Mano krepšelis

GORDIUS, 300 mg, kietosios kapsulės, N50

Informacinis lapelis

GORDIUS 300 mg kietosios kapsulės

GORDIUS 400 mg kietosios kapsulės

Gabapentinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

       Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

       Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.    Kas yra GORDIUS ir kam jis vartojamas

2.    Kas žinotina prieš vartojant GORDIUS

3.    Kaip vartoti GORDIUS

4.    Galimas šalutinis poveikis

5.    Kaip laikyti GORDIUS

6.    Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.             Kas yra GORDIUS ir kam jis vartojamas

 

GORDIUS priklauso vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti ir periferiniam neuropatiniam skausmui malšinti, grupei. GORDIUS veiklioji medžiaga yra gabapentinas.

 

Epilepsija

GORDIUS vartojamas įvairioms epilepsijos formoms gydyti (kai priepuoliai apsiriboja tik tam tikrose smegenų dalyse, priepuoliai plinta į kitas smegenų dalis arba ne):

-          suaugusiesiems ir 6 metų ar vyresniems vaikams papildomam epilepsijos gydymui, jeigu dabartinis gydymas negali visiškai kontroliuoti priuepuolių;

arba

-          suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams epilepsijos gydymui vien tik šiuo vaistu (monoterapijai). 

 

Periferinis neuropatinis skausma:

Suaugusiesiems GORDIUS vartojamas ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas, malšinti. Daugelis įvairių ligų (diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir (arba) rankose. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip karštas, deginantis, tvinkčiojantis, staigus, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis ir kitokio pobūdžio.

 

 

2.             Kas žinotina prieš vartojant GORDIUS

 

GORDIUS vartoti negalima:

       jeigu yra alergija gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti GORDIUS.

               Jeigu atliekamos hemodializės (nereikalingoms medžiagoms iš organizmo šalinti inkstų nepakankamumo atveju), pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia raumenų skausmas ir (arba) silpnumas;

       jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi, gydytojas gali skirti vaistą vartoti pagal kitokį dozavimo planą arba kitą mažesnio stiprumo vaistą;

       jeigu atsiranda nuolatinis pilvo skausmas, pykinimas ar vėmimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, nes tokie simptomai gali rodyti ūminį pankreatitą (kasos uždegimą)

       jeigu sergate nervų ligomis, kvėpavimo ligomis arba esate virš 65 metų amžiaus, gydytojas gali skirti kitokias vaisto dozes. 

 

Gabapentinui patekus į rinką, buvo pranešta apie piktnaudžiavimo ir priklausomybės atvejus. Pasikalbėkite su gydytoju, jeigu anksčiau piktnaudžiavote arba buvote priklausomi nuo vaistų.

 

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip gabapentinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu kyla tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Svarbi informacija apie galimas sunkias reakcijas

Mažai daliai GORDIUS vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba galimai sunki odos reakcija, kurių negydant, būklė gali sunkėti. Jums reikia žinoti, į kokius simptomus atkreipti dėmesį vartojant GORDIUS.

 

Perskaitykite šių simptomų aprašymą šio pakuotės lapelio 4 skyriuje po teiginio ,,Nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu, pavartojus vaisto, Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, nes jie. gali būti labai sunkūs“.

 

Raumenų silpnumas, jautrumas arba skausmas, ir ypač, jeigu tuo pačiu metu jaučiatės prastai arba pakilo aukšta temperatūra, gali atsirasti dėl nenormalaus raumenų irimo, tai gali pasireikšti sunkia gyvybei pavojinga būkle sukeliančia inkstų sutrikimus. Be to, gali pakisti šlapimo spalva ir kraujo tyrimų rezultatai (labai padidėti kreatinfosfokinazės aktyvumas kraujyje). Jeigu atsiranda tokių požymių ar simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

 

Vaikams ir paaugliams

Laikantis gydytojo nurodymų, šio vaisto galima vartoti vyresnių kaip 6 metų epilepsija sergančių vaikų ir paauglių papildomam gydymui  kartu su kitais antiepilepsiniais vaistais, o vyresniems kaip 12 metų paaugliams epilepsijos gydymui ir vien tik gabapentinu.

 

Kiti vaistai ir GORDIUS

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri,  apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti gydytojui (arba vaistininkui),  jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų, skirtų traukuliams, miego sutrikimams, depresijai, nerimui ar kitoms nervų ir psichikos ligoms gydyti.

