HEMOFER, 44 mg/ml, geriamieji lašai (tirpalas), 10 ml

Informacinis lapelis

HEMOFER 44 mg/ml  geriamieji lašai (tirpalas)

Geležis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums

svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Hemofer ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Hemofer

3.       Kaip vartoti Hemofer

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Hemofer

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Hemofer ir kam jis vartojamas

 

Geležis yra būtina deguonies pernešimui bei energijos apykaitai audiniuose. Šis elementas yra hemoglobino, mioglobino, daugelio fermentų, pvz., citochromo C, dalyvaujančių energijos apykaitoje, sudėtyje. Hemofer lašų sudėtyje yra dvivalentės geležies. Juos reikia gerti. Vaistas šalina geležies trūkumą organizme bei neleidžia jam atsirasti tokiu atveju, jei padidėjęs geležies poreikis arba jos į organizmą patenka per mažai.

Vaistas tinka geležies trūkumo sukeltai mažakraujystei gydyti ir šios ligos profilaktikai. Ją gali sukelti nukraujavimas, padidėjęs geležies poreikis, pvz., nėščioms moterims, augantiems vaikams. Be to, mažakraujystę gali sukelti sumažėjusi  geležies rezorbcija  sergant  virškinamojo trakto liga. Vaistas vartojamas  geležies  trūkumo   profilaktikai   neišnešiotiems, daugiavaisio nėštumo arba  tokiems  naujagimiams, kurių motinos   nėštumo  metu  sirgo mažakraujyste.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Hemofer

 

Hemofer vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija geležiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-        jeigu yra hemochromatozė, hemosiderozė, hemolizinė, aplazinė, sideroachrestinė (sukelta geležies pasisavinimo sutrikimo) mažakraujystė, talasemija, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, kepenų cirozė, virškinamojo trakto gleivinės uždegimas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Hemofer.

Dėl vaisto poveikio gali patamsėti dantys, todėl vaisto reikėtų gerti pro šiaudelį arba iš karto po jo vartojimo skalauti burną. Gydymo metu dėl didesnio geležies kiekio žarnyne gali patamsėti išmatos.

 

Kiti vaistai ir Hemofer

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Neutralizuojantys vaistai, koloidinis bismuto citratas, kalcio fosfatas, chloramfenikolis, cholestiraminas, kolestipolis, tetraciklinai, pankreatinas, cinko druskos, gali mažinti vaisto veiksmingumą. Askorbo rūgštis didina geležies rezorbciją, o vitaminas E, ypač vaikams, gali slopinti geležies vaistų poveikį kraujodarai. Vaistas gali mažinti chinolono grupės antibakterinių vaistų, levodopos, metildopos, levotiroksino, tetraciklinų, penicilino, sulfosalazino bei cinko druskų veiksmingumą. Geležies druskų reikėtų nevartoti kartu su alopurinoliu.

 

Hemofer vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas, ypač pienas ir jo gaminiai bei kiaušiniai, mažina vaisto rezorbciją. Žr. 3 skyrių.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš

vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ar nėščioms moterims ir žindyvėms vaisto vartoti galima, nustato gydytojas.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Hemofer gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

Hemofer sudėtyje yra gliukozės ir nesikristalizuojančio skystojo sorbitolio (E420)

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Ilgai vartojant vaisto gali kenkti dantims.

 

 

3.       Kaip vartoti Hemofer

 

Visada vartokite ši vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tai geriamasis vaistas.

Jį reikia sumaišyti su vandeniu arba sultimis ir po to išgerti. Kiekviename laše yra maždaug 1,9 mg dvivalentės geležies jonų.

Kad dozavimas būtų tikslus, lašinant vaisto, buteliuką reikia laikyti 45° kampu.

 

Jei gydytojas nenurodė specialaus dozavimo, patariama gerti toliau nurodytą vaisto dozę.

 

Neišnešiotiems kūdikiams: 1,5 - 3,0 mg dvivalentės geležies/kg svorio 3-5 mėnesius.

Vaikams iki 1 metų amžiaus: 15 - 30 mg (8-16 lašai) per parą.

