Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

CIPRINOL, 500 mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

Prekės kodas: 953
Gamintojas: KRKA

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Likutis: Yra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
3,43€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Ciprinol 250 mg plėvele dengtos tabletės

Ciprinol 500 mg plėvele dengtos tabletės

Ciprofloksacinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

-          Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-          Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-          Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-          Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Ciprinol ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Ciprinol

3.       Kaip vartoti Ciprinol

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Ciprinol laikymo sąlygos

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Ciprinol ir kam jis vartojamas

 

Ciprinol yra antibiotikas, priklausantis fluorochinolonų šeimai. Veiklioji medžiaga – ciprofloksacinas. Ciprofloksacinas veikia, užmušdamas bakterijas, kurios sukelia infekcijas. Jis veikia tik prieš specifines bakterijų atmainas.

 

Suaugusieji

 

Ciprinol 250 mg plėvele dengtos tabletės, Ciprinol 500 mg plėvele dengtos tabletės naudojamos šių suaugusiųjų bakterinių infekcijų gydymui:

-          kvėpavimo takų infekcijos;

-          užsitęsusios arba pasikartojančios ausų ir prienosinių ančių infekcijos;

-          šlapimo takų infekcijos;

-          moterų ir vyrų lytinių organų infekcijos;

-          virškinamojo trakto ir pilvo ertmės infekcijos;

-          odos ir minkštųjų audinių infekcijos;

-          kaulų ir sąnarių infekcijos;

-          Neisseria meningitidis sukeltų infekcijų prevencijai;

-          įkvėpus juodligės sukėlėjų;

Jei sergate sunkia infekcine liga ar liga, kurią sukėlė daugiau, kaip vienos rūšies bakterijos, kartu su Ciprinol Jums gali būti paskirtas papildomas gydymas antibiotikais.

 

Ciprofloksacinas gali būti vartojamas pacientų, kuriems yra mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius (neutropenija) kartu su karščiavimu, gydymui, jeigu įtariama, kad tai gali būti dėl bakterinės infekcijos.

 

Vaikai ir paaugliai

 

Ciprinol 250 mg plėvele dengtos tabletės, Ciprinol 500 mg plėvele dengtos tabletės prižiūrint gydytojui, yra naudojamos šių vaikų ir paauglių bakterinių infekcijų gydymui:

-          cistine fibroze sergančių vaikų ir paauglių plaučių ir bronchų infekcijos,

-          komplikuotos šlapimo takų infekcijos, įskaitant infekcijas, kurios pasiekė inkstus (pielonefritą),

-          įkvėpus juodligės sukėlėjų.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Ciprinol

 

Ciprinol vartoti negalima:

-          jeigu yra alergija ciprofloksacinui, kitiems chinolonams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-          jeigu vartojate tizanidiną (žr. 2 skyriuje poskyrį: „Kiti vaistai ir Ciprinol“).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ciprinol.

 

Praneškite gydytojui:

-          jeigu kada nors sirgote inkstų ligomis, nes gali prireikti pakoreguoti gydymą;

-          jei sergate epilepsija ar kita neurologine liga;

-          jeigu kada nors anksčiau gydant antibiotikais, pavyzdžiui, Ciprinol, yra buvę problemų su sausgyslėmis;

-          sergate cukriniu diabetu, kadangi Jums gali būti su ciprofloksacinu susijusios hipoglikemijos (sumažėjusio cukraus - gliukozės kiekio kraujyje) rizika;

-          jei sergate sunkiąja miastenija (pasireiškia tam tikros rūšies raumenų nusilpimas);

-          yra širdies problemų. Atsargumo reikia laikytis vartojant ciprofloksacino, jeigu yra įgimtas ar Jūsų kraujo giminaičiams yra buvęs pailgėjęs QT intervalas (matomas EKG, t. y. elektrinių širdies impulsų užraše); yra sutrikusi druskų pusiausvyra kraujyje (ypač mažas kalio ar magnio kiekis kraujyje); yra labai retas širdies ritmas (vadinamas bradikardija); yra nusilpusi širdis (širdies nepakankamumas); yra buvęs širdies priepuolis (miokardo infarktas); esate moteris ar senyvo amžiaus; vartojate kitų vaistų, kurie sukelia nenormalius EKG pokyčius (žr. 2 skyriuje poskyrį „Kiti vaistai ir Ciprinol“).

