Mano krepšelis

AMPRIL HD, 5 mg/25 mg, tabletės, N30

Informacinis lapelis

Ampril HL 2,5 mg/12,5 mg tabletės

Ampril HD 5 mg/25 mg tabletės

Ramiprilis ir hidrochlorotiazidas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.       Kas yra Ampril HL ir Ampril HD ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Ampril HL ir Ampril HD

3.       Kaip vartoti Ampril HL ir Ampril HD

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Ampril HL ir Ampril HD

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Ampril HL ir Ampril HD ir kam jis vartojamas

 

Ampril HL ir Ampril HD yra dviejų vaistų - ramiprilio ir hidrochlorotiazido - derinys.

Ramiprilis priklauso vaistų, vadinamų „AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitoriais“, grupei. Šios grupės vaistai:

-          organizme mažina medžiagų, didinančių Jūsų kraujospūdį, gamybą;

-          atpalaiduoja ir praplečia Jūsų kraujagysles;

-          padeda širdžiai varinėti kraują po organizmą.

 

Hidrochlorotiazidas priklauso vaistų, vadinamų „tiazidiniais diuretikais“ arba šlapimą „varančiomis“ tabletėmis, grupei. Jis veikia didindamas išskiriamo iš organizmo vandens (šlapimo) kiekį. Tokiu būdu mažinamas Jūsų kraujospūdis.

Ampril HL ir Ampril HD vartojamas aukšto kraujospūdžio gydymui. Jo sudėtyje esančios dvi veikliosios medžiagos, mažindamos kraujospūdį, veikia kartu. Kartu jos vartojamos tuomet, jeigu gydymas kiekviena atskirai, nebuvo veiksmingas.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Ampril HL ir Ampril HD

 

Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima:

-          jeigu yra alergija ramipriliui, hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-          jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) į Ampril HL ar Ampril HD panašiems vaistams (kitiems AKF inhibitoriams ar sulfonamidų grupės preparatui). Galimi alerginės reakcijos požymiai yra niežulys, rijimo ar kvėpavimo sutrikimas, lūpų, veido, gerklės ar liežuvio patinimas;

-          jeigu yra buvusi sunki alerginė reakcija, vadinama „angioneurozine edema“. Jos požymiai yra niežulys, dilgėlinė, raudonos dėmės ant plaštakų, pėdų ir gerklės, gerklės ir liežuvio patinimas, patinimas aplink akis ir lūpas, kvėpavimo ir rijimo pasunkėjimas;

-          jeigu Jums atliekama dializė arba bet kuri kita kraujo filtravimo procedūra. Ampril HL ar Ampril HD gali būti Jums netinkamas (tai priklauso nuo naudojamo aparato);

-          jeigu yra sunkių kepenų sutrikimų;

-          jeigu druskų (kalcio, kalio, natrio) kiekis Jūsų kraujyje yra nenormalus; jeigu turite inkstų problemų, kuomet inkstų aprūpinimas krauju yra sumažėjęs (inkstų arterijos stenozė);

-          paskutinius 6 nėštumo mėnesius (žr. žemiau esantį poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-          jeigu žindote (žr. žemiau esantį poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-          jeigu sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

-          jeigu vartojote arba šiuo metu vartojate sakubitrilo ir valsartano derinį, suaugusiųjų ilgalaikio (lėtinio) širdies nepakankamumo gydymui, nes yra padidėjęs angioedemos (staigaus patinimo po oda tokiose vietose kaip gerklė) pavojus.

 

Jei bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka, Ampril HL ar Ampril HD nevartokite. Jei abejojate, prieš Ampril HL ar Ampril HD vartojimą pasitarkite su gydytoju.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ampril HL ar Ampril HD.

-          jeigu turite širdies, kepenų ar inkstų problemų;

-          jeigu Jūs netekote didelio kiekio organizmo druskų ar skysčių (vėmėte, viduriavote, prakaitavote daugiau nei įprastai, jei ribojate druskos kiekį maiste, ilgai vartojate diuretikų (šlapimą „varančių“ tablečių) ar buvote gydomas dializėmis);

-          jeigu Jums taikomas alergiją bičių ar vapsvų įgėlimui mažinantis (desensibilizuojamasis) gydymas;

-          jeigu vartosite anestetikų, pvz., operacijos ar bet kokios odontologinės procedūros metu. Ampril HL ar Ampril HD vartojimą gali tekti nutraukti vieną dieną prieš gydymą, todėl pasitarkite su savo gydytoju;

-          jeigu kalio kiekis kraujyje yra didelis (nustatoma kraujo tyrimų pagalba);

-          jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pvz., sklerodermija ar sistemine raudonąja vilklige;

-          jeigu Jums praeityje buvo diagnozuotas odos vėžys arba gydymo laikotarpiu ant jūsų odos staiga atsirastų koks nors pakitimas. Taikant gydymą hidrochlorotiazidu, ypač ilgalaikį gydymą didelėmis šio vaisto dozėmis, gali padidėti tam tikrų rūšių odos ir lūpos vėžio (nemelanominio odos vėžio) rizika. Vartodami Ampril HL ar Ampril HD, saugokite savo odą nuo saulės ir ultravioletinių spindulių;

-          jeigu vartojate bet kurį iš toliau išvardytų vaistų, padidėja angioedemos (staigaus patinimo po oda ir tokiose vietose kaip gerklė) rizika:

-                 racekadotrilį - viduriavimui gydyti vartojamas vaistas;

-                 vaistų, vartojamų norint užkirsti kelią persodinto organo atmetimui ir vėžiui gydyti (pvz., temsirolimuzą, sirolimuzą, everolimuzą);

-                 vildagliptiną – cukriniam diabetui gydyti vartojamo vaisto;

-          jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

-                 angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

-                 aliskireną.

-          Veiklioji medžiaga hidrochlorotiazidas gali sukelti neįprastą reakciją, dėl kurios susilpnėja regėjimas ir skauda akis. Tai gali būti vidinio akies spaudimo padidėjimo simptomai, kurie gali atsirasti praėjus kelioms valandoms ar savaitei nuo Ampril HL ar Ampril HD vartojimo pradžios. Negydant ši būklė gali baigtis negrįžtamu regėjimo praradimu.

