VARDENAFIL SANOSWISS, 20mg, tabletės, N4

Informacinis lapelis

Vardenafil SanoSwiss 20 mg tabletės

 

Vardenafilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

­                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

­                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

­                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

­                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.    Kas yra Vardenafil SanoSwiss ir kam jis vartojamas

2.    Kas žinotina prieš vartojant Vardenafil SanoSwiss

3.    Kaip vartoti Vardenafil SanoSwiss

4.    Galimas šalutinis poveikis

5.    Kaip laikyti Vardenafil SanoSwiss

6.    Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.                 Kas yra Vardenafil SanoSwiss ir kam jis vartojamas

 

Vardenafil SanoSwiss sudėtyje yra vardenafilio, kuris priklauso vaistų, vadinamų 5-ojo tipo fosfodiesterazės inhibitoriais, grupei. Jie vartojami suaugusių vyrų erekcijos sutrikimui, būklei, kai negalima pasiekti ar išlaikyti erekcijos, gydyti.

 

Mažiausiai vienam vyrui iš dešimties būna sunku sukelti ar išlaikyti erekciją. To priežastys gali būti fizinės ar psichologinės, tačiau dažniausiai jų abiejų derinys. Neatsižvelgiant į priežastį, dėl raumenų ir kraujagyslių pokyčių į varpą nepriplūsta tiek kraujo, kad ji sustandėtų ir išliktų standi.

 

Vardenafil SanoSwiss veikia tik tuomet, kai esate seksualiai stimuliuojamas. Vardenafil SanoSwiss silpnina natūralių cheminių organizmo medžiagų, slopinančių erekciją, poveikį. Vardenafil SanoSwiss padeda erekciją išlaikyti pakankamai ilgai, todėl galima gerai atlikti lytinį aktą.

 

2.                  Kas žinotina prieš vartojant Vardenafil SanoSwiss

 

Vardenafil SanoSwiss vartoti negalima:

-       jeigu yra alergija vardenafiliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alerginės reakcijos požymiai yra išbėrimas, niežėjimas, veido ar lūpų sutinimas bei dusulys;

-       jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra nitratų, pvz., glicerolio trinitrato, nuo krūtinės anginos ar azoto oksido donorų, pvz., amilo nitrito. Šių vaistų vartojant kartu su Vardenafil SanoSwiss, galimas pavojingas kraujospūdžio pokytis;

-       jeigu vartojate ritonaviro ar indinaviro, t. y. vaistų, vartojamų gydyti žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijai;

-       jeigu esate vyresnis kaip 75 metų ir vartojate ketokonazolo ar itrakonazolo, t. y. priešgrybelinių vaistų;

-       jeigu sergate sunkia širdies ar kepenų liga;

-       jeigu Jums taikoma dializė;

-       jeigu Jus neseniai ištiko insultas ar širdies priepuolis;

-       jeigu Jūsų kraujospūdis yra mažas ar anksčiau buvo mažas;

-       jeigu Jūsų kraujo giminaičiai sirgo degeneracine akių liga (pvz., pigmentiniu retinitu);

-       jeigu Jūs kada nors buvote praradęs regėjimą dėl regos nervo pažeidimo, atsiradusio dėl nepakankamo aprūpinimo krauju, t. y. nearteritinės išeminės regos nervo neuropatijos (NAION);

-       jeigu vartojate riociguatą. Šiuo vaistu yra gydoma plautinė arterinė hipertenzija (t. y. kraujospūdžio plaučiuose padidėjimas) ir lėtinė tromboembolinė plautinė hipertenzija (t. y. kraujo krešulių sukeltas kraujospūdžio plaučiuose padidėjimas). Įrodyta, kad FDE5 inhibitoriai (pvz., Vardenafil SanoSwiss) padidina šio vaisto hipotenzinį poveikį. Jeigu vartojate riociguatą arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite savo gydytojui.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Vardenafil SanoSwiss.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-       jei sergate širdies liga. Jums gali būti pavojingi lytiniai santykiai;

-       jei Jūsų širdis plaka nereguliariai (širdies aritmija) ar sergate paveldėta širdies liga, darančia poveikį elektrokardiogramai;

-       jei turite fizinių trūkumų, pakeičiančių varpos formą. Tai būklės, vadinamos anguliacija, Peyronie liga ir akytkūnio fibroze;