 

Vaistai, kurių sudėtyje yra opioidų, pvz., morfino

 

Jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra opioidų (pvz., morfino) apie tai , pasakykite apie tai savo gydytojui arba vaistininkui, kadangi opioidai gali sustiprinti GORDIUS veikimą. Be to, kai GORDIUS vartojamas kartu su opioidais, gali pasireikšti tokie simptomai kaip mieguistumas ir (arba) kvėpavimo susilpnėjimas.

 

Antacidiniai vaistai nuo virškinimo sutrikimų

Jeigu GORDIUS gersite kartu su skrandžio rūgštingumą mažinančiais (antacidiniais) vaistais, kurių sudėtyje yra aliuminio ir magnio, gali sumažėti GORDIUS absorbcija iš skrandžio. GORDIUS rekomenduojama gerti praėjus mažiausiai dviems valandoms po antacidinių vaistų vartojimo.

 

Nesitikima, kad GORDIUS sąveikauja su kitais antiepilesiniais vaistais ar geriamaisiais kontraceptiniais vaistais.

 

GORDIUS gali turėti įtakos kai kuriems laboratorinių testų rezultatams. Jeigu Jums reikia atlikti šlapimo tyrimus, pasakykite gydytojui ar ligoninėje, kad Jūs vartojate GORDIUS.

 

 

GORDIUS vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

GORDIUS galima vartoti valgant ar nevalgius.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Gabapentinas prasiskverbia pro žmogaus placentą. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

GORDIUS negalima vartoti nėštumo metu, nebent kitaip rekomendavo Jūsų gydytojas. Vaisingo amžiaus moterys turi naudotis patikimomis kontraceptinėmis priemonėmis.

 

Specialių tyrimų, kuriuose būtų nustatytas gabapentino poveikis nėščioms moterims, neatlikta. Tačiau buvo pranešimų, kad kiti priepuoliams gydyti vartojami vaistai padidino vaisiaus pažaidos riziką, ypač tais atvejais, jei vienu metu buvo vartojami keli vaistai. Todėl, jei tik galima   nėštumo metu reikia vartoti tik vieną vaistą priepuoliui gydyti ir tik patariant gydytojui. 

 

Jeigu, vartodama GORDIUS, pastojote ar manote, kad galite būti nėščia arba planuojate pastoti, nedelsiant informuokite savo gydytoją. Negalima staiga nutraukti šio vaisto vartojimo, nes tai gali sukelti priepuolius, kurie turėti rimtų pasekmių Jums ir Jūsų kūdikiui.

 

Žindymo laikotarpis

GORDIUS veiklioji medžiaga gabapentinas patenka į motinos pieną. Kadangi poveikis kūdikiui nėra žinomas, žindymo metu GORDIUS vartoti nerekomenduojama.

 

Vaisingumas

Tyrimų su gyvūnais metu poveikio vaisingumui nepastebėta.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

GORDIUS gali sukelti svaigulį, mieguistumą ar nuovargį. Nevairuokite, nevaldykite mechanizmų ar neužsiimkite kita pavojinga veikla tol, kol nesužinosite, ar gydymas šiuo vaistu neturi įtakos Jūsų gebėjimui užsiimti tokia veikla.

 

GORDIUS sudėtyje yra laktozės monohidrato (tam tikro cukraus).

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti GORDIUS

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę.

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas.

Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.

 

Jei esate silpnos būklės (pvz., mažas kūno svoris, neseniai atlikta organų transplantacija), gydytojas dozę didins dar laipsniškiau, skirdamas vartoti  mažesnės dozės kapsules arba  nurodydamas daryti ilgesnius tarpus tarp dozių.

 

Epilepsija

Židininių traukulių priepuolių su antrine generalizacija arba be jos papildomas gydymas

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų paaugliai

Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per dieną. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per dieną, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus,  padalijus dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą  per pietus ir trečią  vakare.

 

Vyresni kaip 6 metų vaikai

Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nustatys gydytojas, nes ji yra apskaičiuojama pagal vaiko svorį. Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri per maždaug tris dienas palaipsniui didinama. Rekomenduojama pradinė paros dozė epilepsijai gydyti yra 25–35 mg/kg. Ši dozė paprastai padalijama į tris dalis ir kapsules reikia gerti kiekvieną dieną, vieną dozę gerti ryte, kitą – per pietus ir trečią – vakare.

 

Periferinis neuropatinis skausmas

 

Suaugusieji

Rekomenduojamos dozės

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui. Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per dieną. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per dieną, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus padalijus dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

 

Senyviems pacientams (virš 65 metų)

Galite vartoti įprastinę GORDIUS dozę, išskyrus, jeigu sergate inkstų liga. Jeigu sergate inkstų liga, gydytojas gali skirti kitokią gydymo schemą ir (arba) dozę.

