Mano krepšelis

EQUORAL, 25 mg, minkštosios kapsulės, N50

Informacinis lapelis

EQUORAL 25 mg minkštosios kapsulės

EQUORAL 50 mg minkštosios kapsulės

EQUORAL 100 mg minkštosios kapsulės

Ciklosporinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.                   Kas yra EQUORAL ir kam jis vartojamas

2.                   Kas žinotina prieš vartojant EQUORAL

3.                   Kaip vartoti EQUORAL

4.                   Galimas šalutinis poveikis

5.                   Kaip laikyti EQUORAL

6.                   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.                   Kas yra EQUORAL ir kam jis vartojamas

 

Kas yra EQUORAL

Jūsų vartojamo vaisto pavadinimas yra EQUORAL. Jo sudėtyje yra veikliosios medžiagos ciklosporino. EQUORAL priklauso vaistų, vadinamųjų imunosupresantų, grupei. Šie vaistai vartojami organizmo imuninei reakcijai slopinti.

 

Kam EQUORAL vartojamas ir kaip EQUORAL veikia

-                 Jeigu Jums persodintas organas, atlikta kaulų čiulpų ar kamieninių ląstelių transplantacija, EQUORAL veikia kontroliuodamas Jūsų organizmo imuni sistemą. EQUORAL blokuoja specialių ląstelių, kurios paprastai atakuotų persodintus audinius, vystymąsi ir tokiu būdu apsaugo nuo persodinto organo atmetimo.

-                 Jeigu sergate autoimunine liga, kurios metu Jūsų organizmo imuni sistema kovoja su Jūsų paties ląstelėmis, EQUORAL slopina imuni reakciją. Autoimunims ligoms priklauso akių sutrikimai, dėl kurių gali sutrikti rejimas (endogeninis uveitas, įskaitant Behcet uveitą), sunkūs tam tikrų odos ligų atvejai (atopinis dermatitas arba egzema ir žvynelinė), sunkus reumatoidinis artritas ir nefroziniu sindromu vadinama inkstų liga.

 

 

2.                   Kas žinotina prieš vartojant EQUORAL

 

Jeigu vartojate EQUORAL po atliktos transplantacijos, vaisto Jums skirs patirties transplantacijos ir (arba) autoimuninių ligų gydymo srityje turintis gydytojas.

 

Šiame pakuotės lapelyje pateikti patarimai gali skirtis priklausomai nuo to, ar vaisto vartojate po transplantacijos, ar dėl autoimuninės ligos.

 

Atidžiai laikykitės visų gydytojo nurodymų. Jie gali skirtis nuo bendrosios šiame pakuotės lapelyje pateiktos informacijos.

 

EQUORAL vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija ciklosporinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 su produktais, kurių sudėtyje yra Hypericum perforatum (paprastosios jonažolės);

-                 su produktais, kurių sudėtyje yra dabigatrano eteksilato (vartojamo siekiant išvengti kraujo krešulių po operacijos) ar bosentano ir aliskireno (vartojamų kraujospūdžiui mažinti).

 

Jeigu Jums yra ši anksčiau nurodyta būklė, nevartokite EQUORAL ir pasakykite apie tai gydytojui. Jeigu dėl to nesate tikri, pri pradėdami vartoti EQUORAL pasitarkite su gydytoju.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Nedelsdami pasakykite gydytojui pri pradėdami vartoti EQUORAL ir gydymosi šiuo vaistu metu:

-                 jeigu Jums pasirekia kokių nors infekcijos požymių, pavyzdžiui, kačiavimas ar gerklės skausmas. EQUORAL slopina imuni sistemą ir taip pat gali bloginti Jūsų organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis;

-                 jeigu sutrikusi Jūsų kepenų veikla;

-                 jeigu sutrikusi Jūsų inkstų veikla; gydytojas reguliariai paskirs atlikti kraujo tyrimus ir prireikus gali koreguoti Jūsų vartojamą vaisto dozę;

-                 jeigu Jums padidėja kraujospūdis; gydytojas reguliariai matuos kraujospūdį ir prireikus gali paskirti kraujospūdį mažinaių vaistų;

-                 jeigu sumažėjęs magnio kiekis Jūsų kraujyje; gydytojas gali paskirti vartoti magnio papildų, ypač iš karto po transplantacijos operacijos;

-                 jeigu padidėjęs kalio kiekis Jūsų kraujyje;

-                 jeigu sergate podagra;

-                 jeigu planuojate skiepytis.