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje. Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima“.

Jeigu esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui.

Pirmaisiais 3 nėštumo mėnesiais Ampril HL ar Ampril HD vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po 3 nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui (žr. žemiau esantį poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

 

Vaikams ir paaugliams

Ampril HL ar Ampril HD nerekomenduojamas vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, kadangi informacijos apie šią amžiaus grupę nėra.

Jei manote, kad bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka arba jei abejojate, prieš Ampril HL ar Ampril HD vartojimą pasitarkite su gydytoju.

 

Kiti vaistai ir Ampril HL ir Ampril HD

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto (taip pat ir augalinius preparatus), pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ampril HL ir Ampril HD gali įtakoti kai kurių vaistų veikimą. Taip pat kai kurie vaistai įtakoja Ampril HL ir Ampril HD poveikį.

 

Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų, kadangi jie gali silpninti Ampril HL ir Ampril HD poveikį:

-                 Skausmą ir uždegimą malšinantys vaistai, pvz., nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip ibuprofenas ar indometacinas, bei acetilsalicilo rūgštis.

-                 Vaistai žemo kraujospūdžio, šoko, širdies nepakankamumo, astmos ar alergijos gydymui, pvz., efedrinas, noradrenalinas ar adrenalinas. Gydytojas turės patikrinti Jūsų kraujospūdį.

 

Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų. Jeigu jų vartojama kartu su Ampril HL ir Ampril HD, gali didėti šalutinio poveikio pasireiškimo rizika.

-                 Skausmą ir uždegimą malšinantys vaistai, pvz., nesteroidinių vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip ibuprofenas ar indometacinas, bei acetilsalicilo rūgštis.

-                 Vaistai, galintys mažinti kalio kiekį kraujyje. Tokie vaistai yra preparatai vidurių užkietėjimo gydymui, diuretikai (šlapimą „varančios“ tabletės), amfotericinas B (vartojamas grybelinėms infekcijoms) ir AKTH (jis naudojamas tiriant, ar tinkamai veikia antinksčiai).

-                 Vaistai vėžio gydymui (chemoterapija).6 Vaistai širdies ligoms gydyti, įskaitant ritmo sutrikimus.

-                 Vaistai, tokie kaip ciklosporinas, vartojami organų atmetimo reakcijos stabdymui po transplantacijos.

-                 Diuretikai (šlapimą „varančios“ tabletės), pvz., furozemidas.

-                 Kalio papildai (įskaitant druskos pakaitalus), kalį tausojantys diuretikai ir kiti vaistai, galintys didinti kalio kiekį kraujyje, pvz., spironolaktonas, triamterenas, amiloridas, kalio druskos, heparinas (juo skystinamas kraujas norint išvengti kraujo krešulių susidarymo), trimetoprimas ir kotrimoksazolas, dar vadinamas trimetoprimu/sulfametoksazolu (vaistas nuo bakterijų sukeltų infekcijų).

-                 Steroidiniai vaistai uždegimo gydymui, pvz., prednizolonas.

-                 Kalcio papildai.

-                 Alopurinolis (vartojamas šlapimo rūgšties kiekio kraujyje mažinimui).

-                 Prokainamidas (vaistas širdies ritmo sutrikimų gydymui).

-                 Kolestiraminas (riebalų kiekio kraujyje mažinimui).

-                 Karbamazepinas (epilepsijai gydyti).

-                 Racekadotrilis (vartojamas gydyti viduriavimą).

-                 Jeigu vartojate vaistų, kurie dažniausiai vartojami išvengti transplantuotų organų atmetimo (sirolimuzą, everolimuzą, temsirolimuzą ir kitų vaistų iš mTOR inhibitorių klasės). Žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

 

Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų. Ampril HL ir Ampril HD gali keisti jų poveikį.

-                 Vaistai diabeto gydymui, t.y. geriamieji gliukozės kiekį kraujyje mažinantys preparatai bei insulinas. Ampril HL ir Ampril HD gali mažinti cukraus kiekį kraujyje. Ampril HL ir Ampril HD vartojimo metu atidžiai sekite gliukozės kiekį kraujyje.

-                 Litis (psichikos sutrikimų gydymui). Ampril HL ir Ampril HD gali didinti ličio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas turės atidžiai stebėti ličio kiekį kraujyje.

-                 Vaistai raumenų atpalaidavimui.

-                 Chininas (maliarijos gydymui).

-                 Vaistai, kuriuose yra jodo ir kurie gali būti vartojami ligoninėje atliekant skenavimą ar rentgenologinį tyrimą.

-                 Penicilinas (infekcijų gydymui).

-                 Geriami kraują skystinantys vaistai (geriami antikoaguliantai), pvz., varfarinas.

 

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

-      jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Jei manote, kad bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka, arba jei abejojate, prieš Ampril HL ir Ampril HD vartojimą pasitarkite su gydytoju.

 

Tyrimai

Prieš vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

-                 Jums bus atliekamas prieskydinių liaukų funkcijos tyrimas. Ampril HL ir Ampril HD gali keisti tyrimo rezultatus;

-                 esate sportininkas ir Jums bus atliekamas dopingo testas. Ampril HL ir Ampril HD gali lemti teigiamą testo rezultatą.

 

Ampril HL ir Ampril HD vartojimas su maistu ir gėrimais

-                 Jei Ampril vartojimo metu gersite alkoholio, Jums gali suktis galva, galite jaustis apsvaigęs.

Jei abejojate, kiek alkoholio galite gerti vartojant Ampril HL ir Ampril HD, aptarkite tai su gydytoju, nes kraujospūdį mažinančių vaistų vartojimas gali stiprinti alkoholio poveikį.

-                 Ampril HL ir Ampril HD gali būti vartojamas su maistu arba be jo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu manote, kad esate nėščia (ar galėjote pastoti), turite apie tai pasakyti savo gydytojui.

