NOLPAZA, 20 mg, skrandyje neirios tabletės, N7

Informacinis lapelis

Nolpaza 20 mg skrandyje neirios tabletės

Pantoprazolas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-          Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-          Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-          Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-          Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza

3.       Kaip vartoti Nolpaza

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Nolpaza

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas

 

Nolpaza yra selektyvaus poveikio protonų siurblio inhibitorius, t. y. vaistas, mažinantis rūgšties susidarymą skrandyje. Šiuo vaistu gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos.

 

Nolpaza vartojama

 

Suaugę žmonės bei 12 metų ir vyresni paaugliai

-          su gastroezofaginio refliukso liga, kurią sukelia rūgštinio turinio atpylimas iš skrandžio, susijusiems simptomams (pvz., rėmeniui, rūgšties atpylimui, skausmui ryjant) gydyti;

-          ilgalaikiam refliuksinio ezofagito (stemplės uždegimo ir kartu pasireiškiančio skrandžio rūgštinio turinio atpylimo) gydymui ir atsinaujinimo profilaktikai.

Suaugę žmonės

-          skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, kurias sukelia neselektyvūs nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), pvz., ibuprofenas, profilaktikai, jei ilgalaikis gydymas NVNU reikalingas pacientams, kuriems yra padidėjusi opos atsiradimo rizika.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza

 

Nolpaza vartoti negalima

 

-          Jeigu yra alergija pantoprazolui, sorbitoliui arba bet kuriai kitai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

-          Jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra kitų protonų siurblio inhibitorių.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, prieš pradėdami vartoti Nolpaza.

 

-          Jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jei Jums yra buvę kepenų sutrikimų, pasakykite gydytojui. Jis dažniau tirs kepenų fermentų kiekį, ypač gydymo Nolpaza pradžioje ir ilgalaikio gydymo atveju. Jei kepenų fermentų kiekis padidėja, gydymas turi būti nutrauktas.

-          Jeigu reikia ilgai vartoti vaistų, vadinamų NVNU, bei Nolpaza, kadangi didėja skrandžio ir žarnų komplikacijų atsiradimo rizika. Rizikos padidėjimas bus įvertintas atsižvelgiant į esamus rizikos veiksnius: amžių (65 metai ir daugiau), buvusią skrandžio ar žarnos opą, kraujavimą iš skrandžio ar žarnų.

-          Jei vitamino B12 kiekis organizme yra sumažėjęs arba yra šio vitamino kiekio sumažėjimo rizikos veiksnių, o pantoprazolo vartojama ilgai. Pantoprazolas, kaip ir visi rūgšties kiekį mažinantys preparatai, gali pabloginti vitamino B12 absorbciją.

-          Jei vartojate ŽIV proteazės inhibitorių, tokių kaip atazanaviro (jais gydoma ŽIV infekcija), kartu su pantoprazolu (kreipkitės į gydytoją patarimo).

-          Protono siurblio inhibitorių, tokių kaip pantoprazolas,vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžimų riziką.

-          Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu).

-          Jeigu vartojate Nolpaza ilgiau kaip tris mėnesius, gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Dėl mažo magnio kiekio gali būti juntamas nuovargis, nevalingi raumenų susitraukimai, dezorientacija, traukuliai, galvos svaigimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis. Jei pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui. Mažas magnio kiekis taip pat gali sumažinti kalio ar kalcio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas gali nuspręsti reguliariai atlikti kraujo tyrimus, kad galėtumėte stebėti magnio koncentraciją.

-          Jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Nolpaza, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas.

-          Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Nolpaza. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.

-          Jeigu jums bus atliekamas specialus kraujo tyrimas (dėl chromogranino A).

 

Nedelsdamas pasakykite gydytojui, jei pastebėsite bet kurį iš toliau išvardytų simptomų:

-          Netikėtas kūno svorio mažėjimas.

-          Vėmimas, ypač pasikartojantis.

-          Vėmimas krauju; tai gali atrodyti kaip tamsūs kavos tirščiai turinyje.

