Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

DIACARB, 250 mg, tabletės, N20

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

E. klinika E. klinika

Reikalinga konsultacija su gydytoju?

Užsisakykite el. konsultaciją!

Užsakyti el. konsultaciją
Prekės kodas: 71660
Gamintojas: Polpharma
Veiklioji medžiaga: Acetazolamidas

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Likutis: Yra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
4,01€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Diacarb 250 mg tabletės

Acetazolamidas

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Diacarb ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Diacarb

3.       Kaip vartoti Diacarb

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Diacarb

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Diacarb ir kam jis vartojamas

 

Acetazolamidas yra silpnas karboanhidrazės inhibitorių grupės diuretikas. Slopinant karboanhidrazę proksimaliniuose inkstų kanalėliuose mažėja vandenilio ir rūgščiojo karbonato jonų, nevyksta natrio kaita į vandenilį, todėl padidėja natrio ir vandens šalinimas su šlapimu. Acetazolamidas taip pat slopina rūgščiųjų karbonatų reabsorbciją; todėl jų daugiau šalinama su šlapimu, o organizme prasideda acidozė. Be to, su šlapimu daugiau pasišalina kalio, fosfatų, magnio ir kalcio.

Dėl poveikio ne tik inkstams, acetazolamidas vartojamas glaukomai gydyti. Vaistas mažina skysčio susidarymą akies obuolio viduje, todėl sumažina akispūdį.

 

Acetazolamidass greitai rezorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vaisto, didžiausia koncentracija kraujyje atsiranda per 1 - 3 valandas. Diurezinis vaisto poveikis trunka 8 - 12 val. Vaistas šalinamas per inkstus nepakitusia forma.

 

Diacarb vartojamas glaukomos gydymui.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Diacarb

 

Diacarb vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija acetazolamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

-                 jeigu yra padidėjęs jautrumas sulfanilamidams,

-                 jeigu yra serume sumažėjusi natrio ir/arba kalio koncentracija,

-                 jeigu yra sutrikusi inkstų ir (arba) kepenų veikla (sergant kepenų ligomis dažniau galima encefalopatija),

-                 jeigu yra antinksčių nepakankamumas,

-                 jeigu yra hiperchloremine acidozė,

-                 jeigu yra lėtinė dekompensuota uždaro kampo glaukoma (vaistas netinka ilgalaikiam gydymui),

-                 jeigu yra hiperkalciurija.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Diacarb:

-                 jeigu yra padidėjęs jautrumas vaistui, gali atsirasti gyvybei grėsmingas nepageidaujamas poveikis, pvz., Stivenso ir Džonsono sindromas, Lyell sindromas, žaibiška kepenų nekrozė, granuliocitų kiekio kraujyje sumažėjimas mažakraujystė dėl kraujo gamybos sutrikimo ir hemoraginė diatezė.

-                 jeigu atsirado odos ir kraujodaros pokyčių, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

 

Acetazolamido reikia atsargiai vartoti su didele doze acetilsalicilo rūgšties, kadangi gali atsirasti apetito nebuvimas, padažnėti kvėpavimas, atsirasti letarginė būsena, koma, gali ištikti net mirtis.

Vartojama didesnė negu rekomenduojama acetazolamido dozė šlapimo išsiskyrimo nedidina, tačiau gali stiprinti mieguistumą bei jutimų sutrikimą, o kartais – net sumažinti šlapimo išsiskyrimą.

Vaistas gali didinti acidozę, todėl ligoniams, sergantiems plaučių embolija ir emfizema, jo reikėtų vartoti atsargiai.

 

Laboratoriniai tyrimai

Padėjus gerti vaisto ir gydymo juo metu rekomenduojama reguliariai stebėti kiekybinę kraujo ląstelių sudėtį, trombocitų kiekį bei elektrolitų koncentraciją serume.

 

Kiti vaistai ir Diacarb

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Acetazolamidas gali stiprinti folio rūgšties antagonistų, vaistų nuo diabeto ir geriamųjų antikoaguliantų poveikį.

Vartojant acetazolamido kartu su acetilsalicilo rūgštimi gali pasireikšti sunki acidozė ir stiprėti toksinis poveikis nervų sistemai.

Acetazolamidas sutrikdo fenitoino metabolizmą, todėl serume padidėja šio vaisto koncentracija. Kai kuriems pacientams, vartojusiems acetazolamido kartu su vaistais nuo traukulių (fenitoinu, primidonu), atsirado sunkus kaulų suminkštėjimas. Acetazolamidas slopina primidono absorbciją ir mažina vaistų nuo traukulių veiksmingumą.

Kad nepasireikštų nepageidaujamas poveikis, acetazolamido vartoti kartu su kitais karboanhidrazės inhibitoriais (KAI) negalima.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Pagal saugumą nėštumo metu vaistas priklauso C kategorijai.