Jūs neturėtumėte vartoti Ampril HL ir Ampril HD pirmas 12 nėštumo savaičių, o po tryliktos nėštumo savaitės vaistą vartoti draudžiama, nes jis gali pakenkti jūsų kūdikiui. Nedelsdama pasakykite gydytojui, jeigu Ampril HL ir Ampril HD vartojimo metu pastojote. Prieš planuojant pastojimą, Ampril HL ir Ampril HD reikia keisti kitokiu tinkamu gydymu.

Jei žindote, Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tol, kol nepaaiškės, kaip Ampril HL ir Ampril HD Jus veikia, vairuoti ir valdyti mechanizmų nerekomenduojama. Vartojant Ampril HL ir Ampril HD gali pradėti svaigti galva. Didesnė tokio poveikio rizika yra gydymo pradžioje arba didinant dozę. Tokiu atveju vairuoti, dirbti su įrankiais ar valdyti mechanizmų negalima.

 

Ampril HL ir Ampril HD sudėtyje yra laktozės ir natrio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto tabletėje yra mažiau nei 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.       Kaip vartoti Ampril HL ir Ampril HD

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vartojimo būdas

-                 Šį vaistą vartokite per burną kasdien tuo pačiu metu, paprastai ryte.

-                 Tabletę nurykite užgerdami skysčiu.

-                 Tablečių nesmulkinkite ir nekramtykite.

 

Kiek vaisto vartoti

Didelio kraujospūdžio gydymas

Jūsų gydytojas vartojamą dozę koreguos, kol kraujospūdis bus kontroliuojamas.

 

Senyvi žmonės

Gydytojas sumažins pradinę dozę, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ampril HL ir Ampril HD dozę?

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jei vyksite į ligoninę, pats nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas Jus nuvežtų arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Ampril HL ir Ampril HD

Jei pamiršote išgerti vaisto, įprastu laiku gerkite įprastą dozę.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jei atsiranda bet kuris toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, nedelsdami nutraukite Ampril HL ir Ampril HD vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Gali prireikti skubaus gydymo.

-                 Veido, lūpų ar gerklės patinimas, galintis pasunkinti rijimą ar kvėpavimą, niežulys ir išbėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Ampril HL ir Ampril HD požymiai.

-                 Sunkios odos reakcijos, tokios kaip išbėrimas, burnos išopėjimas, esančių odos ligų pablogėjimas, paraudimas, odos pūslės ar lupimasis (pvz., Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė ar daugiaformė eritema).

 

Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė:

-                 Dažnesnis širdies plakimas, netolygus ar stiprus širdies plakimas (palpitacijos), krūtinės skausmas, spaudimo jausmas krūtinėje ar rimtesnės problemos, tokios kaip įskaitant širdies smūgis ir insultas.

-                 Pasunkėjęs kvėpavimas, kosulys ir karščiavimas besitęsiantis 2–3 dienas bei apetito sumažėjimas. Tai gali būti plaučių problemų, taip pat uždegimo, požymiai.

-                 Lengvesnis kraujosruvų atsiradimas, ilgesnis nei įprastai kraujavimas, jei bet kokie kraujavimo (pvz., iš dantenų) požymiai, raudonos dėmės, spuogai odoje, ar užsikrečiate infekcija lengviau negu įprastai, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargis, alpulys, galvos svaigimas ar odos blyškumas. Tai gali būti kraujo ar kaulų čiulpų sutrikimo požymiai.

-                 Stiprus pilvo skausmas, galintis plisti į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis.

-                 Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo skausmas, pykinimas, odos ir akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų sutrikimo, pvz., hepatito (kepenų uždegimo) ar kepenų pažeidimo požymiai.

 

Kitoks galimas šalutinis poveikis

Jei toliau išvardytas šalutinis poveikis tampa sunkus arba trunka ilgiau nei kelias dienas, pasakykite gydytojui.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių)

-                 Galvos skausmas, silpnumas ar nuovargis.

-                 Galvos svaigimas. Didesnė tokio poveikio rizika yra Ampril HL ar Ampril HD vartojimo pradžioje ar didinant dozę.

-                 Sausas dirginantis kosulys arba bronchitas.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas didesnis negu įprastai cukraus kiekis Jūsų kraujyje. Jei sergate diabetu, liga gali pasunkėti.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas didesnis negu įprastai šlapimo rūgšties arba riebalų kiekis Jūsų kraujyje.

-                 Skausmingi, paraudę ir patinę sąnariai.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių)

-                 Odos išbėrimas su iškilimais arba be jų.

-                 Paraudimas, alpulys, hipotenzija (nenormaliai žemas kraujospūdis), ypač greitai stojantis ar sėdantis.

-                 Pusiausvyros sutrikimas (galvos svaigimas).

-                 Niežulys ar neįprastas pojūtis odoje, pvz., tirpimas, dilgčiojimas, badymas, deginimas ar skruzdėlių ropojimo oda pojūtis (parestezija).

-                 Skonio pojūčio netekimas ar pokytis.

-                 Miego sutrikimai.

-                 Depresijos ar nerimo pojūtis, didesnis negu įprastai nervingumas ar drebulys.

-                 Užgulusi nosis, ančių uždegimas (sinusitas), dusulys.

-                 Dantenų uždegimas (gingivitas), burnos patinimas.

-                 Paraudusios, niežtinčios, patinusios ar ašarojančios akys.

-                 Spengimas ausyse.

-                 Neryškus matomas vaizdas.

-                 Plaukų slinkimas.

-                 Krūtinės skausmas.

-                 Raumenų skausmas.

-                 Vidurių užkietėjimas, skrandžio ar žarnyno skausmas.

-                 Virškinimo sutrikimas ar pykinimas.

-                 Gausesnis nei įprastai šlapinimasis per dieną.

-                 Stipresnis nei įprastai prakaitavimas ir troškulys.

-                 Apetito sumažėjimas ar netekimas (anoreksija), alkio pojūčio susilpnėjimas.

