Trachisan kietosios pastilės N20

Informacinis lapelis

Trachisan kietosios pastilės

Tirotricinas, lidokaino hidrochloridas, chlorheksidino digliukonatas

1. VAISTINIO PREPARATo pavadinimas

 

Trachisan kietosios pastilės

 

2. Kokybinė ir kiekybinė sudėtis

 

Kiekvienoje kietojoje pastilėje yra:

tirotricino                                  0,5 mg

lidokaino hidrochlorido    1,0 mg

chlorheksidino digliukonato         1,0 mg             

 

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1. skyriuje.

 

3. Vaisto forma

 

Kietoji pastilė.

Baltos, apvalios, plokščios tabletės pusiau užapvalintais kraštais.

 

4. Klinikinė INFORMACIJA

 

4.1 Terapinės indikacijos

 

Burnos ertmės ir ryklės uždegimo (stomatito, gingivito, parodontito, glosito, tonzilito ir faringito) gydymas.

Infekcijų prieš burnos ir gerklės chirurgines operacijas ir po jų (danties ekstrakcija, dantenų chirurginis gydymas, tonzilių šalinimas) profilaktika.

 

4. 2 Dozavimas ir vartojimo metodas

 

Suaugusiesiems skiriama čiulpti po vieną pastilę kas 2 valandos, bet ne daugiau kaip 8 kartus per parą. Vaikams vyresniems nei 6 m. - po vieną pastilę ne daugiau kaip 6 kartus per parą.

Vartojant vaistą reguliariai, per keletą dienų ligos požymiai nurimsta. Norint, kad gydymas būtų išties sėkmingas, Trachisan kietąsias pastiles reikėtų vartoti dar 2-3 dienas, kol išnyks ligos simptomai. Trachisan kietųjų pastilių nereikėtų vartoti be pertraukos ilgiau nei 2 savaites

 

4.3 Kontraindikacijos

 

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Burnos gleivinės epitelio deskvamacija be kraujavimo (padidėjęs gleivinės epitelio lupimasis, išopėjimas), didelės, šviežios opos burnoje ir ryklėje.

 

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Nėra.

 

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

 

Sąveikos su kitais vaistais vartojant Trachisan kietąsias pastiles iki šiol nepasitaikė.

 

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

 

Nors Trachisan kietosiose pastilėse esančios veikliosios medžiagos  farmakologiniu poveikiu yra saugios vartojant terapinėmis dozėmis, nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaisto galima vartoti tik pasitarus su gydytoju.

 

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

 

Vartojant Trachisan kietąsias pastiles poveikio vairavimui ir mechanizmų valdymui nebūna.

 

4.8 Nepageidaujamas poveikis

 

Trachisan kietosios pastilės dažniausiai toleruojamos gerai, bet jos gali sukelti skonio sutrikimų, liežuvio tirpulį, kuris paprastai  vėliau išnyksta. Gelsva arba rusva dantų, dantų plombų, dantenų ar liežuvio spalva, kuri retkarčiais atsiranda nuo ilgai vartojamo vaisto, šalinama burnos higienos priemonėmis; nustojus vaisto vartoti, šie požymiai išnyksta savaime.

 

4.9 Perdozavimas

 

Dėl vaisto sudedamųjų medžiagų farmakologinių savybių netikėtina, kad gali būti toksinio poveikio požymių, netgi tuomet, jei atsitiktinai suvartojamas  didelis Trachisan kietųjų pastilių kiekis.

 

5. Farmakologinės savybės

 

5.1 Farmakodinaminės savybės

 

Farmakoterapinė grupė: preparatas burnai ir ryklei gydyti.

ATC kodas: R02A

 

Trachisan kietosios pastilės vartojamos burnos ertmės ir gerklės uždegiminėms ligoms gydyti. Jose yra veikliųjų medžiagų, pasižyminčių skausmą malšinančiomis ir antimikrobinėmis savybėmis, derinys.