 

Jeigu pri pradedant vartoti vaisto arba gydymosi EQUORAL metu Jums yra bet kuri iš anksčiau nurodytų būklių, nedelsdami pasakykite gydytojui.

 

Buvimas saulėje ir apsauga nuo saulės spindulių

EQUORAL slopina Jūsų imuni sistemą. Dėl to didėja piktybinių navikų (ypatingai odos ir limfinės sistemos) išsivystymo rizika. Turite saugotis nuo saulės ir ultravioletinių spindulių:

-                 vėkite tinkamus nuo saulės šviesos apsaugančius drabužius;

-                 dažnai tepkitės didelio apsauginio faktoriaus kremais nuo saulės.

 

Pasitarkite su gydytoju pri pradėdami vartoti EQUORAL:

-                 jeigu turite ar anksčiau turėjote su alkoholio vartojimu susijusių problemų;

-                 jeigu sergate epilepsija;

-                 jeigu Jums yra kokių nors kepenų veiklos sutrikimų;

-                 jeigu esate ščia;

-                 jeigu žindote kūdikį;

-                 jeigu šis vaistas paskirtas vartoti vaikui.

Jeigu Jums yra bet kuri anksčiau nurodyta klė (arba dėl to nesate tikri), pasakykite apie tai gydytojui prieš pradėdami vartoti EQUORAL. Šios atsargumo priemonės reikalingos todėl, kad vaisto sudėtyje yra alkoholio (žr. toliau skyrių „EQUORAL sudėtyje yra etanolio“).

 

sų būklės stebėjimas gydymosi EQUORAL metu

Jūsų gydytojas atliks toliau nurodytus tyrimus:

          nustatys ciklosporino kie Jūsų kraujyje, ypatingai tais atvejais, jeigu Jums atlikta transplantacija;

          matuos kraujosdį prieš pradedant vartoti vaisto ir vėliau reguliariai gydymosi metu;

          patikrins Jūsų kepenų ir inkstų veiklą;

          nustatys lipi (riebalų) kiekį kraujyje.

Jeigu turite kokių nors klausimų apie tai, kaip EQUORAL veikia arba kodėl šis vaistas Jums buvo paskirtas, klauskite gydytojo.

 

Be to, jeigu EQUORAL Jums paskirtas ne dėl su transplantacija susijusių priežasčių (jeigu sergate tarpiniu ar užpakaliniu uveitu arba Behcet uveitu, atopiniu dermatitu, sunkiu reumatoidiniu artritu arba nefroziniu sindromu), EQUORAL vartoti negalima:

          jeigu sutrikusi Jūsų inkstų veikla (išskyrus nefrozi sindromą);

          jeigu sergate infekcine liga, kurios nepalengvina vartojami vaistai;

          jeigu sergate bet kokio tipo vėžiu;

          jeigu padidėjęs Jūsų kraujospūdis (sergate hipertenzija), kurio nesumažina vartojami vaistai. Jeigu kraujospūdis padidėja gydymosi metu ir jo negalima sumažinti vartojant vaistų, gydytojas turėtų nutraukti EQUORAL vartojimą.

Jeigu Jums yra bet kuri anksčiau nurodyta klė, nevartokite EQUORAL. Jeigu dėl to nesate tikri, prieš pradėdami vartoti EQUORAL pasitarkite su gydytoju.

 

Gydytojas ypatingai atidžiai stebės Jūsų būklę, jeigu vaisto vartojate dėl Behcet uveito ir Jums pasirekia neurologinių simptomų (pavyzdžiui: padijęs užmaumas, ilgainiui besikeičianti asmenybė, psichikos ar nuotaikos sutrikimai, deginimo pojūtis galūnėse, sumažėjęs galūnių jautrumas, dilgčiojimo pojūtis galūnėse, galūnių silpnumas, sutrikusi eisena, galvos skausmas su pykinimu ir vėmimu arba be jų, sutrikęs rejimas, įskaitant ribotus akių judesius).

 

Gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę, jeigu esate senyvo amžiaus ir vaisto vartojate žvynelinei ar atopiniam dermatitui gydyti. Jeigu EQUORAL paskirtas žvynelinei ar atopiniam dermatitui gydyti, Jums tina saugotis nuo bet kokių B ultravioletinių spindulių, taip pat Jums negali ti skirta fototerapija.