Vaikams nuo 1 iki 12 metų amžiaus: 45 mg (24 lašai) 1-2 kartus per parą.

Vaikams vyresniems negu 12 metų: 45 mg (24 lašai) 2 kartus per parą.

Suaugusiems: 87,4 mg (46 lašai arba 2 ml) 1-2 kartus per parą.

Terapinė dozė vaikams neturi būti didesnė kaip 3 mg/kg per parą, suaugusiems nedidesnė kaip 180-200 mg per parą.

Profilaktikai naudokite pusę arba vieną trečdalį terapinės dozės.

 

Organizmas  geriausiai pasisavina geležį, jei jos vaistų geriama  nevalgius, t.y. kai skrandis tuščias. Jei atsiranda reikšmingų virškinamojo trakto gleivinės dirginimo simptomų, vaisto galima gerti valgio metu arba iš karto po jo. Gydymo Hemofer metu Jums reguliariai kas 3 - 4 savaites bus atliekami kraujo tyrimai. Po to, kai sunormalėja kraujo rodmenys, geležies trūkumui audiniuose pašalinti vaisto reikia gerti mažiausiai 6 - 8 savaites.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Hemofer dozę?

Didelė vaisto dozė gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą, kuris kaitaliojasi su vidurių užkietėjimu, dėl vaisto poveikio patamsėja išmatos. Jei ūminį apsinuodijimą sukelia didelė dozė, gali skaudėti pilvą, atsirasti viduriavimas su krauju, dėl to organizmas gali netekti daug vandens ir elektrolitų. Didelė dozė dirgina skrandžio ir žarnų gleivinę, todėl virškinamasis traktas gali prakiurti, iš jo gali kraujuoti.

Dėl toksinio poveikio kraujotakos sistemai iš pradžių padidėja kraujo spaudimas, vėliau, ypač jei ligonis viduriuoja arba netenka daug skysčio, gali ištikti hipovoleminis šokas.

Dėl toksinio poveikio CNS gali prasidėti traukuliai, ištikti koma (jos metu didėja metabolinė acidozė). Be to, gali atsirasti kepenų nekrozė.

Jei atsiranda perdozavimo simptomų, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis  į gydytoją (prireikus ligonį būtina guldyti į ligoninę) bei vartoti vėmimą ir viduriavimą sukeliančių preparatų. Patariama stebėti geležies koncentraciją kraujyje, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą bei kepenų veiklos rodmenis.

 

 

4.       galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne

visiems žmonėms.

 

Dėl vaisto poveikio virškinimo traktui gali atsirasti tokių simptomų: išnyksta apetitas, pykina, pučia vidurius, skauda pilvą, sutrinka rijimas, užkietėja viduriai arba prasideda viduriavimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Hemofer

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

 

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ ar „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pradėtų vartoti geriamųjų lašų tinkamumo laikas yra 2 mėnesiai.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.                   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Hemofer sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra dvivalentė geležis. Kiekviename ml tirpalo (23 lašai) yra 44 mg dvivalentės geležies, dvivalentės geležies chlorido tetrahidrato pavidalu. Kiekviename laše yra maždaug1,9 mg dvivalentės geležies .

-        Pagalbinės medžiagos yra natrio benzoatas (E211), citrinų rūgštis monohidratas, natrio hidroksidas, nesikristalizuojantis skystasis sorbitolis (E420), gliukozė monohidratas, kakavos kvapo ir skonio medžiaga, išgrynintas vanduo.

 

Hemofer išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Hemofer geriamieji lašai, tirpalas yra geltonai žalias skystis, turintis būdingą kvapą.