 

Tirotricinas yra ciklinių ir linijinių polipeptidų derinys, pasižymintis antibakterinėmis savybėmis, susidarantis sporas formuojančių anaerobinių Bacillus brevis poveikyje.

Jis susideda iš bazinių ir ciklinių dekapeptidų tirocidinų, kurie sudaro 70-80% vaisto, ir neutraliųjų, linijinių pentadekapeptidų gramicidinų, sudarančių 20-30% vaisto.

Jis veikia gramteigiamus kokus ir bakterijas, įvairias grybelių formas, pavyzdžiui, Candida albicans.

Veikiant tirocidinams, iš bakterijų sienelių ląstelių atsipalaiduoja azoto ir fosfatų turinčios medžiagos, kurios, panašiai kaip katijoniniai detergentai, sutrikdo bakterijos sienelės membranos osmosinį barjerą. Dėl tiesioginio poveikio bakterijos sienelei veikimas neapsiriboja augančiomis ar besidalijančiomis bakterijomis; tai paaiškina baktericidinio efekto priklausomybę nuo tirocidinų kiekio.

Kita vertus, gramicidinai sudaro bakterijos ląstelės sienelėje katijonams pralaidžius kanalus ir, dėl kalio netekimo, sukelia ląstelės viduje katijonų koncentracijos pakitimų, ir taip užtikrina citolizę. Be to, gramicidino komponentai sukelia ląstelės kvėpavime dalyvaujančių fosforilinimo proceso sutrikimų.

Dėl  tam tikro tirotrocino poveikio, kuris nebūdingas sisteminiams antibiotikams, nesiformuoja bakterijų rezistentiškumas.

 

Chlorheksidinas yra šarmas ir todėl  ypač stabilus druskos pavidalu. Jo šarminė dalis, susidedanti iš diacetato ir dihidrochlorido, minimaliai tirpsta vandenyje (0,08 g, 1,0 g ir 0,06 g/100 ml), o digliukonatas yra labai tirpus (>50g/100 ml).

Todėl digliukonatas vartojamas įvairiems tikslams. Chlorheksidinas ir jo druskos pasižymi  stipriu antimikrobiniu poveikiu prieš gramteigiamas ir gramneigiamas bakterijas. Poveikis kai kurioms gramneigiamoms bakterijoms (Pseudomonas ir Proteus padermėms), mielėms, dermatofitams ir mikobakterijoms yra minimalus.

Jis neveikia bakterijų, grybelių sporų, virusų ir saprogeninių grybelių. Vidutinis slopinimo pajėgumas (µg/ml):

-  bakterijoms:

Escherichia coli                                     0,93

Enterobacter                                         8,33

Serratia marcescens                           26,6

Pseudomonas aeruginosa                   >73

β hemoliziniai streptokokai                      0,29

Streptococcus faecalis                           0,97

Salmonella sp.                                       4,65

Klebsiella sp.                                         8,97

Proteus spec.                                     >67

Streptococcus mutans                            0,19

Staphylococcus aureus                            1,17

 

- mielėms, dermatofitams ir pelėsiams:

Candida albicans                                 11,0                   

Microsporum canis                              18,0

Aspergillus versicolor                           75,0

 

Chlorheksidinas labiau veiksmingas neutralioje ir švelniai šarminėje aplinkoje. Rūgštinėje aplinkoje jo poveikis mažėja.

Chlorheksidino poveikį mažina muilas, kraujas ir pūliai (ląstelių fragmentai, reikalinga 100-1000 kartų didesnė inhibicinė koncentracija).

Kai burna skalaujama 10 ml  0,2% chlorheksidino tirpalu, seilių liaukose  ypač sumažėja bakterijų; šis poveikis išsilaiko iki 12 valandų.  Dėl to  sumažėja apnašų susidarymas.

Vartojant  daugelį mėnesių, poveikis mažėja, nes keičiasi burnos floros ir apnašų bakterijų spektras. Duomenų apie tai, kokias pasekmes sukelia pakitęs burnos mikrobų spektras,  nėra.