-                 Padažnėjęs ar nereguliarus širdies plakimas.

-                 Rankų ir kojų patinimas. Tai gali būti didesnio nei įprastai skysčio sulaikymo organizme pokyčiai.

-                 Karščiavimas.

-                 Potencijos sutrikimas vyrams.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas raudonųjų kraujo ląstelių, baltųjų kraujo ląstelių, trombocitų kiekio ar hemoglobino kiekio sumažėjimas.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas kepenų, kasos ar inkstų veiklos pakitimai.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas mažesnis nei įprastai kalio kiekis kraujyje.

 

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10000 žmonių)

-                 Pykinimas, viduriavimas ar rėmuo.

-                 Liežuvio paraudimas ir patinimas, burnos džiūvimas.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas didesnis nei įprastai kalio kiekis kraujyje.

 

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

-                 koncentruotas šlapimas (tamsios spalvos), nesveikumo jausmas, raumenų mėšlungis, sumišimas ir traukuliai, kurie gali būti dėl netinkamos ADH (antidiurezinio hormono) sekrecijos. Jei turite tokių simptomų kaip galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

-                 odos ir lūpos vėžys (nemelanominis odos vėžys).

 

Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis

Jei toliau išvardytas šalutinis poveikis tampa sunkus arba trunka ilgiau nei kelias dienas, pasakykite gydytojui.

-                 Sunku sutelkti dėmesį, nenustygstamumo arba pasimetimo jausmas.

-                 Rankų bei kojų pirštų pokytis dėl šalčio poveikio bei dilgčiojimas ar skausmas jiems atšilus. Tai gali būti Raynaud sindromas.

-                 Krūtų padidėjimas vyrams.

-                 Kraujo krešulių susidarymas.

-                 Klausos sutrikimas.

-                 Mažesnis nei įprastai akių drėkinimas.

-                 Būsena, kai daiktai atrodo geltoni.

-                 Regėjimo pablogėjimas ir akių skausmas (galimi ūminės trumparegystės ar ūminės uždaro kampo glaukomos požymiai).

-                 Skysčio kiekio organizme sumažėjimas (dehidracija).

-                 Skruostų patinimas, skausmas ir paraudimas (seilių liaukų uždegimas).

-                 Žarnyno ištinimas, vadinamas „angioneurozine žarnyno edema“. Jos simptomai yra pilvo skausmas, vėmimas ir viduriavimas.

-                 Didesnis nei įprastai jautrumas saulės šviesai.

-                 Sunkus odos pleiskanojimas ar lupimasis, niežulys, gumbuotas išbėrimas ar kitokia odos reakcija, pvz., raudonas veido ar kaktos išbėrimas.

-                 Odos išbėrimas arba kraujosruvų atsiradimas.

-                 Odos dėmių atsiradimas ir galūnių šalimas.

-                 Nagų sutrikimai (pvz., nago atsilaisvinimas ar atsiskyrimas nuo nago guolio).

-                 Skeleto raumenų sustingimas ar negalėjimas pajudinti žandikaulio (tetanija).

-                 Raumenų silpnumas ar mėšlungis.

-                 Vyrų ar moterų lytinio potraukio sumažėjimas.

-                 Kraujas šlapime. Tai gali būti inkstų sutrikimo (intersticinio nefrito) požymis.

-                 Didesnis nei įprastai cukraus kiekis šlapime.

-                 Kraujo tyrimais nustatomas tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija).

-                 Kraujo tyrimais nustatomas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje (pancitopenija).

-                 Kraujo tyrimais nustatomas natrio, kalcio, magnio ir chloro druskų kiekio kraujyje pokytis.

-                 Reakcijos sulėtėjimas ar sutrikimas.

-                 Užuodžiamų kvapų pokytis.

-                 Kvėpavimo pasunkėjimas, astmos pasunkėjimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5.       Kaip laikyti Ampril HL ir Ampril HD

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“/„EXP“ ir lizdinės plokštelės ar tablečių talpyklės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ampril HL ir Ampril HD sudėtis

-          Veikliosios medžiagos yra ramiprilis ir hidrochlorotiazidas.

Kiekvienoje tabletėje yra 2,5 mg ramiprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.

Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg ramiprilio ir 25 mg hidrochlorotiazido.

-          Pagalbinės medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas krakmolas, natrio stearilfumaratas. Žr. 2 skyrių „Ampril HL ir Ampril HD sudėtyje yra laktozės ir natrio.“

 

Ampril HL ir Ampril HD išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Ampril HL 2,5 mg/12,5 mg tabletės yra baltos ar balkšvos, kapsulės formos, nedengtos, lygiu paviršiumi, su vagele vienoje pusėje. Ant jų yra užrašyta „12.5“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Ampril HD 5 mg/25 mg tabletės yra baltos ar balkšvos, kapsulės formos, nedengtos, lygiu paviršiumi, su vagele vienoje pusėje ir šoninėje sienelėje. Ant jų yra užrašyta „25“.Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Ampril HL ir Ampril HD tiekiamas dėžutėmis po 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 84, 98 arba 100 tablečių lizdinėse plokštelėse bei PP talpyklėmis po 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 98 arba 100 tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km., Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-06-03.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Vaistinės, turinčios prekę
Kompensacija
Kompensacijos rūšys Kompensuojama kaina
Be kompensacijos 3,69 €
1 0,85 €
2 0,85 €
3 0,85 €
6 2,27 €
7 2,27 €
10 0,85 €
13 2,27 €
16 0,85 €
  • Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu.
  • Apmokėjimas tik vaistinėje.

Priemoka atsiėmimo metu gali būti perskaičiuota pasikeitus kompensavimo tvarkai.

AMPRIL HD, 5 mg/25 mg, tabletės, N30

Vaistas
Receptinis
Kompensuojamas
3,69€
Tik užsakant internetu
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 34349
Gamintojas: KRKA
Veiklioji medžiaga: Ramiprilis ir hidrochlorotiazidas

Receptinių vaistų užsakymas galimas tik telefonu. Skambinkite:

8 800 10008 I–V 9–17 val.