-          Kraujas išmatose, jos gali būti juodos ar deguto pavidalo

-          Rijimo pasunkėjimas arba skausmas ryjant.

-          Pablyškimas ir silpnumas (mažakraujystė).

-          Krūtinės skausmas.

-          Skrandžio skausmas.

-          Sunkus ir (arba) nuolatinis viduriavimas (Nolpaza vartojimas buvo susijęs su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu).

 

Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

 

Tokių kaip Nolpaza protono siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžimų riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu).

 

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems kaip 12 metų žmonėms Nolpaza vartoti negalima.

 

Kiti vaistai ir Nolpaza

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nolpaza gali keisti kitų vaistų veiksmingumą, todėl pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

 

-          tokių vaistų kaip ketokonazolas, itrakonazolas ir pozakonazolas (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga) ar erlotinibo (juo gydomas tam tikras vėžys), nes Nolpaza gali sutrikdyti tinkamą šių ir kai kurių kitų vaistų poveikį;

-          varfarino ir fenprokumono (vaistų, veikiančių krešėjimą, t. y. skystinančių kraują). Gali reikti atlikti daugiau tyrimų;

-          vaistų, kuriais gydoma ŽIV infekcija, tokie kaip atazanaviras;

-          metotreksatas (jo vartojama reumatoidiniam artritui, psoriazei ar vėžiui gydyti) – jei vartojate metotreksato, gydytojas gali laikinai sustabdyti gydymą Nolpaza, nes pantoprazolas gali padidinti metotreksato kiekį kraujyje ;

-          fluvoksamino (jis vartojamas depresijai ir kitoms psichinėms ligoms gydyti) – jei vartojate fluvoksaminą, gydytojas gali sumažinti jo dozę;

-          rifampicino (vartojamas infekcijoms gydyti);

-          jonažolės (Hypericum perforatum) (vartojama lengvos depresijos gydymui.)

 

Nolpaza vartojimas su maistu ir gėrimais

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu. Šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nolpaza neturi arba turi nedidelę įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Jei pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas ar regos sutrikimas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

 

Nolpaza sudėtyje yra

 

Nolpaza tabletėse yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šio vaistinio preparato.

 

 

3.       Kaip vartoti Nolpaza

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kada ir kiek vartoti Nolpaza?

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas, užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

 

Jei gydytojas nenurodo kitaip, rekomeduojamos toliau nurodytos dozės.

 

Suaugę žmonės ir 12 metų bei vyresni paaugliai

 

Su gastroezofaginio refliukso liga susijusių simptomų (pvz., rėmens, rūgšties atpylimo, skausmo ryjant) gydymas

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė. Vartojant tokią dozę, simptomai paprastai palengvėja per 2-4 savaites arba ne vėliau kaip per kitas 4 savaites. Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas. Po to bet kokį pasikartojantį simptomą galima kontroliuoti pagal poreikį geriant vieną tabletę per parą.

 

Ilgalaikis refliuksinio ezofagito gydymas bei jo atsinaujinimo profilaktika

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė. Jei liga atsinaujina, gydytojas dozę gali dvigubinti: tokiu atveju galima vartoti Nolpaza 40 mg tablečių (vieną tabletę per parą). Po išgijimo dozę galima sumažinti ir vėl vartoti vieną 20 mg tabletę per parą.

 

Suaugę žmonės

Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opos profilaktika, jei reikia nuolat vartoti NVNU

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė.

 

Ypatingos pacientų grupės

 

-          Jei yra sunkių kepenų sutrikimų, negalima vartoti daugiau kaip vieną 20 mg tabletę per parą.

-          Vartojimas vaikams ir paaugliams

 

Jaunesni kaip 12 metų vaikai. Šių tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Pavartojus per didelę Nolpaza dozę

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Perdozavimo simptomai nežinomi.

 

Pamiršus pavartoti Nolpaza

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę gerkite įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Nolpaza

Nenutraukite šių tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami nutraukite šių tablečių vartojimą ir pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis.

