Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

LUSOPRESS, 20 mg, tabletės, N28

Notification icon

Vaistinių preparatų galite užsisakyti užsiregistravę internetiniame puslapyje ir paskambinę telefonu: 8 800 10008, I–V 9–17 val.

Kaina taikoma užsakant telefonu.

Prekės kodas: 1475
Gamintojas: Lusofarmaco S.p.A.
Veiklioji medžiaga: Nitrendipinas

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Likutis: Nėra
Pristatymo laikas: iki 2 d.d.
4,63€
Kaina galioja tik užsakant internetu

Lusopress 20 mg tabletės

Nitrendipinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.      Kas yra Lusopress ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Lusopress

3.      Kaip vartoti Lusopress

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Lusopress

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Lusopress ir kam jis vartojamas

 

Lusopress sudėtyje yra veikliosios medžiagos nitrendipino, kuris priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais (vaistai, kurie blokuoja kalcio kanalus, tai yra ląstelių membranos baltymus), grupei.

Šis vaistas vartojamas suaugusių pacientų arterinei hipertenzijai (padidėjusio kraujospūdžio liga) gydyti.

 

2.         Kas žinotina prieš vartojant Lusopress

 

Lusopress vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija veikliajai medžiagai (nitrendipinui) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu sergate nestabilia krūtinės angina (kuri būna dėl sutrikusio deguonies tiekimo širdies raumeniui esant sujaudinimui arba stresui) ir per paskutines 4 savaites buvo ištikęs širdies smūgis (širdies infarktas);

-                 jeigu sumažėjęs Jūsų kraujospūdis (hipotenzija);

-                 jeigu Jūs esate informuotas, kad susiaurėjęs aortos vožtuvas (stenozė);

-                 jeigu Jūs kada nors nualpote (buvo kolapsas) dėl sutrikusios širdies veiklos (kardiogeninis šokas), kurio metu buvo dusulys, blyškumas, išpylė šaltas prakaitas, buvo sausa burna;

-                 jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį (žr. sk. „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“);

-                 jeigu vartojate rifampiciną (antibiotiką), nes jis sustiprina nitrendipino irimą organizme ir sumažina jo veiksmingumą (žr. sk. “Kiti vaistai ir Lusopress“).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lusopress.

 

Nutraukite Lusopress vartojimą esant tokioms padidėjusio jautrumo reakcijoms (alergijai) kaip bėrimas (odos spalvos ir išvaizdos pakitimas) ir išplitęs niežulys.

 

Pasakykite gydytojui:

-                 jeigu Jums nustatytas širdies nepakankamumas (susilpnėjusi širdies funkcija);

-                 jeigu Jums nustatyta inkstų liga;

-                 jeigu sergate glaukoma (akių liga, kurios metu padidėja akispūdis);

-          jeigu nustatytas sunkus  kepenų funkcijos sutrikimas; tokiu atveju nitrendipino poveikis gali sustiprėti ir pailgėti. Gydymosi metu Jūs būsite atidžiai stebimas dažniau matuojant kraujospūdį.

Kartais nustatomas padidėjęs šarminės fosfatazės kiekis kraujyje (rodmuo, kuris naudojamas siekiant įvertinti kepenų funkciją); dėl to Jums tam tikrais laiko tarpais gydytojas gali ištirti kepenų funkciją, ir, jeigu reikėtų, gydymas vaistu gali būti užbaigtas.

 

Jeigu atsirado krūtinės anginos priepuolio simptomų (stiprus krūtinės skausmas, kartais lydimas dusulio, bendro silpnumo, pykinimo), nedelsiant kreipkitės į gydytoją..