-          ar žinoma kad Jūsų kraujo giminaičiui yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės (G6PD) stoka, kadangi Jums gali būti su ciprofloksacinu susijusios mažakraujystės (anemijos) rizika.

 

Kai kurių lytinių takų infekcijų gydymui Jūsų gydytojas gali paskirti vartoti kitą antibiotiką ir dar ciprofloksaciną. Jei po trijų gydymo parų simptomai nepalengvėja, reikia pasikonsultuoti su savo gydytoju.

 

 

Jei vartojant Ciprinol įvyktų viena iš paminėtų reakcijų, skubiai praneškite gydytojui. Gydytojas nuspręs, ar reikia nutraukti gydymą Ciprinol.

 

-          Sunki, ūmi alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija arba šokas, angioedema). Netgi po pirmos dozės yra maža tikimybė, kad įvyks sunki alerginė reakcija su šiais simptomais: spaudimu krūtinėje, galvos svaigimu, pykinimu arba alpuliu, arba svaigimo pojūčiu stojantis. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

 

-          Kartais gali atsirasti sąnarių skausmas ir tinimas bei sausgyslių uždegimas, ypač jei esate vyresnio amžiaus ir dar taip pat gydotės kortikosteroidais. Tokie pat simptomai gali atsirasti net ir po kelių mėnesių nuo ciprofroksacino vartojimo. Atsiradus pirmiesiems skausmo ar uždegimo požymiams, nustokite vartoti Ciprinol ir leiskite, kad pailsėtų skaudama dalis. Venkite nereikalingu judesiu, nes dėl jų gali padidėti sausgyslės plyšimo rizika.

 

-          Jei sergate epilepsija arba kita neurologine liga, pavyzdžiui, smegenų išemija ar insultu, galite pajusti su centrine nervų sistema susijusį pašalinį poveikį. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

 

-          Pirmą kartą pavartojus Ciprinol, Jums gali pasireikšti psichiatrinių reakcijų. Jei sergate depresija ar psichoze, gydymui naudojant Ciprinol, simptomai gali pablogėti. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

 

-          Jums gali pasireikšti neuropatijos simptomai pvz., skausmas, deginimas, dilgčiojimas, nutirpimas ir/arba silpnumas. Jei taip atsitiktų, nutraukite Ciprinol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

 

-          Buvo pranešta apie hipoglikemiją, dažniausiai diabetu sergantiems pacientams, daugiausia vyresnio amžiaus žmonėms. Jei taip atsitiktų, skubiai susisiekite su savo gydytoju.

 

-          Geriant antibiotikus, taip pat ir Ciprinol, gali prasidėti viduriavimas, jis gali užsitęsti net keletą savaičių po to, kai nutrauksite vaisto vartojimą. Jei viduriavimas labai sustiprėja ar užsitęsia, arba Jūs pastebite, kad išmatose atsirado kraujo arba gleivių, nedelsiant nutraukite Ciprinol vartojimą, nes tai gali būti pavojinga gyvybei. Nevartokite viduriavimą stabdančių ar peristaltiką slopinančių vaistų ir susisiekite su gydytoju.

 

-          Jeigu sutrinka regėjimas arba pasireiškia kitoks poveikis akims, nedelsiant kreipkitės į akių gydytoją.

 

-          Jei Jums reikia atlikti šlapimo arba kraujo tyrimus, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate Ciprinol.

 

-          Ciprinol gali sukelti kepenų pakenkimų. Jei pastebėsite kokių nors simptomų, pavyzdžiui, apetito nebuvimas, gelta (odos pageltimas), šlapimo patamsėjimas, niežulys, pilvo skausmai, nustokite vartoti Ciprinol ir tuoj pat susisiekite su gydytoju.

 

-          Jeigu Jus vargina inkstų problemos, pasakykite savo gydytojui, kadangi gali reikėti pakoreguoti Jūsų dozę.

 

-          Dėl Ciprinol vartojimo gali sumažėti leukocitų skaičius ir nusilpti Jūsų atsparumas infekcijoms. Jei Jums pasireiškia tokie infekcijos simptomai, kaip karščiavimas ir ryškus bendros būklės pablogėjimas, arba karščiavimas su tokiais vietiškai pasireiškiančiais simptomais, kaip gerklės (ryklės, burnos) skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, turite nedelsdami pasikonsultuoti su gydytoju. Bus atliekamas kraujo tyrimas, patikrinant, ar nėra galimo leukocitų skaičiaus sumažėjimo (agranuliocitozės). Svarbu pasakyti gydytojui, kokius vaistus vartojate.

