Actavis metu.

 

Įprasta pradinė Atorvastatin Actavis dozė suaugusiesiems ir 10 metų ar vyresniems vaikams yra 10 mg vieną kartą per parą. Prireikus, gydytojas šią dozę gali didinti iki Jums tinkamos dozės. Gydytojas didins dozę kas 4 savaites arba rečiau. Didžiausia Atorvastatin Actavis dozė yra 80 mg kartą per parą.

 

Reikia nuryti visą Atorvastatin Actavis tabletę užsigeriant vandeniu bet kuriuo paros metu valgant arba nevalgius. Vis dėlto stenkitės tabletes gerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Gydymo Atorvastatin Actavis trukmę nustatys gydytojas.

 

Jeigu manote, kad Atorvastatin Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

 

Pavartojus per didelę Atorvastatin Actavis dozę

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Atorvastatin Actavis tablečių (daugiau už įprastą paros dozę), kreipkitės patarimo į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

 

Pamiršus pavartoti Atorvastatin Actavis

Jeigu pamiršote išgerti dozę, tik išgerkite kitą dozę pagal gydymo planą reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Atorvastatin Actavis

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jeigu pasireiškia kuris nors išvardytas sunkus šalutinis poveikis ar simptomas, nutraukite tablečių vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

 

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

 

-        Sunki alerginė reakcija, dėl kurios pasireiškia veido, liežuvio ir gerklės patinimas ir dėl to labai pasunkėja kvėpavimas.

 

-        Sunki liga, pasireiškianti sunkiu odos lupimusi ir patinimu, odos, burnos, akių ir lytinių organų pūslėmis bei karščiavimu. Odos išbėrimas su rausvai raudonomis dėmėmis, ypač delnų ar padų srityje, kurios gali apsitraukti pūslėmis.

 

-        Raumenų silpnumas, jautrumas, šlapimo spalvos pasikeitimas į raudonai rudą, raumenų skausmas ar plyšimas, ypač jeigu tuo pačiu metu blogai jaučiatės arba karščiuojate – tai gali būti nenormalus raumenų irimas. Nenormalus raumenų irimas (rabdomiolizė) ne visada liaujasi net ir nutraukus atorvastatino vartojimą, gali būti pavojingas gyvybei ir sukelti inkstų funkcijos sutrikimą.

 

Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

 

-                 Į vilkligę panašus sindromas (įskaitant bėrimą, sąnarių sutrikimus ir poveikį kraujo ląstelėms).

-        Jeigu pasireiškia netikėtas arba neįprastas kraujavimas arba atsiranda mėlynių, tai gali rodyti kepenų veiklos sutrikimą. Turite kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.

 

Kitas galimas šalutinis poveikis vartojant Atorvastatin Actavis

 

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 10 žmonių):

-        nosies landų uždegimas, gerklės skausmas, kraujavimas iš nosies;

-        alerginės reakcijos;

-        cukraus kiekio padidėjimas kraujyje (jeigu sergate diabetu, ir toliau atidžiai matuokite cukraus kiekį kraujyje), kreatinkinazės suaktyvėjimas kraujyje;

-        galvos skausmas;

-        pykinimas, vidurių užkietėjimas, dujų kaupimasis, nevirškinimas, viduriavimas;

-        sąnarių skausmas, raumenų skausmas ir nugaros skausmas;

-        kraujo tyrimų rodmenys rodo, kad trinka kepenų funkcija.

 

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių):

-        anoreksija (apetito nebuvimas), kūno svorio padidėjimas, cukraus kiekio sumažėjimas kraujyje (jeigu sergate diabetu, ir toliau atidžiai matuokite cukraus kiekį kraujyje);

-        košmarai, nemiga;

-        svaigulys, rankų ar kojų pirštų nutirpimas ar dilgčiojimas, skausmo ar lytėjimo pojūčio susilpnėjimas, skonio pojūčio pokytis, atminties praradimas;

-        miglotas matymas;

-        skambėjimas ausyse ir (arba) galvoje;

-        vėmimas, raugėjimas, viršutinės ir apatinės pilvo dalies skausmas, kasos uždegimas (pankreatitas, sukeliantis pilvo skausmą);

-        kepenų uždegimas (hepatitas);

-        išbėrimas, odos išbėrimas ir niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas;

-        nugaros skausmas, raumenų nuovargis;

-        nuovargis, bloga savijauta, silpnumas, krūtinės skausmas, patinimas, ypač kulkšnių (edema), kūno temperatūros padidėjimas;

-        tiriant šlapimą, aptinkama baltųjų kraujo ląstelių.