Kartono dėžutėje yra rudo stiklo buteliukas (jo dangtelyje yra lašintuvas), kuriame yra 10 ml geriamųjų lašų.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Medana Pharma SA

ul. Wł. Łokietka 10

98–200 Sieradz, Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė

E. Ožeškienės g. 18A,

LT-44254 Kaunas, Lietuva

Tel./faks. +370 37 32 51 31

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-02-03

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę

HEMOFER, 44 mg/ml, geriamieji lašai (tirpalas), 10 ml

Prekė nebetiekiama
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 3547
Gamintojas: Medana Pharma,Lenkija
Informacinis lapelis

HEMOFER 44 mg/ml  geriamieji lašai (tirpalas)

Geležis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums

svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Hemofer ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Hemofer

3.       Kaip vartoti Hemofer

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Hemofer

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Hemofer ir kam jis vartojamas

 

Geležis yra būtina deguonies pernešimui bei energijos apykaitai audiniuose. Šis elementas yra hemoglobino, mioglobino, daugelio fermentų, pvz., citochromo C, dalyvaujančių energijos apykaitoje, sudėtyje. Hemofer lašų sudėtyje yra dvivalentės geležies. Juos reikia gerti. Vaistas šalina geležies trūkumą organizme bei neleidžia jam atsirasti tokiu atveju, jei padidėjęs geležies poreikis arba jos į organizmą patenka per mažai.

Vaistas tinka geležies trūkumo sukeltai mažakraujystei gydyti ir šios ligos profilaktikai. Ją gali sukelti nukraujavimas, padidėjęs geležies poreikis, pvz., nėščioms moterims, augantiems vaikams. Be to, mažakraujystę gali sukelti sumažėjusi  geležies rezorbcija  sergant  virškinamojo trakto liga. Vaistas vartojamas  geležies  trūkumo   profilaktikai   neišnešiotiems, daugiavaisio nėštumo arba  tokiems  naujagimiams, kurių motinos   nėštumo  metu  sirgo mažakraujyste.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Hemofer

 

Hemofer vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija geležiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-        jeigu yra hemochromatozė, hemosiderozė, hemolizinė, aplazinė, sideroachrestinė (sukelta geležies pasisavinimo sutrikimo) mažakraujystė, talasemija, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, kepenų cirozė, virškinamojo trakto gleivinės uždegimas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Hemofer.

Dėl vaisto poveikio gali patamsėti dantys, todėl vaisto reikėtų gerti pro šiaudelį arba iš karto po jo vartojimo skalauti burną. Gydymo metu dėl didesnio geležies kiekio žarnyne gali patamsėti išmatos.

 

Kiti vaistai ir Hemofer

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Neutralizuojantys vaistai, koloidinis bismuto citratas, kalcio fosfatas, chloramfenikolis, cholestiraminas, kolestipolis, tetraciklinai, pankreatinas, cinko druskos, gali mažinti vaisto veiksmingumą. Askorbo rūgštis didina geležies rezorbciją, o vitaminas E, ypač vaikams, gali slopinti geležies vaistų poveikį kraujodarai. Vaistas gali mažinti chinolono grupės antibakterinių vaistų, levodopos, metildopos, levotiroksino, tetraciklinų, penicilino, sulfosalazino bei cinko druskų veiksmingumą. Geležies druskų reikėtų nevartoti kartu su alopurinoliu.

 

Hemofer vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas, ypač pienas ir jo gaminiai bei kiaušiniai, mažina vaisto rezorbciją. Žr. 3 skyrių.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš

vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ar nėščioms moterims ir žindyvėms vaisto vartoti galima, nustato gydytojas.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Hemofer gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

Hemofer sudėtyje yra gliukozės ir nesikristalizuojančio skystojo sorbitolio (E420)

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Ilgai vartojant vaisto gali kenkti dantims.

 

 

3.       Kaip vartoti Hemofer

 

Visada vartokite ši vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tai geriamasis vaistas.

Jį reikia sumaišyti su vandeniu arba sultimis ir po to išgerti. Kiekviename laše yra maždaug 1,9 mg dvivalentės geležies jonų.

Kad dozavimas būtų tikslus, lašinant vaisto, buteliuką reikia laikyti 45° kampu.

 

Jei gydytojas nenurodė specialaus dozavimo, patariama gerti toliau nurodytą vaisto dozę.

 

Neišnešiotiems kūdikiams: 1,5 - 3,0 mg dvivalentės geležies/kg svorio 3-5 mėnesius.

Vaikams iki 1 metų amžiaus: 15 - 30 mg (8-16 lašai) per parą.