 

Sunkios alerginės reakcijos (jų atsiranda retai (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)):

-          liežuvio ir (arba) ryklės patinimas,

-          rijimo pasunkėjimas,

-          ruplės (dilgėlinė),

-          kvėpavimo pasunkėjimas,

-          alerginis veido patinimas (Kvinkės arba angioneurozinė edema),

-          stiprus galvos svaigimas kartu su labai dažnu širdies plakimu ir smarkiu prakaitavimu.

 

Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)):

-          odos pūslių atsiradimas ir greitas bendrosios būklės blogėjimas,

-          akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stevens-Johnson‘o sindromas, Lyell sindromas, daugiaformė raudonė) ir

-          jautrumas šviesai.

 

Kitokios sunkios reakcijos (dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)):

-          odos ir akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) ar

-          karščiavimas,

-          išbėrimas,

-          inkstų padidėjimas (kartais atsiranda skausmingas šlapinimasis ir apatinės nugaros dalies skausmas) (sunkus inkstų uždegimas, su galimu progresavimu į inkstų nepakankamumą).

 

Pantoprazolą vartojant ilgiau nei 3 mėnesius gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Žemas magnio kiekis kraujyje pasireiškia sekančiais simptomais: nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, traukuliais, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pasireiškia bent vienas iš išvardytų simptomų nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Žemas magnio kiekis kraujyje gali lemti kalio ir kalcio kiekio kraujyje sumažėjimą. Gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio kraujyje kontrolei.

 

Dažnis retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)

-          labai sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis, dėl to galimos dažnesnės infekcijos. Praneškite apie ūmų karščiavimą, gerklės skausmą, didelį nuovargį, kurie gali būti infekcijos požymiais.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)

-          trombocitų kiekio sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ar atsirasti mėlynių). Praneškite gydytojui apie dėl neaiškios priežasties atsiradusias mėlynes ar kraujavimą.

 

Kitoks šalutinis poveikis

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

­                 gerybiniai skrandžio polipai.

 

Nedažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

-          galvos skausmas,

-          galvos svaigimas,

-          viduriavimas,

-          pykinimas,

-          vėmimas,

-          pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis,

-          vidurių užkietėjimas,

-          burnos džiūvimas,

-          pilvo skausmas ir diskomfortas,

-          odos išbėrimas, egzantema, dėmės (bėrimas),

-          niežulys,

-          šlaunikaulio, riešo ir stuburo lūžimai,

-          silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta,

miego sutrikimas.

 

Retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)

-          regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas,

-          dilgėlinė,

-          sąnarių skausmas,

-          raumenų skausmas,

-          kūno svorio pokytis,

-          kūno temperatūros padidėjimas, galūnių patinimas (periferinė edema),

-          alerginė reakcija,

-          depresija,

-          krūtų padidėjimas vyrams,

skonio sutrikimai.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)

-          dezorientacija.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

-          haliucinacijos, sumišimas (ypač jei šių simptomų jau buvo),

-          natrio kiekio kraujyje,

-          kalcio kiekio kraujyje sumažėjimas,

-          kalio kiekio kraujyje sumažėjimas,

-          dilgčiojimas arba tirpimas rankose ar kojose,

-          raumenų spazmai,

-          išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu.

 

Šalutinis poveikis, nustatomas kraujo tyrimais

Nedažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

-          kepenų fermentų kiekio padidėjimas.

 

Retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)

-          bilirubino kiekio padidėjimas

-          riebalų kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)

-          baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl to gali dažniau pasireikšti infekcija,

-          kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl to gali atsirasti silpnumas, kraujosruvos arba infekcijos tikimybė.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5.       Kaip laikyti Nolpaza

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės, tablečių talpyklės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistas turi būti suvartotas per 3 mėnesius.

 

Šiam vaistui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia.

Lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Tablečių talpyklė. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Nolpaza sudėtis

-          Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 20 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu).