Jeigu manote, kad GORDIUS veikia per stipriai arba per silpnai, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi ir (arba) atliekamos hemodializės

Jeigu sergate inkstų liga arba Jums taikomos hemodializės, gydytojas gali skirti vartoti kitokią vaisto dozę ir (arba) kitokį dozavimo planą.

 

Vartojimo metodas

GORDIUS reikia vartoti per burną. Visada reikia nuryti kapsulę užsigeriant dideliu vandens kiekiu.

Vartokite GORDIUS tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę GORDIUS dozę ?

Vartojant didesnes dozes nei rekomenduojama, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis, įskaitant, sąmonės netekimą, galvos svaigimą, dvejinimąsi akyse, kalbos nerišlumą, mieguistumą ir viduriavimą. Jeigu išgėrėte daugiau GORDIUS, nei skyrė vartoti gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir etiketę, kad ligoninėje galėtumėte tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti GORDIUS

Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto kai tik prisiminsite, nebent jau atėjęs kitos dozės gėrimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti GORDIUS

Negalima nutraukti GORDIUS, nebent Jūsų gydytojas liepė kitaip. Jeigu reikia nutraukti gydymą, tai turi būti daroma palaipsniui, mažiausiai 1 savaitės laikotarpyje. Jeigu Jūs staigiai nutrauksite GORDIUS vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės traukulių rizika.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pavartojus šio vaisto, pasireiškia bet kuris iš išvardytų simptomų, nes jie gali būti sunkūs:

-        sunkios odos reakcijos, į kurias reikia nedelsiant atkreipti dėmesį, tokios kaip lūpų ir veido patinimas, odos išbėrimas, paraudimas ir (arba) plaukų slinkimas (tai gali būti sunkios alerginės reakcijos simptomai);

-        neišnykstantis pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti ūminio pankreatito (kasos uždegimo) simptomai;

-       

-        kvėpavimo sutrikimas, kuris gali būti sunkus ir Jums gali prireikti skubios pagalbos ir intensyvaus gydymo kvėpavimui normalizuoti.

-        GORDIUS gali sukelti sunkią gyvybei pavojingą alerginę reakciją, kuri gali paveikti odą ir kitas organizmo vietas, pavyzdžiui, kepenis ar kraujo ląsteles. Jeigu kyla šios rūšies alerginė reakcija, išbėrimas gali pasireikšti arba nepasireikšti. Dėl jos gali prireikti gydymo ligoninėje arba GORDIUS vartojimo nutraukimo.

Nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu, pavartojus vaisto, Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų:

-                      odos išbėrimas;

-                      dilgėlinė;

-                      karščiavimas;

-                      nepraeinantis limfmazgių padidėjimas;

-                      lūpų ar liežuvio patinimas;

-                      odos ar akių baltymo pageltimas;

-                      neįprastos mėlynės ar kraujavimas;

-                      sunkus nuovargis ar silpnumas;

-                      netikėtas raumenų skausmas;

-                      dažnos infekcinės ligos.

 

Šie simptomai gali būti pirmieji sunkios reakcijos požymiai. Gydytojas turės Jus ištirti ir nuspręsti, ar galite toliau vartoti GORDIUS.

 

Jeigu atliekamos hemodializės, pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia raumenų skausmas ir (arba) silpnumas.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 pacientų)

        virusinė infekcija;

        mieguistumas, svaigulys, judesių koordinacijos sutrikimas;

        nuovargis, karščiavimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 10 pacientų):

        plaučių uždegimas, kvėpavimo takų infekcijos, šlapimo takų infekcijos, ausų uždegimas ar kitokios infekcijos;

        baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas;

        anoreksija, apetito padidėjimas;

        pyktis kitiems, sumišimas, nuotaikų kaita, depresija, nerimas, nervingumas, mąstymo sutrikimai;

        traukuliai, mėšlungiški judesiai, kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, rankų drebėjimas, miego sutrikimai, galvos skausmas, odos jautrumas, sumažėję jutimai (sustingimas), koordinacijos sutrikimai, neįprasti akių judesiai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas arba išnykimas;

        neryškus matymas, dvejinimasis akyse;

        svaigulys;

        padidėjęs kraujo spaudimas, kraujagyslių išsiplėtimas;

        pasunkėjęs kvėpavimas, bronchitas, gerklės skausmas, kosulys, sloga;

        vėmimas, pykinimas, dantų anomalijos, dantenų uždegimas, viduriavimas, pilvo skausmai, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos ar gerklės sausumas, dujų kaupimasis žarnyne;

        veido pabrinkimas, mėlynės, išbėrimas, odos niežulys, spuogai;

        sąnarių, raumenų, nugaros skausmas, trūkčiojimas;

        erekcijos sutrikimas (impotencija);

        kojų ir rankų patinimas, judėjimo sunkumai; silpnumas, skausmas, prasta savijauta, į gripą panašūs simptomai;

        baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas, svorio padidėjimas;

        atsitiktiniai susižeidimai, kaulų lūžiai, įbrėžimai.