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Perkant su kompensacija:

reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu
apmokėjimas tik vaistinėje.

Nemokamas pristatymas į vaistinę
Pristatymas iki 2 d.d.
350+ nemokamo atsiėmimo vietų Lietuvoje
Informacinis lapelis

Ampril HL 2,5 mg/12,5 mg tabletės

Ampril HD 5 mg/25 mg tabletės

Ramiprilis ir hidrochlorotiazidas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.       Kas yra Ampril HL ir Ampril HD ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Ampril HL ir Ampril HD

3.       Kaip vartoti Ampril HL ir Ampril HD

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Ampril HL ir Ampril HD

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Ampril HL ir Ampril HD ir kam jis vartojamas

 

Ampril HL ir Ampril HD yra dviejų vaistų - ramiprilio ir hidrochlorotiazido - derinys.

Ramiprilis priklauso vaistų, vadinamų „AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitoriais“, grupei. Šios grupės vaistai:

-          organizme mažina medžiagų, didinančių Jūsų kraujospūdį, gamybą;

-          atpalaiduoja ir praplečia Jūsų kraujagysles;

-          padeda širdžiai varinėti kraują po organizmą.

 

Hidrochlorotiazidas priklauso vaistų, vadinamų „tiazidiniais diuretikais“ arba šlapimą „varančiomis“ tabletėmis, grupei. Jis veikia didindamas išskiriamo iš organizmo vandens (šlapimo) kiekį. Tokiu būdu mažinamas Jūsų kraujospūdis.

Ampril HL ir Ampril HD vartojamas aukšto kraujospūdžio gydymui. Jo sudėtyje esančios dvi veikliosios medžiagos, mažindamos kraujospūdį, veikia kartu. Kartu jos vartojamos tuomet, jeigu gydymas kiekviena atskirai, nebuvo veiksmingas.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Ampril HL ir Ampril HD

 

Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima:

-          jeigu yra alergija ramipriliui, hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-          jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) į Ampril HL ar Ampril HD panašiems vaistams (kitiems AKF inhibitoriams ar sulfonamidų grupės preparatui). Galimi alerginės reakcijos požymiai yra niežulys, rijimo ar kvėpavimo sutrikimas, lūpų, veido, gerklės ar liežuvio patinimas;

-          jeigu yra buvusi sunki alerginė reakcija, vadinama „angioneurozine edema“. Jos požymiai yra niežulys, dilgėlinė, raudonos dėmės ant plaštakų, pėdų ir gerklės, gerklės ir liežuvio patinimas, patinimas aplink akis ir lūpas, kvėpavimo ir rijimo pasunkėjimas;

-          jeigu Jums atliekama dializė arba bet kuri kita kraujo filtravimo procedūra. Ampril HL ar Ampril HD gali būti Jums netinkamas (tai priklauso nuo naudojamo aparato);

-          jeigu yra sunkių kepenų sutrikimų;

-          jeigu druskų (kalcio, kalio, natrio) kiekis Jūsų kraujyje yra nenormalus; jeigu turite inkstų problemų, kuomet inkstų aprūpinimas krauju yra sumažėjęs (inkstų arterijos stenozė);

-          paskutinius 6 nėštumo mėnesius (žr. žemiau esantį poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-          jeigu žindote (žr. žemiau esantį poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-          jeigu sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

-          jeigu vartojote arba šiuo metu vartojate sakubitrilo ir valsartano derinį, suaugusiųjų ilgalaikio (lėtinio) širdies nepakankamumo gydymui, nes yra padidėjęs angioedemos (staigaus patinimo po oda tokiose vietose kaip gerklė) pavojus.

 

Jei bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka, Ampril HL ar Ampril HD nevartokite. Jei abejojate, prieš Ampril HL ar Ampril HD vartojimą pasitarkite su gydytoju.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ampril HL ar Ampril HD.

-          jeigu turite širdies, kepenų ar inkstų problemų;

-          jeigu Jūs netekote didelio kiekio organizmo druskų ar skysčių (vėmėte, viduriavote, prakaitavote daugiau nei įprastai, jei ribojate druskos kiekį maiste, ilgai vartojate diuretikų (šlapimą „varančių“ tablečių) ar buvote gydomas dializėmis);

-          jeigu Jums taikomas alergiją bičių ar vapsvų įgėlimui mažinantis (desensibilizuojamasis) gydymas;

-          jeigu vartosite anestetikų, pvz., operacijos ar bet kokios odontologinės procedūros metu. Ampril HL ar Ampril HD vartojimą gali tekti nutraukti vieną dieną prieš gydymą, todėl pasitarkite su savo gydytoju;

-          jeigu kalio kiekis kraujyje yra didelis (nustatoma kraujo tyrimų pagalba);

-          jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pvz., sklerodermija ar sistemine raudonąja vilklige;

-          jeigu Jums praeityje buvo diagnozuotas odos vėžys arba gydymo laikotarpiu ant jūsų odos staiga atsirastų koks nors pakitimas. Taikant gydymą hidrochlorotiazidu, ypač ilgalaikį gydymą didelėmis šio vaisto dozėmis, gali padidėti tam tikrų rūšių odos ir lūpos vėžio (nemelanominio odos vėžio) rizika. Vartodami Ampril HL ar Ampril HD, saugokite savo odą nuo saulės ir ultravioletinių spindulių;

-          jeigu vartojate bet kurį iš toliau išvardytų vaistų, padidėja angioedemos (staigaus patinimo po oda ir tokiose vietose kaip gerklė) rizika:

-                 racekadotrilį - viduriavimui gydyti vartojamas vaistas;

-                 vaistų, vartojamų norint užkirsti kelią persodinto organo atmetimui ir vėžiui gydyti (pvz., temsirolimuzą, sirolimuzą, everolimuzą);

-                 vildagliptiną – cukriniam diabetui gydyti vartojamo vaisto;

-          jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

-                 angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

-                 aliskireną.