Chlorheksidino antibakterinis poveikio mechanizmas siejamas su jo afinitetu bakterijos sienelei; dėl kontakto su preparato veikliosiomis medžiagomis pakinta bakterijų  paviršiaus savybės.

Lipofilinės grupės sukelia bakterijos sienelės lipoproteinų membranos sutrikimus; dėl chlorheksidino sankaupos bakterijoje sutrinka osmosinė pusiausvyra ir irsta patogenų citoplazmos membranos.

 

Lidokaino hidrochloridas yra amidų tipo vietinis anestetikas. Jis sutrikdo nervinėse skaidulose natrio kanalus; dėl to, veikiant elektriniam potencialui, nervo membrana nebegali išlikti depoliarizuota. Tokiu būdu blokuojamas skausmo plitimas nervo skaidulomis.

 

5.2 Farmakokinetinės savybės

 

Tirotricinas yra gerai  toleruojamas vietinis antibiotikas, kuris teisingai dozuojamas nesukelia gleivinėje arba odoje nei dirginimo,  nei histologiškai nustatomų pakitimų.

Teisingai vartojant kietąsias pastiles, farmakologiškai reikšmingos koncentracijos kraujo serume nesusidaro, nes tirotrociną (peptidas) visiškai suardo skrandžio sultys.

 

Chlorheksidino sušėrus žiurkėms ir pelėms, nustatytas jo didelis aktyvumas virškinimo trakte. Rezorbcija vyko lėtai.

Vartojant burnai skalauti, chlorheksidiną absorbuoja dantų emalis, dentinas, cementas,  dantų odelė,  gleivinė ir dantų protezai, plombos ir kitos dalys. Dėl  lėtos rezorbcijos, seilėse  vaisto aptinkama iki 8 valandų (depo poveikis). Ar chlorheksidino rezorbuojasi pro nepažeistą gleivinę, nežinoma.

 

Tiriant įvairias gyvūnų rūšis nustatyta, kad chlorheksidino iš organizmo išsiskiria daugiausia (90%) su išmatomis.

Žmogaus organizme pusinės eliminacijos trukmė yra 4 dienos.

 

Lidokaino hidrochloridas vartojant per os rezorbuojasi gerai, bet 50% jo  išaktyvinama kepenyse  pirmojo prasiskverbimo metu. Trachisan kietosiose pastilėse  jo kiekis toks nedidelis,  kad sisteminį  poveikį organizmui praktiškai galima atmesti.

 

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

 

Tirotrocinas

Tirotrocinas yra gerai  toleruojamas vietinis antibiotikas, kuris teisingai dozuojamas nesukelia gleivinėje arba odoje nei dirginimo,  nei histologiškai nustatomų pakitimų.

Švirkščiant tirotrocino į veną pelėms nustatyta LD50 apie 3,7 mg/kg svorio, suleidus į pilvaplėvės ertmę - 20-45 mg/kg svorio. Vartojant per os tirotrocinas nesukelia jokių reakcijų.

Tirotrocino mutageninio, kancerogeninio ar teratogeninio poveikio iki šiol nepastebėta.

 

Chlorheksidinas ir jo druskos pasižymi nedideliu ūminiu ir lėtiniu toksiškumu (sušėrus žiurkėms LD50 yra 1,8-3,0 g/kg svorio, o pelėms  - 2,5 g/kg svorio). Laisvų jo bazių ir druskų toksinis poveikis panašus.

Dėl jo tirpumo vandenyje, norint sukelti ūminį toksinį  poveikį,  reikalingas kiekis gali būti vartojamas tik kartu su diglukonatu.

Rūgščių dariniai, susidarantys po sisteminio vartojimo ir metabolizmo, yra tik šiek tiek toksiški.

Gleivinės kraujavimo galima išvengti, jei, nuolat skalaujant burną chlorheksidinu, dantys nevalomi šepetuku.

 

Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad audinių pažeidimų atsiranda, kai vartojama atviriems  kaulų pažeidimams, išopėjimams, nekrozinėms opoms gydyti.