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kurį nors iš žemiau išvardytą vaistų, nes vartojant kartu su šiais vaistais reikia dažnai matuoti kraujospūdį:

-                 antibiotikus makrolidus (pvz., eritromiciną),

-                 vaistus ŽIV gydyti (pvz., ritonavirą),

-                 priešgrybelinius vaistus (azolų grupės, pvz., ketokonazolą),

-                 tam tikrus antidepresantus (nefazodoną ir fluoksetiną),

-                 kvinupristiną ar dalfopristiną (antibiotikai),

-                 vaistus epilepsijai gydyti (valproinę rūgštį),

-                 vaistus, kurie mažina skrandžio sulčių rūgštingumą (cimetidiną ir ranitidiną).

 

Vaikams ir paaugliams

Lusopress vartojimo jaunesniems kaip 18 metų vaikams saugumas ir veiksmingumas nenustatytas, todėl vaistas netinka vartoti vaikams ir paugliams.

 

Kiti vaistai ir Lusopress

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Vaistai, kurie sustiprina nitrendipino poveikį

Jeigu gydymosi Lusopress metu kartu vartojami žemiau išvardyti vaistai, jie gali sustiprinti nitrendipino veiksmingumą ir sukelti ženklų kraujospūdžio sumažėjimą, dėl ko gali reikėti sumažinti Lusopress dozę:

-                 makrolidų grupės antibiotikai (pvz., eritromicinas),

-                 ŽIV proteazės inhibitoriai (vaistai ŽIV gydyti, pvz., ritonaviras),

-                 azolių grupės priešgrybeliniai vaistai (vaistai grybelių sukeltoms ligoms gydyti, pvz., ketokonazolas),

-                 nefazodonas ir fluoksetinas (vaistai depresijai gydyti),),

-                 Kvinupristinas ar dalfopristinas (antibiotikai),

-                 valproinė rūgštis (vaistas epilepsijai gydyti);

-                 cimetidinas ir ranitidinas (vaistai skrandžio rūgštingumui mažinti).

 

Vaistai, kurie mažina nitrendipino poveikį

Venkite kartu vartoti rifampiciną ir Lusopress, nes gali sumažėti nitrendipino veiksmingumas (žr. sk. „Lusopress vartoti negalima“).

Vartojimas kartu su tokiais vaistais epilepsijai gydyti kaip fenitoinas, fenobarbitalis ir karbamazepinas gali sumažinti nitrendipino veiksmingumą.

 

Nitrendipinas gali pakeisti žemiau išvardytų vaistų poveikį:

-                 kitų vaistų, vartojamų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: diuretikų, beta adrenoblokatorių (pvz., metoprololio), angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių (pvz., perindoprilio, lizinoprilio), angiotenzino 1 receptorių antagonistų (pvz., telmisartano), kitų kalcio kanalų blokatorių, alfa adrenoblokatorių, fosfodiesterazės tipo inhibitorių (vaistų, vartojamų esant sutrikusiai erekcijai), alfa metildopos. Vartojant kartu su Lusopress gali sustiprėti kraujospūdį mažinantis poveikis..

-                 digoksino (vaisto, vartojamo esant kai kurio tipo širdies ritmo sutrikimams): vartojant kartu su digoksinu galimas digoksino koncentracijos kraujyje padidėjimas. padidėjimas. Todėl gydytojas Jus gali stebėti dėl galimų digoksino perdozavimo simptomų, prireikus - ištirti digoksino koncentraciją kraujo plazmoje.

-                 miorelaksantai (vaistai, mažinantys raumenų tonusą): vartojant nitrendipino tokių miorelaksantų kaip pankuroniumas veikimo trukmė ir poveikio intensyvumas gali sustiprėti.

 

Lusopress vartojimas su alkoholiu

Gydantis Lusopress alkoholio vartojimas gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

Lusopress vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartodami Lusopress tabletes negerkite greipfrutų sulčių ir nevalgykite greipfrutų, nes vartojant šį vaistą su greipfrutų sultimis gali sustiprėti nitrendipino poveikis.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Nėštumo metu Lusopress vartoti negalima (žr. sk. „Lusopress vartoti negalima“). Duomenų apie nitrendipino vartojimą nėščiosioms nėra arba jie labai riboti.