 

Vaikams ir paaugliams

EQUORAL negalima vartoti vaikams ne su transplantacija susijusioms ligoms gydyti, išskyrus nefrozinio sindromo gydymui.

 

Senyviems pacientams (65 metų ir vyresniems)

EQUORAL vartojimo senyviems asmenims patirties yra nedaug. Gydytojas turėtų tirti Jūsų inkstų veiklą. Žvyneline ir atopiniu dermatitu sergantiems vyresniems kaip 65 metų pacientams EQUORAL galima vartoti tik tais atvejais, kai šios ligos yra ypatingai sunkios.

 

Kiti vaistai ir EQUORAL

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Ypatingai svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu prieš pradėdami vartoti EQUORAL arba gydymosi metu vartojate bet kurių toliau vardytų vaistų:

          Kalio kiekį kraujyje galiių keisti vaistų, pavyzdžiui, vaistų, kurių sudėtyje yra kalio, kalio papildų, kalį organizme sulaikančių šlapimą varančių vaistų (diuretikų) ir kai kurių kraujospūdį mažinančių vaistų.

          Metotreksato (vartojamo navikams, sunkiai žvynelinei ir sunkiam reumatoidiniam artritui gydyti).

          Ciklosporino (veikliosios EQUORAL medžiagos) kiekį kraujyje galinčių didinti arba mažinti vaistų. Gydytojas gali patikrinti ciklosporino kiekį Jūsų kraujyje pradėdamas skirti šių vaistų ar nutraukdamas jų vartojimą.

-          Ciklosporino kiekį kraujyje galintys didinti vaistai yra tokie: antibiotikai (pavyzdžiui, eritromicinas ar azitromicinas), priešgrybeliniai vaistai (vorikonazolas, itrakonazolas), širdies ligoms ar padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti vartojami vaistai (diltiazemas, nikardipinas, verapamilis, amjodaronas), metoklopramidas (vartojamas pykinimui slopinti), geriamieji kontraceptikai, danazolis (vartojamas menstruacijų sutrikimams gydyti), podagrai gydyti vartojami vaistai (alopurinolis), tulžies rūgšties junginiai (vartojami tulžies pūslės akmenligei gydyti), ŽIV infekcijai gydyti vartojami proteazės inhibitoriai, imatinibas (vartojamas leukemijai ar navikams gydyti), kolchicinas, telapreviras (vartojamas C hepatitui gydyti).

-          Ciklosporino kiekį kraujyje galintys mažinti vaistai yra tokie: barbitūratai (vartojami migimui palengvinti), kai kurie vaistai nuo traukul(pavyzdžiui, karbamazepinas ar fenitoinas), oktreotidas (vartojamas akromegalijai arba žarnyno neuroendokrininiams augliams gydyti), tuberkuliozei gydyti vartojami pribakteriniai vaistai, orlistatas (vartojamas kūno svoriui mažinti), žoliniai preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolės, tiklopidinas (vartojamas po insulto), tam tikri kraujospūdį mažinantys vaistai (bosentanas) ir terbinafinas (kojų tarpupičių ir nagų grybelinei infekcijai gydyti vartojamas vaistas).

          Inkstų veiklą galinčių trikdyti vaistų, pavyzdžiui, priešbakterinių vaistų (gentamicino, tobramicino, ciprofloksacino), priešgrybelinių vaistų, kurių sudėtyje yra amfotericino B, šlapimo takų infekcijoms gydyti vartojamų vaistų, kurių sudėtyje yra trimetoprimo, vėžiui gydyti vartojamų vaistų, kurių sudėtyje yra melfalano, padijusiam skrandžio rūgštingumui mažinti vartojamų vaistų (H2 receptorių blokatorių tipo rūgšties sekreciją slopinančių vaistų), takrolimuzo, vaistų nuo skausmo (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyziui, diklofenako), fibro rūgšties preparatų (vartojamų riebalų kiekiui kraujyje mažinti).

          Nifedipino (vartojamo padidėjusiam kraujospūdžiui ir krūtinės anginai gydyti). Jeigu gydymosi ciklosporinu metu vartosite nifedipino, gali patinti dantenos ir jos gali uždengti dantis.

