Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai
RSS

'2019' 'balandis‘ tinklaraščio įrašai

Nelaukiamas stresas: požymiai, pasekmės ir valdymo būdai
Stresas – tai apsauginė organizmo reakcija, į aplinkos pokyčius, kuomet jaučiamas harmonijos trūkumas. Streso/įtampos (medicinos terminologijoje nervinė įtampa atitinka streso sąvoką) metu organizmas išskiria kortizolį bei adrenaliną, kurie paskatina veiksmą, jei stresas patiriamas situacijose, kuomet kyla pavojus gyvybei. Tačiau patiriant nuolatinį stresą, kortizolis turi neigiamą įtaką smegenų veiklai. Ką svarbu žinoti apie įtampą, kokie yra streso požymiai ir pasekmės bei kaip išmokti susidraugauti su stresu ir jį valdyti?
Miego apnėja: ką reikia žinoti apie šį miego sutrikimą?
Geras ir kokybiškas miegas yra labai svarbus šiuolaikinio sveiko žmogaus gyvenimo faktorius. Tačiau kartais užklumpa nelaukti miego sutrikimai, tokie kaip miego apnėja, dėl kurios gali kentėti ne tik pats žmogus, bet ir šalia jo miegantys, nes pasireiškia kitas kokybišką miegą gadinantis veiksnys – knarkimas. Kas yra miego apnėja ir ką reikia žinoti apie šį miego sutrikimą ?
Akių ligos: sausų akių sindromas (SAS) ir alerginis konjunktyvitas
Akių skausmas, niežėjimas, paraudusios ar sausos akys – nemalonus pojūtis, kuris gali pasireikšti kiekvienam bet kuriuo metų laiku. Pavasarį kartu su žydėjimu ore pasklinda žiedadulkės, vėjo genamas smėlis, sausame ore padidėja kietųjų dalelių kiekis. Kitu metų laiku namuose ar biuruose esantis kondicionuojamas oras tampa ypač sausas, o tai irgi gali sukelti akių perštėjimą ar kitus nepatogumus. Prasideda nemalonūs pojūčiai akyse, kurie gali įspėti apie sausų akių sindromą ar alerginį konjunktyvitą. Apie šias akių ligas, gydymo būdus ir kitus ypatumus pasakoja gydytoja oftalmologė Aušra Liveikienė.
Vitamino D trūkumas organizme: ar verta sunerimti?
Nuo seno žinoma, kad vitaminas D yra labai svarbus mūsų sveikatai. Net iki 90 proc. šio vitamino žmogaus organizme gali būti pagaminama būnant saulėje (1), todėl šiltos pavasario popietės ir saulėtos vasaros dienos deginantis yra pats geriausias būdas kaupti šio vitamino atsargas. Šalyse, kurios yra nutolusios nuo pusiaujo, pasireiškia didesnis vitamino D trūkumas. Lietuvoje šio vitamino nepakankamumas taip pat yra pastebimas, todėl „Gintarinės vaistinės“ specialistai plačiau pasakoja, kuo tai pasireiškia, ir kaip galima papildyti šio vitamino atsargas organizme.
Panikos priepuoliai: simptomai, priežastys ir gydymas
Panikos priepuolis — tai spontaniška, epizodiškai atsirandanti būsena, pasireiškianti stipriais baimės ir nerimo sukeltais jausmais. Dažniausiai panikos priepuoliai užklumpa žmogų kasdienėse situacijose, kuriose nėra realaus pavojaus ar konkrečios priežasties, galinčios išprovokuoti didelį baimės jausmą.
Banguoti, lūžinėjantys nagai: kaip juos sustiprinti?
Banguoti, lūžinėjantys, įtrūkę, pageltę ar net žalsvi nagai – dabar galima susidurti su įvairiais nagų pakitimais. Dažnai sakoma, jog rankos yra vizitinė kortelė, kuri suteikia daug informacijos apie žmogų: dirbamą darbą, pomėgius, asmenines savybes, o ypač sveikatos būklę. Jei nagai silpni ir nelygūs, tai gali būti ir tam tikrų organizmo sutrikimų ar vitaminų trūkumo požymis. Ką rodo pakitę nagai, kaip tai pašalinti ir kokios priemonės padeda stiprinti nagus?
Gastritas: ką reikia žinoti apie skrandžio uždegimą?
Gastritas - skrandžio gleivinės uždegimas yra viena dažniausių virškinimo ligų. Gastritas yra glaudžiai susijęs su virškinamuoju traktu, todėl dauguma žmonių skrandžio uždegimo požymių nejaučia arba jie pasireiškia kaip virškinimo sutrikimai. Ką reikia žinoti apie gastritą, dar vadinamą skrandžio uždegimu?
Ką reikia žinoti apie gliukomačius ir gliukozės kiekį kraujyje, sergant cukriniu diabetu?
Cukrinis diabetas – liga, kurios metu organizme sutrinka gebėjimas panaudoti gliukozę. Sergant cukriniu diabetu reikia nuolat stebėti gliukozės (organizmo cukraus) kiekį. Tam naudojamas gliukozės matuoklis – gliukomatis. Tobulėjant matavimo technologijoms, keičiasi ir cukrinio diabeto (CD) priežiūros standartai. Ilgalaikę gliukozės kontrolę atspindintis hemoglobinas (HbA1c) suteikia informacijos apie vidutinę gliukozės koncentraciją, bet nepadeda sužinoti svyravimų. Todėl CD gydymas nebeįsivaizduojamas be savikontrolės – gliukozės koncentracijos kraujyje matavimo.