 

Klinikiniuose tyrimuose su vaikais taip pat dažnai buvo pastebėta agresyvus elgesys ir mėšlungiški judesiai.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 100 pacientų):

        alerginė reakcija, pavyzdžiui, dilgėlinė;

        ažitacija (lėtinė būklė, susijusi su nenustygimu vietoje ir nesąmoningais betiksliais judesiais);

        judesių sutrikimas;

      širdies plakimo padažnėjimas;

        patinimas, apimantis veidą, liemenį ir galūnes;

        nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, rodantys kepenų sutrikimą;

        psichikos sutrikimai;

     griuvimas;

       padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje (dažniausiai sergantiesiems cukriniu  diabetu)

       rijimo sutrikimas.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 1 000 pacientų):

      sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje (dažniausiai sergantiesiems cukriniu  diabetu);

      sąmonės praradimas;

      pasunkėjęs kvėpavimas, paviršutiniškas kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas).

 

Po GODRIUS patekimo į rinką pasireiškė šis šalutinis poveikis, kurio dažnis yra nežinomas :

      kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (ląstelės, kuo kurių priklauso kraujo krešėjimas).

        haliucinacijos;

        nenormalūs judesiai, pavyzdžiui, raitymasis, trūkčiojantys judesiai ir sąstingis;

        spengimas ausyse;

        šalutinis poveikis, kuris pasireiškia įvairiais simptomais, pavyzdžiui, limfmazgių padidėjimu (pavieniais atvejais po oda iškilusiais gumbais), karščiavimu, išbėrimu ir kepenų uždegimu vienu metu;

        odos ir akių pageltimas (gelta), kepenų uždegimas, kasos uždegimas;

        mažas natrio kiekis kraujyje;

        ūminis inkstų nepakankamumas, šlapimo nelaikymas;

        krūtų audinio išvešėjimas, krūtų padidėjimas;

        nepageidaujami reiškiniai staigiai nutraukus gabapentino vartojimą (nerimas, negalėjimas užmigti, pykinimas, skausmas, prakaitavimas), krūtinės skausmas;

        raumenų skaidulų irimas (rabdomiolizė), nevalingi pasikartojantys raumenų susitraukimai;

        lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant negalėjimą pasiekti orgazmo, uždelstą ejakuliaciją;

     kraujo tyrimų rodmenų pasikeitimas (kreatinfosfokinazės kiekio padidėjimas);

        anafilaksija (sunki, galinti būti pavojinga gyvybei alerginė reakcija, pasireiškianti pasunkėjusiu kvėpavimu; lūpų, gerklės ir liežuvio tinimu bei hipotenzija, dėl kurių reikia skubios medicinos pagalbos).

 

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti GORDIUS

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti žemesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

GORDIUS sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra gabapentinas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 300 mg arba 400 mg gabapentino.

 

-              Pagalbinės medžiagos kapsulių tyrinyje yra laktozė monohidratas, pregelifikuotas krakmolas, talkas, magnio stearatas; kapsulių korpuse - raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171), želatina.

 

GORDIUS išvaizda ir kiekis pakuotėje

300 mg kietųjų želatininių kapsulių viršutinė dalis yra raudona, apatinė – geltona. Kapsulių turinys – balti arba beveik balti granuliuoti milteliai.

400 mg kietųjų želatininių kapsulių viršutinė dalis yra raudona, apatinė – oranžinė.

Kapsulių turinys – balti arba beveik balti granuliuoti milteliai.

 

Kapsulės supakuotos į PVC/PVDC-Al lizdines plokšteles.

Pakuotėje yra 50 arba 100 kietųjų kapsulių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Gedeon RichterPlc.

Gyömrői ut. 19-21

1103 Budapest

Vengrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Gedeon Richter Plc. atstovybė

Maironio 23-3,

Vilnius

Tel. +370 5 268 53 92

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-08-29.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę

GORDIUS, 300 mg, kietosios kapsulės, N50

Vaistas
Receptinis
12,96€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 20924
Gamintojas: Gedeon Richter
Veiklioji medžiaga: Gabapentinas

Receptinių vaistų užsakymas galimas tik telefonu. Skambinkite:

8 800 10008 I–V 9–17 val.