-       jei sergate liga, kurios metu gali pasireikšti nepraeinanti erekcija (priapizmas). Tai pjautuvinė anemija, dauginė mieloma ir leukozė;

-       jei Jums yra skrandžio (peptinė) opa;

-       jei yra kraujavimo sutrikimas (pvz., hemofilija);

-       jei vartojate kitokių vaistų nuo erekcijos disfunkcijos, įskaitant Vardenafil SanoSwiss tablečių (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Vardenafil SanoSwiss“);

-       jei staiga sutrinka ar prarandate regėjimą, nustokite vartoję Vardenafil SanoSwiss ir nedelsiant susisiekite su savo gydytoju.

 

Vaikams ir paaugliams

Vardenafil SanoSwiss netinka vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Vardenafil SanoSwiss

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie kartu vartojami vaistai gali sukelti sutrikimų, ypač tie, kurie išvardyti toliau:

-           Nitratai, t. y. vaistai nuo krūtinės anginos, ar azoto oksido donorai, pvz., amilo nitritas. Kartu su Vardenafil SanoSwiss vartojant šių vaistų, galimas pavojingas kraujospūdžio pokytis. Jei Jūs minėtais vaistais gydotės, prieš Vardenafil SanoSwiss vartojimą pasitarkite su gydytoju.

-           Vaistai nuo širdies aritmijos, pvz., chinidinas, prokainamidas, amjodaronas ar sotalolis.

-           Ritonaviras ar indinaviras – vaistai nuo ŽIV ligos. Jeigu Jūs šiais vaistais gydotės, prieš Vardenafil SanoSwiss vartojimą pasitarkite su gydytoju.

-           Ketokonazolas ar itrakonazolas – priešgrybeliniai vaistai.

-           Eritromicinas ar klaritromicinas – antibiotikai makrolidai.

-           Alfa adrenoblokatoriai – vaistai nuo didelio kraujospūdžio ligos ir prostatos išvešėjimo (gerybinės prostatos hiperplazijos).

-           Riociguatas.

 

Vardenafil SanoSwiss tablečių negalima vartoti kartu su bet kuriuo kitu vaistu nuo erekcijos sutrikimo.

 

Vardenafil SanoSwiss vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

-           Vardenafil SanoSwiss galite vartoti nevalgę arba valgio metu, tačiau po sunkaus ar labai riebaus maisto vaisto geriau negerti, kadangi jis gali pradėti veikti vėliau.

-           Vartodami Vardenafil SanoSwiss, negerkite greipfrutų sulčių. Jos gali sutrikdyti įprastinį vaisto poveikį.

-           Alkoholiniai gėrimai gali sunkinti erekcijos disfunkciją.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Moterims Vardenafil SanoSwiss netinka.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems žmonėms Vardenafil SanoSwiss gali sukelti  svaigulį ar sutrikdyti regą. Jei, išgėrus Vardenafil SanoSwiss tabletę, atsiras  svaigulys ar sutriks rega, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Šio vaisto sudėtyje yra aspartamo (E951)

 

Kiekvienoje Vardenafil SanoSwiss 5 mg tabletėje yra 2,5 mg aspartamo.

Kiekvienoje Vardenafil SanoSwiss 10 mg tabletėje yra 5 mg aspartamo.

Kiekvienoje Vardenafil SanoSwiss 20 mg tabletėje yra 10 aspartamo.

 

Aspartamas yra fenilalanino šaltinis. Jis gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija, reta genetine liga, kuria sergant fenilaninas kaupiasi organizme, nes organizmas negali jo tinkamai pašalinti. Jeigu sergate fenilketonurija pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

 

3.                  Kaip vartoti Vardenafil SanoSwiss

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Rekomenduojama dozė yra 10 mg.

 

Vardenafil SanoSwiss reikia gerti likus maždaug 25 – 60 min. iki lytinio akto. Seksualinės stimuliacijos metu erekcija galima nuo 25 min.iki – 4-5 val. laikotarpiu po Vardenafil SanoSwiss vartojimo.

Tabletę nurykite, užgerdami stikline vandens.

 

Daugiau kaip kartą per parą Vardenafil SanoSwiss gerti negalima.