 

-          Vartojant Ciprinol, Jūsų oda tampa jautresnė saulės šviesai ar ultravioletiniams (UV) spinduliams. Venkite intensyvių saulės spindulių poveikio ar dirbtinės UV šviesos, pavyzdžiui, soliariume.

 

Kiti vaistai ir Ciprinol

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nevartokite Ciprinol kartu su tizanidinu, nes dėl to gali atsirasti nepageidaujamų reiškinių,

pavyzdžiui, sumažėti kraujospūdis ar atsirasti mieguistumas (žr. 2 skyriuje poskyrį „Ciprinol vartoti negalima“).

 

Yra žinoma, kad šie vaistai jūsų organizme reaguoja su Ciprinol. Ciprinol vartojimas kartu su šiais vaistais, gali turėti įtakos šių vaistų terapiniam poveikiui. Dėl to taip pat gali padidėti šių nepageidaujamų reiškinių pasireiškimo tikimybė.

 

Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šių vaistų:

-          vitamino K antagonistų (varfariną, acenokumarolį, fenprokumoną arba fluindioną) arba kitų geriamųjų antikoaguliantų (kraujui skystinti);

-          probenecidą (podagrai);

-          metotreksatą (tam tikroms vėžio rūšims, žvynelinei, reumatoidiniam artritui gydyti);

-          teofliną (kvėpavimo sutrikimams);

-          tizanidiną (raumenų spazmams ir išsėtinei sklerozei gydyti);

-          klozapiną, olanzapiną (vaistų nuo psichozių);

-          ropinirolį (Parkinsono ligai gydyti);

-          fenitoiną (epilepsijai);

-          ciklosporiną (organų atmetimo prevencijai);

-          kitų vaistų, kurie gali keisti Jūsų širdies ritmą: vaistus, priklausančių antiaritminių preparatų grupei (pvz., chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą, amjodaroną, sotalolį, dofetilidą, ibutilidą); triciklių antidepresantų; kai kurių antimikrobinių vaistų, priklausančių makrolidų grupei; kai kurių vaistų nuo psichozių.

 

Vartojant Ciprinol, gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujyje:

-          pentoksifilino (kraujotakos ligoms gydyti);

-          kofeino;

-          duloksetino (antidepresanto);

-          lidokaino (vaisto nuo širdies ritmo sutrikimų);

-          sildenafilio (erekcijos sutrikimams gydyti);

-          agomelatino;

-          zolpidemo.

 

Kai kurie vaistai gali susilpninti Ciprinol poveikį. Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šių vaistų:

-          vaistų rūgštingumui mažinti;

-          omeprazolą (opų gydymui);

-          mineralų papildus;

-          sukralfatą;

-          polimerinių fosfatų rišiklį (pvz., sevelamerą);

-          vaistus arba papildus, kurių sudėtyje yra su kalcio, magnio, aliuminio arba geležies.

Jei šiuos vaistus vartoti būtina, vartokite Ciprinol likus dviem valandom iki šių vaistų vartojimo ir ne mažiau kaip keturioms valandoms po jų vartojimo.

 

Ciprinol vartojimas su maistu ir gėrimais

Jei Ciprinol vartojate valgio metu, nevalgykite ir negerkite jokių pieno produktų (pavyzdžiui, pieno ar jogurto) arba gėrimų, kuriuose pridėta kalcio, kai geriate tabletes, nes jie gali pakenkti veikliosios medžiagos įsisavinimui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu patartina vengti vartoti Ciprinol. Praneškite gydytojui, jeigu planuojate pastoti.

 

Žindymo metu Ciprinol nevartokite, nes ciprofloksacinas išsiskiria su motinos pienu ir gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ciprinol gali sumažinti Jūsų budrumą. Gali pasireikšti nepageidaujamos neurologinės reakcijos.

Todėl prieš vairuodami arba prieš valdydami mechanizmus įsitikinkite, kad žinote, kaip Jus veikia Ciprinol. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju.

 

 

3.       Kaip vartoti Ciprinol

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Gydytojas tiksliai patars, kiek reikės išgerti Ciprinol, o taip pat, kaip dažnai ir kiek ilgai jį vartoti. Tai priklausys nuo infekcijos rūšies ir jos pasireiškimo sunkumo.

 

Pasakykite gydytojui, jei sergate inkstų ligomis, nes gali prireikti pritaikyti dozę.