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
Informacinis lapelis

GORDIUS 300 mg kietosios kapsulės

GORDIUS 400 mg kietosios kapsulės

Gabapentinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

       Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

       Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.    Kas yra GORDIUS ir kam jis vartojamas

2.    Kas žinotina prieš vartojant GORDIUS

3.    Kaip vartoti GORDIUS

4.    Galimas šalutinis poveikis

5.    Kaip laikyti GORDIUS

6.    Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.             Kas yra GORDIUS ir kam jis vartojamas

 

GORDIUS priklauso vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti ir periferiniam neuropatiniam skausmui malšinti, grupei. GORDIUS veiklioji medžiaga yra gabapentinas.

 

Epilepsija

GORDIUS vartojamas įvairioms epilepsijos formoms gydyti (kai priepuoliai apsiriboja tik tam tikrose smegenų dalyse, priepuoliai plinta į kitas smegenų dalis arba ne):

-          suaugusiesiems ir 6 metų ar vyresniems vaikams papildomam epilepsijos gydymui, jeigu dabartinis gydymas negali visiškai kontroliuoti priuepuolių;

arba

-          suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams epilepsijos gydymui vien tik šiuo vaistu (monoterapijai). 

 

Periferinis neuropatinis skausma:

Suaugusiesiems GORDIUS vartojamas ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas, malšinti. Daugelis įvairių ligų (diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir (arba) rankose. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip karštas, deginantis, tvinkčiojantis, staigus, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis ir kitokio pobūdžio.

 

 

2.             Kas žinotina prieš vartojant GORDIUS

 

GORDIUS vartoti negalima:

       jeigu yra alergija gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti GORDIUS.

               Jeigu atliekamos hemodializės (nereikalingoms medžiagoms iš organizmo šalinti inkstų nepakankamumo atveju), pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia raumenų skausmas ir (arba) silpnumas;

       jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi, gydytojas gali skirti vaistą vartoti pagal kitokį dozavimo planą arba kitą mažesnio stiprumo vaistą;

       jeigu atsiranda nuolatinis pilvo skausmas, pykinimas ar vėmimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, nes tokie simptomai gali rodyti ūminį pankreatitą (kasos uždegimą)

       jeigu sergate nervų ligomis, kvėpavimo ligomis arba esate virš 65 metų amžiaus, gydytojas gali skirti kitokias vaisto dozes. 

 

Gabapentinui patekus į rinką, buvo pranešta apie piktnaudžiavimo ir priklausomybės atvejus. Pasikalbėkite su gydytoju, jeigu anksčiau piktnaudžiavote arba buvote priklausomi nuo vaistų.

 

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip gabapentinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu kyla tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Svarbi informacija apie galimas sunkias reakcijas

Mažai daliai GORDIUS vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba galimai sunki odos reakcija, kurių negydant, būklė gali sunkėti. Jums reikia žinoti, į kokius simptomus atkreipti dėmesį vartojant GORDIUS.

 

Perskaitykite šių simptomų aprašymą šio pakuotės lapelio 4 skyriuje po teiginio ,,Nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu, pavartojus vaisto, Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, nes jie. gali būti labai sunkūs“.

 

Raumenų silpnumas, jautrumas arba skausmas, ir ypač, jeigu tuo pačiu metu jaučiatės prastai arba pakilo aukšta temperatūra, gali atsirasti dėl nenormalaus raumenų irimo, tai gali pasireikšti sunkia gyvybei pavojinga būkle sukeliančia inkstų sutrikimus. Be to, gali pakisti šlapimo spalva ir kraujo tyrimų rezultatai (labai padidėti kreatinfosfokinazės aktyvumas kraujyje). Jeigu atsiranda tokių požymių ar simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

 

Vaikams ir paaugliams

Laikantis gydytojo nurodymų, šio vaisto galima vartoti vyresnių kaip 6 metų epilepsija sergančių vaikų ir paauglių papildomam gydymui  kartu su kitais antiepilepsiniais vaistais, o vyresniems kaip 12 metų paaugliams epilepsijos gydymui ir vien tik gabapentinu.

 

Kiti vaistai ir GORDIUS

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri,  apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti gydytojui (arba vaistininkui),  jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų, skirtų traukuliams, miego sutrikimams, depresijai, nerimui ar kitoms nervų ir psichikos ligoms gydyti.

 

Vaistai, kurių sudėtyje yra opioidų, pvz., morfino

 

Jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra opioidų (pvz., morfino) apie tai , pasakykite apie tai savo gydytojui arba vaistininkui, kadangi opioidai gali sustiprinti GORDIUS veikimą. Be to, kai GORDIUS vartojamas kartu su opioidais, gali pasireikšti tokie simptomai kaip mieguistumas ir (arba) kvėpavimo susilpnėjimas.