 

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

-        regėjimo sutrikimas;

-        netikėtas kraujavimas arba mėlynių atsiradimas;

-        tulžies sąstovis (odos ir akių baltymo pageltimas);

-        sausgyslių trauma.

 

Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 žmonių):

-        alerginė reakcija, kurios simptomai gali būti staiga atsiradęs švokštimas ir krūtinės skausmas ar veržimas, akių vokų, veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, ūminis kraujotakos nepakankamumas;

-        prikurtimas;

-        ginekomastija (krūtų padidėjimas vyrams).

 

Nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

-        nuolatinis raumenų silpnumas.

 

Galimas šalutinis poveikis, kuris pasireiškė vartojant kai kuriuos statinus (tos pačios grupės vaistus):

-        lytinės funkcijos sutrikimai;

-        depresija;

-        kvėpavimo sutrikimai, įskaitant nuolatinį kosulį ir (arba) kvėpavimo pasunkėjimą ar karščiavimą.

-        diabetas. Tai labiau tikėtina, jei Jūsų kraujyje yra padidintas cukraus ar riebalų kiekis, turite viršsvorį ar aukštą kraujospūdį. Kol gersite šio vaisto, gydytojas Jus stebės.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Atorvastatin Actavis

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant pakuotės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Atorvastatin Actavis sudėtis

-           Veiklioji medžiaga yra atorvastatinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg, 20 mg arba 40 mg atorvastatino (atorvastatino kalcio druskos pavidalu).

-           Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E 421), mikrokristalinė celiuliozė, kalcio karbonatas, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000.

 

Atorvastatin Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje

10 mg tabletės yra baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos, 7 mm skersmens, dengtos plėvele.

20 mg tabletės yra baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos, 9 mm skersmens, dengtos plėvele.

40 mg tabletės yra baltos, ovalios, abipusiai išgaubtos, 8,2 x 17 mm, dengtos plėvele.

 

Al/Al folijos lizdinės plokštelės, kuriose yra 4, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 84, 98, 100, 200 (10 x 20) arba 500 plėvele dengtų tablečių.

Užsisklendančiu dangteliu (MTPE) uždengta plastikinė (DTPE) tablečių talpyklė, kurioje yra 10, 20, 30, 50, 100 arba 200 plėvele dengtų tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Šis vaistas tiekiamas kaip 10 mg, 20 mg ir 40 mg plėvele dengtos tabletės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Actavis Group PTC ehf.

Reykjavíkurvegi 76-78

220 Hafnarfjörður

Islandija

 

Gamintojas

Actavis ehf

Reykjavikurvegur78

IS-220 Hafnarfjordur

Islandija

 

arba

 

Balkanpharma – Dupnitsa AD

3 Samokovsko Str.

Dupnitsa 2600

Bulgarija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel.: +370 5 266 02 03

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Islandija

Atacor 10, 20, 40, 80 mg

Čekija

Atorvastatin Actavis

Slovakija

Atorvastatin Actavis 10, 20, 40, 80 mg

Slovėnija

Torvalipin

Estija

Atorvastatin Actavis

Lietuva

Atorvastatin Actavis

Latvija

Atoravastatin Actavis

Lenkija

Torvalipin

Vengrija

Torvalipin

Malta

Atacor 10, 20, 40, 80 mg

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-29.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo

METOPROLOL-RATIOPHARM, 50 mg, tabletės, N30

2,79€
Kaina galioja tik užsakant internetu

CORTINEFF, 100 mikrogramų, tabletės, N20

4,21€
Kaina galioja tik užsakant internetu

EQUORAL, 25 mg, minkštosios kapsulės, N50

16,21€
Kaina galioja tik užsakant internetu

L-THYROXIN BERLIN-CHEMIE, 100 mikrogramų, tabletės, N100

6,31€
Kaina galioja tik užsakant internetu