Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

DURACEF, 500 mg, kietosios kapsulės, N12

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

E. klinika E. klinika

Reikalinga konsultacija su gydytoju?

Užsisakykite el. konsultaciją!

Užsakyti el. konsultaciją
Prekės kodas: 2648
Gamintojas: Bristol-Myers Squibb
Veiklioji medžiaga: Cefadroksilis

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Perkant su kompensacija:

reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu
apmokėjimas tik vaistinėje.

Likutis: Yra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
*
5,20€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Duracef 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai

Duracef 500 mg kietosios kapsulės

Duracef 1 g disperguojamosios tabletės

Cefadroksilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Duracef ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Duracef

3.       Kaip vartoti Duracef

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Duracef

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Duracef ir kam jis vartojamas

 

Duracef yra cefalosporinų grupės antibiotikas. Cefalosporinai pažeidžia bakterijų ląstelių membranas ir tokiu būdu suardo augančias bakterijas. Prieš skirdamas Duracef, gydytojas gali ištirti bakterijų jautrumą šiam vaistui.

 

Duracef vartojamas šioms jam jautrių bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti:

·       kvėpavimo takų (tonzilių ir gerklės uždegimui);

·       odos ir minkštųjų audinių pūlinėms ligoms (jos vadinamos piodermija, impetiga, pūliniu, šunvote);

·       šlapimo takų (šlapimo pūslės uždegimui, inkstų geldelių uždegimui).

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Duracef

 

Duracef vartoti negalima:

·           jeigu yra alergija cefadroksiliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

·           jeigu yra alergija bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Duracef:

·           jeigu buvo pasireiškusi alerginė (padidėjusio jautrumo) reakcija kuriam nors penicilinų grupės antibiotikui;

·           jeigu sutrikusi inkstų funkcija (tuomet gydytojas skirs šio vaisto ilgesniais intervalais);

·           jeigu vartojant šį vaistą arba vėliau prasideda viduriavimas, arba jeigu anksčiau sirgote storosios žarnos uždegimu.

 

Kiti vaistai ir Duracef

Cefalosporinų grupės antibiotikai gali sumažinti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumą ir sustiprinti geriamųjų krešėjimą slopinančių vaistų poveikį. Pasakykite gydytojui, jei vartojate probenecidą (nuo podagros). Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

 

Duracef vartojimas su maistu ir gėrimais

Duracef galima vartoti valgant arba kitu laiku.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Nedidelė Duracef dozės dalis patenka į motinos pieną. Jeigu moteris nori toliau žindyti kūdikį pradėjusi vartoti šį vaistą, ji turi pasikonsultuoti su gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu pajustumėte, kad pablogėjęs gebėjimas vairuoti arba valdyti mechanizmus, tai šių darbų nedirbkite.

 

Duracef miltelių geriamajai suspensijai sudėtyje yra natrio benzoato ir sacharozės

Sacharozė. Viename mililitre paruoštos vartoti geriamosios suspensijos yra 515 mg sacharozės. Į tai būtina atsižvelgti, jeigu sergate cukriniu diabetu. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Natrio benzoatas. Penkiuose mililitruose paruoštos vartoti geriamosios suspensijos yra 4,5 mg natrio benzoato, tai atitinka 0,9 mg/ml. Natrio benzoatas naujagimiams (iki 4 savaičių amžiaus) gali sunkinti geltą (odos ir akių pageltimą).

 

Duracef kietųjų kapsulių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti Duracef

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams

 

Tonzilių ir gerklės uždegimas

Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines. Vaistas vartojamas 10 parų.

 

Odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

 

Šlapimo takų infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 2 g per parą. Ji padalijama į 2 lygias vienkartines. Įprasta dozė nekomplikuotoms apatinių šlapimo takų infekcinėms ligoms (t.y. šlapimo pūslės uždegimui) gydyti yra 1 g arba 2 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

 

Mažiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams

Rekomenduojama įprasta paros dozė - 25 – 50 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis išgeriama per du kartus (kas 12 val.). Gydant tonzilių ar gerklės uždegimą arba impetigą (pūlinėlinę), visą rekomenduojamą paros dozę galima išgerti vienu kartu. Vaikams negalima vartoti didesnės paros dozės už didžiausią nurodytą suaugusiesiems.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jeigu sutrikusi Jūsų inkstų funkcija (kreatinino klirensas < 50 ml/min), šio vaisto dozę gydytojas pakoreguos (po pirmosios dozės, kuri bus tokia kaip įprasta, vėliau šį vaistą vartosite ilgesniais laiko tarpais).

 

Miltelių geriamajai suspensijai ruošimas vartojimui

Pakratykite buteliuką, kad milteliai pasidarytų birūs. Įpilkite maždaug pusę geriamosios suspensijos ruošimui reikalingo vandens. Atsargiai pakratykite buteliuką, kol susidarys homogeninė geriamoji suspensija. Įpilkite vandens iki ant buteliuko pažymėtos linijos. 5 ml taip paruoštos geriamosios suspensijos yra 250 mg cefadroksilio. Buteliuką laikykite sandarų. Prieš vartojimą suplakite.

Geriamosios suspensijos dozavimui pakuotėje yra matavimo šaukštas.

 

Disperguojamųjų tablečių ruošimas vartojimui

Nuplėšę foliją, įmeskite disperguojamąją tabletę į 120 ml vandens. Palaukite 30 - 60 sekundžių, kol disperguojamoji tabletė suirs. Po to visa gauta dispersija gerai sumaišoma ir išgeriama. Disperguojamosios tabletės ruošiamos prieš pat vartojimą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Duracef dozę?