 

Antacidiniai vaistai nuo virškinimo sutrikimų

Jeigu GORDIUS gersite kartu su skrandžio rūgštingumą mažinančiais (antacidiniais) vaistais, kurių sudėtyje yra aliuminio ir magnio, gali sumažėti GORDIUS absorbcija iš skrandžio. GORDIUS rekomenduojama gerti praėjus mažiausiai dviems valandoms po antacidinių vaistų vartojimo.

 

Nesitikima, kad GORDIUS sąveikauja su kitais antiepilesiniais vaistais ar geriamaisiais kontraceptiniais vaistais.

 

GORDIUS gali turėti įtakos kai kuriems laboratorinių testų rezultatams. Jeigu Jums reikia atlikti šlapimo tyrimus, pasakykite gydytojui ar ligoninėje, kad Jūs vartojate GORDIUS.

 

 

GORDIUS vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

GORDIUS galima vartoti valgant ar nevalgius.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Gabapentinas prasiskverbia pro žmogaus placentą. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

GORDIUS negalima vartoti nėštumo metu, nebent kitaip rekomendavo Jūsų gydytojas. Vaisingo amžiaus moterys turi naudotis patikimomis kontraceptinėmis priemonėmis.

 

Specialių tyrimų, kuriuose būtų nustatytas gabapentino poveikis nėščioms moterims, neatlikta. Tačiau buvo pranešimų, kad kiti priepuoliams gydyti vartojami vaistai padidino vaisiaus pažaidos riziką, ypač tais atvejais, jei vienu metu buvo vartojami keli vaistai. Todėl, jei tik galima   nėštumo metu reikia vartoti tik vieną vaistą priepuoliui gydyti ir tik patariant gydytojui. 

 

Jeigu, vartodama GORDIUS, pastojote ar manote, kad galite būti nėščia arba planuojate pastoti, nedelsiant informuokite savo gydytoją. Negalima staiga nutraukti šio vaisto vartojimo, nes tai gali sukelti priepuolius, kurie turėti rimtų pasekmių Jums ir Jūsų kūdikiui.

 

Žindymo laikotarpis

GORDIUS veiklioji medžiaga gabapentinas patenka į motinos pieną. Kadangi poveikis kūdikiui nėra žinomas, žindymo metu GORDIUS vartoti nerekomenduojama.

 

Vaisingumas

Tyrimų su gyvūnais metu poveikio vaisingumui nepastebėta.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

GORDIUS gali sukelti svaigulį, mieguistumą ar nuovargį. Nevairuokite, nevaldykite mechanizmų ar neužsiimkite kita pavojinga veikla tol, kol nesužinosite, ar gydymas šiuo vaistu neturi įtakos Jūsų gebėjimui užsiimti tokia veikla.

 

GORDIUS sudėtyje yra laktozės monohidrato (tam tikro cukraus).

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti GORDIUS

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę.

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas.

Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.

 

Jei esate silpnos būklės (pvz., mažas kūno svoris, neseniai atlikta organų transplantacija), gydytojas dozę didins dar laipsniškiau, skirdamas vartoti  mažesnės dozės kapsules arba  nurodydamas daryti ilgesnius tarpus tarp dozių.

 

Epilepsija

Židininių traukulių priepuolių su antrine generalizacija arba be jos papildomas gydymas

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų paaugliai

Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per dieną. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per dieną, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus,  padalijus dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą  per pietus ir trečią  vakare.

 

Vyresni kaip 6 metų vaikai

Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nustatys gydytojas, nes ji yra apskaičiuojama pagal vaiko svorį. Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri per maždaug tris dienas palaipsniui didinama. Rekomenduojama pradinė paros dozė epilepsijai gydyti yra 25–35 mg/kg. Ši dozė paprastai padalijama į tris dalis ir kapsules reikia gerti kiekvieną dieną, vieną dozę gerti ryte, kitą – per pietus ir trečią – vakare.

 

Periferinis neuropatinis skausmas

 

Suaugusieji

Rekomenduojamos dozės

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui. Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per dieną. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per dieną, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus padalijus dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

 

Senyviems pacientams (virš 65 metų)

Galite vartoti įprastinę GORDIUS dozę, išskyrus, jeigu sergate inkstų liga. Jeigu sergate inkstų liga, gydytojas gali skirti kitokią gydymo schemą ir (arba) dozę.

Jeigu manote, kad GORDIUS veikia per stipriai arba per silpnai, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi ir (arba) atliekamos hemodializės

Jeigu sergate inkstų liga arba Jums taikomos hemodializės, gydytojas gali skirti vartoti kitokią vaisto dozę ir (arba) kitokį dozavimo planą.

