Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai
RSS

'2018' 'balandis‘ tinklaraščio įrašai

Nesuderinti vaistai – pavojingiausias kokteilis sveikatai
Farmacininkai atkreipia dėmesį į vieną labai svarbų aspektą, galintį efektyviausiai jūsų ligą ar nedidelį sveikatos sutrikimą gydančius vaistus paversti žalingais organizmui. Tai – vaistų suderinamumas, kurio nepaisymas gali sukelti rimtų pavojų sveikatai: iššaukti stiprų šalutinį vaistų poveikį, sukelti alergines reakcijas ar netgi – vidinį kraujavimą.
Vaistų suderinamumas – nemokama paslauga sveikatai apsaugoti
Pasaulinė statistika rodo, kad 6 proc. vaistinių klientų vienu metu vartodami skirtingus vaistus susiduria su sveikatos problemomis. Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros lektorės, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės – vedėjos dr. Aurimos Stankūnienės, vaistų suderinamumas ypač svarbus, kai vaistus pacientui skiria keli gydytojai, pradedami vartoti nauji vaistai ar galima reta vaistų sąveika.
Vaistininkų patarimai Velykiniam savaitgaliui
Nepaisant specialistų rekomendacijos, daugeliui Velykos baigiasi persivalgymu, skrandžio skausmais ar net apsinuodijimu, tačiau vaistininkai tikina, kad sočios ir tuo pačiu sveikos Velykos – misija įmanoma. Ekspertai dalijasi patarimais, ką daryti, kad šventės praeitų be sveikatos sutrikimų.