-          Veiklioji medžiaga hidrochlorotiazidas gali sukelti neįprastą reakciją, dėl kurios susilpnėja regėjimas ir skauda akis. Tai gali būti vidinio akies spaudimo padidėjimo simptomai, kurie gali atsirasti praėjus kelioms valandoms ar savaitei nuo Ampril HL ar Ampril HD vartojimo pradžios. Negydant ši būklė gali baigtis negrįžtamu regėjimo praradimu.

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje. Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima“.

Jeigu esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui.

Pirmaisiais 3 nėštumo mėnesiais Ampril HL ar Ampril HD vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po 3 nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui (žr. žemiau esantį poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

 

Vaikams ir paaugliams

Ampril HL ar Ampril HD nerekomenduojamas vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, kadangi informacijos apie šią amžiaus grupę nėra.

Jei manote, kad bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka arba jei abejojate, prieš Ampril HL ar Ampril HD vartojimą pasitarkite su gydytoju.

 

Kiti vaistai ir Ampril HL ir Ampril HD

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto (taip pat ir augalinius preparatus), pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ampril HL ir Ampril HD gali įtakoti kai kurių vaistų veikimą. Taip pat kai kurie vaistai įtakoja Ampril HL ir Ampril HD poveikį.

 

Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų, kadangi jie gali silpninti Ampril HL ir Ampril HD poveikį:

-                 Skausmą ir uždegimą malšinantys vaistai, pvz., nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip ibuprofenas ar indometacinas, bei acetilsalicilo rūgštis.

-                 Vaistai žemo kraujospūdžio, šoko, širdies nepakankamumo, astmos ar alergijos gydymui, pvz., efedrinas, noradrenalinas ar adrenalinas. Gydytojas turės patikrinti Jūsų kraujospūdį.

 

Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų. Jeigu jų vartojama kartu su Ampril HL ir Ampril HD, gali didėti šalutinio poveikio pasireiškimo rizika.

-                 Skausmą ir uždegimą malšinantys vaistai, pvz., nesteroidinių vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip ibuprofenas ar indometacinas, bei acetilsalicilo rūgštis.

-                 Vaistai, galintys mažinti kalio kiekį kraujyje. Tokie vaistai yra preparatai vidurių užkietėjimo gydymui, diuretikai (šlapimą „varančios“ tabletės), amfotericinas B (vartojamas grybelinėms infekcijoms) ir AKTH (jis naudojamas tiriant, ar tinkamai veikia antinksčiai).

-                 Vaistai vėžio gydymui (chemoterapija).6 Vaistai širdies ligoms gydyti, įskaitant ritmo sutrikimus.

-                 Vaistai, tokie kaip ciklosporinas, vartojami organų atmetimo reakcijos stabdymui po transplantacijos.

-                 Diuretikai (šlapimą „varančios“ tabletės), pvz., furozemidas.

-                 Kalio papildai (įskaitant druskos pakaitalus), kalį tausojantys diuretikai ir kiti vaistai, galintys didinti kalio kiekį kraujyje, pvz., spironolaktonas, triamterenas, amiloridas, kalio druskos, heparinas (juo skystinamas kraujas norint išvengti kraujo krešulių susidarymo), trimetoprimas ir kotrimoksazolas, dar vadinamas trimetoprimu/sulfametoksazolu (vaistas nuo bakterijų sukeltų infekcijų).

-                 Steroidiniai vaistai uždegimo gydymui, pvz., prednizolonas.

-                 Kalcio papildai.

-                 Alopurinolis (vartojamas šlapimo rūgšties kiekio kraujyje mažinimui).

-                 Prokainamidas (vaistas širdies ritmo sutrikimų gydymui).

-                 Kolestiraminas (riebalų kiekio kraujyje mažinimui).

-                 Karbamazepinas (epilepsijai gydyti).

-                 Racekadotrilis (vartojamas gydyti viduriavimą).

-                 Jeigu vartojate vaistų, kurie dažniausiai vartojami išvengti transplantuotų organų atmetimo (sirolimuzą, everolimuzą, temsirolimuzą ir kitų vaistų iš mTOR inhibitorių klasės). Žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

 

Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų. Ampril HL ir Ampril HD gali keisti jų poveikį.

-                 Vaistai diabeto gydymui, t.y. geriamieji gliukozės kiekį kraujyje mažinantys preparatai bei insulinas. Ampril HL ir Ampril HD gali mažinti cukraus kiekį kraujyje. Ampril HL ir Ampril HD vartojimo metu atidžiai sekite gliukozės kiekį kraujyje.

-                 Litis (psichikos sutrikimų gydymui). Ampril HL ir Ampril HD gali didinti ličio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas turės atidžiai stebėti ličio kiekį kraujyje.

-                 Vaistai raumenų atpalaidavimui.

-                 Chininas (maliarijos gydymui).

-                 Vaistai, kuriuose yra jodo ir kurie gali būti vartojami ligoninėje atliekant skenavimą ar rentgenologinį tyrimą.

-                 Penicilinas (infekcijų gydymui).

-                 Geriami kraują skystinantys vaistai (geriami antikoaguliantai), pvz., varfarinas.

 

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

-      jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Jei manote, kad bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka, arba jei abejojate, prieš Ampril HL ir Ampril HD vartojimą pasitarkite su gydytoju.

 

Tyrimai

Prieš vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

-                 Jums bus atliekamas prieskydinių liaukų funkcijos tyrimas. Ampril HL ir Ampril HD gali keisti tyrimo rezultatus;

-                 esate sportininkas ir Jums bus atliekamas dopingo testas. Ampril HL ir Ampril HD gali lemti teigiamą testo rezultatą.

 

Ampril HL ir Ampril HD vartojimas su maistu ir gėrimais

-                 Jei Ampril vartojimo metu gersite alkoholio, Jums gali suktis galva, galite jaustis apsvaigęs.

Jei abejojate, kiek alkoholio galite gerti vartojant Ampril HL ir Ampril HD, aptarkite tai su gydytoju, nes kraujospūdį mažinančių vaistų vartojimas gali stiprinti alkoholio poveikį.