 

Vartojimo metodas

GORDIUS reikia vartoti per burną. Visada reikia nuryti kapsulę užsigeriant dideliu vandens kiekiu.

Vartokite GORDIUS tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę GORDIUS dozę ?

Vartojant didesnes dozes nei rekomenduojama, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis, įskaitant, sąmonės netekimą, galvos svaigimą, dvejinimąsi akyse, kalbos nerišlumą, mieguistumą ir viduriavimą. Jeigu išgėrėte daugiau GORDIUS, nei skyrė vartoti gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir etiketę, kad ligoninėje galėtumėte tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti GORDIUS

Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto kai tik prisiminsite, nebent jau atėjęs kitos dozės gėrimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti GORDIUS

Negalima nutraukti GORDIUS, nebent Jūsų gydytojas liepė kitaip. Jeigu reikia nutraukti gydymą, tai turi būti daroma palaipsniui, mažiausiai 1 savaitės laikotarpyje. Jeigu Jūs staigiai nutrauksite GORDIUS vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės traukulių rizika.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pavartojus šio vaisto, pasireiškia bet kuris iš išvardytų simptomų, nes jie gali būti sunkūs:

-        sunkios odos reakcijos, į kurias reikia nedelsiant atkreipti dėmesį, tokios kaip lūpų ir veido patinimas, odos išbėrimas, paraudimas ir (arba) plaukų slinkimas (tai gali būti sunkios alerginės reakcijos simptomai);

-        neišnykstantis pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti ūminio pankreatito (kasos uždegimo) simptomai;

-       

-        kvėpavimo sutrikimas, kuris gali būti sunkus ir Jums gali prireikti skubios pagalbos ir intensyvaus gydymo kvėpavimui normalizuoti.

-        GORDIUS gali sukelti sunkią gyvybei pavojingą alerginę reakciją, kuri gali paveikti odą ir kitas organizmo vietas, pavyzdžiui, kepenis ar kraujo ląsteles. Jeigu kyla šios rūšies alerginė reakcija, išbėrimas gali pasireikšti arba nepasireikšti. Dėl jos gali prireikti gydymo ligoninėje arba GORDIUS vartojimo nutraukimo.

Nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu, pavartojus vaisto, Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų:

-                      odos išbėrimas;

-                      dilgėlinė;

-                      karščiavimas;

-                      nepraeinantis limfmazgių padidėjimas;

-                      lūpų ar liežuvio patinimas;

-                      odos ar akių baltymo pageltimas;

-                      neįprastos mėlynės ar kraujavimas;

-                      sunkus nuovargis ar silpnumas;

-                      netikėtas raumenų skausmas;

-                      dažnos infekcinės ligos.

 

Šie simptomai gali būti pirmieji sunkios reakcijos požymiai. Gydytojas turės Jus ištirti ir nuspręsti, ar galite toliau vartoti GORDIUS.

 

Jeigu atliekamos hemodializės, pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia raumenų skausmas ir (arba) silpnumas.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 pacientų)

        virusinė infekcija;

        mieguistumas, svaigulys, judesių koordinacijos sutrikimas;

        nuovargis, karščiavimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 10 pacientų):

        plaučių uždegimas, kvėpavimo takų infekcijos, šlapimo takų infekcijos, ausų uždegimas ar kitokios infekcijos;

        baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas;

        anoreksija, apetito padidėjimas;

        pyktis kitiems, sumišimas, nuotaikų kaita, depresija, nerimas, nervingumas, mąstymo sutrikimai;

        traukuliai, mėšlungiški judesiai, kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, rankų drebėjimas, miego sutrikimai, galvos skausmas, odos jautrumas, sumažėję jutimai (sustingimas), koordinacijos sutrikimai, neįprasti akių judesiai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas arba išnykimas;

        neryškus matymas, dvejinimasis akyse;

        svaigulys;

        padidėjęs kraujo spaudimas, kraujagyslių išsiplėtimas;

        pasunkėjęs kvėpavimas, bronchitas, gerklės skausmas, kosulys, sloga;

        vėmimas, pykinimas, dantų anomalijos, dantenų uždegimas, viduriavimas, pilvo skausmai, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos ar gerklės sausumas, dujų kaupimasis žarnyne;

        veido pabrinkimas, mėlynės, išbėrimas, odos niežulys, spuogai;

        sąnarių, raumenų, nugaros skausmas, trūkčiojimas;

        erekcijos sutrikimas (impotencija);

        kojų ir rankų patinimas, judėjimo sunkumai; silpnumas, skausmas, prasta savijauta, į gripą panašūs simptomai;

        baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas, svorio padidėjimas;

        atsitiktiniai susižeidimai, kaulų lūžiai, įbrėžimai.