Jeigu manote, kad Vardenafil SanoSwiss veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite gydytojui. Jis(ji) gali pasiūlyti gerti kitą Vardenafil SanoSwiss dozę, atsižvelgdamas į tai, kaip vaistas Jus veikia.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Vardenafil SanoSwiss dozę?

Vyrams, išgėrusiems per didelę Vardenafil SanoSwiss dozę, gali atsirasti daugiau šalutinio poveikio simptomų arba stiprus nugaros skausmas. Išgėrę per daug Vardenafil SanoSwiss, pasakykite gydytojui.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.                  Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažniausiai toks poveikis būna silpnas arba vidutinio sunkumo.

 

Pacientams pasireiškė vienos ar abiejų akių staigus, dalinis, laikinas ar nuolatinis regėjimo susilpnėjimas ar praradimas. Nustokite vartoti Vardenafil SanoSwiss ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Yra duomenų apie staigų klausos susilpnėjimą ar jos netekimą.

 

Vyrams, vartojantiems vardenafilio, buvo pranešta apie staigios mirties, greito ar pakitusio širdies plakimo, širdies priepuolio, krūtinės skausmo ir smegenų kraujotakos sutrikimo (įskaitant trumpalaikio kurios nors smegenų dalies kraujotakos sutrikimo ir kraujavimo į smegenis) atvejus. Daugumai vyrų, kuriems pasireiškė šis šalutinis poveikis, buvo širdies problemų prieš pradedant vartoti šį vaistą. Neįmanoma nustatyti, ar šie atvejai buvo tiesiogiai susiję su vardenafiliu.

Galimas šalutinis poveikis aprašytas toliau ir suskirstytas pagal dažnį.

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 vartotojų):

-       Galvos skausmas

 

Dažnas (gali pasireikšti rečiau negu 1 iš 10 vartotojų):

-       Svaigulys

-       Veido paraudimas

-       Nosies užgulimas arba sloga

-       Nevirškinimas

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau negu 1 iš 100 vartotojų):

-       Odos ir gleivinių patinimas, įskaitant veido, lūpų ar gerklės patinimą

-       Miego sutrikimas

-       Tirpimo jausmas ir sutrikęs lytėjimas

-       Mieguistumas

-         Regos sutrikimas; akių paraudimas, spalvinio regėjimo sutrikimas, akių skausmas ir diskomfortas, jautrumas šviesai

-       Skambėjimas ausyse; svaigimas

-       Padažnėjęs ar pasmarkėjęs širdies plakimas

-       Dusulys

-       Nosies užburkimas

-       Skrandžio rūgšties refliuksas, gastritas, pilvo skausmas, viduriavimas, vėmimas; pykinimo jausmas (pykinimas), burnos sausumas

-       Padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas kraujyje

-       Išbėrimas, odos paraudimas

-       Nugaros ar raumenų skausmas, padidėjęs raumenų fermento (kreatinfosfokinazės) aktyvumas kraujyje, raumenų sąstingis

-       Ilgalaikė erekcija

-       Nuovargis

 

Retas (gali pasireikšti rečiau negu 1 iš 1000 vartotojų):

-       Akių uždegimas (konjunktyvitas)

-       Alerginė reakcija

-       Nerimas

-       Alpimas

-       Atminties praradimas

-       Traukuliai

-       Akispūdžio padidėjimas (glaukoma), padidėjęs ašarojimas

-       Poveikis širdžiai (pvz., miokardo infarktas, pakitęs širdies ritmas arba krūtinės angina)

-       Kraujospūdžio padidėjimas arba sumažėjimas

-       Kraujavimas iš nosies

-       Įtaka kraujo tyrimų, tikrinančių kepenų funkciją, rezultatams

-       Odos jautrumas saulės šviesai

-       Skausminga erekcija

-       Krūtinės skausmas

-       Trumpalaikis kurios nors smegenų dalies kraujotakos sutrikimas

 

Labai retas arba dažnis nežinomas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10000 vartotojų arba negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

-       Kraujas šlapime (hematurija)

-       Kraujavimas iš varpos (varpos hemoragija)

-       Kraujas spermoje (hematospermija)

-       Staigi mirtis

-       Kraujavimas į smegenis

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.                  Kaip laikyti Vardenafil SanoSwiss

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.                  Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Vardenafil SanoSwiss sudėtis

-                    Veiklioji medžiaga yra vardenafilis.