-                 Ampril HL ir Ampril HD gali būti vartojamas su maistu arba be jo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu manote, kad esate nėščia (ar galėjote pastoti), turite apie tai pasakyti savo gydytojui.

Jūs neturėtumėte vartoti Ampril HL ir Ampril HD pirmas 12 nėštumo savaičių, o po tryliktos nėštumo savaitės vaistą vartoti draudžiama, nes jis gali pakenkti jūsų kūdikiui. Nedelsdama pasakykite gydytojui, jeigu Ampril HL ir Ampril HD vartojimo metu pastojote. Prieš planuojant pastojimą, Ampril HL ir Ampril HD reikia keisti kitokiu tinkamu gydymu.

Jei žindote, Ampril HL ir Ampril HD vartoti negalima.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tol, kol nepaaiškės, kaip Ampril HL ir Ampril HD Jus veikia, vairuoti ir valdyti mechanizmų nerekomenduojama. Vartojant Ampril HL ir Ampril HD gali pradėti svaigti galva. Didesnė tokio poveikio rizika yra gydymo pradžioje arba didinant dozę. Tokiu atveju vairuoti, dirbti su įrankiais ar valdyti mechanizmų negalima.

 

Ampril HL ir Ampril HD sudėtyje yra laktozės ir natrio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto tabletėje yra mažiau nei 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.       Kaip vartoti Ampril HL ir Ampril HD

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vartojimo būdas

-                 Šį vaistą vartokite per burną kasdien tuo pačiu metu, paprastai ryte.

-                 Tabletę nurykite užgerdami skysčiu.

-                 Tablečių nesmulkinkite ir nekramtykite.

 

Kiek vaisto vartoti

Didelio kraujospūdžio gydymas

Jūsų gydytojas vartojamą dozę koreguos, kol kraujospūdis bus kontroliuojamas.

 

Senyvi žmonės

Gydytojas sumažins pradinę dozę, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ampril HL ir Ampril HD dozę?

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jei vyksite į ligoninę, pats nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas Jus nuvežtų arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Ampril HL ir Ampril HD

Jei pamiršote išgerti vaisto, įprastu laiku gerkite įprastą dozę.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jei atsiranda bet kuris toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, nedelsdami nutraukite Ampril HL ir Ampril HD vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Gali prireikti skubaus gydymo.

-                 Veido, lūpų ar gerklės patinimas, galintis pasunkinti rijimą ar kvėpavimą, niežulys ir išbėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Ampril HL ir Ampril HD požymiai.

-                 Sunkios odos reakcijos, tokios kaip išbėrimas, burnos išopėjimas, esančių odos ligų pablogėjimas, paraudimas, odos pūslės ar lupimasis (pvz., Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė ar daugiaformė eritema).

 

Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė:

-                 Dažnesnis širdies plakimas, netolygus ar stiprus širdies plakimas (palpitacijos), krūtinės skausmas, spaudimo jausmas krūtinėje ar rimtesnės problemos, tokios kaip įskaitant širdies smūgis ir insultas.

-                 Pasunkėjęs kvėpavimas, kosulys ir karščiavimas besitęsiantis 2–3 dienas bei apetito sumažėjimas. Tai gali būti plaučių problemų, taip pat uždegimo, požymiai.

-                 Lengvesnis kraujosruvų atsiradimas, ilgesnis nei įprastai kraujavimas, jei bet kokie kraujavimo (pvz., iš dantenų) požymiai, raudonos dėmės, spuogai odoje, ar užsikrečiate infekcija lengviau negu įprastai, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargis, alpulys, galvos svaigimas ar odos blyškumas. Tai gali būti kraujo ar kaulų čiulpų sutrikimo požymiai.

-                 Stiprus pilvo skausmas, galintis plisti į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis.

-                 Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo skausmas, pykinimas, odos ir akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų sutrikimo, pvz., hepatito (kepenų uždegimo) ar kepenų pažeidimo požymiai.

 

Kitoks galimas šalutinis poveikis

Jei toliau išvardytas šalutinis poveikis tampa sunkus arba trunka ilgiau nei kelias dienas, pasakykite gydytojui.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių)

-                 Galvos skausmas, silpnumas ar nuovargis.

-                 Galvos svaigimas. Didesnė tokio poveikio rizika yra Ampril HL ar Ampril HD vartojimo pradžioje ar didinant dozę.

-                 Sausas dirginantis kosulys arba bronchitas.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas didesnis negu įprastai cukraus kiekis Jūsų kraujyje. Jei sergate diabetu, liga gali pasunkėti.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas didesnis negu įprastai šlapimo rūgšties arba riebalų kiekis Jūsų kraujyje.

-                 Skausmingi, paraudę ir patinę sąnariai.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių)

-                 Odos išbėrimas su iškilimais arba be jų.

-                 Paraudimas, alpulys, hipotenzija (nenormaliai žemas kraujospūdis), ypač greitai stojantis ar sėdantis.

-                 Pusiausvyros sutrikimas (galvos svaigimas).

-                 Niežulys ar neįprastas pojūtis odoje, pvz., tirpimas, dilgčiojimas, badymas, deginimas ar skruzdėlių ropojimo oda pojūtis (parestezija).

-                 Skonio pojūčio netekimas ar pokytis.

-                 Miego sutrikimai.

-                 Depresijos ar nerimo pojūtis, didesnis negu įprastai nervingumas ar drebulys.

-                 Užgulusi nosis, ančių uždegimas (sinusitas), dusulys.

-                 Dantenų uždegimas (gingivitas), burnos patinimas.

-                 Paraudusios, niežtinčios, patinusios ar ašarojančios akys.

-                 Spengimas ausyse.

-                 Neryškus matomas vaizdas.

-                 Plaukų slinkimas.

-                 Krūtinės skausmas.

-                 Raumenų skausmas.

-                 Vidurių užkietėjimas, skrandžio ar žarnyno skausmas.