Pridedant chlorheksidino į geriamąjį vandenį iki 0,2-0,02% koncentracijos 14 dienų laikotarpiu, žiurkėms  atsirado liežuvio gleivinės pakitimų, būdingų ikivėžinei stadijai, kurie išnyko nutraukus vartojimą.

 

Mutageninis poveikis

Chlorheksidino mutageninis poveikis nustatytas atliekant Ames ir DNR-reparacijos mėginius. Atliekant tyrimus su žinduolių ląstelėmis, chromosominių aberacijų nenustatyta.

 

Poveikis dauginimosi funkcijai

Sušėrus chlorheksidino apvaisintoms pelėms, vaisių ar embrionų vystymosi sutrikimų,  vaisingumo pakitimų nepastebėta.

Tačiau šie mėginiai nepaneigia tokių pokyčių atsiradimo galimybės žmogui.

 

Lidokainas

Trachisan kietosiose pastilėse  jo kiekis vietinei nejautrai sukelti yra toks nedidelis,  kad sisteminį ir (arba) toksinį  jo poveikį organizmui praktiškai galima atmesti.

 

Mutageninis ir kancerogeninis poveikis

Yra duomenų, kad vykstant apykaitai iš lidokaino/etidokaino susidarantis 2,6-ksilidinas žiurkėms, galbūt ir žmonėms, sukelia mutageninį poveikį.  Šie duomenys gauti atliekant tyrimus in vitro, kai šis metabolitas buvo  vartojamas labai didele, toksine koncentracija.  Šiuo metu nėra duomenų, įrodančių pirminių medžiagų lidokaino ir etidokaino mutageninį poveikį.

Kancerogeninio poveikio žiurkėms tyrimais, nustatant 2,6 ksilidino prasiskverbimą pro placentą ir daugiau kaip dvejų metų gydymo po gimimo reikšmę, jautrioje sistemoje (poveikis per placentą, gydymas daugiau kaip dvejus metus po gimimo labai didelėmis dozėmis) buvo pastebėta piktybinių ir nepiktybinių nosies ertmės navikų (ethmoturbinalia). Negalima paneigti, kad šie duomenys netinka žmonėms. Todėl nereikėtų ilgai vartoti didelių preparato dozių.

 

6. Farmacinė informacija

 

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

 

Sorbitolis. Vienoje   pastilėje yra 0,69g sorbitolio, atitinkančio 0,057 BE (duonos vieneto).

Magnio stearatas

Pipirmėčių eterinis aliejus.

 

6.2 Nesuderinamumas

 

Duomenys nebūtini.

 

6.3 Tinkamumo laikas

 

5 metai.

 

6.4 Specialios laikymo sąlygos

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip  25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

6.5 Pakuotė ir jos turinys

 

Dėžutė, kurioje yra 2 lizdinės plokštelės (PVC-aliuminio folija) po 10 kietųjų pastilių.

 

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo  instrukcija

 

Specialių reikalavimų nėra.

 

 

7. Registravimo liudijimo turėtojas

 

Engelhard Arzneimittel GmbH & Co.KG

Herzbergstr. 3

61138 Niederdorfelden

Vokietija

Telefonas: ++49 6101 539 300

Faksas: ++49 6101 539 315

Internetas: http://www.engelhard-am.de

El.paštas: info@engelhard-am.de

 

 

8. Registravimo liudijimo numeris

 

LT/1/95/0897/001

 

 

9. pirmojo Registravimo arba perregistravimo data

 

2007-10-30

 

 

10. teksto PERŽIŪROS DATA

 

2007-10-30

 

Vaistinės, turinčios prekę

Trachisan kietosios pastilės N20

Prekė nebetiekiama
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 3479
Gamintojas: Karl Engelhard
Informacinis lapelis

Trachisan kietosios pastilės

Tirotricinas, lidokaino hidrochloridas, chlorheksidino digliukonatas

1. VAISTINIO PREPARATo pavadinimas

 

Trachisan kietosios pastilės

 

2. Kokybinė ir kiekybinė sudėtis

 

Kiekvienoje kietojoje pastilėje yra:

tirotricino                                  0,5 mg

lidokaino hidrochlorido    1,0 mg

chlorheksidino digliukonato         1,0 mg             

 

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1. skyriuje.