Nėščioms moterims, ypač pirmuosius tris nėštumo mėnesius, vaisto vartoti negalima, nebent gydytojas nurodytų, kad šio medikamento vartoti būtina.

Kiekvienu atveju reikia apsvarstyti, ar gydymo nauda didesnė negu vaisiaus pažeidimo pavojus.

 

Žindymas

Šiek tiek acetazolamido patenka į motino pieną. Jei žindyvė geria vaisto, žindymą reikia nutraukti.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Acetazolamidas, ypač didelės jo dozės, gali sukelti mieguistumą, rečiau – nuovargį, svaigulį, sutrikdyti koordinaciją ir orientaciją, todėl šio vaisto vartojantiems pacientams reikėtų atsisakyti vairuoti transportą bei valdyti mechanizmus.

 

 

3.       Kaip vartoti Diacarb

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusiems žmonėms

Vaisto vartoti nuo 250 iki 1000 mg lygiomis dalimis per 2‑4 kartus.

 

Senyviems žmonėms

Kokią įtaką daro amžius acetazolamido poveikiui senų žmonių organizme, duomenų nėra. Vis dėlto labiau tikėtina, kad senyvi pacientai turės su amžiumi susijusį inkstų funkcijos sutrikimą, taigi pacientams, vartojantiems šių vaistų, būtina imtis atsargumo priemonių.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Diacarb dozę?

Vaisto perdozavus, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad skirtų reikiamą gydymą.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pasireiškus sunkiai odos reakcijai, t. y. atsiradus raudonam žvynuotam išbėrimui su gumbais po oda ir pūslelėmis (egzanteminei pustuliozei), nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šio šalutinio reiškinio dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

 

Nepageidaujamas poveikis, kuris dažniausiai pasireiškia gydymo pradžioje, išvardytas toliau.

 

Nervų sistemos sutrikimai: jutimų sutrikimas, pavieniai mieguistumo ir orientacijos sutrikimo atvejai, glebusis paralyžius, galvos svaigimas, nuovargis.

 

Ausų ir labirintų sutrikimai: klausos sutrikimai, zvimbimas ausyse.

 

Virškinimo trakto sutrikimai: apetito nebuvimas, skonio pokytis, rėmuo, pykinimas, vėmimas, viduriavimas.

 

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: dažnas šlapinimasis, kraujas šlapime, gliukozės atsiradimas šlapime, inkstų diegliai.

 

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai: kraujo parūgštėjimas dėl medžiagų apykaitos sutrikimo, elektrolitų pusiausvyros sutrikimai, kalcio koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

 

Akių sutrikimai: trumpalaikė trumparegystė.

 

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų diegliai, kepenų funkcijos nepakankamumas.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai: niežulys, dilgėlinė, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, daugiaformės eritemos tipo išbėrimas, Stivenso ir Džonsono sindromas, Lyell sindromas.

 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: granuliocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas ir mažakraujystė dėl kraujo gamybos sutrikimo, kaulų čiulpų nepakankamumas, visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas.

 

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimas: karščiavimas, parazitų sukeltos infekcijos.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Diacarb

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

 

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Diacarb sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra acetazolamidas. Kiekvienoje tabletėje yra 250 mg acetazolamido.

-                 Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė , povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas ir magnio stearatas.

 

Diacarb išvaizda ir kiekis pakuotėje

Diacarb tabletės yra baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos.

 

Pakuotės dydžiai

Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių, vienoje kartono dėžutėje - 2 arba 3 lizdinės plokštelės (20 arba 30 tablečių).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

 

 

Registruotojas

Pharmaceutical Works POLPHARMA S.A.

ul. Pelplinska 19, 83-200 Starogard Gdanski, Lenkija

 

Gamintojai

Pharmaceutical Works POLPHARMA S.A.

ul. Pelplinska 19, 83-200 Starogard Gdanski, Lenkija

 

Medana Pharma SA

ul. Władysława Łokietka 10, 98-200 Sieradz, Lenkija

 

Pharmaceutical Works POLPHARMA S.A.

Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

ul. Szypowskiego 1, 39-460 Nowa Dęba, Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

POLPHARMA S.A. Atstovybė Lietuvoje

E.Ožeškienės g. 18A

LT-44254 Kaunas

Tel. +370 37 325131

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-10-18.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo

LOTEMAX, 0,5 %, akių lašai (suspensija), 5 ml, N1

7,49€
Kaina galioja tik užsakant internetu

BETALOC ZOK, 95 mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

4,06€
Kaina galioja tik užsakant internetu
KALIO CHLORIDAS GSK, 750 mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30  paveikslėlis
Laikinai neturime

KALIO CHLORIDAS GSK, 750 mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

5,47€
Kaina galioja tik užsakant internetu
Medicininė marlė, 3 m x 90 cm paveikslėlis

Medicininė marlė, 3 m x 90 cm

1,51€
Kaina galioja tik užsakant internetu