Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai
RSS

'2020' 'lapkritis‘ tinklaraščio įrašai

Kamuoja akių nuovargis? Specialistai pataria, kaip padėti sau
Jei jūsų pagrindinis darbo įrankis – kompiuteris, greičiausiai ne kartą esate pajutę akių nuovargį. Jis pasireiškia padidėjusiu jautrumu, pablogėjusiu matymu, kartais net ir galvos skausmu. Šie nemalonūs pojūčiai praneša apie tai, kad jūsų akims reikia kur kas daugiau dėmesio, nei iki šiol jo skyrėte – specialistai pataria, kaip galite padėti savo pavargusioms akims.
Tyliai progresuojanti venų varikozė: užčiuopus simptomus – svarbu nedelsti
Ir vyrus, ir moteris kamuojanti venų varikozė yra gan paslaptinga liga. Paslaptinga, nes nepasidomėjus jos simptomais, galima nė nenutuokti, kad metas kuo greičiau skubėti pas gydytoją. Karts nuo karto matomas kojų tinimas, sunkumas, dažnėjantys mėšlungio priepuoliai, išsausėjusi, besilupanti kojų oda – iš pirmo žvilgsnio tai patirto fizinio nuovargio, vitaminų trūkumo ar netinkamos odos priežiūros pasekmės. Tačiau sveikatos specialistai sako visai ką kita – tai venų varikozės simptomai, į kuriuos būtina operatyviai reaguoti.
Nemalonioji lūpų pūslelinė: ar įmanoma ją išgydyti?
Pūslelinę ant lūpos sukelia herpes virusas, kuris, pasirodo, labai greitai plinta ir dažnai pakenkia ne vieno lūpoms, odai ar netgi nervų sistemai. Jei jaučiate, kad herpes virusas sukėlė jums lūpų pūslelinę, susilaikykite nuo apsikabinimų, bučinių artimiausiems, taip pat ir vaikams. Herpes virusas gali apsigyventi žmogaus kūne nuo pat vaikystės ir sezoniškai apie save priminti paūmėjimais. O jei norite herpeso visiškai išvengti ar bent jau neiššaukti simptomų, rūpinkitės sveika mityba, sveikesniu gyvenimo būdu ir natūraliu imuniteto stiprinimu – sveikam ir grūdinamam organizmui sunkiau pasiduoti virusams ir infekcijoms, kurie ilgainiui gali turėti tokių pasekmių kaip lūpų pūslelinė.
Sausa oda: žvynelinės požymis ar nesunkiai išsprendžiama problema
Neretai vėstant orams ir artėjant žiemai ne vienam iš mūsų rankų oda ima sausėti ir skilinėti. Šaltuoju metų laiku oda kenčia labiau nei kitais sezonais. Rankų odą ypač veikia įjungiamas šildymas ir žvarbus oras.
Galvos skausmas: ką papasakoti vaistininkui, kad jis išrinktų tinkamiausią vaistą?
Į vaistinę, o ne pas gydytoją skubame užklupus galvos skausmui. Vaistais žmonės siekia numalšinti skausmą ir nemalonius pojūčius, tačiau nesirūpina skausmo priežastimi. Tam, kad išsirinktumėte tinkamiausią preparatą, turite tinkamai konsultuotis su vaistininku ir stengtis atpažinti galvos skausmo priežastį.
Užklupo skausmas: kada kreiptis į gydytoją, o kada pakaks vaistininko konsultacijos?
Kaip dažnai į vaistinę einate norėdami pasikonsultuoti su farmacijos specialistais? Gal dažniau ten užsukate tik įsigyti konkrečių vaistų ar maisto papildų? Vizitai pas gydytojus užtrunka ilgiau, todėl vaistininkai pastebi, kad žmonės kreipiasi į juos, kaip į sveikatos specialistus. Medikai sutinka, kad problemą galima išspręsti pasitarus su vaistininku, ir pritaria, kad ne visada reikia skubėti į gydymo įstaigą.
COVID-19 infekcija, gripas ar tik gerklės skausmas – vaistininkas pataria, kaip atskirti
Prasidėjus šaltajam sezonui atskirti, ar sergama COVID-19 infekcija, gripu, o gal peršalimu, tapo sudėtingiau, mat visos šios ligos prasideda gana panašiai: pakyla kūno temperatūra, jaučiamas nuovargis, imama kosėti, gali skaudėti gerklę. Vaistininkė konsultuoja, kaip atskirti, kuomet tai rimtas susirgimas, o kada tai tik perštinti gerklė, kurią paprasčiausiai išgydo arbatos arba vaistai nuo gerklės skausmo.
Česnakas gydo artritą, o burokėlių sultys – gerklę: vaistininkas apžvelgia daržovių naudą
Vienas natūraliausių imuniteto stiprinimo būdų – vaisių ir daržovių kupinas mitybos racionas. Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamiausias, maistingiausias ir sveikiausias daržoves? Kurios jų turi neginčijamų gydomųjų galių, o kurios vis tik negali pakeisti vitaminų ir maisto papildų?
Koronavirusas perrašė gyvybės gelbėjimo taisykles: kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą?
Koronavirusas Lietuvoje įvedė kitokias gyvenimo taisykles. Reikalavimas laikytis atstumo vienam nuo kito ir raginimas vengti kontaktų, verčia apgalvoti subtilias kasdienybės situacijas. Kas nutiktų, jei gatvėje pamatytumėte staiga sunegalvusį žmogų? Kaip galėtumėte saugiai suteikti jam pirmąją pagalbą, nekeliant papildomo pavojaus sau ir gelbėjamajam?
Sausų akių sindromas vargina vis jaunesnius žmones
Vaistininkai ir sveikatos priežiūros specialistai kone kasdien girdi nusiskundimus: kamuoja akių skausmas, sausumas, akies miežis, akys pavargusios, nuolat ašaroja. Visi šie išvardyti simptomai gali sufleruoti apie vieną dažnam itin pažįstamą sutrikimą – sausų akių sindromą, kuriuo skundžiasi vis daugiau žmonių. Specialistų teigimu, šiuo negalavimu jau pradeda skųstis net vaikai. Ką daryti, kad vaikų ir suaugusiųjų akys nesausėtų?