IBUMAX 400 mg, plėvele dengtos tabletės, N20

Informacinis lapelis

Ibumax vartojamas trumpalaikio silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip mėnesinių, galvos, dantų, raumenų, sąnarių malšinimui.

IBUMAX plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio vadinamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Vienoje IBUMAX plėvele dengtoje tabletėje yra 400 mg arba 600 mg veikliosios medžiagos ibuprofeno.

Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.

IBUMAX vartojamas trumpalaikio silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip mėnesinių, galvos, dantų, raumenų, sąnarių malšinimui.

Simptominiam karščiavimo mažinimui.

 

IBUMAX vartoti negalima:

 

jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo, (NVNU) įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;

jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;

jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas;

jeigu yra sunkus širdies funkcijos nepakankamumas;

paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;

jeigu yra esama ar buvusi pepsinė opa;

jeigu yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;

jeigu yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;

jeigu yra sisteminė raudonoji vilkligė;

vaikams ir paaugliams, jaunesniems kaip 12 metų.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti IBUMAX.

 

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

 

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

 

Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

Prieš pradėdami vartoti IBUMAX dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

 

Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);

Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

Sergate infekcine liga – žr. poskyrį su antrašte „Infekcijos“ toliau.

 

Dėl aseptinio meningito pavojaus, ligoniai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, prieš vartodami IBUMAX turėtų pasitarti su savo gydytoju.

 

Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žanyno ligos gali paūmėti (opinis kolitas, Krono liga).

 

 Jei yra inkstų pakenkimai ar inkstų funkcijos pablogėjimas.

 

Jei yra kepenų funkcijos sutrikimai.

 

Pacientams sirgusiems praeityje ar sergantiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis gali išsivystyti broncho spazmas.

 

Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.

 

Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.

 

Atsargiai vartoti ibuprofeną pacientams sergantiems širdies ir kraujagyslių, ir smegenų kraujagyslių susirgimais.

 

Yra duomenų, kad vaistų slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus vaisto vartojimą vaisingumas atsistato.

 

Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.

 

 Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.

 

 Senyviems pacientams yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus.

 

 Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas paprastai būna dažnesnis, vartojant didesnes ibuprofeno dozes. Be to, rizika padidėja, jei kartu su ibuprofenu vartojama kai kurių kitų vaistų.

 

Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems vaistais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar vaistais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką.

 

Pacientams vartojantiems ibuprofeną, jeigu atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.

 

Odos reakcijos

Vartojant IBUMAX buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas. Jei jums pasireikštų odos išbėrimas, gleivinių pažeidimas, pūslės ar kitų alergijos požymių, IBUMAX vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės medicininos pagalbos, nes tai gali būti pirmieji labai sunkios odos reakcijos požymiai. Žr. 4 skyrių.

Infekcijos

 

IBUMAX gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant IBUMAX, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.

 

Pacientams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir /arba nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir/ar NVNU yra rizika alerginėms reakcijoms.

 

Jeigu atsiranda regos sutrikimų, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą.

 

Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius.

 

Dehidruotiems vaikams ir paaugliams yra rizika susirgti inkstų funkcijos nepakankamumu.

 

Kiti vaistai ir IBUMAX

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

IBUMAX gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas. Pavyzdžiui: vaistai, kurie yra antikoaguliantai (t. y. kraują skystinantys arba krešėjimą mažinantys, pvz., aspirinas / acetilsalicilo rūgštis, varfarinas, tiklopidinas);

vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas).

 

Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui IBUMAX arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami IBUMAX su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

IBUMAX (kaip ir kitų NVNU) reikia vartoti atsargiai kartu su:

 

Acetilsalicilo rūgštis: kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio nepageidaujamo poveikio rizikos.

Kraujospūdį mažinantys vaistai: NVNU gali silpninti šių vaistų poveikį.

Diuretikai (šlapimo išsiskyrimą skatinančios tabletės): kartu vartojant mažėja diuretikų diuretinis poveikis ir gali padidėti NVNU toksinis poveikis inkstams.

Širdį veikiantys glikozidai: NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumą ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje;

 Litis: padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio pasišalinimas iš organizmo.

Metotreksatas: padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato pasišalinimas iš organizmo.

Mifepristonas: NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

Kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius, gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.

Ciklosporinas: padidina toksinio poveikio inkstams riziką.

Kortikosteroidai: gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.

Krešėjimą mažinantys vaistai: NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz.,varfarino) poveikį.

Vaistai, mažinantys trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.

 

Chinolonų grupės antimikrobiniai vaistai: pacientai vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius vaistus turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui.

Takrolimai: su takrolimais kartu skiriant NVNU gali padidėti toksinio pavojaus inkstams rizika.

Zidovudinas: kartu skiriant NVNU padidėja hematologinio toksiškumo pavojus.

Aminoglikozidai: NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą iš organizmo.