 

3. Vaisto forma

 

Kietoji pastilė.

Baltos, apvalios, plokščios tabletės pusiau užapvalintais kraštais.

 

4. Klinikinė INFORMACIJA

 

4.1 Terapinės indikacijos

 

Burnos ertmės ir ryklės uždegimo (stomatito, gingivito, parodontito, glosito, tonzilito ir faringito) gydymas.

Infekcijų prieš burnos ir gerklės chirurgines operacijas ir po jų (danties ekstrakcija, dantenų chirurginis gydymas, tonzilių šalinimas) profilaktika.

 

4. 2 Dozavimas ir vartojimo metodas

 

Suaugusiesiems skiriama čiulpti po vieną pastilę kas 2 valandos, bet ne daugiau kaip 8 kartus per parą. Vaikams vyresniems nei 6 m. - po vieną pastilę ne daugiau kaip 6 kartus per parą.

Vartojant vaistą reguliariai, per keletą dienų ligos požymiai nurimsta. Norint, kad gydymas būtų išties sėkmingas, Trachisan kietąsias pastiles reikėtų vartoti dar 2-3 dienas, kol išnyks ligos simptomai. Trachisan kietųjų pastilių nereikėtų vartoti be pertraukos ilgiau nei 2 savaites

 

4.3 Kontraindikacijos

 

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Burnos gleivinės epitelio deskvamacija be kraujavimo (padidėjęs gleivinės epitelio lupimasis, išopėjimas), didelės, šviežios opos burnoje ir ryklėje.

 

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Nėra.

 

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

 

Sąveikos su kitais vaistais vartojant Trachisan kietąsias pastiles iki šiol nepasitaikė.

 

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

 

Nors Trachisan kietosiose pastilėse esančios veikliosios medžiagos  farmakologiniu poveikiu yra saugios vartojant terapinėmis dozėmis, nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaisto galima vartoti tik pasitarus su gydytoju.

 

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

 

Vartojant Trachisan kietąsias pastiles poveikio vairavimui ir mechanizmų valdymui nebūna.

 

4.8 Nepageidaujamas poveikis

 

Trachisan kietosios pastilės dažniausiai toleruojamos gerai, bet jos gali sukelti skonio sutrikimų, liežuvio tirpulį, kuris paprastai  vėliau išnyksta. Gelsva arba rusva dantų, dantų plombų, dantenų ar liežuvio spalva, kuri retkarčiais atsiranda nuo ilgai vartojamo vaisto, šalinama burnos higienos priemonėmis; nustojus vaisto vartoti, šie požymiai išnyksta savaime.

 

4.9 Perdozavimas

 

Dėl vaisto sudedamųjų medžiagų farmakologinių savybių netikėtina, kad gali būti toksinio poveikio požymių, netgi tuomet, jei atsitiktinai suvartojamas  didelis Trachisan kietųjų pastilių kiekis.

 

5. Farmakologinės savybės

 

5.1 Farmakodinaminės savybės

 

Farmakoterapinė grupė: preparatas burnai ir ryklei gydyti.

ATC kodas: R02A

 

Trachisan kietosios pastilės vartojamos burnos ertmės ir gerklės uždegiminėms ligoms gydyti. Jose yra veikliųjų medžiagų, pasižyminčių skausmą malšinančiomis ir antimikrobinėmis savybėmis, derinys.

 

Tirotricinas yra ciklinių ir linijinių polipeptidų derinys, pasižymintis antibakterinėmis savybėmis, susidarantis sporas formuojančių anaerobinių Bacillus brevis poveikyje.