Vardenafil SanoSwiss tiekiamas trijų stiprumų tabletėmis, kuriose yra arba 5 mg, arba 10 mg, arba 20 mg vardenafilio (hidrochlorido pavidalu).

 

-       Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, aspartamas (E 951), titano dioksidas (E 171), raudonasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), magnio stearatas.

 

Vardenafil SanoSwiss išvaizda ir kiekis pakuotėje

Vardenafil SanoSwiss 5 mg yra oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos, 6 mm skersmens tabletės su ženklu "5" vienoje pusėje.

Tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse, kuriose yra 2, 4, 8, 12 ar 20 tablečių.

 

Vardenafil SanoSwiss 10 mg yra oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos, 7 mm skersmens tabletės, su ženklu "10" vienoje pusėje.

Tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse, kuriose yra 2, 4, 8, 12, 20 ar 24 tabletės.

 

Vardenafil SanoSwiss 20 mg yra oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos, 9 mm skersmens tabletės, su ženklu "20" vienoje pusėje.

Tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse, kuriose yra 2, 4, 8, 12, 20 ar 24 tabletės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

UAB SanoSwiss

Lvovo 25-701

LT-09320 Vilnius

Lietuva

info@sanoswiss.com

 

Gamintojas

Laboratoires BTT

ZI De Krafft

67150 Erstein

Prancūzija

 

Holsten Pharma GmbH

Hahnstraße 31-35

60528 Frankfurt am Main

Vokietija

 

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Vokietija

Vardenafil Holsten 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletten

Danija

Vardenafil SanoSwiss

Suomija

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletit

Prancūzija

VARDENAFIL BIOGARAN 5 mg, 10 mg, 20 mg, comprimés

Švedija

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletter

Latvija

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletes

Estija

Vardenafil SanoSwiss

Lietuva

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletės

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas2021-09-02.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

 

 

 

 

 

Vaistinės, turinčios prekę

VARDENAFIL SANOSWISS, 20mg, tabletės, N4

Vaistas
Receptinis
17,07€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 98415
Gamintojas: SanoSwiss
Veiklioji medžiaga: Vardenafilis

Receptinių vaistų užsakymas

Receptinius vaistus galite įsigyti telefonu arba internetu, prisijungę prie savo e. sveikata paskyros.

+370 800 10008 I–V 7:30–22 val., VI-VII 9:30-22 val.
esveikata.lt Internetu

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
Informacinis lapelis

Vardenafil SanoSwiss 20 mg tabletės

 

Vardenafilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

­                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

­                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

­                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

­                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.    Kas yra Vardenafil SanoSwiss ir kam jis vartojamas

2.    Kas žinotina prieš vartojant Vardenafil SanoSwiss

3.    Kaip vartoti Vardenafil SanoSwiss

4.    Galimas šalutinis poveikis

5.    Kaip laikyti Vardenafil SanoSwiss

6.    Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.                 Kas yra Vardenafil SanoSwiss ir kam jis vartojamas

 

Vardenafil SanoSwiss sudėtyje yra vardenafilio, kuris priklauso vaistų, vadinamų 5-ojo tipo fosfodiesterazės inhibitoriais, grupei. Jie vartojami suaugusių vyrų erekcijos sutrikimui, būklei, kai negalima pasiekti ar išlaikyti erekcijos, gydyti.

 

Mažiausiai vienam vyrui iš dešimties būna sunku sukelti ar išlaikyti erekciją. To priežastys gali būti fizinės ar psichologinės, tačiau dažniausiai jų abiejų derinys. Neatsižvelgiant į priežastį, dėl raumenų ir kraujagyslių pokyčių į varpą nepriplūsta tiek kraujo, kad ji sustandėtų ir išliktų standi.

 

Vardenafil SanoSwiss veikia tik tuomet, kai esate seksualiai stimuliuojamas. Vardenafil SanoSwiss silpnina natūralių cheminių organizmo medžiagų, slopinančių erekciją, poveikį. Vardenafil SanoSwiss padeda erekciją išlaikyti pakankamai ilgai, todėl galima gerai atlikti lytinį aktą.