Gali sutrikti virškinimas, išberti odą. Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Duracef

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko liko bent 4 valandos, prisiminę reikiamą dozę išgerkite tuojau pat. Jeigu kitą dozę reikės vartoti greičiau kaip po 4 valandų, tai užmirštąją praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10) yra viduriavimas, dispepsija (sutrikęs virškinimas), pykinimas, vėmimas ir karščiavimas.

 

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000) yra dilgėlinė, išbėrimas, niežulys ir makšties infekcija.

 

Kitas nežinomo dažnio šalutinis poveikis yra kandidozė (lytinių organų niežulys arba pienligė), alergija (anafilaksinė reakcija, angioneurozinis patinimas, padidėjęs jautrumas, seruminė liga), odos sutrikimai (Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, daugiaformė raudonė (eritema), toksinė epidermio nekrozė - būklė panaši į odos nudegimą), sąnarių skausmas (artralgija), tam tikros rūšies viduriavimas (pseudomembraninis kolitas), kepenų sutrikimai (kepenų nepakankamumas, tulžies sąstovis, sutrikusi kepenų funkcija, padidėjęs transaminazių aktyvumas), kraujo sutrikimai (agranulocitozė, neutropenija, trombocitopenija).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Duracef

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Paruošta geriamoji suspensija, laikoma ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, tinka vartoti 7 paras, o laikoma šaldytuve (2 °C ‑ 8 °C) – 14 parų. Buteliuką laikyti sandarų.

 

 

 

Ant dėžutės, lizdinės plokštelės, buteliuko ar dvisluoksnės juostelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Duracef sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra cefadroksilis (monohidrato pavidalu).

 

250 mg/ 5ml milteliai geriamajai suspensijai. 5 ml paruoštos geriamosios suspensijos (viename matavimo šaukšte) yra 250 mg cefadroksilio.

 

500 mg kietosios kapsulės. Vienoje kapsulėje yra 500 mg cefadroksilio.

 

1 g disperguojamosios tabletės. Vienoje disperguojamojoje tabletėje yra 1 g cefadroksilio.

 

-        Pagalbinės medžiagos yra:

Milteliai geriamajai suspensijai. Natrio benzoatas (E211), ksantano lipai, tvinas 40 (polioksietileno sorbitano monopalmitatas), aviečių skonio medžiaga, citrinų skonio medžiaga, braškių skonio medžiaga, Refranchissment skonio medžiaga, titano dioksidas (E171), sacharozė.

 

Kietosios kapsulės. Kapsulės turinyje yra magnio stearato, bevandenio koloidinio silicio dioksido, laktozė monohidrato. Kapsulės apvalkale yra želatinos, titano dioksido (E171). Rašalo sudėtyje yra šelako, geležies juodojo oksido E172, propilenglikolio E1520, amonio hidroksido E527.

 

Disperguojamosios tabletės. Mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, krospovidonas, amonio glicirizinatas, aviečių skonio medžiaga, citrinų skonio medžiaga, braškių skonio medžiaga, sacharino natrio druska, natrio gliukonatas, gliukono delta laktonas, guaro lipai.

 

Duracef išvaizda ir kiekis pakuotėje

Duracef 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai yra balkšvos spalvos.

Dėžutėje yra vienas 60 ml arba 100 ml DTPE (plastikinis) buteliukas ir matavimo šaukštas.

Paruošta vartoti geriamoji suspensija yra balta arba balkšva, klampi, šiek tiek netolygi, švelnaus braškių ir aviečių kvapo.

 

Duracef 500 mg kietosios kapsulės yra matinės, baltos spalvos, su juodu užrašu „7244“.

Dėžutėje yra 12 kapsulių lizdinėse plokštelėse.

 

Duracef 1 g disperguojamosios tabletės yra baltos ar gelsvai balkšvos spalvos, apvalios formos, su vagele. Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Dėžutėje yra 10 disperguojamųjų tablečių dvisluoksnėse juostelėse.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

PharmaSwiss Česká republika s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Praha 7

Čekija

 

Gamintojas

PenCef Pharma GmbH

Schützenanger 9

37081 Göttingen

Lower Saxony

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB "PharmaSwiss"

Tel.: +370 5 2790 762

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-06.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Kompensacijos rūšys Kompensuojama kaina
Be kompensacijos 5,20 €
1 0,42 €
2 0,42 €
3 0,42 €
6 2,81 €
7 2,81 €
10 0,42 €
13 2,81 €
16 0,42 €
  • Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu.
  • Apmokėjimas tik vaistinėje.

Priemoka atsiėmimo metu gali būti perskaičiuota pasikeitus kompensavimo tvarkai.

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo

LOPEDIUM, 2 mg, kietosios kapsulės, N30

3,78€
Kaina galioja tik užsakant internetu
VANDENILIO PEROKSIDAS VALENTIS, 3 %, odos tirpalas, 100 ml paveikslėlis

VANDENILIO PEROKSIDAS VALENTIS, 3 %, odos tirpalas, 100 ml

0,48€
Kaina galioja tik užsakant internetu

IBUPROFEN LANNACHER, 600 mg, plėvele dengtos tabletės, N100

7,56€
Kaina galioja tik užsakant internetu
GELOMYRTOL FORTE, 300 mg, skrandyje neirios minkštosios kapsulės, (l.imp.), N20 paveikslėlis
Laikinai neturime