          Digoksino (vartojamo širdies ligoms gydyti), cholesterolio kiekį kraujyje mažinančių vaistų (vadinamųjų HMG-CoA reduktazės inhibitorių arba stati), prednizolono, etopozido (vartojamo vėžiui gydyti), repaglinido (vaisto nuo diabeto), imunitetą slopinaių vaistų (everolimuzo, sirolimuzo), ambrisentano ir antraciklinais vadinamų tam tikrų vaistų nuo vėžio (pavyzdžiui, doksorubicino).

Jeigu vartojate bet kurių anksčiau nurodytų vaistų (arba dėl to nesate tikri), pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui pri pradėdami vartoti EQUORAL.

 

EQUORAL vartojimas su maistu ir gėrimais

EQUORAL negalima vartoti kartu su greipfrutais ar greipfrutų sultimis, kadangi pastarieji gali turėti įtakos EQUORAL poveikiui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš pradėdama vartoti šio vaisto, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Gydytojas aptars su Jumis galimą EQUORAL vartojimo nėštumo metu pavojų.

          Pasakykite gydytojui, jeigu esate ščia ar planuojate pastoti. EQUORAL vartojimo nėštumo metu patirties yra nedaug. Paprastai štumo metu EQUORAL vartoti negalima. Jeigu šio vaisto vartoti tina, gydytojas aptars su Jumis vaisto vartojimo nėštumo metu naudą ir galimą riziką.

          Pasakykite gydytojui, jeigu žindote dikį. EQUORAL vartojimo metu žindyti nerekomenduojama, kadangi vaisto veiklioji medžiaga (ciklosporinas) patenka į motinos pieną ir gali pakenkti kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

EQUORAL sudėtyje yra alkoholio. Tai gali turėti įtakos Jūsų gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

EQUORAL sudėtyje yra etanolio

EQUORAL sudėtyje yra apie 18,8 tūrio % etanolio (alkoholio), t.y., iki 500 mg pacientų po transplantacijos vartojamoje doje. Tai atitinka beveik 20 ml alaus (5%) arba 8,3 ml vyno (12%).

 

Alkoholis gali būti kenksmingas sergantiesiems alkoholizmu, epilepsija, patyrusiems galvos smegenų sužalojimą, turintiems kepenų veiklos sutrikimų ir ščiosioms bei žindyvėms. Jis taip pat gali būti kenksmingas, jei šio vaisto skiriama vaikams.

 

EQUORAL sudėtyje yra ricinos aliejaus

EQUORAL sudėtyje yra ricinos aliejaus, kuris gali sukelti skrandžio sutrikimų ir viduriavimą.

 

EQUORAL sudėtyje yra sorbitolio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.                   Kaip vartoti EQUORAL

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nevartokite didesnės nei rekomenduojama dozės.

 

Gydytojas atidžiai parinks šio vaisto dozę, atsižvelgdamas į Jūsų individualius poreikius. Per didelė vaisto dozė gali pažeisti inkstus. Jums reikės reguliariai atlikti kraujo tyrimus ir apsilankyti gydymo įstaigoje, ypatingai tais atvejais, jeigu Jums atlikta transplantacija. Tokiu būdu turėsite galimy pasikalbėti su gydytoju apie Jums skiriamą gydymą ir galimas problemas.

 

Kokią EQUORAL dozę vartoti

Gydytojas nustatys Jums tinkamiausią EQUORAL dozę. Ji priklausys nuo Jūsų kūno svorio ir priežasčių, dėl kurių vaistas Jums skiriamas. Gydytojas taip pat nurodys, kaip dažnai vartoti vaisto.

 

          Suaugusiesiems

Po organo, kaulų čiularba kamieninių ląstelių transplantacijos

-           Bendra paros dozė paprastai yra tarp 2 mg kilogramui Jūsų kūno svorio ir 15 mg kilogramui kūno svorio. Šią dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.

-           Paprastai pri transplantaciją ir iš karto po jos vartojamos didesnės vaisto dozės. Persodinto organo ar kaulų čiulpų būklei stabilizavusis, vartojamos mažesnės dozės.

-           Gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę. Norėdamas tai padaryti, gydytojas gali paskirti atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus.

Sergantiesiems endogeniniu uveitu

-                      Bendra paros dozė paprastai yra tarp 5 mg kilogramui Jūsų kūno svorio ir mg kilogramui kūno svorio. Šią dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.

Sergantiesiems nefroziniu sindromu

-                      Bendra paros dozė suaugusiesiems paprastai yra mg kilogramui kūno svorio. Šią dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus. Pacientams, kuriems sutrikusi inkstų veikla, pirmoji vartojama paros dozė neturi viršyti 2,5 mg kilogramui kūno svorio.