 

2.                  Kas žinotina prieš vartojant Vardenafil SanoSwiss

 

Vardenafil SanoSwiss vartoti negalima:

-       jeigu yra alergija vardenafiliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alerginės reakcijos požymiai yra išbėrimas, niežėjimas, veido ar lūpų sutinimas bei dusulys;

-       jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra nitratų, pvz., glicerolio trinitrato, nuo krūtinės anginos ar azoto oksido donorų, pvz., amilo nitrito. Šių vaistų vartojant kartu su Vardenafil SanoSwiss, galimas pavojingas kraujospūdžio pokytis;

-       jeigu vartojate ritonaviro ar indinaviro, t. y. vaistų, vartojamų gydyti žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijai;

-       jeigu esate vyresnis kaip 75 metų ir vartojate ketokonazolo ar itrakonazolo, t. y. priešgrybelinių vaistų;

-       jeigu sergate sunkia širdies ar kepenų liga;

-       jeigu Jums taikoma dializė;

-       jeigu Jus neseniai ištiko insultas ar širdies priepuolis;

-       jeigu Jūsų kraujospūdis yra mažas ar anksčiau buvo mažas;

-       jeigu Jūsų kraujo giminaičiai sirgo degeneracine akių liga (pvz., pigmentiniu retinitu);

-       jeigu Jūs kada nors buvote praradęs regėjimą dėl regos nervo pažeidimo, atsiradusio dėl nepakankamo aprūpinimo krauju, t. y. nearteritinės išeminės regos nervo neuropatijos (NAION);

-       jeigu vartojate riociguatą. Šiuo vaistu yra gydoma plautinė arterinė hipertenzija (t. y. kraujospūdžio plaučiuose padidėjimas) ir lėtinė tromboembolinė plautinė hipertenzija (t. y. kraujo krešulių sukeltas kraujospūdžio plaučiuose padidėjimas). Įrodyta, kad FDE5 inhibitoriai (pvz., Vardenafil SanoSwiss) padidina šio vaisto hipotenzinį poveikį. Jeigu vartojate riociguatą arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite savo gydytojui.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Vardenafil SanoSwiss.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-       jei sergate širdies liga. Jums gali būti pavojingi lytiniai santykiai;

-       jei Jūsų širdis plaka nereguliariai (širdies aritmija) ar sergate paveldėta širdies liga, darančia poveikį elektrokardiogramai;

-       jei turite fizinių trūkumų, pakeičiančių varpos formą. Tai būklės, vadinamos anguliacija, Peyronie liga ir akytkūnio fibroze;

-       jei sergate liga, kurios metu gali pasireikšti nepraeinanti erekcija (priapizmas). Tai pjautuvinė anemija, dauginė mieloma ir leukozė;

-       jei Jums yra skrandžio (peptinė) opa;

-       jei yra kraujavimo sutrikimas (pvz., hemofilija);

-       jei vartojate kitokių vaistų nuo erekcijos disfunkcijos, įskaitant Vardenafil SanoSwiss tablečių (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Vardenafil SanoSwiss“);

-       jei staiga sutrinka ar prarandate regėjimą, nustokite vartoję Vardenafil SanoSwiss ir nedelsiant susisiekite su savo gydytoju.

 

Vaikams ir paaugliams

Vardenafil SanoSwiss netinka vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Vardenafil SanoSwiss

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie kartu vartojami vaistai gali sukelti sutrikimų, ypač tie, kurie išvardyti toliau:

-           Nitratai, t. y. vaistai nuo krūtinės anginos, ar azoto oksido donorai, pvz., amilo nitritas. Kartu su Vardenafil SanoSwiss vartojant šių vaistų, galimas pavojingas kraujospūdžio pokytis. Jei Jūs minėtais vaistais gydotės, prieš Vardenafil SanoSwiss vartojimą pasitarkite su gydytoju.

-           Vaistai nuo širdies aritmijos, pvz., chinidinas, prokainamidas, amjodaronas ar sotalolis.

-           Ritonaviras ar indinaviras – vaistai nuo ŽIV ligos. Jeigu Jūs šiais vaistais gydotės, prieš Vardenafil SanoSwiss vartojimą pasitarkite su gydytoju.

-           Ketokonazolas ar itrakonazolas – priešgrybeliniai vaistai.

-           Eritromicinas ar klaritromicinas – antibiotikai makrolidai.

-           Alfa adrenoblokatoriai – vaistai nuo didelio kraujospūdžio ligos ir prostatos išvešėjimo (gerybinės prostatos hiperplazijos).