Jis susideda iš bazinių ir ciklinių dekapeptidų tirocidinų, kurie sudaro 70-80% vaisto, ir neutraliųjų, linijinių pentadekapeptidų gramicidinų, sudarančių 20-30% vaisto.

Jis veikia gramteigiamus kokus ir bakterijas, įvairias grybelių formas, pavyzdžiui, Candida albicans.

Veikiant tirocidinams, iš bakterijų sienelių ląstelių atsipalaiduoja azoto ir fosfatų turinčios medžiagos, kurios, panašiai kaip katijoniniai detergentai, sutrikdo bakterijos sienelės membranos osmosinį barjerą. Dėl tiesioginio poveikio bakterijos sienelei veikimas neapsiriboja augančiomis ar besidalijančiomis bakterijomis; tai paaiškina baktericidinio efekto priklausomybę nuo tirocidinų kiekio.

Kita vertus, gramicidinai sudaro bakterijos ląstelės sienelėje katijonams pralaidžius kanalus ir, dėl kalio netekimo, sukelia ląstelės viduje katijonų koncentracijos pakitimų, ir taip užtikrina citolizę. Be to, gramicidino komponentai sukelia ląstelės kvėpavime dalyvaujančių fosforilinimo proceso sutrikimų.

Dėl  tam tikro tirotrocino poveikio, kuris nebūdingas sisteminiams antibiotikams, nesiformuoja bakterijų rezistentiškumas.

 

Chlorheksidinas yra šarmas ir todėl  ypač stabilus druskos pavidalu. Jo šarminė dalis, susidedanti iš diacetato ir dihidrochlorido, minimaliai tirpsta vandenyje (0,08 g, 1,0 g ir 0,06 g/100 ml), o digliukonatas yra labai tirpus (>50g/100 ml).

Todėl digliukonatas vartojamas įvairiems tikslams. Chlorheksidinas ir jo druskos pasižymi  stipriu antimikrobiniu poveikiu prieš gramteigiamas ir gramneigiamas bakterijas. Poveikis kai kurioms gramneigiamoms bakterijoms (Pseudomonas ir Proteus padermėms), mielėms, dermatofitams ir mikobakterijoms yra minimalus.

Jis neveikia bakterijų, grybelių sporų, virusų ir saprogeninių grybelių. Vidutinis slopinimo pajėgumas (µg/ml):

-  bakterijoms:

Escherichia coli                                     0,93

Enterobacter                                         8,33

Serratia marcescens                           26,6

Pseudomonas aeruginosa                   >73

β hemoliziniai streptokokai                      0,29

Streptococcus faecalis                           0,97

Salmonella sp.                                       4,65

Klebsiella sp.                                         8,97

Proteus spec.                                     >67

Streptococcus mutans                            0,19

Staphylococcus aureus                            1,17

 

- mielėms, dermatofitams ir pelėsiams:

Candida albicans                                 11,0                   

Microsporum canis                              18,0

Aspergillus versicolor                           75,0

 

Chlorheksidinas labiau veiksmingas neutralioje ir švelniai šarminėje aplinkoje. Rūgštinėje aplinkoje jo poveikis mažėja.

Chlorheksidino poveikį mažina muilas, kraujas ir pūliai (ląstelių fragmentai, reikalinga 100-1000 kartų didesnė inhibicinė koncentracija).

Kai burna skalaujama 10 ml  0,2% chlorheksidino tirpalu, seilių liaukose  ypač sumažėja bakterijų; šis poveikis išsilaiko iki 12 valandų.  Dėl to  sumažėja apnašų susidarymas.

Vartojant  daugelį mėnesių, poveikis mažėja, nes keičiasi burnos floros ir apnašų bakterijų spektras. Duomenų apie tai, kokias pasekmes sukelia pakitęs burnos mikrobų spektras,  nėra.

Chlorheksidino antibakterinis poveikio mechanizmas siejamas su jo afinitetu bakterijos sienelei; dėl kontakto su preparato veikliosiomis medžiagomis pakinta bakterijų  paviršiaus savybės.