-          Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra manitolis, krospovidonas (B tipo), bevandenis natrio karbonatas, sorbitolis (E420) ir kalcio stearatas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, povidonas (K25), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, natrio laurilsulfatas, polisorbatas 80, makrogolis 6000 ir talkas.

 

Nolpaza išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nolpaza 20 mg skrandyje neirios tabletės yra šviesiai rusvai geltonos, ovalios, šiek tiek abipus išgaubtos.

 

Pakuotės dydžiai:

Kartono dėžutė, kurioje yra 15, 20, 28, 30, 50, 50 x 1, 56, 60, 84, 90, 98, 100, 100 x 1, 112 arba 140 skrandyje neirių tablečių lizdinėmis plokštelėmis.

Plastiko tablečių talpyklė, kurioje yra 100 arba 250 skrandyje neirių tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

 

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Gamintojai

 

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

TAD Pharma GmbH, D-27472 Cuxhaven, Heinz - Lohmann - Straβe 5, Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Danija (DK)                        PANTOPRAZOL KRKA

Suomija (FI)                        NOLPAZA

Prancūzija (FR)                   PANTOPRAZOLE TEVA

Vokietija (DE)                    PANTOPRAZOL TAD

Graikija (EL)                       NOLPAZA

Airija (IE)                           ZOLEPANT

Italija (IT)                           PANTOPRAZOLO KRKA

Jungtinė Karalystė (UK) PANTOPRAZOLE

Norvegija (NO)                   PANTOPRAZOL KRKA

Švedija (SE)                        PANTOPRAZOL KRKA

Portugalija (PT)                   NOLPAZA

Lenkija (PL)                        NOLPAZA

Slovakija (SK)                    NOLPAZA

Latvija (LV)                        NOLPAZA

Estija (EE)                           NOLPAZA

Lietuva (LT)                       Nolpaza

Čekija (CZ)                        NOLPAZA

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-04-26.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Vaistinės, turinčios prekę

NOLPAZA, 20 mg, skrandyje neirios tabletės, N7

Vaistas
1,99€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 79363
Gamintojas: KRKA
Veiklioji medžiaga: Pantoprazolas

Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip 30 dienų gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.

Vaistų paieška

Pranešti apie nepageidaujamą reakciją

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
Informacinis lapelis

Nolpaza 20 mg skrandyje neirios tabletės

Pantoprazolas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-          Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-          Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-          Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-          Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza

3.       Kaip vartoti Nolpaza

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Nolpaza

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas

 

Nolpaza yra selektyvaus poveikio protonų siurblio inhibitorius, t. y. vaistas, mažinantis rūgšties susidarymą skrandyje. Šiuo vaistu gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos.

 

Nolpaza vartojama

 

Suaugę žmonės bei 12 metų ir vyresni paaugliai

-          su gastroezofaginio refliukso liga, kurią sukelia rūgštinio turinio atpylimas iš skrandžio, susijusiems simptomams (pvz., rėmeniui, rūgšties atpylimui, skausmui ryjant) gydyti;

-          ilgalaikiam refliuksinio ezofagito (stemplės uždegimo ir kartu pasireiškiančio skrandžio rūgštinio turinio atpylimo) gydymui ir atsinaujinimo profilaktikai.

Suaugę žmonės

-          skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, kurias sukelia neselektyvūs nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), pvz., ibuprofenas, profilaktikai, jei ilgalaikis gydymas NVNU reikalingas pacientams, kuriems yra padidėjusi opos atsiradimo rizika.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza

 

Nolpaza vartoti negalima

 

-          Jeigu yra alergija pantoprazolui, sorbitoliui arba bet kuriai kitai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

-          Jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra kitų protonų siurblio inhibitorių.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, prieš pradėdami vartoti Nolpaza.

 

-          Jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jei Jums yra buvę kepenų sutrikimų, pasakykite gydytojui. Jis dažniau tirs kepenų fermentų kiekį, ypač gydymo Nolpaza pradžioje ir ilgalaikio gydymo atveju. Jei kepenų fermentų kiekis padidėja, gydymas turi būti nutrauktas.