-           Riociguatas.

 

Vardenafil SanoSwiss tablečių negalima vartoti kartu su bet kuriuo kitu vaistu nuo erekcijos sutrikimo.

 

Vardenafil SanoSwiss vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

-           Vardenafil SanoSwiss galite vartoti nevalgę arba valgio metu, tačiau po sunkaus ar labai riebaus maisto vaisto geriau negerti, kadangi jis gali pradėti veikti vėliau.

-           Vartodami Vardenafil SanoSwiss, negerkite greipfrutų sulčių. Jos gali sutrikdyti įprastinį vaisto poveikį.

-           Alkoholiniai gėrimai gali sunkinti erekcijos disfunkciją.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Moterims Vardenafil SanoSwiss netinka.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems žmonėms Vardenafil SanoSwiss gali sukelti  svaigulį ar sutrikdyti regą. Jei, išgėrus Vardenafil SanoSwiss tabletę, atsiras  svaigulys ar sutriks rega, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Šio vaisto sudėtyje yra aspartamo (E951)

 

Kiekvienoje Vardenafil SanoSwiss 5 mg tabletėje yra 2,5 mg aspartamo.

Kiekvienoje Vardenafil SanoSwiss 10 mg tabletėje yra 5 mg aspartamo.

Kiekvienoje Vardenafil SanoSwiss 20 mg tabletėje yra 10 aspartamo.

 

Aspartamas yra fenilalanino šaltinis. Jis gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija, reta genetine liga, kuria sergant fenilaninas kaupiasi organizme, nes organizmas negali jo tinkamai pašalinti. Jeigu sergate fenilketonurija pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

 

3.                  Kaip vartoti Vardenafil SanoSwiss

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Rekomenduojama dozė yra 10 mg.

 

Vardenafil SanoSwiss reikia gerti likus maždaug 25 – 60 min. iki lytinio akto. Seksualinės stimuliacijos metu erekcija galima nuo 25 min.iki – 4-5 val. laikotarpiu po Vardenafil SanoSwiss vartojimo.

Tabletę nurykite, užgerdami stikline vandens.

 

Daugiau kaip kartą per parą Vardenafil SanoSwiss gerti negalima.

Jeigu manote, kad Vardenafil SanoSwiss veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite gydytojui. Jis(ji) gali pasiūlyti gerti kitą Vardenafil SanoSwiss dozę, atsižvelgdamas į tai, kaip vaistas Jus veikia.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Vardenafil SanoSwiss dozę?

Vyrams, išgėrusiems per didelę Vardenafil SanoSwiss dozę, gali atsirasti daugiau šalutinio poveikio simptomų arba stiprus nugaros skausmas. Išgėrę per daug Vardenafil SanoSwiss, pasakykite gydytojui.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.                  Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažniausiai toks poveikis būna silpnas arba vidutinio sunkumo.

 

Pacientams pasireiškė vienos ar abiejų akių staigus, dalinis, laikinas ar nuolatinis regėjimo susilpnėjimas ar praradimas. Nustokite vartoti Vardenafil SanoSwiss ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Yra duomenų apie staigų klausos susilpnėjimą ar jos netekimą.

 

Vyrams, vartojantiems vardenafilio, buvo pranešta apie staigios mirties, greito ar pakitusio širdies plakimo, širdies priepuolio, krūtinės skausmo ir smegenų kraujotakos sutrikimo (įskaitant trumpalaikio kurios nors smegenų dalies kraujotakos sutrikimo ir kraujavimo į smegenis) atvejus. Daugumai vyrų, kuriems pasireiškė šis šalutinis poveikis, buvo širdies problemų prieš pradedant vartoti šį vaistą. Neįmanoma nustatyti, ar šie atvejai buvo tiesiogiai susiję su vardenafiliu.

Galimas šalutinis poveikis aprašytas toliau ir suskirstytas pagal dažnį.