Augaliniai ekstraktai: Ginkgo biloba gali padidinti NVNU kraujavimo rizikos pavojų.

 

IBUMAX vartojimas su maistu ir gėrimais

 

IBUMAX tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

 

Nėštumas,žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vartojant IBUMAX, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, reikia informuoti gydytoją.

 

Ibuprofeno pirmuosius šešis nėštumo mėnesius galima vartoti tik gydytojui leidus.

 

Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ibuprofeno vartoti draudžiama.

 

Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, žindymo laikotarpiu ibuprofeno negalima vartoti, jei tai nėra būtina.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

IBUMAX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau, vartojamas didelėmis dozėmis, jis gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas ir regos sutrikimai, todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.

 

Kaip vartoti IBUMAX

 

Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams

 

palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz., karščiavimas ir

 

skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams.

 

Rekomenduojama dozė yra po 1 plėvele dengtą tabletę 2-3 kartus per dieną. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 IBUMAX 400 mg plėvele dengtų tablečių ar 2 IBUMAX 600 mg plėvele dengtų tablečių).

 

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

 

Senyviems pacientams, taip pat pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi

 

Šių grupių pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai.

 

Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistą vartoti draudžiama.

 

Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 

IBUMAX jaunesniems kaip 12 metų vaikams ir paaugliams vartoti negalima.

 

Ką daryti pavartojus per didelę IBUMAX dozę

 

Jei suvartojote per didelę IBUMAX dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

 

Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

 

Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydymas yra palaikomasis ar simptominis.

 

Perdozavimas gydomas taip: vaistą nurijus, kuo greičiau mažinti rezorbciją nedelsiant plauti skrandį ir duoti aktyvintos anglies.

 

Perdozavus ibuprofeno, specifinio priešnuodžio nėra.

 

Pamiršus pavartoti IBUMAX

 

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

IBUMAX sudėtis: Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje tabletėje yra 400 mg arba 600 mg ibuprofeno.

Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: pregelifikuotas krakmolas, hipromeliozė, magnio stearatas, stearino rūgštis, mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio laurilsulfatas. Tabletės plėvelė: Opadry Oy-S-28703 (makrogolis 4000, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), polidekstrozė).

Tiekėjas: Vitabalans Oy

Gamintojas: Vitabalans Oy

Vaistinės, turinčios prekę

IBUMAX 400 mg, plėvele dengtos tabletės, N20

Vaistas
3,51€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 100095
Gamintojas: Vitabalans Oy

Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip 30 dienų gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

Vaistų paieška

Pranešti apie nepageidaujamą reakciją

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
E. klinika
Norėtumėte pasitarti su gydytoju?
Užsakykite nuotolinę konsultaciją
Informacinis lapelis

Ibumax vartojamas trumpalaikio silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip mėnesinių, galvos, dantų, raumenų, sąnarių malšinimui.

IBUMAX plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio vadinamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Vienoje IBUMAX plėvele dengtoje tabletėje yra 400 mg arba 600 mg veikliosios medžiagos ibuprofeno.

Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.

IBUMAX vartojamas trumpalaikio silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip mėnesinių, galvos, dantų, raumenų, sąnarių malšinimui.

Simptominiam karščiavimo mažinimui.

 

IBUMAX vartoti negalima:

 

jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo, (NVNU) įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;

jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;

jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas;

jeigu yra sunkus širdies funkcijos nepakankamumas;

paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;

jeigu yra esama ar buvusi pepsinė opa;

jeigu yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;

jeigu yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;

jeigu yra sisteminė raudonoji vilkligė;

vaikams ir paaugliams, jaunesniems kaip 12 metų.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti IBUMAX.

 

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

 

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

 

Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

Prieš pradėdami vartoti IBUMAX dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

 

Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);

Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

Sergate infekcine liga – žr. poskyrį su antrašte „Infekcijos“ toliau.

 

Dėl aseptinio meningito pavojaus, ligoniai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, prieš vartodami IBUMAX turėtų pasitarti su savo gydytoju.

 

Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žanyno ligos gali paūmėti (opinis kolitas, Krono liga).

 

 Jei yra inkstų pakenkimai ar inkstų funkcijos pablogėjimas.

 

Jei yra kepenų funkcijos sutrikimai.

 

Pacientams sirgusiems praeityje ar sergantiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis gali išsivystyti broncho spazmas.

 

Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.

 

Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.

 

Atsargiai vartoti ibuprofeną pacientams sergantiems širdies ir kraujagyslių, ir smegenų kraujagyslių susirgimais.

 

Yra duomenų, kad vaistų slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus vaisto vartojimą vaisingumas atsistato.

 

Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.

 

 Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.

 

 Senyviems pacientams yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus.

 

 Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas paprastai būna dažnesnis, vartojant didesnes ibuprofeno dozes. Be to, rizika padidėja, jei kartu su ibuprofenu vartojama kai kurių kitų vaistų.

 

Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems vaistais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar vaistais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką.