-          Jeigu reikia ilgai vartoti vaistų, vadinamų NVNU, bei Nolpaza, kadangi didėja skrandžio ir žarnų komplikacijų atsiradimo rizika. Rizikos padidėjimas bus įvertintas atsižvelgiant į esamus rizikos veiksnius: amžių (65 metai ir daugiau), buvusią skrandžio ar žarnos opą, kraujavimą iš skrandžio ar žarnų.

-          Jei vitamino B12 kiekis organizme yra sumažėjęs arba yra šio vitamino kiekio sumažėjimo rizikos veiksnių, o pantoprazolo vartojama ilgai. Pantoprazolas, kaip ir visi rūgšties kiekį mažinantys preparatai, gali pabloginti vitamino B12 absorbciją.

-          Jei vartojate ŽIV proteazės inhibitorių, tokių kaip atazanaviro (jais gydoma ŽIV infekcija), kartu su pantoprazolu (kreipkitės į gydytoją patarimo).

-          Protono siurblio inhibitorių, tokių kaip pantoprazolas,vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžimų riziką.

-          Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu).

-          Jeigu vartojate Nolpaza ilgiau kaip tris mėnesius, gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Dėl mažo magnio kiekio gali būti juntamas nuovargis, nevalingi raumenų susitraukimai, dezorientacija, traukuliai, galvos svaigimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis. Jei pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui. Mažas magnio kiekis taip pat gali sumažinti kalio ar kalcio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas gali nuspręsti reguliariai atlikti kraujo tyrimus, kad galėtumėte stebėti magnio koncentraciją.

-          Jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Nolpaza, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas.

-          Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Nolpaza. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.

-          Jeigu jums bus atliekamas specialus kraujo tyrimas (dėl chromogranino A).

 

Nedelsdamas pasakykite gydytojui, jei pastebėsite bet kurį iš toliau išvardytų simptomų:

-          Netikėtas kūno svorio mažėjimas.

-          Vėmimas, ypač pasikartojantis.

-          Vėmimas krauju; tai gali atrodyti kaip tamsūs kavos tirščiai turinyje.

-          Kraujas išmatose, jos gali būti juodos ar deguto pavidalo

-          Rijimo pasunkėjimas arba skausmas ryjant.

-          Pablyškimas ir silpnumas (mažakraujystė).

-          Krūtinės skausmas.

-          Skrandžio skausmas.

-          Sunkus ir (arba) nuolatinis viduriavimas (Nolpaza vartojimas buvo susijęs su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu).

 

Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

 

Tokių kaip Nolpaza protono siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžimų riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu).

 

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems kaip 12 metų žmonėms Nolpaza vartoti negalima.

 

Kiti vaistai ir Nolpaza

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nolpaza gali keisti kitų vaistų veiksmingumą, todėl pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

 

-          tokių vaistų kaip ketokonazolas, itrakonazolas ir pozakonazolas (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga) ar erlotinibo (juo gydomas tam tikras vėžys), nes Nolpaza gali sutrikdyti tinkamą šių ir kai kurių kitų vaistų poveikį;

-          varfarino ir fenprokumono (vaistų, veikiančių krešėjimą, t. y. skystinančių kraują). Gali reikti atlikti daugiau tyrimų;

-          vaistų, kuriais gydoma ŽIV infekcija, tokie kaip atazanaviras;

-          metotreksatas (jo vartojama reumatoidiniam artritui, psoriazei ar vėžiui gydyti) – jei vartojate metotreksato, gydytojas gali laikinai sustabdyti gydymą Nolpaza, nes pantoprazolas gali padidinti metotreksato kiekį kraujyje ;

-          fluvoksamino (jis vartojamas depresijai ir kitoms psichinėms ligoms gydyti) – jei vartojate fluvoksaminą, gydytojas gali sumažinti jo dozę;

-          rifampicino (vartojamas infekcijoms gydyti);

-          jonažolės (Hypericum perforatum) (vartojama lengvos depresijos gydymui.)