 

Žindymas

Jeigu žindote kūdikį, Lusopress vartoti negalima (žr. sk. „Lusopress vartoti negalima“). Nitrendipino išsiskiria į motinos pieną ir jo poveikis naujagimiui ir kūdikiui neaiškus.

 

Vaisingumas

Manoma, kad kalcio kanalų blokatoriai (taip pat ir nitrendipinas) gali būti vyrų nevaisingumo priežastimi tais atvejais, kai nepavyksta pakartotinai apvaisinti in vitro ir tokio reiškinio negalima paaiškinti kitomis priežastimis. Todėl jeigu planuojamas nėštumas įtariant vaisingumo sutrikimą, reikia vartoti alternatyvius vaistus.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Lusopress gali neigiamai veikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tai dažniausiai būna pradedant gydymą arba keičiant vaisto dozę, taip pat kartu pavartojus alkoholio (žr. sk. „ Lusopress vartojimas su alkoholiu“). Reakcijos, susijusios su vaisto vartojimu intensyvumas, gali būti individualios.

 

Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

3.         Kaip vartoti Lusopress

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Lusopress vartojamą dozę gydytojas paskirs įvertinęs Jūsų individualų poreikį ir hipertenzijos sunkumą.

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė kartą per parą ryte arba pusė tabletės du kartus per parą - ryte ir vakare (iš viso tai atitinka 20 mg nitrendipino per parą).

 

Jeigu reikia didesnių dozių, galima iš lėto didinti paros dozę iki dviejų tablečių - po vieną tabletę ryte ir vakare (iš viso 40 mg nitrendipino per parą).

 

Kai reikia sumažinti dozę, skiriama vartoti po pusę tabletės (10 mg nitrendipino) ryte. Tabletę reikia nuryti nesukramtytą ir užsigerti nedideliu skysčio kiekiu po valgymo. Iš lizdinės plokštelės tabletę reikia išimti prieš pat jos vartojimą.

 

Ypatingos pacientų grupės

Jeigu Jūs sergate lėtine kepenų liga arba nustatytas inkstų nepakankamumu, gydytojas turi nustatyti individualią dozę atsižvelgdamas į ligos sunkumą.

Jūs sergate sunkia kepenų liga su jų veiklos sutrikimu, gydymą reikia pradėti vartojant mažiausią galimą dozę (10 mg nitrendipino – pusę tabletės), be to, gydymo metu gydytojas Jus atidžiai stebės.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Lusopress dozę?

Perdozavimo atveju (ūmus apsinuodijimas) gali pasireikšti kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą, galvos skausmas, kraujospūdžio sumažėjimas, širdies ritmo sutrikimas (per dažna arba per reta širdies veikla). Perdozavus vaisto reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą.

 

Pamiršus pavartoti Lusopress

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Vartokite vaistą nustatyta tvarka.

 

Nustojus vartoti Lusopress

Nenutraukite Lusopress vartojimo nepasitarę su gydytoju. Jūsų kraujospūdis gali vėl padidėti.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.         Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Labiausiai reikšmingas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vartojant Lusopress, yra hipotenzija (per didelis kraujospūdžio sumažėjimas), krūtinės angina (krūtinės skausmas) ir alerginė reakcija.

 

Labai dažnas (gali pasitaikyti dažniau kaip 1 iš 10 vartojusiųjų)

-          kraujo priplūdimas į veidą.

 

Dažnas (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 iš 10 vartojusiųjų)

-          galvos skausmas,

-          nemalonus širdies plakimas (palpitacijos),

-          kraujagyslių išsiplėtimas,

-          edema (patinimai dėl skysčių kaupimosi),

-          pilvo pūtimas (dėl pernelyg gausaus dujų susidarymo),

-          bendras negalavimas,

-          nerimas.