 

Klinikiniuose tyrimuose su vaikais taip pat dažnai buvo pastebėta agresyvus elgesys ir mėšlungiški judesiai.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 100 pacientų):

        alerginė reakcija, pavyzdžiui, dilgėlinė;

        ažitacija (lėtinė būklė, susijusi su nenustygimu vietoje ir nesąmoningais betiksliais judesiais);

        judesių sutrikimas;

      širdies plakimo padažnėjimas;

        patinimas, apimantis veidą, liemenį ir galūnes;

        nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, rodantys kepenų sutrikimą;

        psichikos sutrikimai;

     griuvimas;

       padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje (dažniausiai sergantiesiems cukriniu  diabetu)

       rijimo sutrikimas.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 1 000 pacientų):

      sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje (dažniausiai sergantiesiems cukriniu  diabetu);

      sąmonės praradimas;

      pasunkėjęs kvėpavimas, paviršutiniškas kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas).

 

Po GODRIUS patekimo į rinką pasireiškė šis šalutinis poveikis, kurio dažnis yra nežinomas :

      kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (ląstelės, kuo kurių priklauso kraujo krešėjimas).

        haliucinacijos;

        nenormalūs judesiai, pavyzdžiui, raitymasis, trūkčiojantys judesiai ir sąstingis;

        spengimas ausyse;

        šalutinis poveikis, kuris pasireiškia įvairiais simptomais, pavyzdžiui, limfmazgių padidėjimu (pavieniais atvejais po oda iškilusiais gumbais), karščiavimu, išbėrimu ir kepenų uždegimu vienu metu;

        odos ir akių pageltimas (gelta), kepenų uždegimas, kasos uždegimas;

        mažas natrio kiekis kraujyje;

        ūminis inkstų nepakankamumas, šlapimo nelaikymas;

        krūtų audinio išvešėjimas, krūtų padidėjimas;

        nepageidaujami reiškiniai staigiai nutraukus gabapentino vartojimą (nerimas, negalėjimas užmigti, pykinimas, skausmas, prakaitavimas), krūtinės skausmas;

        raumenų skaidulų irimas (rabdomiolizė), nevalingi pasikartojantys raumenų susitraukimai;

        lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant negalėjimą pasiekti orgazmo, uždelstą ejakuliaciją;

     kraujo tyrimų rodmenų pasikeitimas (kreatinfosfokinazės kiekio padidėjimas);

        anafilaksija (sunki, galinti būti pavojinga gyvybei alerginė reakcija, pasireiškianti pasunkėjusiu kvėpavimu; lūpų, gerklės ir liežuvio tinimu bei hipotenzija, dėl kurių reikia skubios medicinos pagalbos).

 

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti GORDIUS

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti žemesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

GORDIUS sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra gabapentinas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 300 mg arba 400 mg gabapentino.

 

-              Pagalbinės medžiagos kapsulių tyrinyje yra laktozė monohidratas, pregelifikuotas krakmolas, talkas, magnio stearatas; kapsulių korpuse - raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171), želatina.

 

GORDIUS išvaizda ir kiekis pakuotėje

300 mg kietųjų želatininių kapsulių viršutinė dalis yra raudona, apatinė – geltona. Kapsulių turinys – balti arba beveik balti granuliuoti milteliai.

400 mg kietųjų želatininių kapsulių viršutinė dalis yra raudona, apatinė – oranžinė.

Kapsulių turinys – balti arba beveik balti granuliuoti milteliai.

 

Kapsulės supakuotos į PVC/PVDC-Al lizdines plokšteles.

Pakuotėje yra 50 arba 100 kietųjų kapsulių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Gedeon RichterPlc.

Gyömrői ut. 19-21

1103 Budapest

Vengrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Gedeon Richter Plc. atstovybė

Maironio 23-3,

Vilnius

Tel. +370 5 268 53 92

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-08-29.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę
Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
Kompensuojama
Receptinis vaistas
BACLOSAL, 10 mg, tabletės, N50  paveikslėlis
Kaina galioja užsakant telefonu: 8 800 10008
Apmokėti ir atsiimti galima tik vaistinėse
5,79€
Kompensuojama
Šlapimo surinktuvas A4, sterilus, 2 l paveikslėlis
1,11€
BELLA
1,75€ 2,19€
Kompensuojama
Šlapimo surinktuvas A3, nesterilus, 2 l paveikslėlis
0,58€