Lipofilinės grupės sukelia bakterijos sienelės lipoproteinų membranos sutrikimus; dėl chlorheksidino sankaupos bakterijoje sutrinka osmosinė pusiausvyra ir irsta patogenų citoplazmos membranos.

 

Lidokaino hidrochloridas yra amidų tipo vietinis anestetikas. Jis sutrikdo nervinėse skaidulose natrio kanalus; dėl to, veikiant elektriniam potencialui, nervo membrana nebegali išlikti depoliarizuota. Tokiu būdu blokuojamas skausmo plitimas nervo skaidulomis.

 

5.2 Farmakokinetinės savybės

 

Tirotricinas yra gerai  toleruojamas vietinis antibiotikas, kuris teisingai dozuojamas nesukelia gleivinėje arba odoje nei dirginimo,  nei histologiškai nustatomų pakitimų.

Teisingai vartojant kietąsias pastiles, farmakologiškai reikšmingos koncentracijos kraujo serume nesusidaro, nes tirotrociną (peptidas) visiškai suardo skrandžio sultys.

 

Chlorheksidino sušėrus žiurkėms ir pelėms, nustatytas jo didelis aktyvumas virškinimo trakte. Rezorbcija vyko lėtai.

Vartojant burnai skalauti, chlorheksidiną absorbuoja dantų emalis, dentinas, cementas,  dantų odelė,  gleivinė ir dantų protezai, plombos ir kitos dalys. Dėl  lėtos rezorbcijos, seilėse  vaisto aptinkama iki 8 valandų (depo poveikis). Ar chlorheksidino rezorbuojasi pro nepažeistą gleivinę, nežinoma.

 

Tiriant įvairias gyvūnų rūšis nustatyta, kad chlorheksidino iš organizmo išsiskiria daugiausia (90%) su išmatomis.

Žmogaus organizme pusinės eliminacijos trukmė yra 4 dienos.

 

Lidokaino hidrochloridas vartojant per os rezorbuojasi gerai, bet 50% jo  išaktyvinama kepenyse  pirmojo prasiskverbimo metu. Trachisan kietosiose pastilėse  jo kiekis toks nedidelis,  kad sisteminį  poveikį organizmui praktiškai galima atmesti.

 

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

 

Tirotrocinas

Tirotrocinas yra gerai  toleruojamas vietinis antibiotikas, kuris teisingai dozuojamas nesukelia gleivinėje arba odoje nei dirginimo,  nei histologiškai nustatomų pakitimų.

Švirkščiant tirotrocino į veną pelėms nustatyta LD50 apie 3,7 mg/kg svorio, suleidus į pilvaplėvės ertmę - 20-45 mg/kg svorio. Vartojant per os tirotrocinas nesukelia jokių reakcijų.

Tirotrocino mutageninio, kancerogeninio ar teratogeninio poveikio iki šiol nepastebėta.

 

Chlorheksidinas ir jo druskos pasižymi nedideliu ūminiu ir lėtiniu toksiškumu (sušėrus žiurkėms LD50 yra 1,8-3,0 g/kg svorio, o pelėms  - 2,5 g/kg svorio). Laisvų jo bazių ir druskų toksinis poveikis panašus.

Dėl jo tirpumo vandenyje, norint sukelti ūminį toksinį  poveikį,  reikalingas kiekis gali būti vartojamas tik kartu su diglukonatu.

Rūgščių dariniai, susidarantys po sisteminio vartojimo ir metabolizmo, yra tik šiek tiek toksiški.

Gleivinės kraujavimo galima išvengti, jei, nuolat skalaujant burną chlorheksidinu, dantys nevalomi šepetuku.

 

Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad audinių pažeidimų atsiranda, kai vartojama atviriems  kaulų pažeidimams, išopėjimams, nekrozinėms opoms gydyti.