 

Gydymas paprastai trunka nuo 5 iki 21 dienos, bet sergant sunkiomis infekcijomis, gali užtrukti ilgiau.

Tabletes išgerkite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei nesate tikri, kiek Ciprinol  gerti ir kaip, paklauskite gydytojo arba vaistininko.

 

-          Nurykite tabletes, užsigerdami dideliu kiekiu skysčio. Nekramtykite tablečių, nes jų skonis nėra malonus.

-          Stenkitės išgerti tabletes maždaug tuo pačiu metu kiekvieną parą.

-          Galite išgerti tabletes, kai valgote, arba tarp valgymų. Bet koks su maistu gaunamas kalcis rimtai neįtakoja įsisavinimo. Vis dėlto, nevartokite Ciprinol  su tokiais pieno produktais, kaip pienas arba jogurtas, arba kalciu praturtintomis vaisių sultimis (pvz., kalciu praturtintomis apelsinų sultimis).

 

Nepamirškite gerti daug skysčių, kai vartojate Ciprinol.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ciprinol dozę?

Jei išgėrėte didesnę dozę, nei buvo paskirta, skubiai kreipkitės pagalbos į medikus. Jei įmanoma, pasiimkite tabletes arba dėžutę su savimi, kad galėtumėte parodyti gydytojui.

 

Pamiršus pavartoti Ciprinol

Kuo greičiau išgerkite įprastinę dozę, po to tęskite, kaip paskirta. Vis dėlto, jei beveik priartėjo laikas, kai turite gerti kitą dozę, negerkite praleistos dozės ir tęskite, kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Užbaikite gydymo kursą.

 

Nustojus vartoti Ciprinol

Svarbu užbaigti gydymo kursą, netgi tuo atveju, jei po keleto parų pradėjote geriau jaustis. Jei nustosite gerti vaistus per anksti, infekcija gali būti nevisiškai išgydyta, ir infekcijos simptomai gali pablogėti. Taip pat gali išsivystyti atsparumas antibiotikui.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 10 žmonių):

-          pykinimas; viduriavimas;

-          sąnarių skausmai vaikams.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių):

-          grybelinės superinfekcijos;

-          didelės eozinofilų, tam tikros rūšies leukocitų, koncentracijos;

-          apetito nebuvimas (anoreksija);

-          hiperaktyvumas arba sujaudinimas;

-          galvos skausmas, svaigulys, miego sutrikimai, skonio suvokimo sutrikimai;

-          vėmimas, pilvo skausmas, tokios virškinimo problemos, kaip diskomfortas skrandyje (nevirškinimas arba rėmuo), arba dujų susidarymas;

-          padidėjęs kai kurių medžiagų kiekis kraujyje (transaminazių ir (arba) bilirubino);

-          išbėrimas, niežulys arba dilgėlinė;

-          sąnarių skausmai suaugusiems;

-          sutrikusi inkstų funkcija;

-          raumenų ir kaulų skausmas, negalavimas (astenija) arba karščiavimas;

-          šarminės fosfatazės (tam tikros kraujyje esančios medžiagos) padaugėjimas kraujyje.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių):

-          žarnų uždegimas (kolitas), susijęs su antibiotikų vartojimu (labai retais atvejais gali būti mirtinas) (žr. 2 skyriuje poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

-          kraujo sudėties pokyčiai (leukopenija, leukocitozė, neutropenija, anemija), sumažėjęs arba padidėjęs krešėjimo faktoriaus (trombocitų) kiekis;

-          alerginė reakcija, patinimas (edema) arba staigus odos ir gleivinių patinimas (angioedema);

-          padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje (hiperglikemija);

-          sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje (hipoglikemija) (žr. 2 skyriuje poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

-          konfūzija, orientacijos sutrikimas, nerimo reakcijos, keisti sapnai, depresija arba haliucinacijos;

-          dilgsėjimas galūnėse, neiprastai jautri reakcija į jutimų stimulus, sumažėjęs odos jautrumas, tremoras, traukuliai (žr. 2 skyriuje poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“) arba svaigimas;

-          dvejinimasis akyse (diplopija);

-          spengimas ausyse, kurtumas, klausos sutrikimas;

-          greitas širdies plakimas (tachikardija);

-          kraujagyslių išsiplėtimas (vazodiliatacija), žemas kraujospūdis arba alpimas;

-          dusulys, įskaitant ir astmos simptomus;

-          kepenų ligos, gelta (cholestazinė gelta) arba hepatitas;

-          jautrumas šviesai (žr. 2 skyriuje poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

-          raumenų ir kaulų skausmai, sąnarių uždegimas, raumenų tonuso padidėjimas arba mėšlungis;

-          inkstų nepakankamumas, kraujo arba kristalų buvimas šlapime (žr. 2 skyriuje poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“),

-          šlapimo takų uždegimas;

-          skysčių susilaikymas arba sustiprėjęs prakaitavimas;

-          padidėjęs fermento amilazės kiekis.