Vaikams nuo 1 iki 12 metų amžiaus: 45 mg (24 lašai) 1-2 kartus per parą.

Vaikams vyresniems negu 12 metų: 45 mg (24 lašai) 2 kartus per parą.

Suaugusiems: 87,4 mg (46 lašai arba 2 ml) 1-2 kartus per parą.

Terapinė dozė vaikams neturi būti didesnė kaip 3 mg/kg per parą, suaugusiems nedidesnė kaip 180-200 mg per parą.

Profilaktikai naudokite pusę arba vieną trečdalį terapinės dozės.

 

Organizmas  geriausiai pasisavina geležį, jei jos vaistų geriama  nevalgius, t.y. kai skrandis tuščias. Jei atsiranda reikšmingų virškinamojo trakto gleivinės dirginimo simptomų, vaisto galima gerti valgio metu arba iš karto po jo. Gydymo Hemofer metu Jums reguliariai kas 3 - 4 savaites bus atliekami kraujo tyrimai. Po to, kai sunormalėja kraujo rodmenys, geležies trūkumui audiniuose pašalinti vaisto reikia gerti mažiausiai 6 - 8 savaites.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Hemofer dozę?

Didelė vaisto dozė gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą, kuris kaitaliojasi su vidurių užkietėjimu, dėl vaisto poveikio patamsėja išmatos. Jei ūminį apsinuodijimą sukelia didelė dozė, gali skaudėti pilvą, atsirasti viduriavimas su krauju, dėl to organizmas gali netekti daug vandens ir elektrolitų. Didelė dozė dirgina skrandžio ir žarnų gleivinę, todėl virškinamasis traktas gali prakiurti, iš jo gali kraujuoti.

Dėl toksinio poveikio kraujotakos sistemai iš pradžių padidėja kraujo spaudimas, vėliau, ypač jei ligonis viduriuoja arba netenka daug skysčio, gali ištikti hipovoleminis šokas.

Dėl toksinio poveikio CNS gali prasidėti traukuliai, ištikti koma (jos metu didėja metabolinė acidozė). Be to, gali atsirasti kepenų nekrozė.

Jei atsiranda perdozavimo simptomų, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis  į gydytoją (prireikus ligonį būtina guldyti į ligoninę) bei vartoti vėmimą ir viduriavimą sukeliančių preparatų. Patariama stebėti geležies koncentraciją kraujyje, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą bei kepenų veiklos rodmenis.

 

 

4.       galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne

visiems žmonėms.

 

Dėl vaisto poveikio virškinimo traktui gali atsirasti tokių simptomų: išnyksta apetitas, pykina, pučia vidurius, skauda pilvą, sutrinka rijimas, užkietėja viduriai arba prasideda viduriavimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Hemofer

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

 

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ ar „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pradėtų vartoti geriamųjų lašų tinkamumo laikas yra 2 mėnesiai.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.                   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Hemofer sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra dvivalentė geležis. Kiekviename ml tirpalo (23 lašai) yra 44 mg dvivalentės geležies, dvivalentės geležies chlorido tetrahidrato pavidalu. Kiekviename laše yra maždaug1,9 mg dvivalentės geležies .

-        Pagalbinės medžiagos yra natrio benzoatas (E211), citrinų rūgštis monohidratas, natrio hidroksidas, nesikristalizuojantis skystasis sorbitolis (E420), gliukozė monohidratas, kakavos kvapo ir skonio medžiaga, išgrynintas vanduo.

 

Hemofer išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Hemofer geriamieji lašai, tirpalas yra geltonai žalias skystis, turintis būdingą kvapą.

Kartono dėžutėje yra rudo stiklo buteliukas (jo dangtelyje yra lašintuvas), kuriame yra 10 ml geriamųjų lašų.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Medana Pharma SA

ul. Wł. Łokietka 10

98–200 Sieradz, Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė

E. Ožeškienės g. 18A,

LT-44254 Kaunas, Lietuva

Tel./faks. +370 37 32 51 31

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-02-03

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinės, turinčios prekę

Mano krepšelis