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 vartotojų):

-       Galvos skausmas

 

Dažnas (gali pasireikšti rečiau negu 1 iš 10 vartotojų):

-       Svaigulys

-       Veido paraudimas

-       Nosies užgulimas arba sloga

-       Nevirškinimas

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau negu 1 iš 100 vartotojų):

-       Odos ir gleivinių patinimas, įskaitant veido, lūpų ar gerklės patinimą

-       Miego sutrikimas

-       Tirpimo jausmas ir sutrikęs lytėjimas

-       Mieguistumas

-         Regos sutrikimas; akių paraudimas, spalvinio regėjimo sutrikimas, akių skausmas ir diskomfortas, jautrumas šviesai

-       Skambėjimas ausyse; svaigimas

-       Padažnėjęs ar pasmarkėjęs širdies plakimas

-       Dusulys

-       Nosies užburkimas

-       Skrandžio rūgšties refliuksas, gastritas, pilvo skausmas, viduriavimas, vėmimas; pykinimo jausmas (pykinimas), burnos sausumas

-       Padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas kraujyje

-       Išbėrimas, odos paraudimas

-       Nugaros ar raumenų skausmas, padidėjęs raumenų fermento (kreatinfosfokinazės) aktyvumas kraujyje, raumenų sąstingis

-       Ilgalaikė erekcija

-       Nuovargis

 

Retas (gali pasireikšti rečiau negu 1 iš 1000 vartotojų):

-       Akių uždegimas (konjunktyvitas)

-       Alerginė reakcija

-       Nerimas

-       Alpimas

-       Atminties praradimas

-       Traukuliai

-       Akispūdžio padidėjimas (glaukoma), padidėjęs ašarojimas

-       Poveikis širdžiai (pvz., miokardo infarktas, pakitęs širdies ritmas arba krūtinės angina)

-       Kraujospūdžio padidėjimas arba sumažėjimas

-       Kraujavimas iš nosies

-       Įtaka kraujo tyrimų, tikrinančių kepenų funkciją, rezultatams

-       Odos jautrumas saulės šviesai

-       Skausminga erekcija

-       Krūtinės skausmas

-       Trumpalaikis kurios nors smegenų dalies kraujotakos sutrikimas

 

Labai retas arba dažnis nežinomas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10000 vartotojų arba negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

-       Kraujas šlapime (hematurija)

-       Kraujavimas iš varpos (varpos hemoragija)

-       Kraujas spermoje (hematospermija)

-       Staigi mirtis

-       Kraujavimas į smegenis

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.                  Kaip laikyti Vardenafil SanoSwiss

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.                  Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Vardenafil SanoSwiss sudėtis

-                    Veiklioji medžiaga yra vardenafilis.

Vardenafil SanoSwiss tiekiamas trijų stiprumų tabletėmis, kuriose yra arba 5 mg, arba 10 mg, arba 20 mg vardenafilio (hidrochlorido pavidalu).

 

-       Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, aspartamas (E 951), titano dioksidas (E 171), raudonasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), magnio stearatas.

 

Vardenafil SanoSwiss išvaizda ir kiekis pakuotėje

Vardenafil SanoSwiss 5 mg yra oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos, 6 mm skersmens tabletės su ženklu "5" vienoje pusėje.

Tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse, kuriose yra 2, 4, 8, 12 ar 20 tablečių.

 

Vardenafil SanoSwiss 10 mg yra oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos, 7 mm skersmens tabletės, su ženklu "10" vienoje pusėje.

Tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse, kuriose yra 2, 4, 8, 12, 20 ar 24 tabletės.

 

Vardenafil SanoSwiss 20 mg yra oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos, 9 mm skersmens tabletės, su ženklu "20" vienoje pusėje.

Tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse, kuriose yra 2, 4, 8, 12, 20 ar 24 tabletės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

UAB SanoSwiss

Lvovo 25-701

LT-09320 Vilnius

Lietuva

info@sanoswiss.com

 

Gamintojas

Laboratoires BTT

ZI De Krafft

67150 Erstein

Prancūzija

 

Holsten Pharma GmbH

Hahnstraße 31-35

60528 Frankfurt am Main

Vokietija

 

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Vokietija

Vardenafil Holsten 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletten

Danija

Vardenafil SanoSwiss

Suomija

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletit

Prancūzija

VARDENAFIL BIOGARAN 5 mg, 10 mg, 20 mg, comprimés

Švedija

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletter

Latvija

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletes

Estija

Vardenafil SanoSwiss

Lietuva

Vardenafil SanoSwiss 5 mg, 10 mg, 20 mg tabletės

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas2021-09-02.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

 

 

 

 

 

Vaistinės, turinčios prekę

Mano krepšelis