-                 Virškinimo sutrikimas ar pykinimas.

-                 Gausesnis nei įprastai šlapinimasis per dieną.

-                 Stipresnis nei įprastai prakaitavimas ir troškulys.

-                 Apetito sumažėjimas ar netekimas (anoreksija), alkio pojūčio susilpnėjimas.

-                 Padažnėjęs ar nereguliarus širdies plakimas.

-                 Rankų ir kojų patinimas. Tai gali būti didesnio nei įprastai skysčio sulaikymo organizme pokyčiai.

-                 Karščiavimas.

-                 Potencijos sutrikimas vyrams.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas raudonųjų kraujo ląstelių, baltųjų kraujo ląstelių, trombocitų kiekio ar hemoglobino kiekio sumažėjimas.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas kepenų, kasos ar inkstų veiklos pakitimai.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas mažesnis nei įprastai kalio kiekis kraujyje.

 

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10000 žmonių)

-                 Pykinimas, viduriavimas ar rėmuo.

-                 Liežuvio paraudimas ir patinimas, burnos džiūvimas.

-                 Kraujo tyrimu nustatomas didesnis nei įprastai kalio kiekis kraujyje.

 

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

-                 koncentruotas šlapimas (tamsios spalvos), nesveikumo jausmas, raumenų mėšlungis, sumišimas ir traukuliai, kurie gali būti dėl netinkamos ADH (antidiurezinio hormono) sekrecijos. Jei turite tokių simptomų kaip galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

-                 odos ir lūpos vėžys (nemelanominis odos vėžys).

 

Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis

Jei toliau išvardytas šalutinis poveikis tampa sunkus arba trunka ilgiau nei kelias dienas, pasakykite gydytojui.

-                 Sunku sutelkti dėmesį, nenustygstamumo arba pasimetimo jausmas.

-                 Rankų bei kojų pirštų pokytis dėl šalčio poveikio bei dilgčiojimas ar skausmas jiems atšilus. Tai gali būti Raynaud sindromas.

-                 Krūtų padidėjimas vyrams.

-                 Kraujo krešulių susidarymas.

-                 Klausos sutrikimas.

-                 Mažesnis nei įprastai akių drėkinimas.

-                 Būsena, kai daiktai atrodo geltoni.

-                 Regėjimo pablogėjimas ir akių skausmas (galimi ūminės trumparegystės ar ūminės uždaro kampo glaukomos požymiai).

-                 Skysčio kiekio organizme sumažėjimas (dehidracija).

-                 Skruostų patinimas, skausmas ir paraudimas (seilių liaukų uždegimas).

-                 Žarnyno ištinimas, vadinamas „angioneurozine žarnyno edema“. Jos simptomai yra pilvo skausmas, vėmimas ir viduriavimas.

-                 Didesnis nei įprastai jautrumas saulės šviesai.

-                 Sunkus odos pleiskanojimas ar lupimasis, niežulys, gumbuotas išbėrimas ar kitokia odos reakcija, pvz., raudonas veido ar kaktos išbėrimas.

-                 Odos išbėrimas arba kraujosruvų atsiradimas.

-                 Odos dėmių atsiradimas ir galūnių šalimas.

-                 Nagų sutrikimai (pvz., nago atsilaisvinimas ar atsiskyrimas nuo nago guolio).

-                 Skeleto raumenų sustingimas ar negalėjimas pajudinti žandikaulio (tetanija).

-                 Raumenų silpnumas ar mėšlungis.

-                 Vyrų ar moterų lytinio potraukio sumažėjimas.

-                 Kraujas šlapime. Tai gali būti inkstų sutrikimo (intersticinio nefrito) požymis.

-                 Didesnis nei įprastai cukraus kiekis šlapime.

-                 Kraujo tyrimais nustatomas tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija).

-                 Kraujo tyrimais nustatomas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje (pancitopenija).

-                 Kraujo tyrimais nustatomas natrio, kalcio, magnio ir chloro druskų kiekio kraujyje pokytis.

-                 Reakcijos sulėtėjimas ar sutrikimas.

-                 Užuodžiamų kvapų pokytis.

-                 Kvėpavimo pasunkėjimas, astmos pasunkėjimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5.       Kaip laikyti Ampril HL ir Ampril HD

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“/„EXP“ ir lizdinės plokštelės ar tablečių talpyklės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ampril HL ir Ampril HD sudėtis

-          Veikliosios medžiagos yra ramiprilis ir hidrochlorotiazidas.

Kiekvienoje tabletėje yra 2,5 mg ramiprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.

Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg ramiprilio ir 25 mg hidrochlorotiazido.

-          Pagalbinės medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas krakmolas, natrio stearilfumaratas. Žr. 2 skyrių „Ampril HL ir Ampril HD sudėtyje yra laktozės ir natrio.“

 

Ampril HL ir Ampril HD išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Ampril HL 2,5 mg/12,5 mg tabletės yra baltos ar balkšvos, kapsulės formos, nedengtos, lygiu paviršiumi, su vagele vienoje pusėje. Ant jų yra užrašyta „12.5“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Ampril HD 5 mg/25 mg tabletės yra baltos ar balkšvos, kapsulės formos, nedengtos, lygiu paviršiumi, su vagele vienoje pusėje ir šoninėje sienelėje. Ant jų yra užrašyta „25“.Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Ampril HL ir Ampril HD tiekiamas dėžutėmis po 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 84, 98 arba 100 tablečių lizdinėse plokštelėse bei PP talpyklėmis po 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 98 arba 100 tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km., Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-06-03.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Vaistinės, turinčios prekę
Kompensacija
Kompensacijos rūšys Kompensuojama kaina
Be kompensacijos 3,69 €
1 0,85 €
2 0,85 €
3 0,85 €
6 2,27 €
7 2,27 €
10 0,85 €
13 2,27 €
16 0,85 €
  • Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu.
  • Apmokėjimas tik vaistinėje.

Priemoka atsiėmimo metu gali būti perskaičiuota pasikeitus kompensavimo tvarkai.