 

Nolpaza vartojimas su maistu ir gėrimais

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu. Šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nolpaza neturi arba turi nedidelę įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Jei pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas ar regos sutrikimas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

 

Nolpaza sudėtyje yra

 

Nolpaza tabletėse yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šio vaistinio preparato.

 

 

3.       Kaip vartoti Nolpaza

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kada ir kiek vartoti Nolpaza?

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas, užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

 

Jei gydytojas nenurodo kitaip, rekomeduojamos toliau nurodytos dozės.

 

Suaugę žmonės ir 12 metų bei vyresni paaugliai

 

Su gastroezofaginio refliukso liga susijusių simptomų (pvz., rėmens, rūgšties atpylimo, skausmo ryjant) gydymas

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė. Vartojant tokią dozę, simptomai paprastai palengvėja per 2-4 savaites arba ne vėliau kaip per kitas 4 savaites. Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas. Po to bet kokį pasikartojantį simptomą galima kontroliuoti pagal poreikį geriant vieną tabletę per parą.

 

Ilgalaikis refliuksinio ezofagito gydymas bei jo atsinaujinimo profilaktika

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė. Jei liga atsinaujina, gydytojas dozę gali dvigubinti: tokiu atveju galima vartoti Nolpaza 40 mg tablečių (vieną tabletę per parą). Po išgijimo dozę galima sumažinti ir vėl vartoti vieną 20 mg tabletę per parą.

 

Suaugę žmonės

Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opos profilaktika, jei reikia nuolat vartoti NVNU

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė.

 

Ypatingos pacientų grupės

 

-          Jei yra sunkių kepenų sutrikimų, negalima vartoti daugiau kaip vieną 20 mg tabletę per parą.

-          Vartojimas vaikams ir paaugliams

 

Jaunesni kaip 12 metų vaikai. Šių tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Pavartojus per didelę Nolpaza dozę

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Perdozavimo simptomai nežinomi.

 

Pamiršus pavartoti Nolpaza

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę gerkite įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Nolpaza

Nenutraukite šių tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami nutraukite šių tablečių vartojimą ir pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis.

 

Sunkios alerginės reakcijos (jų atsiranda retai (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)):

-          liežuvio ir (arba) ryklės patinimas,

-          rijimo pasunkėjimas,

-          ruplės (dilgėlinė),

-          kvėpavimo pasunkėjimas,

-          alerginis veido patinimas (Kvinkės arba angioneurozinė edema),

-          stiprus galvos svaigimas kartu su labai dažnu širdies plakimu ir smarkiu prakaitavimu.

 

Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)):

-          odos pūslių atsiradimas ir greitas bendrosios būklės blogėjimas,

-          akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stevens-Johnson‘o sindromas, Lyell sindromas, daugiaformė raudonė) ir

-          jautrumas šviesai.

 

Kitokios sunkios reakcijos (dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)):

-          odos ir akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) ar

-          karščiavimas,

-          išbėrimas,

-          inkstų padidėjimas (kartais atsiranda skausmingas šlapinimasis ir apatinės nugaros dalies skausmas) (sunkus inkstų uždegimas, su galimu progresavimu į inkstų nepakankamumą).

 

Pantoprazolą vartojant ilgiau nei 3 mėnesius gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Žemas magnio kiekis kraujyje pasireiškia sekančiais simptomais: nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, traukuliais, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pasireiškia bent vienas iš išvardytų simptomų nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Žemas magnio kiekis kraujyje gali lemti kalio ir kalcio kiekio kraujyje sumažėjimą. Gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio kraujyje kontrolei.

 

Dažnis retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)

-          labai sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis, dėl to galimos dažnesnės infekcijos. Praneškite apie ūmų karščiavimą, gerklės skausmą, didelį nuovargį, kurie gali būti infekcijos požymiais.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)

-          trombocitų kiekio sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ar atsirasti mėlynių). Praneškite gydytojui apie dėl neaiškios priežasties atsiradusias mėlynes ar kraujavimą.

 

Kitoks šalutinis poveikis

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

­                 gerybiniai skrandžio polipai.