 

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių):

-          tam tikras eritrocitų skaičiaus sumažėjimas (hemolizinė anemija); pavojingas leukocitų skaičiaus sumažėjimas (agranuliocitozė); eritrocitų, leukocitų ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas (pancitopenija), kuri gali būti mirtina, ir kaulų čiulpų slopinimas, kuris taip pat gali būti mirtinas;

-          sunkios alerginės reakcijos (anafilaksinė reakcija arba anafilaksinis šokas, kuris gali baigtis mirtimi – seruminė liga) (žr. 2 skyriuje poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

-          psichikos sutrikimai (psichozinės reakcijos) (žr. 2 skyriuje poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

-          migrena, sutrikusi koordinacija, nestabili eisena (eisenos sutrikimas), kvapų jutimo sutrikimas (uoslės sutrikimai), smegenų spaudimas (intrakranijinis spaudimas);

-          spalvų suvokimo sutrikimai;

-          kraujagyslių sienelės uždegimas (vaskulitas);

-          pankreatitas;

-          kepenų ląstelių žūtis (kepenų nekrozė), kuri retkarčiais pereina į gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą;

-          smulkus, smeigtuko galvutės dydžio kraujavimas po oda (petechijos); įvairūs odos pakenkimai ar išbėrimai (pavyzdžiui, galimai mirtinas Stevens-Johnson sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė);

-          raumenų silpnumas, sausgyslių uždegimas, sausgyslių plyšimas, ypač stambios sausgyslės čiurnos užpakalinėje dalyje (Achilo sausgyslės); generalizuotos miastenijos simptomų pablogėjimas (žr. 2 skyriuje poskyrį:„Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

-          su nervų sistema susiję nusiskundimai, pavyzdžiui, skausmas, deginimas, badymas, tirpimas ir (arba) galūnių nusilpimas (periferinė neuropatija arba polineuropatija);

-          nenormaliai dažnas širdies ritmas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies ritmas, širdies ritmo pasikeitimas (taip vadinamas ,,QT intervalo pailgėjimas“, matomas EKG, registruojančioje elektrinę širdies veiklą);

-          pūlinėlinis išbėrimas; (ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė);

-          padidėjusi kraujavimo rizika pacientams gydytiems kraują skystinančiais preparatais;

-          pakili nuotaika, susijaudinimo pojūtis (manija) arba didelio optimizmo pojūtis ir padidėjęs aktyvumas (hipomanija);

-          padidėjusio jautrumo reakcija, vadinama reakcija į vaistą su eozinofilija ir sisteminiais simptomais.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Ciprinol

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ciprinol sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas. Plėvele dengtoje tabletėje yra 250 mg arba 500 mg ciprofloksacino atitinkantį 297 mg arba 594 mg ciprofloksacino hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, mag­nio stearatas. Plėvelė: hipromeliozė, talkas, titano dioksidas (E171), propilenglikolis.

 

Ciprinol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ciprinol 250 mg – baltos, apvalios plėvele dengtos tabletės su vagele vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Ciprinol 500 mg – baltos, ovalios plėvele dengtos tabletės su vagele vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Al folijos ir PVC-PVDC folijos lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 plėvele dengtų tablečių po 250 mg.

Al folijos ir PVC-PVDC folijos lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 plėvele dengtų tablečių po 500 mg.

 

Registruotojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-06-05

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo

BONCEL, 25000 TV, geriamasis tirpalas, 1 ml, N4

5,67€
Kaina galioja tik užsakant internetu

AVODART, 0,5 mg, minkštos kapsulės, N30

11,61€
Kaina galioja tik užsakant internetu

TAMIFLU, 75 mg, kietosios kapsulės, N10

13,83€
Kaina galioja tik užsakant internetu

ZINNAT, 500 mg, plėvele dengtos tabletės, N10

11,80€
Kaina galioja tik užsakant internetu