 

Pacientams vartojantiems ibuprofeną, jeigu atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.

 

Odos reakcijos

Vartojant IBUMAX buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas. Jei jums pasireikštų odos išbėrimas, gleivinių pažeidimas, pūslės ar kitų alergijos požymių, IBUMAX vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės medicininos pagalbos, nes tai gali būti pirmieji labai sunkios odos reakcijos požymiai. Žr. 4 skyrių.

Infekcijos

 

IBUMAX gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant IBUMAX, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.

 

Pacientams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir /arba nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir/ar NVNU yra rizika alerginėms reakcijoms.

 

Jeigu atsiranda regos sutrikimų, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą.

 

Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius.

 

Dehidruotiems vaikams ir paaugliams yra rizika susirgti inkstų funkcijos nepakankamumu.

 

Kiti vaistai ir IBUMAX

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

IBUMAX gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas. Pavyzdžiui: vaistai, kurie yra antikoaguliantai (t. y. kraują skystinantys arba krešėjimą mažinantys, pvz., aspirinas / acetilsalicilo rūgštis, varfarinas, tiklopidinas);

vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas).

 

Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui IBUMAX arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami IBUMAX su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

IBUMAX (kaip ir kitų NVNU) reikia vartoti atsargiai kartu su:

 

Acetilsalicilo rūgštis: kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio nepageidaujamo poveikio rizikos.

Kraujospūdį mažinantys vaistai: NVNU gali silpninti šių vaistų poveikį.

Diuretikai (šlapimo išsiskyrimą skatinančios tabletės): kartu vartojant mažėja diuretikų diuretinis poveikis ir gali padidėti NVNU toksinis poveikis inkstams.

Širdį veikiantys glikozidai: NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumą ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje;

 Litis: padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio pasišalinimas iš organizmo.

Metotreksatas: padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato pasišalinimas iš organizmo.

Mifepristonas: NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

Kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius, gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.

Ciklosporinas: padidina toksinio poveikio inkstams riziką.

Kortikosteroidai: gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.

Krešėjimą mažinantys vaistai: NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz.,varfarino) poveikį.

Vaistai, mažinantys trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.

 

Chinolonų grupės antimikrobiniai vaistai: pacientai vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius vaistus turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui.

Takrolimai: su takrolimais kartu skiriant NVNU gali padidėti toksinio pavojaus inkstams rizika.

Zidovudinas: kartu skiriant NVNU padidėja hematologinio toksiškumo pavojus.

Aminoglikozidai: NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą iš organizmo.

Augaliniai ekstraktai: Ginkgo biloba gali padidinti NVNU kraujavimo rizikos pavojų.

 

IBUMAX vartojimas su maistu ir gėrimais

 

IBUMAX tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

 

Nėštumas,žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vartojant IBUMAX, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, reikia informuoti gydytoją.

 

Ibuprofeno pirmuosius šešis nėštumo mėnesius galima vartoti tik gydytojui leidus.

 

Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ibuprofeno vartoti draudžiama.

 

Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, žindymo laikotarpiu ibuprofeno negalima vartoti, jei tai nėra būtina.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

IBUMAX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau, vartojamas didelėmis dozėmis, jis gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas ir regos sutrikimai, todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.

 

Kaip vartoti IBUMAX

 

Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams

 

palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz., karščiavimas ir

 

skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams.

 

Rekomenduojama dozė yra po 1 plėvele dengtą tabletę 2-3 kartus per dieną. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 IBUMAX 400 mg plėvele dengtų tablečių ar 2 IBUMAX 600 mg plėvele dengtų tablečių).

 

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

 

Senyviems pacientams, taip pat pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi

 

Šių grupių pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai.

 

Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistą vartoti draudžiama.

 

Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 

IBUMAX jaunesniems kaip 12 metų vaikams ir paaugliams vartoti negalima.

 

Ką daryti pavartojus per didelę IBUMAX dozę

 

Jei suvartojote per didelę IBUMAX dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

 

Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

 

Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydymas yra palaikomasis ar simptominis.

 

Perdozavimas gydomas taip: vaistą nurijus, kuo greičiau mažinti rezorbciją nedelsiant plauti skrandį ir duoti aktyvintos anglies.

 

Perdozavus ibuprofeno, specifinio priešnuodžio nėra.

 

Pamiršus pavartoti IBUMAX

 

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

IBUMAX sudėtis: Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje tabletėje yra 400 mg arba 600 mg ibuprofeno.

Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: pregelifikuotas krakmolas, hipromeliozė, magnio stearatas, stearino rūgštis, mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio laurilsulfatas. Tabletės plėvelė: Opadry Oy-S-28703 (makrogolis 4000, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), polidekstrozė).

Tiekėjas: Vitabalans Oy

Gamintojas: Vitabalans Oy

Vaistinės, turinčios prekę
Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
Farmacom
0,39€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Xymelin
4,86€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Galazolin
2,47€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Mano krepšelis