 

Nedažnas (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 iš 100 vartojusiųjų)

-          parestezija (tirpimo, niežėjimo ir kitų nesamų dirgiklių tariamasis jutimas),

-          alerginės reakcijos, įskaitant odos reakcijas ir alerginę edemą (angioneurozinė edema)

-          drebulys,

-          miego sutrikimas,

-          migrena,

-          galvos svaigimas,

-          mieguistumas,

-          galvos sukimasis (vertigo),

-          sumažėjęs jautrumas išoriniams dirgikliams (hipestezija),

-          regėjimo sutrikimai,

-          ūžimas ausyse (skambėjimas, vibracija, dundėjimas arba spragsėjimas),

-          krūtinės skausmas,

-          krūtinės angina (krūtinės skausmu pasireiškianti širdies liga, provokuojama fizinio krūvio arba emocinio streso),

-          greitas širdies plakimas (tachikardija),

-          žemas kraujo spaudimas (hipotenzija),

-          kraujavimas iš nosies,

-          pasunkėjęs kvėpavimas arba dusulys (dispnėja),

-          viduriavimas,

-          pykinimas

-          vėmimas, 

-          pilvo ir žarnyno skausmas,

-          burnos džiūvimas,

-          sutrikęs virškinimas (dispepsija)

-          vidurių užkietėjimas,

-          gastroenteritas (skrandžio ir žarnyno uždegimas),

-          dantenų išvešėjimas (pernelyg gausus dantenų susiformavimas),

-          laikinai padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas kraujyje,

-          raumenų skausmas (mialgija),

-          gausesnis šlapinimasis (poliurija),

-          nespecifinis skausmas.

 

Retas (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 iš 1000 vartojusiųjų)

-          sumažėjęs apetitas,

-          miokardo infarktas,

-          krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija).

 

Labai retas (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10000 vartojusiųjų)

-           sumažėjęs baltujų kraujo ląstelių skaičius, dėl ko gali padidėti infekcijų rizika.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą

 

 

5.         Kaip laikyti Lusopress

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės  ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Iš lizdinės pakuotės išimtas tabletes reikia laikyti, kad jos būtų apsaugotos nuo šviesos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.         Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Lusopress  sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra nitrendipinas. Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg nitrendipino.

-        Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas.

 

Lusopress išvaizda ir kiekis pakuotėje

Geltonos arba žalsvai geltonos abipus išgaubtos tabletės (6 mm diametro) su perlaužimo linija vienoje pusėje.

Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

 

Vidinė pakuotė: poliamido, aliuminio, polivinilchlorido (PA/Alu/PVC) lizdinė plokštelė.

Išorinė pakuotė: kartono dėžutė.

Pakuotės dydis: 28 tabletės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Istituto Luso Farmaco d’Italia S.p.A.

Palazzo “Lˮ

strada 6 Milanofiori

Rozzano (MI)

Italija

 

Gamintojas

BERLIN-CHEMIE AG

Glienicker Weg 125

12489 Berlin, Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB “BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”

J.Jasinskio g. 16a, LT-03163 Vilnius

Tel.: +370 5 269 19 47

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-12-17.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo

CARDURA, 4 mg, tabletės, N30

5,46€
Kaina galioja tik užsakant internetu

NEXIUM, 20 mg, skrandyje neirios tabletės, N14

7,49€
Kaina galioja tik užsakant internetu
MOXONIDINHEXAL, 0,3 mg, plėvele dengtos tabletės, N30  paveikslėlis
Laikinai neturime

MOXONIDINHEXAL, 0,3 mg, plėvele dengtos tabletės, N30

3,17€
Kaina galioja tik užsakant internetu
PAIRA OMEGA 3 PLUS VITAMIN D, E, 1000 mg, 60 kapsulių paveikslėlis

PAIRA OMEGA 3 PLUS VITAMIN D, E, 1000 mg, 60 kapsulių

8,47€
Kaina galioja tik užsakant internetu