Pridedant chlorheksidino į geriamąjį vandenį iki 0,2-0,02% koncentracijos 14 dienų laikotarpiu, žiurkėms  atsirado liežuvio gleivinės pakitimų, būdingų ikivėžinei stadijai, kurie išnyko nutraukus vartojimą.

 

Mutageninis poveikis

Chlorheksidino mutageninis poveikis nustatytas atliekant Ames ir DNR-reparacijos mėginius. Atliekant tyrimus su žinduolių ląstelėmis, chromosominių aberacijų nenustatyta.

 

Poveikis dauginimosi funkcijai

Sušėrus chlorheksidino apvaisintoms pelėms, vaisių ar embrionų vystymosi sutrikimų,  vaisingumo pakitimų nepastebėta.

Tačiau šie mėginiai nepaneigia tokių pokyčių atsiradimo galimybės žmogui.

 

Lidokainas

Trachisan kietosiose pastilėse  jo kiekis vietinei nejautrai sukelti yra toks nedidelis,  kad sisteminį ir (arba) toksinį  jo poveikį organizmui praktiškai galima atmesti.

 

Mutageninis ir kancerogeninis poveikis

Yra duomenų, kad vykstant apykaitai iš lidokaino/etidokaino susidarantis 2,6-ksilidinas žiurkėms, galbūt ir žmonėms, sukelia mutageninį poveikį.  Šie duomenys gauti atliekant tyrimus in vitro, kai šis metabolitas buvo  vartojamas labai didele, toksine koncentracija.  Šiuo metu nėra duomenų, įrodančių pirminių medžiagų lidokaino ir etidokaino mutageninį poveikį.

Kancerogeninio poveikio žiurkėms tyrimais, nustatant 2,6 ksilidino prasiskverbimą pro placentą ir daugiau kaip dvejų metų gydymo po gimimo reikšmę, jautrioje sistemoje (poveikis per placentą, gydymas daugiau kaip dvejus metus po gimimo labai didelėmis dozėmis) buvo pastebėta piktybinių ir nepiktybinių nosies ertmės navikų (ethmoturbinalia). Negalima paneigti, kad šie duomenys netinka žmonėms. Todėl nereikėtų ilgai vartoti didelių preparato dozių.

 

6. Farmacinė informacija

 

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

 

Sorbitolis. Vienoje   pastilėje yra 0,69g sorbitolio, atitinkančio 0,057 BE (duonos vieneto).

Magnio stearatas

Pipirmėčių eterinis aliejus.

 

6.2 Nesuderinamumas

 

Duomenys nebūtini.

 

6.3 Tinkamumo laikas

 

5 metai.

 

6.4 Specialios laikymo sąlygos

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip  25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

6.5 Pakuotė ir jos turinys

 

Dėžutė, kurioje yra 2 lizdinės plokštelės (PVC-aliuminio folija) po 10 kietųjų pastilių.

 

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo  instrukcija

 

Specialių reikalavimų nėra.

 

 

7. Registravimo liudijimo turėtojas

 

Engelhard Arzneimittel GmbH & Co.KG

Herzbergstr. 3

61138 Niederdorfelden

Vokietija

Telefonas: ++49 6101 539 300

Faksas: ++49 6101 539 315

Internetas: http://www.engelhard-am.de

El.paštas: info@engelhard-am.de

 

 

8. Registravimo liudijimo numeris

 

LT/1/95/0897/001

 

 

9. pirmojo Registravimo arba perregistravimo data

 

2007-10-30

 

 

10. teksto PERŽIŪROS DATA

 

2007-10-30

 

Vaistinės, turinčios prekę
Pirkėjai, pirkę šią prekę, taip pat įsigijo
Amediplus
0,34€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Amediplus
0,18€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
ASKORUTINAS, 20 tablečių paveikslėlis
-60% antrai prekei
Valentis
0,54€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()
Kompensuojama
MEPILEX LITE, tvarstis, 10 cm x 10 cm, silikoninis, 5 vnt. paveikslėlis
Molnlycke
13,26€
Žemiausia kaina per 30 d.: ()

Mano krepšelis