 

Nedažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

-          galvos skausmas,

-          galvos svaigimas,

-          viduriavimas,

-          pykinimas,

-          vėmimas,

-          pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis,

-          vidurių užkietėjimas,

-          burnos džiūvimas,

-          pilvo skausmas ir diskomfortas,

-          odos išbėrimas, egzantema, dėmės (bėrimas),

-          niežulys,

-          šlaunikaulio, riešo ir stuburo lūžimai,

-          silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta,

miego sutrikimas.

 

Retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)

-          regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas,

-          dilgėlinė,

-          sąnarių skausmas,

-          raumenų skausmas,

-          kūno svorio pokytis,

-          kūno temperatūros padidėjimas, galūnių patinimas (periferinė edema),

-          alerginė reakcija,

-          depresija,

-          krūtų padidėjimas vyrams,

skonio sutrikimai.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)

-          dezorientacija.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

-          haliucinacijos, sumišimas (ypač jei šių simptomų jau buvo),

-          natrio kiekio kraujyje,

-          kalcio kiekio kraujyje sumažėjimas,

-          kalio kiekio kraujyje sumažėjimas,

-          dilgčiojimas arba tirpimas rankose ar kojose,

-          raumenų spazmai,

-          išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu.

 

Šalutinis poveikis, nustatomas kraujo tyrimais

Nedažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

-          kepenų fermentų kiekio padidėjimas.

 

Retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)

-          bilirubino kiekio padidėjimas

-          riebalų kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)

-          baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl to gali dažniau pasireikšti infekcija,

-          kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl to gali atsirasti silpnumas, kraujosruvos arba infekcijos tikimybė.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5.       Kaip laikyti Nolpaza

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės, tablečių talpyklės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistas turi būti suvartotas per 3 mėnesius.

 

Šiam vaistui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia.

Lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Tablečių talpyklė. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Nolpaza sudėtis

-          Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 20 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu).

-          Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra manitolis, krospovidonas (B tipo), bevandenis natrio karbonatas, sorbitolis (E420) ir kalcio stearatas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, povidonas (K25), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, natrio laurilsulfatas, polisorbatas 80, makrogolis 6000 ir talkas.

 

Nolpaza išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nolpaza 20 mg skrandyje neirios tabletės yra šviesiai rusvai geltonos, ovalios, šiek tiek abipus išgaubtos.

 

Pakuotės dydžiai:

Kartono dėžutė, kurioje yra 15, 20, 28, 30, 50, 50 x 1, 56, 60, 84, 90, 98, 100, 100 x 1, 112 arba 140 skrandyje neirių tablečių lizdinėmis plokštelėmis.

Plastiko tablečių talpyklė, kurioje yra 100 arba 250 skrandyje neirių tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

 

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Gamintojai

 

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

TAD Pharma GmbH, D-27472 Cuxhaven, Heinz - Lohmann - Straβe 5, Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Danija (DK)                        PANTOPRAZOL KRKA

Suomija (FI)                        NOLPAZA

Prancūzija (FR)                   PANTOPRAZOLE TEVA

Vokietija (DE)                    PANTOPRAZOL TAD

Graikija (EL)                       NOLPAZA

Airija (IE)                           ZOLEPANT

Italija (IT)                           PANTOPRAZOLO KRKA

Jungtinė Karalystė (UK) PANTOPRAZOLE

Norvegija (NO)                   PANTOPRAZOL KRKA

Švedija (SE)                        PANTOPRAZOL KRKA

Portugalija (PT)                   NOLPAZA

Lenkija (PL)                        NOLPAZA

Slovakija (SK)                    NOLPAZA

Latvija (LV)                        NOLPAZA

Estija (EE)                           NOLPAZA

Lietuva (LT)                       Nolpaza

Čekija (CZ)                        NOLPAZA

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-04-26.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Vaistinės, turinčios prekę
Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
0,15€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Mezym
2,81€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Ibuprofen Lannacher
2,29€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Mano krepšelis