Sergantiesiems sunkiu reumatoidiniu artritu

-          Bendra paros dozė paprastai yra tarp 3 mg kilogramui Jūsų kūno svorio ir mg kilogramui kūno svorio. Šią dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.

Sergantiesiems žvyneline ir atopiniu dermatitu

-          Bendra paros dozė paprastai yra tarp 2,mg kilogramui Jūsų kūno svorio ir mg kilogramui kūno svorio. Šią dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.

 

          Vaikams

Sergantiesiems nefroziniu sindromu

-          Bendra paros dozė vaikams paprastai yra 6 mg kilogramui kūno svorio. Šią dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus. Pacientams, kuriems sutrikusi inkstų veikla, pirmoji vartojama paros dozė neturi viršyti 2,5 mg kilogramui kūno svorio.

Atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų ir niekada patys nekeiskite vartojamos vaisto dozės, net jeigu jaučiatės gerai.

 

Kito per burną vartojamo ciklosporino keitimas į EQUORAL

Jeigu jau vartojate kito per burną vartojamo ciklosporino, gydytojas gali nuspręsti pakeisti šį vaistą ir skirti EQUORAL.

          Visų šių vaistų sudėtyje yra veikliosios medžiagos ciklosporino.

          EQUORAL yra kitokios, patobulintos farmacinės formos ciklosporino preparatas. Vartojant EQUORAL, ciklosporinas geriau rezorbuojasi į kraują, o absorbcija mažiau įtakojama vaisto vartojant valgio metu. Tai reiškia, kad vartojant EQUORAL ciklosporino koncentracija kraujyje bus stabilesnė.

Jeigu gydytojas pakeičia gydymą iš kito per burną vartojamo ciklosporino į EQUORAL:

          Nepradėkite vėl vartoti anksčiau vartoto vaisto, nebent taip padaryti nurodys gydytojas.

          Pakeitus gydymą, gydytojas kurį laiką atidžiai stebės Jūsų būklę. Tai susiję su pasikeitusia ciklosporino absorbcija į kraują. Gydytojas įsitikins, kad vartojate tinkamą Jūsų poreikius atitinkančią vaisto dozę.

          Jums gali pasireikšti tam tikrų šalutinių rekinių. Tokiu atveju apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jums gali reikėti vartoti mažes vaisto dozę. Niekada patys nemažinkite vartojamos vaisto dozės, nebent taip padaryti nurodė gydytojas.

 

Jeigu gydytojas vietoje vienos geriamojo (per burną vartojamo) ciklosporino farmacinės formos paskiria vartoti kitą formą

Pakeitus vieno geriamojo ciklosporino preparato vartojimą kita farmacine forma:

          gydytojas kurį laiką atidžiai stebės Jūsų būklę;

          Jums gali pasireikšti tam tikrų šalutinių rekinių. Tokiu atveju apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jums gali reikėti keisti vaisto dozę. Niekada patys nekeiskite vartojamos vaisto dozės, nebent taip padaryti nurodė gydytojas.

 

Kada vartoti EQUORAL

EQUORAL vartokite kasdien tuo pačiu metu. Tai labai svarbu, jeigu Jums atlikta transplantacija.

 

Kaip vartoti EQUORAL

Paros dozę visada reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.

Išimkite kapsules iš lizdinės plokštelės. Nurykite kapsules nepažeistas užgerdami vandeniu.

 

Kiek laiko vartoti EQUORAL

Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko reikia vartoti EQUORAL. Tai priklausys nuo to, ar Jūs vartojate vaisto po transplantacijos, ar sunkiam odos pažeidimui, reumatoidiniam artritui, uveitui arba nefroziniam sindromui gydyti. Sunkus rimas paprastai gydomas 8 savaites.

 

EQUORAL visada vartokite tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

 

Jeigu turite klausimų apie tai, kiek laiko reikia vartoti EQUORAL, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę EQUORAL dozę?

Jeigu atsitiktinai pavartojote per didelę vaisto dozę, nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Jums gali reikėti medicininės pagalbos.

 

Pamiršus pavartoti EQUORAL

          Pamiršus pavartoti vaisto dozę, ją išgerkite iš karto prisiminus. Tačiau jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, pamirštąją dozę praleiskite. Toliau vartokite vaisto įprastai.

          Ne